Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

638 Pagini V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Noiembrie 2011
ot1305
postare Mar 16 2011, 12:20 PM
Postare #41


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,673
Inscris la: 3-December 08
Din: bacau
Membru nr.: 53,205



QUOTE(roxana1986 @ Mar 16 2011, 11:46 AM) *
Salutare mamicilor! ma alatur si eu daca ma primiti . sper sa fie totul bine pana la sfarsit .aseara am facut testul si .... surpriza bebe. voi cand ati fost la prima consultatie. eu nu vreau sa merg asa repede, cred k acuma nu vede mare lucru . vreau sa merg luna viitoare poate atunci auzim si inimioara daca totul e in regula.va pup de bucurie

felicitari!!! trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif sa ai parte de o sarcina cat mai usoara!!!
eu la primul consult am fost luni.....


--------------------







  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruby
postare Mar 16 2011, 08:04 PM
Postare #42


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,152
Inscris la: 20-January 09
Din: somewhere ...
Membru nr.: 65,917



QUOTE(roxana1986 @ Mar 16 2011, 10:46 AM) *
Salutare mamicilor! ma alatur si eu daca ma primiti . sper sa fie totul bine pana la sfarsit .aseara am facut testul si .... surpriza bebe. voi cand ati fost la prima consultatie. eu nu vreau sa merg asa repede, cred k acuma nu vede mare lucru . vreau sa merg luna viitoare poate atunci auzim si inimioara daca totul e in regula.va pup de bucurie

va primim !!desigur!eu tot luni am fost ,dar era o nebuloasa pe ecograf . lunea ce vine ,am o noua programare si atunci incepem si analizele .
sarcina usoara si bucura-te de acesta perioada excelenta ! esti la prima sarcina?

OT , faci tu o lista ,cand ai timp?

O seara linistita . trandafir.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ot1305
postare Mar 17 2011, 07:08 AM
Postare #43


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,673
Inscris la: 3-December 08
Din: bacau
Membru nr.: 53,205



neatza!...mi-am dat programul peste cap cu totul....dim ma trezesc la 5 si seara la 21 pic lata.....ufff.....
pai sa vedem......pana acum suntem 3 gravida.gif deci putem incepe o listuta:

Mamici de noiembrie 2011:

Ruby-dpn 21 noiembrie
ot1305-dpn 15 noiembrie
Roxana1986-


o asteptam si pe Roxana sa ne spuna dpn-ul.....si asteptam cat mai multe gravidutze.....



--------------------







  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruby
postare Mar 17 2011, 08:21 AM
Postare #44


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,152
Inscris la: 20-January 09
Din: somewhere ...
Membru nr.: 65,917




QUOTE(ot1305 @ Mar 17 2011, 08:08 AM) *
neatza!...mi-am dat programul peste cap cu totul....dim ma trezesc la 5 si seara la 21 pic lata.....ufff.....
pai sa vedem......pana acum suntem 3 gravida.gif deci putem incepe o listuta:

Mamici de noiembrie 2011:

Ruby-dpn 21 noiembrie
ot1305-dpn 15 noiembrie
Roxana1986-


o asteptam si pe Roxana sa ne spuna dpn-ul.....si asteptam cat mai multe gravidutze.....

neatza ,

ma alatur si eu cu o cafea cu lapte .ei ,cam asa si eu .vad ca acum nu am probleme sa ma trezesc la 6.30 .e ora mea de trezire de cativa ani ,dar adesea ma trezeam cu greu .astazi as fi putut dormi pna la 7.30 ,caci incepe baiatul scoala mai tarziu ,dar de unde ...m-am trezit si nu am mi putut readormi .asa ca m-am bagat la facut niste croasante cu gem pt micul dejun .
apropo cum stai cu pofta de mancare ? Greturi ceva ?

Eu una mananca ca si inainte ,mai ales daca are cine sa imi impinga farfuria sub nas ,cu toate gata pregatite .simptome nu prea am ,in afara de ceva oboseala seara si mici dureri de cap .in rest parca nici nu as fi insarcinata .

mersi ca te ocupi tu cu lista ,sper si eu sa apara mai multe fete .te las ma duc sa fac un dus rapid ,pana se trezesc copiii ,caci la 9 plec la sala .o zi frumoasa !
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ot1305
postare Mar 17 2011, 10:11 AM
Postare #45


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,673
Inscris la: 3-December 08
Din: bacau
Membru nr.: 53,205



QUOTE(ruby @ Mar 17 2011, 10:21 AM) *
neatza ,

ma alatur si eu cu o cafea cu lapte .ei ,cam asa si eu .vad ca acum nu am probleme sa ma trezesc la 6.30 .e ora mea de trezire de cativa ani ,dar adesea ma trezeam cu greu .astazi as fi putut dormi pna la 7.30 ,caci incepe baiatul scoala mai tarziu ,dar de unde ...m-am trezit si nu am mi putut readormi .asa ca m-am bagat la facut niste croasante cu gem pt micul dejun .
apropo cum stai cu pofta de mancare ? Greturi ceva ?

Eu una mananca ca si inainte ,mai ales daca are cine sa imi impinga farfuria sub nas ,cu toate gata pregatite .simptome nu prea am ,in afara de ceva oboseala seara si mici dureri de cap .in rest parca nici nu as fi insarcinata .

mersi ca te ocupi tu cu lista ,sper si eu sa apara mai multe fete .te las ma duc sa fac un dus rapid ,pana se trezesc copiii ,caci la 9 plec la sala .o zi frumoasa !

cu pofta de mancare...la fel ca inainte stau si eu.....defapt nu am pofte deloc....si eu sunt ceva mai obosita insa numai atat....
eu am executat de dim mancarea, mai am o crema de zahar ars in cuptor si gata pe ziua de azi...
hmmm....yte duci la sala.....si ai voie?


--------------------







  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruby
postare Mar 17 2011, 12:32 PM
Postare #46


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,152
Inscris la: 20-January 09
Din: somewhere ...
Membru nr.: 65,917



QUOTE(ot1305 @ Mar 17 2011, 11:11 AM) *
cu pofta de mancare...la fel ca inainte stau si eu.....defapt nu am pofte deloc....si eu sunt ceva mai obosita insa numai atat....
eu am executat de dim mancarea, mai am o crema de zahar ars in cuptor si gata pe ziua de azi...
hmmm....yte duci la sala.....si ai voie?


ce harnicutza esti .toata treaba gata asa de dimineatza ! bravo . asa aveti mai mult timp pt voi ,sa iesiti sa va bucurati de aerul curat .
eu merg la sport terapeutic . nu iti inchipui ca merg la o sala normala ,unde toata lumea trage de aparate in speranta ca isi maresc masa musculara .Eu am ceva probleme cu spatele si fac cu o instructoare miscari anumite pt gat si spate,in vederea intretinerii musculaturii .sant miscari ce au ca tinta anumiti muschi si sant mai mult bazate pe pilates si yoga , pe muzica de chill out ,lumina difuza si lumanari parfumate .e foarte relaxant . am full pachet la ei ,cu multe tipuri de cursuri ,dar nu imi permit sa ma mai duc la cel de contitie pt avansati ,unde transpiri in primele 10 min sau la cel de zumba .oricum am anuntat-o si pe instructuaore ca asta e ultima luna la ei ,vreau sa merg la un curs de gimnastica special pentru gravide. nici nu imi imaginez sa nu fac miscare in timpul sarcinii ,dat fiind problemele de spate pe care le am .

in prima sarcina ai fost la cursuri Lamaze?
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ot1305
postare Mar 17 2011, 12:53 PM
Postare #47


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,673
Inscris la: 3-December 08
Din: bacau
Membru nr.: 53,205



QUOTE(ruby @ Mar 17 2011, 02:32 PM) *
ce harnicutza esti .toata treaba gata asa de dimineatza ! bravo . asa aveti mai mult timp pt voi ,sa iesiti sa va bucurati de aerul curat .
eu merg la sport terapeutic . nu iti inchipui ca merg la o sala normala ,unde toata lumea trage de aparate in speranta ca isi maresc masa musculara .Eu am ceva probleme cu spatele si fac cu o instructoare miscari anumite pt gat si spate,in vederea intretinerii musculaturii .sant miscari ce au ca tinta anumiti muschi si sant mai mult bazate pe pilates si yoga , pe muzica de chill out ,lumina difuza si lumanari parfumate .e foarte relaxant . am full pachet la ei ,cu multe tipuri de cursuri ,dar nu imi permit sa ma mai duc la cel de contitie pt avansati ,unde transpiri in primele 10 min sau la cel de zumba .oricum am anuntat-o si pe instructuaore ca asta e ultima luna la ei ,vreau sa merg la un curs de gimnastica special pentru gravide. nici nu imi imaginez sa nu fac miscare in timpul sarcinii ,dat fiind problemele de spate pe care le am .

in prima sarcina ai fost la cursuri Lamaze?

aha...am inteles....nu, n-am fost la cursuri pt ca am nascut prin cezariana....am avut placenta previa si am stat mai mult in pat ......


--------------------







  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxana1986
postare Mar 18 2011, 08:19 AM
Postare #48


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 51
Inscris la: 16-March 11
Membru nr.: 205,481



QUOTE(ruby @ Mar 16 2011, 06:04 PM) *
va primim !!desigur!eu tot luni am fost ,dar era o nebuloasa pe ecograf . lunea ce vine ,am o noua programare si atunci incepem si analizele .
sarcina usoara si bucura-te de acesta perioada excelenta ! esti la prima sarcina?

OT , faci tu o lista ,cand ai timp?

O seara linistita . trandafir.gif

Am mai avut o sarcina oprita din evolutie acum un an si ceva si chestia asta imi da o stare de frica poate de aceea nu ma grabesc sa merg la doctor pentru ca nu vreau sa imi spuna iara ca nu se vede k nu este deocamdata decat saculetul si asa k prefer sa mergb la 7 saptamani ca sa vada ceva rolleyes.gif am emotii foarte mari dar sper sa fie totul bine. mai am si rh -ul negativ nu stiu exact ce reprezinta dar doctorita mi-a spus data trecuta k nu e problema la primul bebe.va pup burtici mici


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxana1986
postare Mar 18 2011, 08:21 AM
Postare #49


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 51
Inscris la: 16-March 11
Membru nr.: 205,481



QUOTE(ot1305 @ Mar 17 2011, 05:08 AM) *
neatza!...mi-am dat programul peste cap cu totul....dim ma trezesc la 5 si seara la 21 pic lata.....ufff.....
pai sa vedem......pana acum suntem 3 gravida.gif deci putem incepe o listuta:

Mamici de noiembrie 2011:

Ruby-dpn 21 noiembrie
ot1305-dpn 15 noiembrie
Roxana1986-


o asteptam si pe Roxana sa ne spuna dpn-ul.....si asteptam cat mai multe gravidutze.....

dpn 14 noiembrie


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ot1305
postare Mar 18 2011, 08:22 AM
Postare #50


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,673
Inscris la: 3-December 08
Din: bacau
Membru nr.: 53,205



neatza burticutze!!!!
Roxana, stiu cum te simti.....si eu am avut prima sarcina oprita in evolutie la 10 sapt....apoi am ramas insarcinata cu Tudor si acum iar.....
la primul copil nu-i prbl cu rh-ul.....am impresia ca dupa nastere se face un vaccin....nu stiu exact...iti va spune dr......si eu mai merg la control tot pe la 7-8 sapt de sarcina ca macar sa aiba ce vedea dr la eco....


--------------------







  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

638 Pagini V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 18th April 2024 - 10:33 PM