Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

22 Pagini V  « < 18 19 20 21 22 >  
Reply to this topicStart new topic
> Ce Au Mincat Astazi Bebei Vostrii!
anku
postare Aug 21 2009, 12:59 PM
Postare #191


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683



ieri in parc.... doh.gif doh.gif doh.gif sad.gif
o mamica i dadea bebelului de 6 luni maioneza...dar din comertt la temp de 30 grade.... doh.gif
nu-mi venea sa cred....deci nu-mi venea sa cred...
iar cea care statea langa ea dadea unui bebe de 8 luni ( ca a intrebat sotul)iaurt cu fructe dar din ala ieftin de la plus...
si i zice sotului ca asa bine papa copilul ca manaca si cate 4 iaurturi p zi...era umflat copuilul...dar nu gras ci umflat...
la care i spune sotul ca noi i dam numai iaurt acru bio si legume...si ea zice ca de ce nu-i dau si eu iaurt de la plus ca sa vezi ce-i place!!!!!!! ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif sad.gif
deci nu-mi venea sa cred ca unele mamici pot fi asaa mai les intr-o tara unde manacrea de bebe este destul de accesibila tuturor la pret iar informatia o gasesti peste tot ...
deci nu-mi venea sa cred....copilul care manaca maioneza era plin de bube....
sunt inac uimita...
nu i-am zis nimic ...ca nu e tb mea....dar parac inca nu-mi vine sa cred!!!! sad.gif


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyanp
postare Aug 21 2009, 07:52 PM
Postare #192


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,173
Inscris la: 24-December 08
Din: ontario
Membru nr.: 59,818



QUOTE(anku @ Aug 21 2009, 03:59 AM) *
ieri in parc.... doh.gif doh.gif doh.gif sad.gif
o mamica i dadea bebelului de 6 luni maioneza...dar din comertt la temp de 30 grade.... doh.gif
nu-mi venea sa cred....deci nu-mi venea sa cred...
iar cea care statea langa ea dadea unui bebe de 8 luni ( ca a intrebat sotul)iaurt cu fructe dar din ala ieftin de la plus...
si i zice sotului ca asa bine papa copilul ca manaca si cate 4 iaurturi p zi...era umflat copuilul...dar nu gras ci umflat...
la care i spune sotul ca noi i dam numai iaurt acru bio si legume...si ea zice ca de ce nu-i dau si eu iaurt de la plus ca sa vezi ce-i place!!!!!!! ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif sad.gif
deci nu-mi venea sa cred ca unele mamici pot fi asaa mai les intr-o tara unde manacrea de bebe este destul de accesibila tuturor la pret iar informatia o gasesti peste tot ...
deci nu-mi venea sa cred....copilul care manaca maioneza era plin de bube....
sunt inac uimita...
nu i-am zis nimic ...ca nu e tb mea....dar parac inca nu-mi vine sa cred!!!! sad.gif



Mda, si aici avem copii de 6 luni, sau chiar mai mici ca inca nu stau in fund, si sunt la McDonald cu cartofi prajiti in mana, cu chicken fingers, sau mai stiu eu ce minuni, si da sunt umflati cu pompa si obezi, iar mancarea de bebei aici e super accesibila, daca zici ca doamna mama e prea ocupata cu cosmetica si alergatul dupa barbati, aici cam asa e....sau pur si simplu sunt idiferenta, eu m-am mai obisnuit cu imaginea, ma doare sufletul de copii.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
natsandrea
postare Aug 21 2009, 10:43 PM
Postare #193


mami de printesa Andra
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,565
Inscris la: 20-March 09
Din: Baia Mare
Membru nr.: 80,151



QUOTE(dyanp @ Aug 21 2009, 08:52 PM) *
Mda, si aici avem copii de 6 luni, sau chiar mai mici ca inca nu stau in fund, si sunt la McDonald cu cartofi prajiti in mana, cu chicken fingers, sau mai stiu eu ce minuni, si da sunt umflati cu pompa si obezi, iar mancarea de bebei aici e super accesibila, daca zici ca doamna mama e prea ocupata cu cosmetica si alergatul dupa barbati, aici cam asa e....sau pur si simplu sunt idiferenta, eu m-am mai obisnuit cu imaginea, ma doare sufletul de copii.

am vazut si eu un reportaj cu o mama care a inceput diversificarea cu cartofi prajiti de la McDonald's doh.gif spada.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyana
postare Aug 21 2009, 11:12 PM
Postare #194


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089




Eu am intalnit in parc, intr-o zi, un tatic cu o fetita de vreun anisor. Normal ca taticul se cam plictisea doar la leagane si o mai plimba. S-au dus la un magazin dupa ceva de baut si omul si-a luat Cola. Fetita a poftit... si el ii dadea... cu dopul. laugh.gif Fi-mea se uita si ea poftind, dar tipul nu a avut tupeu sa faca nicio miscare; ii era clar ca nu trebuie sa dai cola bebelusilor. biggrin.gif


--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anku
postare Aug 21 2009, 11:45 PM
Postare #195


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683



QUOTE(dyana @ Aug 21 2009, 11:12 PM) *
Eu am intalnit in parc, intr-o zi, un tatic cu o fetita de vreun anisor. Normal ca taticul se cam plictisea doar la leagane si o mai plimba. S-au dus la un magazin dupa ceva de baut si omul si-a luat Cola. Fetita a poftit... si el ii dadea... cu dopul. laugh.gif Fi-mea se uita si ea poftind, dar tipul nu a avut tupeu sa faca nicio miscare; ii era clar ca nu trebuie sa dai cola bebelusilor. biggrin.gif

aoleooooooooooooo...dar cate din astera ma refer la mamici....
am eu o prietena care pur si simplu nu a vrut sa inteleaga ca nu e bine...are copilul 2 ani acum...dar ...cand avea bebe 9 luni i punea in canuta de bebelas sa bea cola ....cu acid...sa vezi ce de bea copilul.... doh.gif
degeaba...nica mamica prietenei mele nu a putut sa o convinga sa nu mai dea cola la bebe...


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kerstin09
postare Aug 22 2009, 12:12 AM
Postare #196


Kerstin,Diandra si Mami Mariana!!!
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,377
Inscris la: 6-November 08
Din: Sibiu..acum..Italia
Membru nr.: 47,014



QUOTE(anku @ Aug 22 2009, 01:45 AM) *
aoleooooooooooooo...dar cate din astera ma refer la mamici....
am eu o prietena care pur si simplu nu a vrut sa inteleaga ca nu e bine...are copilul 2 ani acum...dar ...cand avea bebe 9 luni i punea in canuta de bebelas sa bea cola ....cu acid...sa vezi ce de bea copilul.... doh.gif
degeaba...nica mamica prietenei mele nu a putut sa o convinga sa nu mai dea cola la bebe...

Pacat ca nu se cindesc la copii...si cind sunt mai mari se mira ca dece au probleme cu stomacul si etccccc
ANKU asta e laptele,am facut poza


--------------------

Questa e la vita, non aspettare troppo per dire a qualcuno di speciale quello che senti. Dillo oggi stesso, domani potrebbe essere troppo tardi. Bacia coloro che ami e farai delle magie! Con l`amore tutto e possibile! Ricorda domani puo essere troppo tardi
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anku
postare Aug 22 2009, 12:25 AM
Postare #197


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683



QUOTE(kerstin09 @ Aug 22 2009, 12:12 AM) *
Pacat ca nu se cindesc la copii...si cind sunt mai mari se mira ca dece au probleme cu stomacul si etccccc
ANKU asta e laptele,am facut poza

aha.. tzuc.gif
esti draguta...
o sa vad si eu ce este cu el...
acum pana la 10 luni am facut un stoc de 15 cutii de laptic praf...
dar dupa vreau a iau alteva..
sa vedem...


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anku
postare Aug 22 2009, 12:31 AM
Postare #198


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683



i-am dat astazi putina branzica proaspata de vaci cu ousor ...
oare are ceva ca i-am dat branzica proaspata de vaci????


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
myshelle_f
postare Aug 22 2009, 01:08 PM
Postare #199


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,909
Inscris la: 13-February 09
Membru nr.: 71,783



o sa vezi pe pielea lui daca are sau nu ceva! incearca sa iei din aia cat mai simpla si eco/bio - nu creme de branza, nu cottage. 



si noi am papat branzica proaspata cu smantana si bineinteles tzitzi!!!!!!!!!!!!!!!!!! ca facem crize fara ea nervi.gif



Aceasta postare a fost editata de myshelle_f: Aug 22 2009, 01:09 PM
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vasi
postare Aug 22 2009, 11:26 PM
Postare #200


mami fericita de printesa mica
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,643
Inscris la: 27-March 09
Din: bucovat...tm
Membru nr.: 81,473



bimineata para cu biscuiti ,dupa masa supica cu piept de pui..in rest titi....
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

22 Pagini V  « < 18 19 20 21 22 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 10:10 AM