Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Antidepresivele Sunt Interzise Copiilor Si Adolecentilor In Marea Britanie De 10 Ani!
SaveOurSouls
postare Aug 21 2013, 02:19 PM
Postare #1


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 11
Inscris la: 19-August 13
Membru nr.: 236,289



Peste JUMATATE din medicamentele prescrise de psihiatrii romani sunt INTERZISE in USA: CIPRALEX, SOLIAN, DEPAKINE, SEROXAT, RISPOLEPT, VALDOXAN, RIVOTRIL, FAVERIN(FEVARIN), IMOVANE, COAXIL, DEROXAT, STILNOX, MIASERIN, ORIFIL, ZELDOX, DORMICUM, CARBAMAZEPINA, LEXOTAN, LEPONEX, TRITTICO, toate sunt interzise in SUA de minim 4-5 ani!! Motivul interzicerii este mortalitatea ridicata in randul pacientilor care consuma astfel de medicamente psihiatrice.

FDA - food and drug administration-(administratia alimentatiei si a medicamentelor), din cadrul guvernului american care se ocupa de sanatatea publica a americanilor interzice sau permite orice medicament in USA. Verificati pe situl FDA http://www.fda.gov/, dati numele medicamentului la search si veti vedea ca sunt refuzate de USA, mai cautati si verificati si alte medicamente. Iar cealalta jumatate de medicamente, care nu sunt interzise, cresc numarul de sinucideri ale adolescentilor sau ale persoanelor in varsta primele luni de folosire, in majoritate, verificati pe situl FDA.

Si in UK, la fel au fost interzise. Antidepresivele au fost interzise copiilor sub 18 ani inca din 2003, dar in Romania copiii sunt tratati cu antidepresive. Medicamente ca cipralex, faverin (fluvoxamina) sunt interzise minorilor si pe romedic sunt adolescenti care au luat medicamente aruncate la gunoi in USA si UK:
http://www.startsanatate.ro/articole-medic...reat~i4861.html
http://www.medicinenet.com/script/main/art...rticlekey=25670
http://www.theguardian.com/society/2006/ma...dicineandhealth

Medicamentele psihiatrice sunt medicamentele mortii pentru ca multe duc la sinucidere! Medicamentele sunt ca E-urile din alimente, ca mcdonaldsurile, sunt aduse de firme de farmacii din afara Romaniei care nu mai au unde sa isi vanda cianurile si le aduc aici, asa cum s-au acceptat multe produse alimentare cu E-uri in Romania, asa cum s-au adus deseuri refuzate de alte tari, asa au venit si medicamentele psihiatrice refuzate in USA de cativa ani! Daca va duceti sa cumparati un produs din alimentara va uitati sa vedeti sa nu aiba E-uri interzise, dar la medicamentele voastre nu va uitati ca sunt interzise?

Ministerul Sanatatii trebuie sa le INTERZICA si in Romania asa cum s-a facut si in USA si UK, tari care si-au permis financiar sa faca analize, statistici, dar care mai ales au fost interesate de salvarea oamenilor! Spuneti tuturor bolnavi “psihici” ca sunt interzise de cativa ani in tarile avansate toate otravurile psihiatriei romanesti!

Am fost 12 ani obsesiv-compulsiva pana acum 1 an cand l-am gasit pe Dumnezeu care m-a vindecat si mi-a schimbat total intelegerea asupra experientei mele. Spovedirea pacatelor din 33 de ani, zecile de slujbe de Maslu de alungare a raului din mine si citirea Noului Testament pentru prima data in viata mea, au fost tratamentul meu de vindecare de aceasta tulburare care ma chinuia de 12 ani si care a culminat anul trecut cu psihoza din care am iesit nu cu psihiatria ci prin intoarcerea mea inapoi la Dumnezeu pentru ca pana acum 1 an eu nu prea credeam in Dumnezeu. Doamne ajuta!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SaveOurSouls
postare Sep 13 2013, 11:36 PM
Postare #2


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 11
Inscris la: 19-August 13
Membru nr.: 236,289



Citez dintr-un articol referitor la benzodiazepine, la sevraj: `Este chiar mai greu de suportat ca sevrajul la heroina, care se termina in aproximativ o saptamana. La benzodiazepine, poate dura mai multe luni sau chiar mai multi ani. Exista documentate si situatii exceptionale, cand simptomele de sevraj erau prezente si dupa 10 ani de la intreruperea consumului.`
Cititi va rog articolul intreg se gaseste aici e scris de un psihiatru: http://ungureanucorneliu.wordpress.com/201...benzodiazepine/

Chiar zobie este cuvantul folosit de unul din americanii care iau benzo , acelasi cuvant il folosesc majoritatea celor care iau medicamente psihiatrice, indifferent de varsta, tara, toti simtit la fel!

http://www.madinamerica.com/2012/10/theres...nzo-withdrawal/
si aceeasi pagina tradusa in romana:
http://translate.google.ro/translate?hl=ro...nzo-withdrawal/

dau doar cateva din comentariile referitoare la drama celor care iau medicamentelor benzo:

+chuck44 on March 5, 2013 at 1:41 pm
After 7 yrs on Xanax XR (after panic/anxiety for 20 yrs, a life changer for the better for the most part—at the time) and never abusing it, trying to get off of it now I find myself on Librium–100-200 MG a day. My Dr is trying a new found use of an old drug ( Baclofen-see book “Cure For My Addiction”) to titrate me to. I see no end to the hole I’m in. I don’t want to see light at the end of the tunnel-but I do want to see the tunnel.
My hopes are nil. I’m a drugged ZOMBIE. I’ll either go back to drinking to the end or give up all together. I’m not there, but I see why this process leads too many to take their lives.

+Emily on October 12, 2012 at 10:21 am said:
Our society does not acknowledge how addictive and devastating our legal drugs are. It denigrates and marginalizes our experiences of these drugs both on and getting off if seen as critical of their usefulness. This is not a message America really wants to hear…

+Zyprexa withdrawal took me past the gates of hell, the only relife from the shear panic and anxiety attacks came from weeks of insomnia was the vomitting reaction that goes with it.
Zyprexa the “benzo-nueroleptic” is structurally similar to clozapine, but is classified as a thienobenzodiazepine. http://www.zyprexa-victims.com/

+savannalady on February 4, 2013 at 10:21 am
I am quite active on BenzoBuddies. Thats the only online support group I can find. And they have been absolutely wonderful, but I often feel a need to hear things in a “different voice.” Need to reassure myself! I truly fear Ive stepped over some invisible line and am now permanently insane.

+Wen on September 3, 2013 at 4:11 pm said:
I’m currently one year into withdrawal and suffering a great deal.

http://www.psychologytoday.com/blog/how-ev.../benzo-hysteria
“The anti-benzo backlash was particularly strong in the U.K. Prescribing there peaked in 1979, with 31 million prescriptions, then began a steady decline in response to government warnings. In 1988, the Committee on Safety of Medicines warned of withdrawal symptoms and dependence “following therapeutic doses given for SHORT periods of time” (its emphasis) and recommended limiting their use for a maximum of 2-4 weeks for “disabling” anxiety or insomnia. “ Deci maxim 4 saptamani de benzo se iau in Marea Britanie si cat se ia in Romania?

Alt site cu efectele zyprexa : http://www.zyprexa-victims.com/

Dumnezeu ne da o singura viata in care putem sa ne lasam manipulati si distrusi fizic si sufleteste sau sa ne schimbam in bine! Doamne ajuta!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SaveOurSouls
postare Jan 2 2014, 10:02 PM
Postare #3


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 11
Inscris la: 19-August 13
Membru nr.: 236,289



Am sa adaug din proprie experienta ca om care pe langa posedare a avut si meningita ceea ce m-a ajutat concret acum aproape 2 ani pentru ca medicina clasica nu avea cu ce sa ma mai ajute. Posedarea oboseste si dauneaza activitatii creierului cu toate starile de frica, panica, insomnie si toate celelalte stari care apar in timpul posedarii(psihozei). Toate bolile mai ales cancerul pleaca de la un sistem imunitar slabit, deci trebuie luate medicamente naturiste pentru intarirea imunitatii in primul rand. Fiecare bolnav trebuie sa-si hotarasca singur calea de vindecare, si eu am facut asa si altii au facut la fel si astazi traiesc normal si sanatos si mai ales sunt in viata pentru ca au avut curaj sa isi ia viata in propriile maini si sa aleaga ei insisi modalitatea de vindecare cautand pe internet articole despre tratamente alopate si naturiste, medici, institute de cercetare, schimbarea alimentatiei si mai ales schimbarea modului de viata si toate facute cu ajutorul lui Dumnezeu.

La mine nu a iesit nimic la analize desi aveam dureri groaznice de cap si un tiuit puternic in urechi, mai ales la cel mai mic contact cu frigul. Pentru multi dintre noi, raspunsul multor medici incompetenti este: “mergi la psihiatrie”, doar ca sa-si acopere incompetenta sau limita stiintei, faptul ca nu iese nimic la analize nu inseamna ca nu ai nimic si ca inventezi simptome, aparatura medicala are o limita in a depista o anumita boala. Si aici intervine puterea fiecaruia de a lupta, de a se resemna in diagnostice superficiale, false sau tratamente distructive sau a incepe cautarea tratamentului fizic corect desi este de fapt cautarea tratamentului spiritual pentru ca un astfel de moment suprem in viata iti rastoarna si iti schimba viata si cine poate sa iti ofere cel mai mare ajutor decat Dumnezeu. Asa incepe drumul vindecarii, cu gasirea lui Dumnezeu si Dumnezeu ne indruma pe fiecare spre tratamentul care ni se potriveste cel mai bine asa cum a fost pentru toti cei care am crezut in Dumnezeu cu adevarat.

Pentru imunitate am luat SystemWell si Alive! cu zeci de nutrienti naturali, vitamine, minerale, acizi se gasesc la farmacii dar eu le-am comandat de pe magazine online americane la pretul de 3 ori mai mic.
- m-a ajutat cel mai mult gingko biloba.
- pentru anxietate puternica am luat 5-HTP natural dintr-o planta africana si el se gaseste la farmacii, plus capsule cu sunatoare, valeriana seara inainte de culcare.
- am luat si complex de B-uri inclusiv choline and inositol, si am comandat separat B-12 care este cel mai indicat pentru creier.
- ciupercile chinezesti Reishi, Maitake, Shiitake din SystemWell au fost foarte bune pentru imunitate
- tot pentru imunitate si probioticele, bioflavonoide, biotina din Alive
- ulei de somon care contine acizii grasi omega 3, 6 este foarte bun antiinflamator, m-a ajutat
- astragalus, ulei de frunze de maslin si astragalus antiinflamatore din Systemwell.
- resveratrol din Alive bun si antiinflamator si pentru imunitate
Sunt foarte multi nutrienti naturali in cele doua SystemWelll si Alive!, dar eu am dat cele mai importante substante antiinflamatoare si pentru creier in special.

O sa detaliez cum m-am simtit dupa tratamentul natural pe care l-am descries mai sus: SystemWell+Alive!+Complex de B-uri+B12 separat + 5-HTP(serotonina naturala):
- In primul rand am simtit o schimbare in bine de la prima capsula. Le-am luat separat pe fiecare, cu spatiu de o zi intre ele ca sa le pot testa concret eficienta si asa am simtit ca fiecare din ele este benefica( la 5-htp am simtit abia a doua zi). Asa fac in general cu toate capsulele naturiste pe care le iau, le acord cam 1 zi sa vad daca nu au efecte secundare, le iau separat pentru testare si abia apoi le iau impreuna cu celelalte capsule naturiste.
- Dupa doar a doua luna de tratament nu am mai avut senzatia de edem cerebral( aveam senzatia de apa in partea din spate a creierului, presiune) si mai ales nu am mai simtit senzatia de electrocutari scurte tot in partea din spate a creierului. Asta m-a bucurat cel mai mult si mi-a dat incredere sa continui!
- In momentul in care am racit am trecut cu mult ma usor peste raceala fata de ceilalti ani cand dura pana la 2-4 saptamani acum a durat cam 6 zile pentru ca tratamentul este si pentru intarirea sistemului imunitar.
- Mi s-a reglat somnul, dereglarea somnului pentru un om caruia ii este afectat creierul este poate cea mai grava problema pentru ca am observat ca degeaba luam medicamente daca nu aveam un somn sub ora 12 noaptea si prin acest tratament am avut un somn linistit, fara treziri noaptea.
- Si evident linistirea, cresterea puterii de concentrare si ce m-a bucurat a fost ca nu am avut efecte secundare, nu m-am simtit drogata, amortita, pofta de mancare nu mi-a fost afectata.

Natura este un ajutor pe care Dumnezeu l-a dat oamenilor dintotdeauna. Dumnezeu sa ne ajute!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SaveOurSouls
postare Feb 7 2014, 01:06 AM
Postare #4


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 11
Inscris la: 19-August 13
Membru nr.: 236,289




Natura e un ajutor de la Dumnezeu!

Eu am luat Neuro optimizer, am avut o stare de bine, dar am luat si alte produse pe langa Neuroptimizer pentru imbunatatirea activitatii creierului. Acum 2 ani am avut si eu o problema si sufleteasca si de sanatate si medicina clasica nu a putut sa ma ajute cu nimic, doar credinta puternica in Dumnezeu la care ma intorsesem. Si Dumnezeu m-a indrumat catre medicina naturista, am cercetat pe internet articole in limba engleza simpomele mele, despre durerile de cap, inflamatii cerebrale, edem cerebral, meningita, imbunatatirea activitatii creierului, a memoriei si concentrarii, anxietate, depresie. Si in urma cautarilor mele am gasit si am luat urmatoarele plante, substante antiinflamatoare in capsule naturiste: curcumin, bromelaina si quercitina, vitamina C si Zn, ulei de frunze de maslin, ciupercile chinezesti reishi.

Eu cunosc o fetita de 3-4 ani cu epilepsie careia un medic psihiatru de la Obregia i-a recomandat si ulei de ficat de cod exact de la firma Childlife Essentials : http://secom.ro/produse/portofoliu/cod-liver-oil/. Contine acizi grasi omega-3, este foarte buna pentru sistemul nervos si osos pentru copii. Se gaseste la farmacie, dar puteti sa o cumparati si de pe magazinele online din USA la jumatate de pret, www.iherb.com. Eu am vazut fetita cum intr-un an si-a luminat privirea, iar mama ei a spus ca de la cateva crize de epilepsie pe luna ajunsese dupa tratament doar la o singura criza pe an, m-a bucurat.

Toate bolile inclusiv cancerul pleaca de la un sistem imunitar slabit si asa am luat si produsul natural SystemWell de la Nature`s Way se gaseste la farmacie ca si celelalte suplimente naturale pe care le-am enumerat. M-a ajutat si gingko biloba, si uleiul de peste. Le-am comandat de pe cel mai mare magazin online de produse naturale din USA, www.iherb.com( se gasesc si pe alte magazine online) pentru ca daca le luam din farmacie le luam la pretul de 3 ori mai mare. In Romania am vazut ca exista niste preturi mai mici ca in farmacii aici: http://www.remedii-online.ro/products/neur...CFeXKtAod6VwAxw si aici http://www.naturavital.ro/neuro-optimizer-...CFSsCwwodWFYAIA

Dar chiar si asa, luat de la farmacie SystemWell de exemplu costa 50 de lei, nu stiu daca este foarte mult pentru sanatate dar mai trebuie si alte produse, eu am luat multe in paralel, cate 5-6 capsule din toate cele mentionate plus altele, in cateva luni am luat foarte multe capsule naturale cu proprietati antiinflamatoare si au avut efect puternic la mine. Asa am putut si eu sa ies iarna afara fara dureri de cap, m-a bucurat, fara electrocutari scurte in spatele capului si fara senzatia de edem cerebral, de presiune in spatele capului, plus celelelate efecte benefice si fara efecte secundare. Doamne ajuta!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SaveOurSouls
postare May 22 2014, 03:00 PM
Postare #5


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 11
Inscris la: 19-August 13
Membru nr.: 236,289



Somnul este unul din cele mai importanti factori pentru activitatea normala a creierului pentru ca oricat am lua medicamente naturale sau alopate sunt aproape degeaba daca nu avem un somn corect sub 12 noaptea, linistit si fara treziri. Si sunt multe plante care ajuta la imbunatatirea somnului: sunatoare, valeriana, passiflora, lavanda, hamei, gentiana, roinita, tei. Si nu doar la imbunatatirea calitatii somnului dar si la linistirea si eliminarea atacurilor de panica, de frica inexplicabila si impotriva depresiei. Si aceste plante nu trebuie luate separat sau ceaiuri pentru ca nu au un efect foarte eficient ci trebuie luate produse care sa contina combinatii de mai multe plante, un complex de plante nu doar o planta. Mai jos o sa dau ce medicamente naturale m-au ajutat pentru atacuri de panica, somn linistit, antidepresiv:

1. produsul natural “5-HTP” de la firma Nature’s Way, se gaseste la farmacii, am luat cate o tableta pe zi. 5-HTP (l-5-Hidroxitriptofan) este un aminoacid precursor al neurotransmitatorului serotonina - numita si `hormonul fericirii`. Produsul are 5-HTP natural, extras din semintele plantei africane Griffonia simplicifolia.

2. produsul natural “Mental stark” de la firma Doppelherz. Contine: sunatoare, roinita, lavanda, L-triptofan(precursor al serotoninei).

3. ashwagandha, o planta indiana foarte buna pentru relaxare, eliberare de anxietate, stres fara a da senzatia de somn pe care o dau alte plante.

Sunt multe astfel de produse naturale la farmacii si plafare si pe magazinele online romanesti si pe iherb.com cel mai mare magazin online de suplimente naturale din lume de pe care pot comanda si cetatenii romani.

Si rugaciunea catre Dumnezeu, rugaciunea Tatal nostru sau alte rugaciuni, personale sau scrise de altii, dar mai ales discutia directa si din suflet cu Dumnezeu mai ales in momentele in care fiecare se simte rau, inclusiv atacuri de panica si depresie ne ajuta sa ne linistim stiind ca Dumnezeu este langa noi si ne apara de toate gandurile si sentimentele urate pentru ca Dumnezeu este mai puternic decat orice rau din lumea asta.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SaveOurSouls
postare May 22 2014, 09:43 PM
Postare #6


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 11
Inscris la: 19-August 13
Membru nr.: 236,289



Atentie!!! 5- HTP NU se administreaza copiilor sub 12 ani, persoanelor care folosesc antidepresive (IMAO, SSRI), fenfluramina, care sufera de ulcer, boala Crohn, colon iritabil, colita ulcerativa, intoleranta la gluten) . 2. produsul natural denumit Mental stark de la firma Doppelherz. Contine: sunatoare, roinita, lavanda, L-triptofan(precursor al serotoninei). 3. ashwagandha, o planta indiana foarte buna pentru relaxare, eliberare de anxietate, stres fara a da senzatia de somn pe care o dau alte plante.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
chenlina
postare Jul 26 2018, 05:49 AM
Postare #7


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 939
Inscris la: 7-July 17
Membru nr.: 238,952



ugg outlet
adidas nmd shoes
adidas yeezy
vans shoes
nike outlet online
birkenstock shoes
timberland outlet
new balance outlet
adidas superstar
coach outlet
ray ban sunglasses
coach factory outlet
ray ban sunglasses discount
mulberry outlet
kate spade bags
ray ban sunglasses
nike shoes
polo ralph lauren outlet online
nike outlet online
lebron james shoes
pandora charms sale clearance
longchamp handbags
canada goose sale
coach outlet
cheap ray bans
jimmy choo outlet
timberland boots
moncler coats
coach outlet
yeezy 350 boost
coach factorty outlet
adidas yeezy
nike outlet
uggs
cartier outlet
salomon shoes
pandora jewelry outlet
polo ralph lauren outlet
fitflops
coach outlet store
air jordan shoes
adidas yeezy
nike epic react flyknit
supreme clothing
ralph lauren outlet
christian louboutin outlet
nike air max 1
pandora outlet
fitflops sale clearance
coach canada
coach factory outlet
louis vuitton outlet online
polo outlet
oakley sunglasses
cleveland indians jerseys
hermes handbags
nike air max 87
hermes handbags
michael kors handbags
adidas campus
uggs outlet
colorado rockies jerseys
ecco shoes
air max 2018
converse outlet store
converse all star
new york mets jerseys
coach outlet online
rolex watches
harden vol 1
canada goose outlet
nike outlet store
christian louboutin outlet
coach outlet online
supreme new york
adidas nmd
oakley sunglasses
louboutin shoes
birkenstocks
air max 2019
cheap nba jerseys
timberland boots
los angeles angels jerseys
jordan retro 11
nike tessen
nike cortez
pandora store
supra shoes
coach outlet store
skechers shoes
nike shox
fitflops sale
baltimore orioles jerseys
cheap nike air max
adidas shoes
ugg boots on sale
moncler jackets
ugg outlet
discount oakley sunglasses
longchamp handbags
mbt shoes
180726yueqin
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 10:17 PM