Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Sucul Tedi, sau alte sucuri naturale din magazin
andaro
postare Mar 18 2009, 10:08 AM
Postare #1


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,193
Inscris la: 18-October 08
Membru nr.: 43,214



Eu am o nelamurire...daca sa i dau Sarei din cand in cand cate putin din sucul Tedi sau alte sucuri naturale din magazin ( pe langa cele preparate in casa )... unsure.gif

Tu ce parere ai despre aceste sucuri? I-ai dau puiului tau? Daca DA, de la ce varsta...daca NU, de ce nu i ai dat?

Multumesc pt eventualele raspunsuri.... oFloare1.gif


--------------------




SPINII de azi sunt FLOAREA zilei de maine.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gabytza
postare Mar 18 2009, 10:19 AM
Postare #2


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 482
Inscris la: 7-February 09
Din: Timisoara
Membru nr.: 70,490



QUOTE(aandaaro @ Mar 18 2009, 12:08 PM) *
Eu am o nelamurire...daca sa i dau Sarei din cand in cand cate putin din sucul Tedi sau alte sucuri naturale din magazin ( pe langa cele preparate in casa )... unsure.gif

Tu ce parere ai despre aceste sucuri? I-ai dau puiului tau? Daca DA, de la ce varsta...daca NU, de ce nu i ai dat?

Multumesc pt eventualele raspunsuri.... oFloare1.gif


Daca citesti atent etichetele de pe sticlele asa zisor "sucuri naturale".........nu cred ca o sa-i mai dai puiutei. Cel putin despre sucul Tedi eu am o parere foarte proasta, la fel ca si despre Danonino......de ce nici macar produsele pentru copii nu pot sa le faca cat de cat naturale si fara tone de zahar?.............pe dincolo nu am vazut niciunde nici Tedi nici danonino iar produsele pentru copii sunt 100% bio..........mai bine incearca hipp, si ei au sucuri naturale pentru copii dar macar stii ce e in ele.
Oricum cand o sa creasca mai mari si merg la gradi si la scoala nu prea o sa mai putem sa-i ferim..........asa macar acuma cand depinde de noi sa le oferim ce este mai sanatos.


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mihaela1985
postare Mar 18 2009, 10:21 AM
Postare #3


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 550
Inscris la: 19-October 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 43,390



De ce sa ii dai sucuri cumparate din magazin care nu sunt 100% naturale, cand poti sa ii faci tu acasa? Din morcovi, mere, pere, portocale,piersici, grapefruit etc.

QUOTE(aandaaro @ Mar 18 2009, 12:08 PM) *
Eu am o nelamurire...daca sa i dau Sarei din cand in cand cate putin din sucul Tedi sau alte sucuri naturale din magazin ( pe langa cele preparate in casa )... unsure.gif

Tu ce parere ai despre aceste sucuri? I-ai dau puiului tau? Daca DA, de la ce varsta...daca NU, de ce nu i ai dat?

Multumesc pt eventualele raspunsuri.... oFloare1.gif



--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andaro
postare Mar 18 2009, 10:51 AM
Postare #4


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,193
Inscris la: 18-October 08
Membru nr.: 43,214




Pai....chiar asta este....noi doar o singura data am consumat ceva piure de ceva fructe ...care n-a avut nici un gust...pt ca l-a primit de la cunostinta si am zis ca sa nu arunc continutul borcanelului..... doh.gif
Referitor la sucurile imbuteliate....n am inceput si de aceea mi-am zis sa va cer parerile.....dar m-am lamurit... yes.gif doh.gif


--------------------




SPINII de azi sunt FLOAREA zilei de maine.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria2008
postare Mar 18 2009, 11:20 AM
Postare #5


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,802
Inscris la: 27-May 08
Membru nr.: 24,562



Eu i-am dat acum cateva zile pentru ca l-am primit dar a gustat putin si nu a mai fost chip sa ii dau ca il scuipa.Eu prefer sa ii fac in casa pentru ca stiu ce contine si e proaspat.Tedi desi scrie ca e natural am vazut ca are valabilitate pana in 2010 deci cum ar putea sa reziste atat daca nu are conservanti?Si de ce sa le dam tot felul de prostii cand putem sa le oferim noi ceva natural si cu vitamine?Pupici trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Mar 18 2009, 11:23 AM
Postare #6


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



Eu n u am dat copiilor mei nici un fel de suc din comert...pana muuult dupa 5 ani...si atunci rar...extrem de rar....nici un suc din comert nu e natural si fara conservanti...este exclus....cu vreo trei ani in urma...a uitat baiatul meu un suc Teddy undeva in camera...era desfacut ...dupa o saptamana aproape...ne-am ingrozit...un vierme urias plutea deasupra...de atunci niciodata.... a zis, ca el nu mai pune gura pe asa ceva...rar bea sprite la ocazii....in rest numai suc facut in casa....
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anku
postare Mar 18 2009, 11:26 AM
Postare #7


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683



probl cea mare vine atunci cand iti dai seama ca legumele sau fructele p care vrei sa i le faci piure sau suc sunt si alea stropite si numai naturale nu mai sunt....noi avem niste prod bio dar efectiv imi este frica sa folosesc.... unsure.gif


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Mar 18 2009, 11:29 AM
Postare #8


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



De la aceste sucuri " naturale"...am fost de trei ori la un pas sa ajung la spital....nu vreau sa va povestesc prin ce cosmar am trecut...si enumar cateva...santal, pfanner....si suc facut proaspat la selgros in fata caselor de marcat...chipurile natural, stoarse fructele pe loc....insa cine stie spala storcatorul sau? spala fructele sau?...ramane de meditat asupra...eu nu mai beau niciodata suc la cutie....sau stors pe loc...in afara casei....
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
damielenusa
postare Mar 18 2009, 11:30 AM
Postare #9


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 602
Inscris la: 15-September 06
Din: Bucuresti
Membru nr.: 100



aveti grija cu TEDI..nu toti copii il tolereaza..mai bine NUUU
am auzit multe..si nu bune despre acest TEDI..


--------------------
Mami de Rodica Elena si de bebitza Damian

Elena fetita cu probleme de vorbire-11-05-2006
orice ajutor conteaza !
Damian-28-10-2009

Tatal meu a plecat in ceruri pe 26 mai 2008 la 54 ani... D-zeu sa te odihneasca TATA! NU TE VOM UITA! ai grije de noi de acolo de unde esti..avem mare nevoie de tine!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria2008
postare Mar 18 2009, 11:41 AM
Postare #10


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,802
Inscris la: 27-May 08
Membru nr.: 24,562



QUOTE(anku @ Mar 18 2009, 01:26 PM) *
probl cea mare vine atunci cand iti dai seama ca legumele sau fructele p care vrei sa i le faci piure sau suc sunt si alea stropite si numai naturale nu mai sunt....noi avem niste prod bio dar efectiv imi este frica sa folosesc.... unsure.gif



Da ai dreptate ca sunt stropite si nu mai sunt atat de naturale dar macar stii sigur ca nu contine conservant,zahar si alte porcarii.Stii sigur in ce conditii e facut. trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 20th April 2024 - 12:29 AM