Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

7 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Primele Semne De Sarcina
inelus
postare Jul 30 2007, 07:58 AM
Postare #21


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 33
Inscris la: 27-July 07
Membru nr.: 5,484



QUOTE(simina @ Dec 28 2006, 01:35 PM) *
Semnele de sarcina difera de la femeie la femeie.Fiecare dintre noi poate spune de semnele pe care le-a perceput,pentru ca sunt si cazuri care n-au avut nici un simptom de sarcina.
Deci:usoare ameteli,oboseala,somnolenta,stari de voma fara greata,sesizarea celor mai mici urme de miros neplacut...cam astea le-am avut eu...sa vedem alte mamici.

Salut!Si eu sunt noua pe aici si as vrea cateva sfaturi!Nu mi-a venit iclul de 22 de zile,am facut deja 2 teste,dar au iesit negative.Am observat insa ca obosesc mai repede ca de obicei,as dormi in continuu si parca ,asa cum zici si tu,sesizez cele mai mici urme de mirosuri neplacute.Ce sa fac in continuare??As incerca o ecografie........
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mary78
postare Jul 30 2007, 08:08 AM
Postare #22


Top Silver Member
*******

Grup: Members
Postari: 2,308
Inscris la: 9-February 07
Din: Huedin-Cluj
Membru nr.: 1,984



Pai daca ti-a intarziat ciclul 22 de zile ar trebui sa se vada la un ecograf daca e sau nu bb.Ce sa zic,poate testele n-au fost bune,cu toate ca dupa 22 de zile de intarziere si ele ar fi trebuit sa iasa pozitive,asta daca ai ciclul regulat si nu ai mai avut asemenea probleme de intarziere.Insa cel mai bine e sa mergi la un ecograf sa afli sigur despre ce e vorba.


Bine-ai venit si sa ne spui 1_3ani.gif cum esti hug.gif


--------------------
Fii intotdeauna ceea ce esti,iar daca acest lucru nu este de ajuns pentru cineva,inseamna ca acel cineva nu este de ajuns pentru tine.



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
inelus
postare Jul 30 2007, 11:44 AM
Postare #23


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 33
Inscris la: 27-July 07
Membru nr.: 5,484



Vai, nu stiu ce sa zic!!!Acum doar ce mi-am facut al treilea test si a iesit..pozitiv!!!Parca nici nu mi se intampla mie................imi tremura si mainile!!O sa merg totusi la ecograf azi sau maine, sa fiu sigura.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
max
postare Jul 30 2007, 11:46 AM
Postare #24


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,012
Inscris la: 14-March 07
Din: Cluj-Napoca
Membru nr.: 2,649




tzuc.gif tzuc.gif eusa_clap.gif sa fiti sanatosi si sa ne tii la curent barza2.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
inelus
postare Jul 30 2007, 01:59 PM
Postare #25


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 33
Inscris la: 27-July 07
Membru nr.: 5,484



QUOTE(max @ Jul 30 2007, 12:46 PM) *
tzuc.gif tzuc.gif eusa_clap.gif sa fiti sanatosi si sa ne tii la curent barza2.gif

O ecografie ar fi indicata sau sa fac mai bine o vizita la medic?Oricum o sa trebuiasca sa merg si la medic ( asta ar fi pentru prima data in viata mea blush.gif )
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mary78
postare Jul 30 2007, 02:46 PM
Postare #26


Top Silver Member
*******

Grup: Members
Postari: 2,308
Inscris la: 9-February 07
Din: Huedin-Cluj
Membru nr.: 1,984



QUOTE(inelus @ Jul 30 2007, 02:59 PM) *
O ecografie ar fi indicata sau sa fac mai bine o vizita la medic?Oricum o sa trebuiasca sa merg si la medic ( asta ar fi pentru prima data in viata mea blush.gif )

Iubita,ca sa-ti faci ecografie mergi la medic ginecolog,iar daca el considera ca e necesar si un consult(la asta te referi, nu?)atunci o sa te si consulte,dar nu e neaparat necesar,caci la eco vede tot ce are nevoie sa vada.Nu-ti fie teama ca va fi bine tzuc.gif tzuc.gif barza2.gif


--------------------
Fii intotdeauna ceea ce esti,iar daca acest lucru nu este de ajuns pentru cineva,inseamna ca acel cineva nu este de ajuns pentru tine.



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
inelus
postare Jul 31 2007, 10:01 AM
Postare #27


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 33
Inscris la: 27-July 07
Membru nr.: 5,484



QUOTE(Mary78 @ Jul 30 2007, 03:46 PM) *
Iubita,ca sa-ti faci ecografie mergi la medic ginecolog,iar daca el considera ca e necesar si un consult(la asta te referi, nu?)atunci o sa te si consulte,dar nu e neaparat necesar,caci la eco vede tot ce are nevoie sa vada.Nu-ti fie teama ca va fi bine tzuc.gif tzuc.gif barza2.gif

Am ales un cabinet medical unde se fac ecografii, in general, fara ca medicul de acolo sa aiba specializarea de ginecolog.Am intrebat insa daca fac si ecografii pentru depistarea sarcinii si mi s-a spus ca da.Mi s-au dat anumite indicatii pe care trebuie sa le urmez si azi ma prezint acolo....
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sunamith
postare Jul 31 2007, 10:50 AM
Postare #28


Junior
*

Grup: Members
Postari: 48
Inscris la: 23-July 07
Din: london
Membru nr.: 5,394



QUOTE(inelus @ Jul 30 2007, 10:44 AM) *
Vai, nu stiu ce sa zic!!!Acum doar ce mi-am facut al treilea test si a iesit..pozitiv!!!Parca nici nu mi se intampla mie................imi tremura si mainile!!O sa merg totusi la ecograf azi sau maine, sa fiu sigura.


:)
ce fain!!!!!!!!!!!!!!!ma bucur pt tine!sa dea Domnu sa fie ok si sa ai o sarcina usoara!FELICITARI! :guitar: :_jucaus: :bravo: :burtic:
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
inelus
postare Jul 31 2007, 12:23 PM
Postare #29


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 33
Inscris la: 27-July 07
Membru nr.: 5,484



QUOTE(sunamith @ Jul 31 2007, 11:50 AM) *
smile.gif
ce fain!!!!!!!!!!!!!!!ma bucur pt tine!sa dea Domnu sa fie ok si sa ai o sarcina usoara!FELICITARI! guitar.gif jucaus.gif eusa_clap.gif gravida.gif

Multumesc frumos!!! biggrin.gif hug.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
inelus
postare Aug 1 2007, 10:25 AM
Postare #30


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 33
Inscris la: 27-July 07
Membru nr.: 5,484



sad.gif Deja nu stiu ce sa mai cred!Am fost ieri si mi-am facut o ecografie si.....nimic! D-na dr.mi-a zis ca nu se vede nici urma de bebe.Cand am ajuns acasa mi-am mai facut un test de sarcina si iar mi-a iesit pozitiv.Mi-a zis sa mai astept, ca poate e prea mic si nu se vede. rolleyes.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

7 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 01:53 PM