Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

638 Pagini V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Noiembrie 2011
ruby
postare Mar 14 2011, 04:47 PM
Postare #31


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,152
Inscris la: 20-January 09
Din: somewhere ...
Membru nr.: 65,917



se pare ca numai noi 2 santem pe aici .poate pana la sfarsitul lunii se mai semnaleaza si alte mamici . la vsfm sant multe fete ce lucreaza din greu .

la noi se fac analizele de cum te iau in evidenta . si sant cateva bune de facut ,apoi intre 9 si 12 saptamani se face primul screening .
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iubita_tiana
postare Mar 14 2011, 09:47 PM
Postare #32


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,096
Inscris la: 10-November 07
Membru nr.: 9,441



QUOTE(ruby @ Mar 14 2011, 04:47 PM) *
se pare ca numai noi 2 santem pe aici .poate pana la sfarsitul lunii se mai semnaleaza si alte mamici . la vsfm sant multe fete ce lucreaza din greu .

la noi se fac analizele de cum te iau in evidenta . si sant cateva bune de facut ,apoi intre 9 si 12 saptamani se face primul screening .

deciiiiiiiiiiiiii.nu pot sa cred ce-mi vad ochii mei....sa CREASCA MARE MARE BURTICA CU BEBE DIN EA....sa fie sanatoasa...zic eu ca va fi fetita........si voi toti pe langa ea....FELICITARI DIN SUFLET MAMI....viitoare mamica de noiembrie.....

eu speram sa fiu de noiembrie dar am ajuns in 5 decebrie...smile.gif


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mirela27
postare Mar 15 2011, 03:00 AM
Postare #33


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 27
Inscris la: 29-August 09
Membru nr.: 106,781



Fetelor ...... se pare ca nu voi fi mamica de noiembrie, desi fac eforturi de cateva luni si de data asta s-a lasat cu sange wife.gif ( mi-a venit menstra pe 13 ) . imi vine sa innebunesc , nu stiu pe cine sa strang de gat....... nervi.gif
O sa-mi fac totusi si un test de sarcina peste cateva zile , cu toate ca sunt slabe sanse sa fie menstruatie peste sarcina gravida.gif
Sa aveti grija de voi si sarcina usoara! oFloare1.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruby
postare Mar 15 2011, 09:06 AM
Postare #34


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,152
Inscris la: 20-January 09
Din: somewhere ...
Membru nr.: 65,917




QUOTE(iubita_tiana @ Mar 14 2011, 10:47 PM) *
deciiiiiiiiiiiiii.nu pot sa cred ce-mi vad ochii mei....sa CREASCA MARE MARE BURTICA CU BEBE DIN EA....sa fie sanatoasa...zic eu ca va fi fetita........si voi toti pe langa ea....FELICITARI DIN SUFLET MAMI....viitoare mamica de noiembrie.....

eu speram sa fiu de noiembrie dar am ajuns in 5 decebrie...smile.gif

nah ,uite ca e adevarat ! la fel de uimita eram si eu cand ai ramas insarcinata cu Ana Sofia.si uite ce printese frumoase ai .ce poti sa iti doresti mai mult de la viata?
Mersi mult de urari .am sa mai trec pe blog-ul vostru sa vad ce noutati ai mai postat.va poop.
te tin minte cu prezicerea ,vedem in cateva luni daca ai avut gura de aur ! trandafir.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruby
postare Mar 15 2011, 09:08 AM
Postare #35


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,152
Inscris la: 20-January 09
Din: somewhere ...
Membru nr.: 65,917



QUOTE(Mirela27 @ Mar 15 2011, 04:00 AM) *
Fetelor ...... se pare ca nu voi fi mamica de noiembrie, desi fac eforturi de cateva luni si de data asta s-a lasat cu sange wife.gif ( mi-a venit menstra pe 13 ) . imi vine sa innebunesc , nu stiu pe cine sa strang de gat....... nervi.gif
O sa-mi fac totusi si un test de sarcina peste cateva zile , cu toate ca sunt slabe sanse sa fie menstruatie peste sarcina gravida.gif
Sa aveti grija de voi si sarcina usoara! oFloare1.gif

cuvintele ar fi de prisos...nu iti pierde speranta ,va veni si ziua cand vei fi implinita si fericita ca esti insarcinata. trandafir.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
IOANASTR
postare Mar 15 2011, 10:12 AM
Postare #36


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 834
Inscris la: 15-November 07
Din: cluj
Membru nr.: 9,694



Oti,Ruby ma bucur ca totul e bine,sarcina usoara in continuare.
Mirela nu fi dezamagita,se pare ca ziua de 13 e cu ghinion si mie tot pe 13 mia venit,chiar inainte am fost la gine la control si mia spus ca tre sa vina.De luna asta incep tratament pentru bebe cu clostylbegyt si pregnil,asa am facut si la primul bebe,medicul mia recomandat sa facem si acum avand in vedere ca c.m. al meu e cam aiurea...intre 30 si 45 zile...asa ca sa speram,ca va veni si bebe dupa tratament,sa ma pot alia si eu la mamicutele de Noiembrie sa fim mai multe.
Pupici multi fetelor si aveti grija de bebe mik 1


--------------------
]



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruby
postare Mar 15 2011, 03:10 PM
Postare #37


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,152
Inscris la: 20-January 09
Din: somewhere ...
Membru nr.: 65,917



QUOTE(IOANASTR @ Mar 15 2011, 11:12 AM) *
Oti,Ruby ma bucur ca totul e bine,sarcina usoara in continuare.

...asa ca sa speram,ca va veni si bebe dupa tratament,sa ma pot alia si eu la mamicutele de Noiembrie sa fim mai multe.

trandafir.gif multam!

hai ,te asteptam cu vesti bune !

poate cand o sa fim deja 3 ,facem si o lista a mamicilor ,nu?
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ot1305
postare Mar 16 2011, 06:42 AM
Postare #38


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,673
Inscris la: 3-December 08
Din: bacau
Membru nr.: 53,205



QUOTE(Mirela27 @ Mar 15 2011, 05:00 AM) *
Fetelor ...... se pare ca nu voi fi mamica de noiembrie, desi fac eforturi de cateva luni si de data asta s-a lasat cu sange wife.gif ( mi-a venit menstra pe 13 ) . imi vine sa innebunesc , nu stiu pe cine sa strang de gat....... nervi.gif
O sa-mi fac totusi si un test de sarcina peste cateva zile , cu toate ca sunt slabe sanse sa fie menstruatie peste sarcina gravida.gif
Sa aveti grija de voi si sarcina usoara! oFloare1.gif

hug.gif....nu-ti pierde speranta oFloare1.gif

Ioana,...eu te astept cu drag in randul gravida.gif ...sa fie cat mai rpd....iti tin pumnii!

e Ruby, poate pana la sf lunii se mai altura vreo burticutza......

eu n-am avut ieri net toata ziua......asa ca mi-am cautat de treaba prin casa. am iesit afara cu piticul.....azi tot asa....o zi frumoasa va doresc!


--------------------







  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruby
postare Mar 16 2011, 08:35 AM
Postare #39


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,152
Inscris la: 20-January 09
Din: somewhere ...
Membru nr.: 65,917



QUOTE(ot1305 @ Mar 16 2011, 07:42 AM) *
hug.gif....nu-ti pierde speranta oFloare1.gif

Ioana,...eu te astept cu drag in randul gravida.gif ...sa fie cat mai rpd....iti tin pumnii!

e Ruby, poate pana la sf lunii se mai altura vreo burticutza......

eu n-am avut ieri net toata ziua......asa ca mi-am cautat de treaba prin casa. am iesit afara cu piticul.....azi tot asa....o zi frumoasa va doresc!

neatza

te invit la o cafea !
si la noi a fost o z superba ieri .15-16 grade .am iesit sa ii cumpar fetitei pantofiorii,caci de ghete nu mai e .azi o sa merg si eu un pic prin oras ,caci ieri am cam stat cu nasul incomputer si hartoage .e cazul sa profit si de vremea minunata .
si eu sper sa se mai alature mamici .asa o sa fie mai palpitant ,fiind mai multe .
iti doresc si eu o zi frumoasa si plimbare placuta cu micutul tau .
trandafir.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxana1986
postare Mar 16 2011, 09:46 AM
Postare #40


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 51
Inscris la: 16-March 11
Membru nr.: 205,481



Salutare mamicilor! ma alatur si eu daca ma primiti . sper sa fie totul bine pana la sfarsit .aseara am facut testul si .... surpriza bebe. voi cand ati fost la prima consultatie. eu nu vreau sa merg asa repede, cred k acuma nu vede mare lucru . vreau sa merg luna viitoare poate atunci auzim si inimioara daca totul e in regula.va pup de bucurie


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

638 Pagini V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 20th April 2024 - 12:13 AM