Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

7 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Epilare Inghinala, fara iritatii
USA
postare Apr 24 2009, 07:06 PM
Postare #11


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



QUOTE(Tania_25 @ Apr 24 2009, 08:00 PM) *
Si eu ma epilez cu epilatorul pe picioare si la subrat, dar in zona inghinala ma epilez doar cat suport......mai jos doare rau....... crybaby.gif

Smecherie...masati puti cu spirt innainte..doare exterior-atentie mare....amorteste cumva pielea si nu mai doare asa de tare!


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxikira
postare Apr 24 2009, 07:06 PM
Postare #12


Roxi
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,765
Inscris la: 19-February 09
Din: Brasov
Membru nr.: 72,881



QUOTE(alina gheorghita @ Apr 24 2009, 07:49 PM) *
Si eu tot cu cel de ras ma epilez inghinal ... mi-a frica de aparat . ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif


Nu musca tongue.gif E greu pana te obisnuiesti smile.gif rolleyes.gif


QUOTE(USA @ Apr 24 2009, 07:51 PM) *
Si mai sii..intreaba sotul/prietenul.....de diferenta! wink.gif


Asa e tongue.gif yes.gif Esti fina mai mult timp...nu doar o zi smile.gif


QUOTE(aandaaro @ Apr 24 2009, 07:53 PM) *
Eu folosesesc atat lama de ras cat si aparatul de epilat ( pentru zonele mai putin dureroase si nu in perioada critica blush.gif )...eu si iarna mi-am indepartat firele de par de pe picioare si nu numai....imi place sa pastrez locurile "curate"...Ceara am folosit doar o singura data...dar dupa experienta respectiva m-am lecuit... doh.gif


Nici mie nu-mi place ceara...prea complicat smile.gif
Eu unde nu pot cu aparatul....iau cu penseta liwlol.gif Dureaza mai mult dar baba sufera la frumusete tongue.gif


QUOTE(Tania_25 @ Apr 24 2009, 07:53 PM) *
Am folosit epilatorul.....dar doare rau si mi se fac si cosuri de la asta..... doh.gif Dar ce epilator ai tu Roxi??


Am un Phylips...acum se gasesc peste tot extra pentru zona sensibila...si e normal sa te iriti pana se obisnuieste pielea...sunt creme speciale pentru asa ceva care fac treaba buna...eu una nu mai folosesc pentru ca nu ma irit...am ani vechime si sunt obisnuita tongue.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxikira
postare Apr 24 2009, 07:08 PM
Postare #13


Roxi
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,765
Inscris la: 19-February 09
Din: Brasov
Membru nr.: 72,881



Sunt aparatele alea acum cu gheata sau ceva de genul...ca ma gandeam sa-l schimb si eu pe al meu...cica nu simti nimic cu el smile.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dariamidan
postare Apr 24 2009, 07:15 PM
Postare #14


even
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,398
Inscris la: 24-January 09
Membru nr.: 66,920




si eu ma epilez cu ceara de la 14 ani, cu cea clasica caci inghinal cu cea de unica folosinta mori de durere, ma epilez inghinal brazilian dupa descrierea de mai sus + axila, de atatia ani s-a "batatorit" pielea si nu mai simt decat o mica jena nu durere.N-am pus lama pe mine si ma epilez in mod constant o data pe luna iarna, toamna si primavara si de 2 ori/luna vara.Acum ma gandesc cum va fi epilarea in luna a 9-a inainte de operatie ca nu mai pot sa ma asez pe patul cosmetic dar gaseste cosmeticiana mea o metoda sa ma aranjeze inainte de cezariana.

Aceasta postare a fost editata de dariamidan: Apr 24 2009, 07:16 PM
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tania_25
postare Apr 24 2009, 07:18 PM
Postare #15


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,714
Inscris la: 31-October 08
Din: .......
Membru nr.: 45,899



QUOTE(roxikira @ Apr 24 2009, 07:06 PM) *
Nu musca tongue.gif E greu pana te obisnuiesti smile.gif rolleyes.gif




Asa e tongue.gif yes.gif Esti fina mai mult timp...nu doar o zi smile.gif




Nici mie nu-mi place ceara...prea complicat smile.gif
Eu unde nu pot cu aparatul....iau cu penseta liwlol.gif Dureaza mai mult dar baba sufera la frumusete tongue.gif




Am un Phylips...acum se gasesc peste tot extra pentru zona sensibila...si e normal sa te iriti pana se obisnuieste pielea...sunt creme speciale pentru asa ceva care fac treaba buna...eu una nu mai folosesc pentru ca nu ma irit...am ani vechime si sunt obisnuita tongue.gif



Eu foloseam epilatorul obisnuit (tot Philips) si poate din cauza asta mi se faceau cosuri......am folosit si eu vreo 2 ani epilatorul in zona inghinala....dar m-am saturat ca atunci cand epilatorul smulgea parul mi se fac mereu cosuri mari si dureau rau........ nu mai scapam de ele...... crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif
Atunci trebuie sa caut epilator special pentru zona inghinala..... oFloare1.gif
Dar tot nu prea cred ca nu imi vor mai aparea cosuri.... oFloare1.gif


--------------------


O viata plina de dragoste incepe cu Dumnezeu...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ssimmona
postare Apr 24 2009, 07:31 PM
Postare #16


Mami de bebe dulce :)
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,457
Inscris la: 14-November 08
Din: Spain
Membru nr.: 48,765



Eu ma fac cu ceara pe maini biggrin.gif, mustata si la subrat. Pe picioare n-am rabdare..decat rar...e portiunea mai mare..asa ca folosesc aparatul de ras...Tot cu ceara ma fac si in zona inghinala dar doar partea de sus...mai jos cu lama de ras......si tot in stil brazilian, cum scrie mai sus.....total...nu suport niciun fir de par! oFloare1.gif

Aceasta postare a fost editata de ssimmona: Apr 24 2009, 07:58 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxikira
postare Apr 24 2009, 07:48 PM
Postare #17


Roxi
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,765
Inscris la: 19-February 09
Din: Brasov
Membru nr.: 72,881



QUOTE(dariamidan @ Apr 24 2009, 08:15 PM) *
si eu ma epilez cu ceara de la 14 ani, cu cea clasica caci inghinal cu cea de unica folosinta mori de durere, ma epilez inghinal brazilian dupa descrierea de mai sus + axila, de atatia ani s-a "batatorit" pielea si nu mai simt decat o mica jena nu durere.N-am pus lama pe mine si ma epilez in mod constant o data pe luna iarna, toamna si primavara si de 2 ori/luna vara.Acum ma gandesc cum va fi epilarea in luna a 9-a inainte de operatie ca nu mai pot sa ma asez pe patul cosmetic dar gaseste cosmeticiana mea o metoda sa ma aranjeze inainte de cezariana.


Chiar...e aiurea sa te epilezi singura cand esti gravida.gif

QUOTE(Tania_25 @ Apr 24 2009, 08:18 PM) *
Eu foloseam epilatorul obisnuit (tot Philips) si poate din cauza asta mi se faceau cosuri......am folosit si eu vreo 2 ani epilatorul in zona inghinala....dar m-am saturat ca atunci cand epilatorul smulgea parul mi se fac mereu cosuri mari si dureau rau........ nu mai scapam de ele...... crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif
Atunci trebuie sa caut epilator special pentru zona inghinala..... oFloare1.gif
Dar tot nu prea cred ca nu imi vor mai aparea cosuri.... oFloare1.gif


Normal nu ar trebui sa ai treaba cu nici un aparat...foloseste si tu o crema speciala pentru dupa epilat....nu stiu ce sa zic....vorba lui dariamidan...si eu am pielea batatorita....
Mergi la cosmetica...poate iti dau acolo vreo solutie smile.gif


QUOTE(ssimmona @ Apr 24 2009, 08:31 PM) *
Eu ma fac cu ceara pe maini biggrin.gif, mustata, la subrat, pe picioare n-am rabdare..decat rar...e portiunea mai mare..asa ca folosesc aparatul de ras...tot cu ceara ma fac si in zona inghinala dar doar partea de sus...mai jos cu lama de ras......si tot in stil brazilian, cum scrie mai sus.....total...nu suport niciun fir de par! oFloare1.gif


Uite eu la subrat nu prea pot sa ma fac cu epilatorul...nu stiu de ce...parca imi smulge creierul din cap tongue.gif Norocul meu ca nu-s paroasa si se termina chinul repede yes.gif



Dar de barbatii care se epileaza ce parere aveti????
Sotul meu nu este paros...nu are nici un fir de par pe piept wub.gif ... in rest e ca orice barbat smile.gif
Dar are un prieten...dupa ce ca are 30 kg ud ...alb si pistruiat se epileaza cu aparatul de ras...si nu foarte des...am zis ca vomit cand l-am vazut smile.gif Si e foarte mandru de el...mi se pare dizgratios....
La un tip bronzat si ingrijit arata bine....dar la specimene din astea...te ingrozesti wacko.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxikira
postare Apr 24 2009, 07:50 PM
Postare #18


Roxi
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,765
Inscris la: 19-February 09
Din: Brasov
Membru nr.: 72,881



Ma refeream la epilatul pe piept si picioare tongue.gif
Ca jos e obligatoriu si la ei smile.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ssimmona
postare Apr 24 2009, 08:03 PM
Postare #19


Mami de bebe dulce :)
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,457
Inscris la: 14-November 08
Din: Spain
Membru nr.: 48,765



Paco se epileaza cu ceara pe piept de cand e cu mine anima1.gif si partea de sus a spatelui..ca are si pe-acolo cateva fire....pe picioare nu se face...in alte parti obligatoriu...si la subrat il fac eu cu ceara cand ma fac pe mine biggrin.gif am aparat de la braun care incalzeste ceara si o recicleaza wink.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxikira
postare Apr 24 2009, 08:12 PM
Postare #20


Roxi
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,765
Inscris la: 19-February 09
Din: Brasov
Membru nr.: 72,881



QUOTE(ssimmona @ Apr 24 2009, 09:03 PM) *
Paco se epileaza cu ceara pe piept de cand e cu mine anima1.gif si partea de sus a spatelui..ca are si pe-acolo cateva fire....pe picioare nu se face...in alte parti obligatoriu...si la subrat il fac eu cu ceara cand ma fac pe mine biggrin.gif am aparat de la braun care incalzeste ceara si o recicleaza wink.gif


Pai la barbatii frumosi arata bine tongue.gif
Asta de care zic eu era dizgratios...pentru ca se facea des cu lama...si arata intr-un fel....yachhhhh


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

7 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 18th April 2024 - 06:00 AM