Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

5 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Video - Nastere Naturala - Imagini In Direct (+18)
Andrei
postare Jul 16 2007, 06:50 PM
Postare #1


Administrator
*******

Grup: Top Golden Members
Postari: 3,706
Inscris la: 21-July 06
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1



Nastere naturala

Filme cu nasteri in direct:





Nastere acasa pe cale naturala:



O alta nastere in casa:













Animatie 3D - cum decurge nasterea naturala - expulsia fatului. 3D Medical Animation of Normal Vaginal Birth (Childbirth)





mai poti vedea si:


Imagini Video - Nastere Naturala In Apa (+ 18 Ani)

Nasteri Prin Cezariana - Imagini Explicite (+18)

Nastere Cvadrupla - Video (+18)


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
carla
postare Jul 16 2007, 09:16 PM
Postare #2


Member
***

Grup: Members
Postari: 235
Inscris la: 13-October 06
Membru nr.: 191



Par dure, v-ati speriat viitoare mamici?
Eu spun ca sunt minunate, am 2 baieti trecuti de 20 de ani, am trecut prin momentele vazute mai sus si va spun din tot sufletul ca in momentul cand i-am strans pentru prima data la piept am avut cea mai mare bucurie din viata mea, simteam ca am in brate ceva minunat si foarte pretios, ceva ce-mi apartinea, parca, numai mie, sentiment pe care nu l-am mai avut cu nici o alta ocazie, ceva unic, ce nu se poate descrie, dar se simte puternic!!!
Doresc tuturor viitoarelor mamici de aici si de oriunde nastere fara probleme si copii sanatosi!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mumu74
postare Jul 16 2007, 11:18 PM
Postare #3


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,711
Inscris la: 22-April 07
Membru nr.: 3,339



Pe mine m-au cam "scuturat" imaginile astea!!! Emotional vorbind. Nu stiu cum e ca am trecut prin experienta unei cezariene, cred ca mi-ar fi pierit curajul daca vedeam asta inainte sa nasc - imi doream sa nasc natural.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
max
postare Jul 17 2007, 08:04 AM
Postare #4


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,012
Inscris la: 14-March 07
Din: Cluj-Napoca
Membru nr.: 2,649




eu am nascut natural si tot m-au incercat niste emotii tare mari, la vizionarea filmuletelor. imi amintesc, ca inainte sa nasc, pe discovery, a fost un documentar despre evolutia bebelui si a aratat si nasterea, asa cum e in filmulete. recunosc, ca m-am cam speriat si mi-a pierit avantul de a naste normal smile.gif
mamici cu burtici, daca sunteti mai ''slabe de inger'' nu va uitati! biggrin.gif
sa aveti o nastere usoara si travaliu scurt smile.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anka-iasi
postare Jul 18 2007, 07:38 AM
Postare #5


Member
***

Grup: Members
Postari: 272
Inscris la: 12-July 07
Din: iasi
Membru nr.: 5,120



toata peroada sarcinii nici macar nu am vrut sa ma gandesc la nastere de frica ce imi era.am o verisoara care era gravida in acelasi timp cu mine si tot voia sa imi arate filmulete de astea pe net dar nu am vrut deloc sa le privesc.si asa in timpul sarcinii chiar nu m-am stresat deloc pe tema nasterii,imi alungam din minte orice subiect pe tema asta.de abia cand am ajuns la spital in dureri am constientizat ca gata a venit momentul.am avut o nastere nu pot spune usoara dar rapida si am asistat vrand nevrand si la altale in timp ce eram acolo deci imaginile astea nu mi se mai par inspaimantatoare.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mary78
postare Jul 18 2007, 01:44 PM
Postare #6


Top Silver Member
*******

Grup: Members
Postari: 2,308
Inscris la: 9-February 07
Din: Huedin-Cluj
Membru nr.: 1,984



Am nascut doi copii natural,probabil ca si mamicile din filmulete,insa cand le-am vazut acum,sincer,mi s-a ridicat parul pe mine....dar,totusi nimic nu se compara cu momentele acelea, cand auzi primele sunete scoase de puiutul care tocmai a iesit din tine si ii vezi mutrisoara lui dragalasa.Iti vine sa-l tii la piept si sa nu-i mai dai drumul niciodata.Mi-aduc acum aminte ca in primele lor zile de viata(a copiilor),stateam minute in sir si ii priveam, nu ma saturam sa-i privesc si ma minunam de toate gesturile pe care le schitau.
Eu sunt convinsa ca nu axista minune mai mare pe care DD a lasat-o,decat nasterea unui copil.


--------------------
Fii intotdeauna ceea ce esti,iar daca acest lucru nu este de ajuns pentru cineva,inseamna ca acel cineva nu este de ajuns pentru tine.



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miha79
postare Jul 18 2007, 02:54 PM
Postare #7


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,762
Inscris la: 17-April 07
Din: Cluj-Napoca
Membru nr.: 3,230



Si eu am nascut natural si inainte de nastere nu m-am gandit niciodata cum o sa fie daca o sa fie greu sa usor si am vazut si filmulete inainte de nastere dar nu m-au speriat chiar deloc am avut un travaliu scurt si o nastere nu pot sa zic foarte usoara dar nici foarte grea nu a fost avand in vedere ca am nascut doi deodata si cu greutate destul de mare,viitoare mamici va doresc o nastere cat se poate de usoara si multa sanatate


--------------------





  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cuisor
postare Jul 24 2007, 01:00 AM
Postare #8


Junior
*

Grup: Members
Postari: 27
Inscris la: 11-April 07
Membru nr.: 3,122



Nu pot spune decat ca sunt fericita ca am facut cezariana......

Oricum mi-era groaza de nastere...dar nu a fost alegerea mea ci a medicului si a copilului care se decisese sa vina pe lume mai repede cu 2 luni.

Aceasta postare a fost editata de cuisor: Jul 24 2007, 01:00 AM
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
o_bomboana
postare Jul 27 2007, 03:23 PM
Postare #9


Junior
*

Grup: Members
Postari: 41
Inscris la: 25-July 07
Membru nr.: 5,445



ohmy.gif eu mam speriat rau de nasterea naturala...mai ales ca peste cativa ani poate o sa fiu si eu mamica...doamne deja mi sa facut pielea de gaina unsure.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mikki_blonda
postare Nov 21 2007, 06:31 PM
Postare #10


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 6
Inscris la: 21-November 07
Membru nr.: 10,036



QUOTE(max @ Jul 17 2007, 08:04 AM) *
eu am nascut natural si tot m-au incercat niste emotii tare mari, la vizionarea filmuletelor. imi amintesc, ca inainte sa nasc, pe discovery, a fost un documentar despre evolutia bebelui si a aratat si nasterea, asa cum e in filmulete. recunosc, ca m-am cam speriat si mi-a pierit avantul de a naste normal smile.gif
mamici cu burtici, daca sunteti mai ''slabe de inger'' nu va uitati! biggrin.gif
sa aveti o nastere usoara si travaliu scurt smile.gif

si eu am vazut fimuletul acela dar la sfarsit cand a aratat nasterea nu m-am putut uita ohmy.gif .sunt insarcinata in 6 luni jumate si ma cam sperie .sper sa fie totul k
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

5 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 11:31 PM