Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

6 Pagini V  « < 3 4 5 6 >  
Reply to this topicStart new topic
> "tinerete Fara Batranete", Inceputul si prezentul, poze si iar poze
USA
postare Aug 26 2010, 02:46 PM
Postare #41


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



Ce frumos ai scris..si ma regasesc in cuvintele tale..si ptr mine Bunica, este o minune in viata mea......o sun constant...si de atatia ani, imi spune "off, nu mai apuc sa te cuprind...sa iti binecuvantez micuta!"..si ma apuca plansul..infundat ca sa nu ma simta....ptr ca de asta imi era teama in sufletul meu....dar Dumnezeu e imens de bun..si uite ca a venit clipa sa putem ajunge la ea..si ea e bine.....mereu ii spun "nu ai voie sa patesti nimik, tu esti stalpul nostru si batalia noastra....venim curand la tine"....si o sa ajungem...plang acum aici, langa tine..si stiu ca sunt o norocoasa ptr ca primesc aceste clipe....dar sunt sigura ca si bunuta ta este langa tine, langa voi, prin iubirea voastra...
Va pupik!

Aceasta postare a fost editata de USA: Aug 26 2010, 02:47 PM


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anastasia80
postare Aug 26 2010, 10:56 PM
Postare #42


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,870
Inscris la: 3-March 09
Din: BUCURESTI
Membru nr.: 75,408



QUOTE(gaby.lily @ Aug 26 2010, 06:42 AM) *
ACESTE RANDURI SUNT DEDICATE BUNICII MELE!

doh.gif doh.gif Bunica ar fi trebuit sa fie cea cu care sa fi deschis topicul!!! Ea a fost inceputul tuturor..Dar am pierdut pe drum my brain...
Cea mai iubita, cea mai vioaie, cea mai puternica, cea mai inteleapta, cea mai credincioasa, cea mai mama, cea mai femeie si cea mai regretata dintre toate pe care le-am cunoscut pana in prezent..BUNICA

A murit la varsta de 85 de ani. Acum 3 ani, eu nefiind prezenta la inmormantare sad.gif Eu cea careia ii datoram chiar viata mea..
La varsta de 2 ani, la cresa m-am imbolnavit. Mama m-a luat de la terapie intensiva pe raspunderea ei, oricum nu mai aveau ce sa imi faca, eram hranita continuu doar prin perfuzii dar fara nici un rezultat... M-a dus la bunica, la tara( Vrancea, Focsani). Ea mi-a facut baite in ceai si lapte, m-a hranit cu biberonul pana am implinit 5 ani... Ea m-a readus la viata..
Multi ani la rand, intorcandu-ma in vacante la buni, multi vecini ma intrebau daca chiar eu sunt.. cea care am fost adusa in palme la tanti Aurica, iar multi se refereau la mine ca cea din carpa, curgand pe laterale in mainile mamei mele.. nu mai eram nimic, nici oase...doar piele...Aveam 6 kg jumatate la 2 ani...Am invatat din nou sa-mi tin capul, sa o iau de-a busilea, sa fac primul pas..Anyway..ani au trecut, m-am inzdravenit, veneam in vacante, catarat in copaci, alergat dupa pui, la cules de vie si porumb,tinutul priveghiului si ingropatul vrabiutei in spatele casei... copil normal chiar daca intotdeauna am fost sub limita greutatii mele..Pana sa raman gravida am oscilat intre 45 si 48 kg.
Apoi cu trecerea timpului am rarit vizitele, la 14 ani m-am mutat in gazda, am continuat studiile in timp ce ma duceam la munca.. Pana la urma am plecat din tara, in Cipru.Am sunat-o pe mama,sa o intreb de sanatate iar ea imi spune ca buni s-a stins din viata, ACUM O SAPTAMANA!!! Regret amarnic pentru a nu fi prezenta la inmormantare. Oricum vreau sa spun ceva: MAMAIE TE-AM IUBIT, TE IUBESC SI TE VOI IUBI! RAMAI ACOLO, stii tu unde.., LA INIMIOARA! love1.gif


Foarte frumoase randuri, chiar ca ajungi la crybaby.gif Si eu imi iubesc mamaitele, si eu am copilarit la tara, dar din pacate viata asta ne-a dus un pic cam departe, ne-a facut intr-un fel sa racim relatia. Ieri a murit bunicul sotului meu, m-a afectat tare mult mai ales ca eu nu am avut parte de bunici, nu i-am cunoscut, au murit cu mult inaintea nasterii mele, asa ca el pentru mine a fost bunicul meu.Sunt sigura ca bunul Dzeu are grija de bunica ta si la randul ei si ea are grija de tine de acolo de sus.

LA MULTI ANI, MULTA SANATATE, FERICIRE, IMPLINIRE SI MULTA IUBIRE DIN PARTEA CELOR DRAGI!!! floare2.gif floare2.gif floare2.gif occasion.gif occasion.gif occasion.gif


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Luka
postare Aug 27 2010, 07:16 PM
Postare #43


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,435
Inscris la: 25-June 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 27,660



Cum am promis , am intrat , am citit , m-am bucurat , am si plans putin (legat de bunica ta )si astep sa va vedem in continuare ! hug.gif floare2.gif tzuc.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gaby.lily
postare Aug 28 2010, 03:24 AM
Postare #44


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 175
Inscris la: 13-August 10
Din: Cyprus, Paphos
Membru nr.: 168,136




QUOTE(USA @ Aug 26 2010, 03:46 PM) *
Ce frumos ai scris..si ma regasesc in cuvintele tale..si ptr mine Bunica, este o minune in viata mea......o sun constant...si de atatia ani, imi spune "off, nu mai apuc sa te cuprind...sa iti binecuvantez micuta!"..si ma apuca plansul..infundat ca sa nu ma simta....ptr ca de asta imi era teama in sufletul meu....dar Dumnezeu e imens de bun..si uite ca a venit clipa sa putem ajunge la ea..si ea e bine.....mereu ii spun "nu ai voie sa patesti nimik, tu esti stalpul nostru si batalia noastra....venim curand la tine"....si o sa ajungem...plang acum aici, langa tine..si stiu ca sunt o norocoasa ptr ca primesc aceste clipe....dar sunt sigura ca si bunuta ta este langa tine, langa voi, prin iubirea voastra...
Va pupik!

USA,cand ajungi la bunica ta, sa o albesti cu pupaturi mai multe, putine si ne la mine anima1.gif hug.gif Sa iti traiasca si sa va bucurati de ea. Daca am fi trait intr-o lume, sa apunem"mai paralela", ne-am fi bucurat de bunici vesnic, dar cum viata noastra,( a tuturor) e scurta, fiecare secunda e o binecuvantare. Fie ca intalnirea cu familia sa va aduca bucurie si iubire in suflete.. hug.gif hug.gif

QUOTE(anastasia80 @ Aug 26 2010, 11:56 PM) *
Foarte frumoase randuri, chiar ca ajungi la crybaby.gif Si eu imi iubesc mamaitele, si eu am copilarit la tara, dar din pacate viata asta ne-a dus un pic cam departe, ne-a facut intr-un fel sa racim relatia. Ieri a murit bunicul sotului meu, m-a afectat tare mult mai ales ca eu nu am avut parte de bunici, nu i-am cunoscut, au murit cu mult inaintea nasterii mele, asa ca el pentru mine a fost bunicul meu.Sunt sigura ca bunul Dzeu are grija de bunica ta si la randul ei si ea are grija de tine de acolo de sus.

LA MULTI ANI, MULTA SANATATE, FERICIRE, IMPLINIRE SI MULTA IUBIRE DIN PARTEA CELOR DRAGI!!! floare2.gif floare2.gif floare2.gif occasion.gif occasion.gif occasion.gif

D-zeu sa-l odihneasca in pace!! Imi pare rau pentru tine si pentru voi toti... crybaby.gif E trist pt ca lasa in urma doar tristete, pe alta parte, sunt convinsa ca batranetea nu e usor de suportat.., e greu, dar poate ca noi suntem un pic egoisti ii vrem vesnic..Bunica mea, stiu sigur ca ultimile ei luni au fost calvar, dureri si neputinta..a fost nevoita sa fie ajutata constant..ceea ce nu i-a placut niciodata. Asa ca poate ii e mai bine la DD, el are grija..Tot ce putem face noi e sa ne :pray:pt sufletele lor. Iar tie iti dau o hug.gif , cateodata, mai ajuta..

QUOTE(Luka @ Aug 27 2010, 08:16 PM) *
Cum am promis , am intrat , am citit , m-am bucurat , am si plans putin (legat de bunica ta )si astep sa va vedem in continuare ! hug.gif floare2.gif tzuc.gif

notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif Luka, multumim pentru vizita, promit ca data viitoare aduc cu mine poze funny, amuzante..Acum de ziua mea am preferat sa postez ceva pt bunica, cea fara de care eu nu as fi sarbatorit zile de nastere.. iti dau un mare hug.gif si te mai astept pe la mine oFloare1.gif oFloare1.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gaby.lily
postare Aug 30 2010, 01:08 PM
Postare #45


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 175
Inscris la: 13-August 10
Din: Cyprus, Paphos
Membru nr.: 168,136



De dimineata in jur de 10:30, dupa ce am fost la posta sa punem pachet lui buni, mami si tati s-au hotarat sa mergem la fosta lor cafenea, pe malul marii, asa ca m-au luat si pe mine sa ating cu picioarele marea...stati sa vedeti..cred ca mi-a placut..dar inca nu stiu sigur...a fost prima mea experienta.. biggrin.gif











--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lusha&Zbenguica
postare Aug 30 2010, 02:20 PM
Postare #46


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,589
Inscris la: 13-October 08
Din: Cluj-Napoca
Membru nr.: 42,418



QUOTE(gaby.lily @ Aug 30 2010, 02:08 PM) *
De dimineata in jur de 10:30, dupa ce am fost la posta sa punem pachet lui buni, mami si tati s-au hotarat sa mergem la fosta lor cafenea, pe malul marii, asa ca m-au luat si pe mine sa ating cu picioarele marea...stati sa vedeti..cred ca mi-a placut..dar inca nu stiu sigur...a fost prima mea experienta.. biggrin.gif










mami si tati au avut o idee minunata si tu esti o fetita foarte foarte frumusica smile.gif
o familie frumoasa si fericita vad eu in poze si ma bucur


--------------------
2009 2010

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lusha&Zbenguica
postare Aug 30 2010, 02:22 PM
Postare #47


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,589
Inscris la: 13-October 08
Din: Cluj-Napoca
Membru nr.: 42,418



am fost si eu, ca multe fete de pe forum, de povestea bunicii tale smile.gif
Dumnezeu sa o odihneasca in pace !!!
tu esti o persoana foarte sensibila si ma bucur ca ai intrat in familia noastra rolleyes.gif


--------------------
2009 2010

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gaby.lily
postare Aug 30 2010, 08:08 PM
Postare #48


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 175
Inscris la: 13-August 10
Din: Cyprus, Paphos
Membru nr.: 168,136



QUOTE(Lusha&Zbenguica @ Aug 30 2010, 03:20 PM) *
mami si tati au avut o idee minunata si tu esti o fetita foarte foarte frumusica smile.gif
o familie frumoasa si fericita vad eu in poze si ma bucur



QUOTE(Lusha&Zbenguica @ Aug 30 2010, 03:22 PM) *
am fost si eu, ca multe fete de pe forum, de povestea bunicii tale smile.gif
Dumnezeu sa o odihneasca in pace !!!
tu esti o persoana foarte sensibila si ma bucur ca ai intrat in familia noastra rolleyes.gif


Lusha esti o draguta. trandafir.gif hug.gif Multumim pentru vizita si mai mult decat atat iti apreciez fiecare cuvant spus
Ma bucur nespus ca am intrat si eu la voi in familie, si am fost primita cu caldura desi sunt foarte noua pe forum..
Te asteptam oricand la noi acasa hug.gif hug.gif hug.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Aug 30 2010, 08:59 PM
Postare #49


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(gaby.lily @ Aug 30 2010, 02:08 PM) *
De dimineata in jur de 10:30, dupa ce am fost la posta sa punem pachet lui buni, mami si tati s-au hotarat sa mergem la fosta lor cafenea, pe malul marii, asa ca m-au luat si pe mine sa ating cu picioarele marea...stati sa vedeti..cred ca mi-a placut..dar inca nu stiu sigur...a fost prima mea experienta.. biggrin.gif



Sunteti niste parinti fericiti cu asa o bebita dulce, tu mami esti tare scumpa...iar tati e topit dupa piticuta...sa fiti fericiti toata viata va doresc, formati o familie tare tare frumoasa tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gaby.lily
postare Aug 31 2010, 12:27 PM
Postare #50


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 175
Inscris la: 13-August 10
Din: Cyprus, Paphos
Membru nr.: 168,136



QUOTE(ruxy @ Aug 30 2010, 09:59 PM) *
Sunteti niste parinti fericiti cu asa o bebita dulce, tu mami esti tare scumpa...iar tati e topit dupa piticuta...sa fiti fericiti toata viata va doresc, formati o familie tare tare frumoasa tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif

Ruxi, esti minunata! notworthy.gif notworthy.gif Iti multumesc din suflet pt cuvinte, simpla ta trecere printre randurile mele mi-aduce fericire hug.gif tzuc.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

6 Pagini V  « < 3 4 5 6 >
Fast ReplyReply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 19th April 2024 - 07:30 AM