Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

4430 Pagini V  « < 4426 4427 4428 4429 4430 >  
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Mai 2010
cata-alecsia
postare Jan 13 2013, 03:06 PM
Postare #44271


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,124
Inscris la: 30-September 10
Din: focsani
Membru nr.: 178,842



QUOTE(cecilia29 @ Jan 13 2013, 03:47 PM) *
Buna fetelor,ce bine arata Cata,ma bucur ca tot mai faci,tot mai faci prajituri,noi care vrem sa slabim sigur ramanem cu gura cascata.
Iei am fost si noi lazapada,putina care o avem aici,la 2000m altitudine,la 125 km de noi,o ora de mers cu masina si am zis ca mai repetam pt ca Raul a fost super incantat,nu vroia sa se dea cu sania,doar sa se joace cu zapada,sa dea dupa noi si de astea,fara manusi ,fara frica,nu il mai puteam opri,ma tenta si pe mine o tura de schii dar cum e el mamos sigur se tinea dupa mine,asa ca am lasat-o balta.
Dupamasa a fost cu tati la spatiul de joaca,eu am facut o supica de pui,iar azi la biserica,acum dormim si dupamasa avem o zi de nastere tot la un spatiu de joaca,asaca o tinem bine in wekend,a...am uitat sa va zicca Raul vroia sa bage zzapada in masina sa o aduca acasa,numai nu vroia sa inteleaga ca se topeste.
Va dorim o duminica frumoasa,va pupacim

Ce sa fac Ceci daca am mancaciosi in casa...nu ca eu ma dau inapoi dar incerc sa nu exagerez si am hotarat ca de acum sa incerc in fiecare sambata cate o reteta pentru ai mei! yes.gif As manca si eu o supica, eu fac mai rara fiindca Ale prefera ciorbele acre, eu in schimb mananc orice biggrin.gif
Am vazut pozele de la zapada, cate bucurie pe Raul! E un copil tare expresiv! Pupici tzuc.gif


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ramike
postare Jan 14 2013, 11:13 AM
Postare #44272


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,099
Inscris la: 5-October 09
Din: Vaslui
Membru nr.: 113,165



Neata !!!!
O cafea mare pt toata lumea.....asa ca pt ziua de luni cafea.gif


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lulu80
postare Jan 14 2013, 12:42 PM
Postare #44273


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 52
Inscris la: 14-October 09
Membru nr.: 115,047



Buna fetelor.Vaaaiii ce m-am enervat zilele astea.Nu am reusit sa ma loghez deloc.Am incercat toate parolele posibile si n-a mers nicicum.Bine ca am reusit astazi!Am vazut "o Mihneea" foarte cocheta,ce foloseste rujul si parfumul lu'mami.Am vazut pozele de la sanius/schi,foarte frumos v-ati distrat.Cu toate ca eu urasc iarna din tot sufletul,mi-a placut mult peisajul.
Acelasi lucru pot sa-l spun si despre Raul,un baietel dulce foc .Imi place mult poza cand baga bulgarele de zapada in gura!!!Auzi la el,sa ia bulgarele in masina sa-l duca acasa liwlol.gif
@Cata,mi-a lasat apa-n gura prajitura ta.Aratã foarte apetisant,sau mai bine zis ARÃTA. anima1.gif
Vad ca nu prea a fost activitate multa in ultimele zile,presupun ca sunteti ocupate cu puiutii vostri.
Noi am fost sambata invitati la vecina noastra unde am stat pana la ora 19,iar apoi cei mari au fost la niste prieteni,la care s-a stat pana la ora 2,noroc ca duminica sotul m-a lasat sa dorm pana la 12 ohmy.gif.Astazi o iau de la inceput ,ca si voi!Urat mi-e lunea mad.gif Ma apuc sa fac o pizza pentru pranz,ca sunt in pana de idei .
@Ramike am uitat sa-ti multumesc pentru cafea,aveam chiar nevoie.Va pup gagici ,o zi buna. tzuc.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Any-Olanda
postare Jan 14 2013, 01:25 PM
Postare #44274


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,868
Inscris la: 12-March 09
Din: The Nederlands
Membru nr.: 78,333




Buna ziua si de la noi,

La apel cu o apa minerala cu lamaie wink.gif Cine mai doreste biggrin.gif
Noi suntem prin zona, o astept pe Mathilda sa se trezeasca...s-a trezit biggrin.gif
E ger afara de numa...stam in casa....
Maine avem o discutie la cresa despre Mathilda ca v-a merge din februarie smile.gif

In rest, nimic nou biggrin.gif

Frumoase pozici, copii frumosi, prajituri gustoase, yamiiii wink.gif Eu sunt la dieta asa ca nu ma bag la dulciuri, gata cu dulciurile biggrin.gif

O saptamana frumoasa si ne auzim wink.gif V-am pupat dulce pe fiecare in parte hug.gif tzuc.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ramike
postare Jan 14 2013, 02:27 PM
Postare #44275


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,099
Inscris la: 5-October 09
Din: Vaslui
Membru nr.: 113,165



QUOTE(Any-Olanda @ Jan 14 2013, 01:25 PM) *
Buna ziua si de la noi,

La apel cu o apa minerala cu lamaie wink.gif Cine mai doreste biggrin.gif
Noi suntem prin zona, o astept pe Mathilda sa se trezeasca...s-a trezit biggrin.gif
E ger afara de numa...stam in casa....
Maine avem o discutie la cresa despre Mathilda ca v-a merge din februarie smile.gif

In rest, nimic nou biggrin.gif

Frumoase pozici, copii frumosi, prajituri gustoase, yamiiii wink.gif Eu sunt la dieta asa ca nu ma bag la dulciuri, gata cu dulciurile biggrin.gif

O saptamana frumoasa si ne auzim wink.gif V-am pupat dulce pe fiecare in parte hug.gif tzuc.gif

Nici eu nu ma bag la dulciuri, doar apa cu lamaie ,asta sigur nu ingrasa biggrin.gif


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cecilia29
postare Jan 14 2013, 02:41 PM
Postare #44276


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,920
Inscris la: 4-September 09
Din: BAIA-MARE,ACUM SPANIA
Membru nr.: 107,690



Buna fetelor,eu sunt rupta de oboseala,azi am fost din nou saimi bag Cv pe ici colo,acum am ajuns,strang repedecasa si trebuie sa ma duc dupa Raulici,mi-e o foame de nu mai pot dar astept putin pana revin ca daka incep laciugulit toata ziua fac asa,in rest toate bune,sper ca toata lumea sa fie bine,la o apa cu lamaie ma bag si eu ,pupicei


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cata-alecsia
postare Jan 14 2013, 05:58 PM
Postare #44277


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,124
Inscris la: 30-September 10
Din: focsani
Membru nr.: 178,842



Buna seara fetelor!
Va invit la paste! Se potrivesc cu apa minerala cu lamaie wink.gif

Reteta pe care o fac eu:

http://www.petitchef.ro/retete/pasta-al-forno-fid-1352237


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nutisor
postare Jan 14 2013, 06:29 PM
Postare #44278


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,361
Inscris la: 2-September 10
Membru nr.: 172,720



Buna dragelor,

Ma tot chinui sa va scriu, insa nu reusesc sa ma loghez, v-am citit insa mereu.
Eu nu prea am vesti bune despre mine, maine alte analize, fac investigatii, Dumnezeu este mare, sper sa fie totul ok pana la urma.
Daviducu este foarte bine, se bucura de vremea buna si sta cu bunicii afara ore in sir, nu-l pot baga prea usor in casa, ca face scandal blush.gif
Din pacate, tot la tara, sta la parintii mei si il vedem numai in weekend. Ma bucur ca nu a mai racit absolut deloc de cand am terminat-o cu gradinita. Offf, dar ce dor mi se face de el... sad.gif
Va spuneam despre mine... mi-a aparut o galma in partea dreapta (la intersectia operatiei de apendicita cu cezariana) si sunt suspecta de endometrioza (chist crescut in afara, care nu-i de neglijat).
Saptamana trecuta am fost la endocrinologie, unde am aflat ca trebuie sa continui tratamentul cu eutirox 25 inca 6 luni si sa facem toate investigatiile cu problema care nu imi da pace de cateva luni, iar eu am stat cu mainile in san ca... poate trece sad.gif
Vineri merg la ginecologie si saptamana viitoare la chirurgie. Sper sa revin cu vesti bune, ca sunt cu moralul la pamant momentan sad.gif
Va pupicesc si mi-e un dor teribil de povestile alaturi de voi, insa scuzati-ma ca nu v-am mai fost alaturi! oFloare1.gif

Am reusit sa postez floare2.gif

Aceasta postare a fost editata de Nutisor: Jan 14 2013, 06:31 PM
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cata-alecsia
postare Jan 14 2013, 07:33 PM
Postare #44279


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,124
Inscris la: 30-September 10
Din: focsani
Membru nr.: 178,842



QUOTE(Nutisor @ Jan 14 2013, 07:29 PM) *
Buna dragelor,

Ma tot chinui sa va scriu, insa nu reusesc sa ma loghez, v-am citit insa mereu.
Eu nu prea am vesti bune despre mine, maine alte analize, fac investigatii, Dumnezeu este mare, sper sa fie totul ok pana la urma.
Daviducu este foarte bine, se bucura de vremea buna si sta cu bunicii afara ore in sir, nu-l pot baga prea usor in casa, ca face scandal blush.gif
Din pacate, tot la tara, sta la parintii mei si il vedem numai in weekend. Ma bucur ca nu a mai racit absolut deloc de cand am terminat-o cu gradinita. Offf, dar ce dor mi se face de el... sad.gif
Va spuneam despre mine... mi-a aparut o galma in partea dreapta (la intersectia operatiei de apendicita cu cezariana) si sunt suspecta de endometrioza (chist crescut in afara, care nu-i de neglijat).
Saptamana trecuta am fost la endocrinologie, unde am aflat ca trebuie sa continui tratamentul cu eutirox 25 inca 6 luni si sa facem toate investigatiile cu problema care nu imi da pace de cateva luni, iar eu am stat cu mainile in san ca... poate trece sad.gif
Vineri merg la ginecologie si saptamana viitoare la chirurgie. Sper sa revin cu vesti bune, ca sunt cu moralul la pamant momentan sad.gif
Va pupicesc si mi-e un dor teribil de povestile alaturi de voi, insa scuzati-ma ca nu v-am mai fost alaturi! oFloare1.gif

Am reusit sa postez floare2.gif

Nutisor imi pare rau sa aud prin ce treci dar asa cum ai spus si tu, Dumnezeu este mare! Iti doresc multa sanatate si te asteptam oricand ai o clipa libera sa ne mai scrii despre voi! Asteptam vesti bune! Te imbratisez cu drag! hug.gif


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Any-Olanda
postare Jan 15 2013, 11:49 AM
Postare #44280


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,868
Inscris la: 12-March 09
Din: The Nederlands
Membru nr.: 78,333



Buna dimineata dragele mele,

La apel cu o cafea si o apa minerala cu lamaie wink.gif Tine de foame sa stiti wink.gif
A doua zi la dieta si pot spune ca sunt mai mult decat satula (nu de dieta, dar nu-mi e foame biggrin.gif )...multe legume combinate cu peste, cu pui, delicioase combinatii si daca da si rezultate, ma declar multumita biggrin.gif La sfarsitul saptamanii va comunic rezultatul biggrin.gif , cert e ca nu mi-e foame intre mese wink.gif

Fetelor, eu ma gandeam ca poate ar fi mai usor sa mutam grupul pe fb, parerea mea biggrin.gif In curand voi incepe munca si nu voi mai avea cum sa va citesc... Am net pe tel dar mi-e mai comod pe fb, una-doua sunt acolo biggrin.gif Ce ziceti? Va bagati? Plus ca ar fi si alte chestii ce le-am putea discuta fara sa stie toata lumea.... biggrin.gif

La noi a nins azi-noapte asa ca o sa o iau pe Alina cu saniuta de la cresa azi si sa ne jucam putin pe afara wink.gif

Va las, o runda de invatat pana plecam la cresa sa discutam despre Mathilda smile.gif



--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4430 Pagini V  « < 4426 4427 4428 4429 4430 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th April 2024 - 11:51 AM