Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3223 Pagini V  « < 2669 2670 2671 2672 2673 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Aprilie 2009
danutza75
postare May 28 2010, 10:28 AM
Postare #26701


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,111
Inscris la: 10-December 09
Din: Buzau
Membru nr.: 121,783



QUOTE(andree29 @ May 28 2010, 11:14 AM) *
Andrei are o tusa asa de urata cum inceraca sa rupa si vomita ,iar cu datul medicamentelor ma descurc foarte greu.



ooof, mami, multa sanatate lui Andrei !


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare May 28 2010, 11:04 AM
Postare #26702


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



Neata, mamici. Noi suntem ok, in afara faptului ca pana duminica suntem iar singure. Deci, nu ajungem nici la targul asta pt bebei sad.gif Arina a inceput, din ce in ce mai des, sa faca pasi singurica. Deja imi cere sa iasa afara. Merge la usa si bate cu palma in ea si zice "pa pa" smile.gif


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare May 28 2010, 11:04 AM
Postare #26703


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(anastasia80 @ May 28 2010, 12:13 AM) *
Buna seara dragele mele!!!!
Am fost azi la dr si ne-a pus diagnosticul de eritem genital. Ne-a prescris vreo 3 unguente, in loc de sapun galbenus de ou batut spuma, si analize, sumar urina+urocultura si coprocultura+parazitologic.O sa imi fie tare greu si cu pipi si cu caca. Sa va spun ce am patit ieri, toata casa am ramas marcati sa spun asa. Fata mea se chinuia sa faca caca si binenteles ca nu a putut a iesit decat putina zeama. S-a culcat iar dupa 3 ore de nani a inceput sa se screama. Eu ii dadusem jos pampersul ca sa o mai las cu pasarica goala. Mai fetelor, pur si simplu lua peretele in brate, dadea din picioruse, plangea si ma striga intr-una mama, mama. Intr-un final a facut dar am ramas toti....exact ca un om mare( nu va exagerez) lung si gros cat gatul la o sticla. Prima reactie a mea a fost sa o iau in brate si sa ma uit la fund sa nu aiba vreo fisura anala. Nu stiu ce sa mai fac cu constipatia asta a ei, ii dau fructe, lichide.

Va dorim multa sanatate, sa va reveniti cat mai repede.
Asta vara am avut si eu probleme cu Arina cu constipatia si, cum nu incepusem inca diversificarea si nu puteam sa-i dau mancaruri cu efect laxativ, am ajuns la medic care mi-a prescris LASS BABY, timp de 3 saptamani. Chiar mi-a specificat, chiar daca fata incepe sa faca normal, sa nu intrerup tratamentul, ca sa fiu sigura ca nu revine constipatia. De atunci nu am mai avut probleme.


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare May 28 2010, 11:05 AM
Postare #26704


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566




QUOTE(andree29 @ May 28 2010, 11:14 AM) *
Andrei are o tusa asa de urata cum inceraca sa rupa si vomita ,iar cu datul medicamentelor ma descurc foarte greu.

Va dorim multa sanatate hug.gif

Aceasta postare a fost editata de manu1981: May 28 2010, 11:06 AM


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cristina_natalia
postare May 28 2010, 11:11 AM
Postare #26705


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,069
Inscris la: 8-November 09
Din: cluj-napoca
Membru nr.: 120,889



QUOTE(danutza75 @ May 28 2010, 11:28 AM) *
ooof, mami, multa sanatate lui Andrei !



Sanatate lui Andrei! Sa se faca bine repede, sa fie cumintel si sa accepte medicamentele:)

Vad ca ati vorbit despre miere in lapte. Combinatia asta constipa?
Noi ne-am reglat, in sfarsit, desi Natalia are 2-3 scaune, destul de moi , ca plastilina mai moale. Dar nu se chinuie si ma bucur. Imi pare rau ptr Anastasia , sa treaca repede buba:) Si sa nu mai aiba probleme cu kk!

Natalia a dormit excelent. Ieri seara , pe la 8 cand a sosit sotul l-a prins langa masina , asa ca a fost musai sa plecam la plimbare ; a adormit pana la 9, cand era ora de lapte. S-a trezit, l-a baut, a mai stat vreo 10 minute pe afara, dar numai la mine in brate si apoi ... s-a cerut in pat. Am stat langa ea vreo 15 minute si la 10 fara 10, ora ei de somn, dormea! Pana dimineata! (am trezit-o oarecum la 3 cand i-am dat panadolul, dar l-a baut si a adormit) La 6 , laptic, portie normala , 200 ml, iar la 7 dormea deja. Pana la 10,20. Ma simt si eu odihnita!!!
I-am facut un dus, caci de o saptamana, tot cu febra, n-am indraznit sa-i fac baitza. Acum plimba caruciorul pe strada.

Costi , bebe2 va fi Tudor Gabriel sau Ruxandra Teodora. M-a cam certat medicul ca o mai tin pe Natalia in brate, dar, asta e... cand striga mama, mama , sa fug? Si se mai distra, ca la anu', ar vrea sa mearga in concediu, pe cand l-am programat pe bebe3! Dar, noi construim anul viitor, asa ca il lasam mai liber un pic:))

Fug la cumparaturi, caci Natalia ar vrea si un felul 2. Cred ca orez cu carnitza e destul de "la regim".


--------------------
a href=&quot;http://lilypie.com&quot; target=&quot;_blank&quot;&gt;&lt;img src=&quot;http://lb1f.lilypie.com/TikiPic.php/R3JnJhw.jpg&quot; border=&quot;0&quot; class=&quot;linked-sig-image&quot; /&gt;&lt;img src=&quot;http://lb1f.lilypie.com/R3Jnp3.png&quot; border=&quot;0&quot; class=&quot;linked-sig-image&quot; /&gt;&lt;/a&gt;
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebepis
postare May 28 2010, 11:16 AM
Postare #26706


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,268
Inscris la: 26-November 08
Membru nr.: 51,511



QUOTE(danutza75 @ May 28 2010, 11:24 AM) *
da, pe asta nu l-am incercat, dar m-am gandit ca avand miere ar putea fi mai rau ...

Chiar voiam sa va intreb daca a dat cineva miere vreunui copilas pana acum. Eu ii mai dau cand am ocazia (mai mananc eu dimineata cu lapte) si am vazut ca ii place f tare. Chiar si in dimineata asta i-am dat. Ii pun putina pe painica.

LilBB, multumesc pt informatii. Sunt asa intr-o ceata acum cum vom proceda cu Ioana...

Multa sanatate copilasilor bolnaviori, Anastasia, Andrei! oFloare1.gif


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MIMI26
postare May 28 2010, 11:24 AM
Postare #26707


Junior
*

Grup: Members
Postari: 4
Inscris la: 24-May 10
Membru nr.: 151,054



MULTA SANATATE COPIASILOR BOLNAVIORI! tzuc.gif tzuc.gif ]
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alinaspa
postare May 28 2010, 11:48 AM
Postare #26708


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,166
Inscris la: 28-January 09
Din: VILLANUA/SPANIA
Membru nr.: 67,875



Copila mea imi scoate peri albi ...
Din acauza ca se urca tot timpul pe masuta de la imprimanta ... am urcat pe masuta tot ce-am gasit pe jos ...sa nu mai aiba loc ...
rezultatul este urmatorul




Andree
, va dorim multa sanatate , sa-i treaca lui andrei cat mai repede oFloare1.gif
Florentina... eu nu i-am dat inca miere ... dar nu pentru ca mi-arc fi frica de vreo interdictie ... ci pentru simplul fapt ca nu curge din tzata
Cristina ce curajosi sunteti ... si noi vrem un bb 3...dar un pic mai incolo ...Sotzul rade ca am facut-o pe Berta la 22 , pe Sara la 32 si urmeaza bb3 la 42 ... Eu spar ca peste vreo 3-4 ani , sa vina si bb3....care va fi Dani Cristian sau Ada Damiana
Anca ...multa sanatate micutei ...Si Berta a fost constipata de micuta ...motiv pentru care a si acceptat olita foarte repde ..facea mai usor asezata pe oala
Arinutza bravo...bravooo
M-ati intrebat fetelor , de interviu ... am fost si am vb ... cica au o fata in probe si daca nu va corespunde ...ma vor chema ...hmmm


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebepis
postare May 28 2010, 11:52 AM
Postare #26709


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,268
Inscris la: 26-November 08
Membru nr.: 51,511



QUOTE(alinaspa @ May 28 2010, 12:48 PM) *
Copila mea imi scoate peri albi ...
Din acauza ca se urca tot timpul pe masuta de la imprimanta ... am urcat pe masuta tot ce-am gasit pe jos ...sa nu mai aiba loc ...
rezultatul este urmatorul


[b]Florentina
... eu nu i-am dat inca miere ... dar nu pentru ca mi-arc fi frica de vreo interdictie ... ci pentru simplul fapt ca nu curge din tzata

liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
Cum a ajuns Sara acolo? Ca nu imi dau seama... unsure.gif Doamne, ce neastamparati sunt!


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alinaspa
postare May 28 2010, 12:38 PM
Postare #26710


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,166
Inscris la: 28-January 09
Din: VILLANUA/SPANIA
Membru nr.: 67,875



QUOTE(bebepis @ May 28 2010, 01:52 PM) *
liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
Cum a ajuns Sara acolo? Ca nu imi dau seama... unsure.gif Doamne, ce neastamparati sunt!

S-a catarat pe coltisorul mesei , se tine de dulspiorul de tv ...e de groaza..


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3223 Pagini V  « < 2669 2670 2671 2672 2673 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 01:53 AM