Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3223 Pagini V  « < 2631 2632 2633 2634 2635 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Aprilie 2009
alinaspa
postare May 18 2010, 06:27 PM
Postare #26321


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,166
Inscris la: 28-January 09
Din: VILLANUA/SPANIA
Membru nr.: 67,875





--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alinaspa
postare May 18 2010, 06:30 PM
Postare #26322


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,166
Inscris la: 28-January 09
Din: VILLANUA/SPANIA
Membru nr.: 67,875



QUOTE(andree29 @ May 18 2010, 06:40 PM) *
Asa a adormit dupa ce a baut lapticul
tzuc.gif

love1.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alinaspa
postare May 18 2010, 06:38 PM
Postare #26323


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,166
Inscris la: 28-January 09
Din: VILLANUA/SPANIA
Membru nr.: 67,875



QUOTE(meaw_ela @ May 18 2010, 07:06 PM) *
Am terminat tratamentul de o sapt. Ii dau san seara la culcare- pana nu mai poate..LOL.. si la 5 dimineatza daca cere- tot pe saturate. apoi la 8. Si gata. Peste zi manaca de ma sperie orice ii dau...este un gurmand. mananca mult si des, neblendat. Mushca din fructe de parca ar avea totzi dintzii..si mesteca de parca are masele.( cred a trece printr-o perioada de crestere accelerata )Ma bucur ca s-a adaptat in patutz cat de cat. Ziua acolo face nani. Noaptea nu se opune cand il pun la culcare dupa san. Nu e complet adormit niciodata si stie unde se afla . Se mai intampla pe la 2 sa mai scanceasca dar nu-l ridic din pat...ma duc doar sa-i ofer apa. ii zic sa stea JOS ( intzelege si se executa imediat) sa se culce (Facem nani) il masez ushor pe spate si ies din camera imediat cum se linisteste.Apoi dormim linistitzi.Uneori nici nu mai vrea sa pape la 5 daca a baut apa la 2-3. La inceput am facut asa timp de vre-o ora cam in fiecare noapte....ca tot nu renuntza si plangea...dar s-a impacat cu ideea. si vede ca nu obtzine ce vrea cu plansul...Odata ce incepem acest proces este f important sa nu ne intoarcem din drum..altfel nu mai stie ce sa creada si stresul continuua uneori mai rau decat era.Am citit destule despre acest subiect. Peste zi este cel mai fericit si descurcaretz copil Noi ne bucuram de "libertatea din dormitorul NOSTRU " iar. bananab.gif
CORINA....Eu iti spun ce a facut mama cu tata dupa ce s-au despartzit.....care facea la fel ca ex-ul tau...Dupa multe geamuri sparte( stateam la parter...scandal...urlete in fatza blocului ca era si beat...Mama s-a inarmat cu o bata...si a iesit la el.. l-a alergat pana in statzia de tramvai..Politzistul care pana atunci statuse cu mainile in san in loc sa faca ceva cu tata, a intervenit sa o opreasca , i-a luat bata..dar si-a luat-o si el...si mama i-a tras un pumn in barba tatei de l-a dat pe spate.... politzistul i-a zis tatei sa stea departe de mama ( ca e periculoasa) Si de atunci si-a invatzat lectia si nu a mai revenit. Mai suna ocazional....si politicos. Dupa catziva zeci de ani a revenit in viatza noastra...i-am dus de grija...etc.. pana a murit acum un an jumate. loicuind aproape de mama( ii mai ducea mancare...ii facea curatzenie) Dar Bataia aia nu a uitat-o niciodata! rolleyes.gif
Ps..Mama mea a fost o doamna...stilata si tot.. imaginatzi-va ...cu bata in mana.... bananab.gif

Ela , imi dai idei ....oare sa montez iar patutul????nu cred ca am vreo sansa ....in ce priveste mancatul ...cred ca suntem cel mai de rasul curcilor...azi a mancat 2 linguri de cereale....desi am preparat 3 feluri . cred ca pana nu renuntam la tzitzulica , nici gand sa se imbuntateasca ceva ....am incercat si eu azi sa nu-i dau tzata pana nu mananca ...degeaba ...mi-am luat bataie , m-a tras de cap , de tricou , si oricum ...arunca tot ce vede in fata ...lingura , farfurie ... (aaaa , uitasem sa spun ca daca prinde ciocolata sau carnat codimentat e alta treaba .....)


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alina_zugravu18
postare May 18 2010, 07:12 PM
Postare #26324


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,074
Inscris la: 9-August 09
Din: c-ta
Membru nr.: 103,572




buna iar...
ne-am intors de la topait lihnite,asa ca ne-am potolit foamea.
eu am gresit in ultimul timp tinand-o in pat cu mine pe DARI cand e CRISTI de noapte si cam face nazuri,asa ca tre s-o tin in pat pana adoarme si uneori adoarme cu noi pt ca adorm eu inaintea ei.
SARA SI ANDREI SUNT SUPER DULCI IN POZE.O SARUTARE PT FIECARE DE LA DEPARTARE.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare May 18 2010, 07:18 PM
Postare #26325


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(andree29 @ May 18 2010, 05:40 PM) *
Asa a adormit dupa ce a baut lapticul

Tare haiosi sunt in pozitiile de dormit smile.gif Si Arina doarme in cele mai imposibile pozitii, cel putin mie asa mi se par smile.gif


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare May 18 2010, 07:18 PM
Postare #26326


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(alinaspa @ May 18 2010, 07:27 PM) *

Ce domnisoara chic tzuc.gif


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
meaw_ela
postare May 18 2010, 08:25 PM
Postare #26327


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,306
Inscris la: 3-April 07
Din: Toronto
Membru nr.: 3,020



QUOTE(andree29 @ May 18 2010, 10:40 AM) *
Asa a adormit dupa ce a baut lapticul


Parca e asa de greu sa nu-l mananci nintzel dupa ce adoarme..chiar cu riscul de a-l trezi!!! Pupici! partners.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
meaw_ela
postare May 18 2010, 08:27 PM
Postare #26328


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,306
Inscris la: 3-April 07
Din: Toronto
Membru nr.: 3,020



QUOTE(alinaspa @ May 18 2010, 12:27 PM) *

sa stii ca ai o papusha vie....este adorabila!!!!
partners.gif partners.gif partners.gif trandafir.gif notworthy.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
meaw_ela
postare May 18 2010, 08:39 PM
Postare #26329


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,306
Inscris la: 3-April 07
Din: Toronto
Membru nr.: 3,020



QUOTE(alinaspa @ May 18 2010, 12:38 PM) *
Ela , imi dai idei ....oare sa montez iar patutul????nu cred ca am vreo sansa ....in ce priveste mancatul ...cred ca suntem cel mai de rasul curcilor...azi a mancat 2 linguri de cereale....desi am preparat 3 feluri . cred ca pana nu renuntam la tzitzulica , nici gand sa se imbuntateasca ceva ....am incercat si eu azi sa nu-i dau tzata pana nu mananca ...degeaba ...mi-am luat bataie , m-a tras de cap , de tricou , si oricum ...arunca tot ce vede in fata ...lingura , farfurie ... (aaaa , uitasem sa spun ca daca prinde ciocolata sau carnat codimentat e alta treaba .....)

trebuie sa gandesti pozitiv. sa stii ca ei dorm mai bine fara noi fosnindu-ne pe toate partzile...si cand te mai si simte ii aduci aminte ca esti un san plin de bunatatzi....si in stilul asta nu o sa o mai intzarci niciodata. este bine pentru sanatatea cuplului sa reveniti la normal... iar ea o sa fie un copil fericit si independent . Nu vrei sa ajunga sa aiba atacuri de anxietate cand nu ev langa tine. Crede-ma ca daca ar fi dupa minev as dormi cu el de gat pana cand l-oi insura.LOL...Dar potzi sa te bucuri de dulceatza ei dimineatza. Eu il mai iau in pat la noi...si doarme fericit si eu la fel. Noaptea nu te "bucuri" la fel. Cum zicea si Andreea.. sta cu teama sa nu cada din pat... etc.
Procesul tranzitziei nu este placut cam 10 zile dar apoi ... super.gif In patutz la ea o sa simta ca are spatziul ei, nu o sa-i auzi fiecare scancet inofensiv...si o sa DOOORMI. Mai tarziu cand te decizi sa o intzarci o sa fie mai ushor.
Si Niko ma trage de tricou...baga mana.. se roaga de mine..dar primeste iaurt- care-i place f mult sau apa sau altceva bun si isi astampara dorul/setea.
Patutzul lui Nikolas e intr-o camera alaturata dormitorului nostru. Maja are dormitorul ei...asa nu o deranjeaza deloc...in plus Maja doarme bustean.!!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare May 18 2010, 08:51 PM
Postare #26330


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



Arina a facut azi primii pasi singurica super.gif super.gif super.gif A mers 3-4 pasi de mine la tati si invers fara sa o tinem noi. Cred ca nu mai e mult pana o sa inceapa sa mearga si ea singurica


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3223 Pagini V  « < 2631 2632 2633 2634 2635 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th April 2024 - 04:41 AM