Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

6 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> La Cat Timp Dupa Nastere Revine Ciclul Menstrual
katy85
postare Dec 12 2008, 11:42 PM
Postare #11


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,649
Inscris la: 7-October 08
Din: iasi
Membru nr.: 41,125



Salut!mie mi-a venit dupa 6 luni de la nastere dar am inceput diversificarea de la 4 luni, si nu stiu daca a avut asta vreun rol, oare daca alimentam exclusiv la san oare venea dupa 6 luni sau oare mai tarziu? Dumnezeu stie.


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lauraura
postare Dec 13 2008, 12:08 PM
Postare #12


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 89
Inscris la: 23-September 07
Din: bucuresti
Membru nr.: 6,972



QUOTE(mya25 @ Dec 11 2008, 07:36 PM) *
sal! Eu am nascut acum 4 luni si nu am avut menstruatie pana acum si inca alaptez abia acum am inceput sa-i dau la bb cate o lingurita de suc de portocale dar il refuza asa ca alaptatul merge si noaptea si ziua cam la 2-3 ore alteori si mai repede asa ca nu stiu cand o sa am prima menstruatie, am sa-l intreb si pe doctor.



buna baiatul meu are acum 1 anisor si 2 zile,inca il alaptez ,ii dau si manacrica care mancam noi,ciorbita etc.ciclu mi-a venit prima data la 8 luni de la nastere si gata, am fost la dr pt un control si papanicolau, si l-am intrebat daca e normal. Mi-a raspuns ca daca alaptez poate sa imi vina o data la 6 luni.Asa ca cum stau linistita.Oricum iau si antibebe

Aceasta postare a fost editata de lauraura: Dec 13 2008, 12:09 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adrianaO
postare Dec 18 2008, 03:50 PM
Postare #13


Iulia tzushka!
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,932
Inscris la: 15-May 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 23,463



buna! mie mi-a venit acum, la aprox. 7 saptamanide la nastere. exact dupa ce am fost la controlul de 6 saptamani, la spital...au trecut cateva zile si mi-a venit...nu am alaptat decat doua sapt si jumatate caci am ramas fara laptic sad.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oanaaa
postare Dec 18 2008, 03:52 PM
Postare #14


Zambariciu
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,257
Inscris la: 22-September 08
Din: Timisoara, now Spain
Membru nr.: 38,729




QUOTE(adrianaO @ Dec 18 2008, 05:50 PM) *
buna! mie mi-a venit acum, la aprox. 7 saptamanide la nastere. exact dupa ce am fost la controlul de 6 saptamani, la spital...au trecut cateva zile si mi-a venit...nu am alaptat decat doua sapt si jumatate caci am ramas fara laptic sad.gif

IDEM la mine ....


--------------------
POZE CU ARIANA
COPILUTZI DE OCTOMBRIE 2008 SI NU NUMAI

"Prietenia este ca si atunci cand faci pipi pe tine: toata lumea poata sa vada acest lucru,dar numai tu stii sentimentul caldut pe care il ofera"
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adrianaO
postare Dec 18 2008, 04:23 PM
Postare #15


Iulia tzushka!
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,932
Inscris la: 15-May 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 23,463



QUOTE(Oanaaa @ Dec 18 2008, 05:52 PM) *
IDEM la mine ....

si la tine tot din cauza alimentatiei de doi lei si regimului dat de doctor? la mine de asta a disparut lapticul, caci inainte de asta avem productie mare...


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oanaaa
postare Dec 18 2008, 04:24 PM
Postare #16


Zambariciu
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,257
Inscris la: 22-September 08
Din: Timisoara, now Spain
Membru nr.: 38,729



QUOTE(adrianaO @ Dec 18 2008, 06:23 PM) *
si la tine tot din cauza alimentatiei de doi lei si regimului dat de doctor? la mine de asta a disparut lapticul, caci inainte de asta avem productie mare...


la mine de la stres s-a speriat lapticu shi a fugit... sad.gif(


--------------------
POZE CU ARIANA
COPILUTZI DE OCTOMBRIE 2008 SI NU NUMAI

"Prietenia este ca si atunci cand faci pipi pe tine: toata lumea poata sa vada acest lucru,dar numai tu stii sentimentul caldut pe care il ofera"
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
liliana2u
postare Dec 18 2008, 08:32 PM
Postare #17


mami de blonduta desteapta!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,886
Inscris la: 10-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,054



sunt cazuri si cazuri.. pe mine m-a avertizat doctora ca voi avea pe la 2 luni mica menstruatie si dupa aceea, Dumnezeu cu mila... in facto, am avut sangerari aproape 6-7 saptamani dupa nastere, ca mi-era ca recuperez cat pt toata sarcina.. apoi la 2 luni au fost doar cateva zile de sangerari usoare, dupa care o mare pauza pana la anul fetei.. in tot acest rastimp am alaptat-o (1 an si 4 luni mai exact), am inceput diversificarea pe la 4-5 luni, dar baza a fost lapticul matern, pe care il avea la cerere.. asa ca depinde de fiecare, nu cred ca e o regula anume.
si, har Domnului, am avut si lapte suficient, de stres nu mai spun, daca e sa ne luam dupa asta, laptele meu ar fi trebuit sa se opreasca instantly, la cate mizerii am avut de indurat din partea unor nimicuri, greul de a creste singura un copil, fara niciun sprijin.. asa ca si cu stresul si afectarea lactatiei e relativa treaba.

Aceasta postare a fost editata de mallina2u: Dec 18 2008, 08:36 PM


--------------------
"Iubirea este cea mai frumoasa muzica din partitura vietii. Fara ea, ai fi un etern afon in corul imens al omenirii" (Roque Schneider)
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue. (Carl Sandburg)
Tratati-va unii pe altii cu cel mai mare respect, deoarece atunci cand va uitati in ochii altuia, priviti in ochii lui Dumnezeu!

Fericirea din viata ta depinde de calitatea gandurilor tale.

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
taniusca
postare Feb 16 2009, 12:34 AM
Postare #18


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 12
Inscris la: 20-September 07
Membru nr.: 6,890



ce fericite sunteti, mamicilor. mie mi-a venit la 2 saptamani dupa terminarea lohiilor, desi alimentez exclusiv la san baiatul care are acum 6 luni. dupa ce ca eram stresata, primul copil, cezariana, lohii 6 saptamani, mi-a mai venit si ciclul, regulat, luna de luna de atunci. asa ca nu e o regula ca daca alaptaezi sa nu-ti mai vina ciclul.pe de alta parte ma bucur pentru ca asa stiu sigur cand sa am mai multa grija cu contraceptia smile.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexandrad
postare Mar 10 2009, 02:36 PM
Postare #19


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 7
Inscris la: 13-February 09
Membru nr.: 71,862



Si nora mea a avut menstruatie la 3 luni de la nasterea copilului, chiar daca alapta la san... problema e ca a avut o mare suparare si am pus asta si pe seama supararii. Ma intreba daca menstruatia afecteaza laptele,,caci copilul pare mai agitat, dar nu renunta la san.. E posibil sa afecteze?
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alinutza_872000
postare Mar 10 2009, 02:49 PM
Postare #20


mami de Edy
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,881
Inscris la: 13-March 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 17,607



QUOTE(lauraura @ Dec 13 2008, 12:08 PM) *
buna baiatul meu are acum 1 anisor si 2 zile,inca il alaptez ,ii dau si manacrica care mancam noi,ciorbita etc.ciclu mi-a venit prima data la 8 luni de la nastere si gata, am fost la dr pt un control si papanicolau, si l-am intrebat daca e normal. Mi-a raspuns ca daca alaptez poate sa imi vina o data la 6 luni.Asa ca cum stau linistita.Oricum iau si antibebe

si yo iau cerazette de la 6 sapt de cand am nascut...
de atunci mi-a venit decat o sag data..si atunci mi-a curs cv maro...
baiatul my are app 6 luni iar eu..am uitat c este aia menstruatia..
dar dr mi-a zs k in fiecare luna sa-mi fac un test pt k anticonceptionalele care se dau pt alaptat nu l toate femeile sunt 100% sigure...
mi-am fct luna trecuta un test asa d frik..si vazand k a iesit negativ m-am gandit k o sa-mi vina si my cand mi-o fi vrema nanner.gif

QUOTE(alexandrad @ Mar 10 2009, 02:36 PM) *
Si nora mea a avut menstruatie la 3 luni de la nasterea copilului, chiar daca alapta la san... problema e ca a avut o mare suparare si am pus asta si pe seama supararii. Ma intreba daca menstruatia afecteaza laptele,,caci copilul pare mai agitat, dar nu renunta la san.. E posibil sa afecteze?

uite
eu am avut super multe suparari..si eram stresata,nervoasa..si din cauza asta l 3 luni am inceput s nu mai am laptic
din cauza my si bb era agitat..pt k mamele care alapteaza transmit starea lor bbi-lor..
eu zc s nu renunte l laptic pt k eu desi vedeam k nu mai am nu l-am intarcat p edy..si vad k acum suge mai cu foc decat o facea inainte...chiarde-i dau san doar dimineata si fff rar seara pt k nu-l ia...


--------------------


Cand esti mama, nu esti niciodata cu adevarat singura in gandurile tale.O mama trebuie intotdeauna sa se gandeasca de doua ori,o data pentru ea si o data pentru copilul ei.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

6 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 10:51 AM