Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

7 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Iulie 2008? :)
blondy_br
postare Dec 17 2007, 11:04 AM
Postare #11


Junior
*

Grup: Members
Postari: 1
Inscris la: 13-December 07
Membru nr.: 11,177



QUOTE(vady @ Dec 7 2007, 07:30 PM) *
BUNA FETELOR!!!

Si eu am 7 saptamani,am facut deja 2 ecografii si analize,am luat acid folic inainte de a ramane insarcinata,sunt foarte fericita si sper ca bebe sa fie sanatos indiferent ce este fetita sau baiat.Va doresc la toate numai bine si sanatate multa.
Spuneti-mi daca va este rau?





Eu am 8 saptamani, am facut un eco si toate analizele pe care m-a pus doctorul sa le fac. Totul ar fi perfect daca nu mi-ar fi asa de rau. Am greturi, am ameteli, ma doare stomacul. E nasol. Nu mai stiu ce sa fac. Ajutati-ma daca stiti vreo metoda.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Theo
postare Dec 24 2007, 05:10 PM
Postare #12


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,529
Inscris la: 6-September 07
Din: C-ta=Verona
Membru nr.: 6,321



Buna fetelor si eu am 7 saptamani si o sa vin prin august 2008,nici eu nu am aflat de mult de aceasta veste minunata si mult asteptata si sunt inca atat de emotionata,sper ca totul sa decurga bine si fara nici un pic de probleme.Deocamdata ma chinui cu greturile...am slabit si 1.5 kg..oare e normal ?
unsure.gif
CRACIUN FERICIT !
tzuc.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mih@ela
postare Dec 24 2007, 05:28 PM
Postare #13


MY BLUE SKY
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,520
Inscris la: 14-February 07
Din: .
Membru nr.: 2,096



QUOTE(Theo @ Dec 24 2007, 06:10 PM) *
Buna fetelor si eu am 7 saptamani si o sa vin prin august 2008,nici eu nu am aflat de mult de aceasta veste minunata si mult asteptata si sunt inca atat de emotionata,sper ca totul sa decurga bine si fara nici un pic de probleme.Deocamdata ma chinui cu greturile...am slabit si 1.5 kg..oare e normal ?
unsure.gif
CRACIUN FERICIT !
tzuc.gif

Daa,Theo,e foarte normal sa slabesti.Si eu am slabit in primele luni vreo 3 kg,nu mancam decat branza de vaci. ohmy.gif Nu te speria,ai sa arati si tu ca un balonel. laugh.gif hug.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cristina_p
postare Dec 27 2007, 05:31 PM
Postare #14


Junior
*

Grup: Members
Postari: 1
Inscris la: 27-December 07
Membru nr.: 11,745




Buna fetelor,

Si eu sunt noua pe aici...mosu' ne-a facut cel mai frumos cadou posibil!! Noi avem abia 5 saptamani si astazi am facut primul eco jucaus.gif mai urmeaza unul peste aprox 2 sapt atunci cand o sa incepem si analizele. Iar ca prescriptie bineinteles...acidul folic....care apropos nu prea se mai gaseste!!
Va doresc la toate multa sanatate si sarbatori fericite.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cleopatra
postare Jan 2 2008, 03:04 PM
Postare #15


Junior
*

Grup: Members
Postari: 9
Inscris la: 27-December 07
Membru nr.: 11,741



QUOTE(Evelien @ Dec 3 2007, 11:49 PM) *
Buna la toate fetele!
Sunt nou nouta pe forum si stiu ca-s nerabdatoare, dar tocmai am aflat ca-s insarcinata in 6 saptamani si as vrea sa vad daca mai sunt si alte fete asa " proaspete " ca mine smile.gif
Am o multime de intrebari, dar incerc sa citesc posturile voastre sa ma lamuresc, inainte de a va bombarda cu nelamuririle mele.
Deocamdata singurul test pe care l-am facut a fost un test de sarcina. Doctorita mi-a dat o trimitere la o ecografie, dar mi-a zis sa nu o fac inainte de 10 saptamani. La fel, mi-a zis ca numai dupa 3 luni o sa-mi faca teste de sange, etc. Asa e normal? Si voi la fel ati facut?

Va pup si va citesc smile.gif
Noapte buna



Buna, Evelien

Eu zic sa schimbi medicul (asa cum am facut si eu!) daca nu ai o relatie prea stransa si daca nu e in stare sa iti raspunda la toate intrebarile / nelamuririle tale. Chiar daca decizi sa ramai la actualul doctor, roaga-l sa iti explice tot ce ai tu pe sufletel.
Sarcina usoara ! wink.gif


--------------------


[/url]
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mamicriss
postare Jan 10 2008, 02:07 PM
Postare #16


Junior
*

Grup: Members
Postari: 3
Inscris la: 8-January 08
Membru nr.: 12,218



Buna fetelor.
Felicitari pt sarcina ... sunt si eu o viitoare mamica de iulie. mai exact (zice doctorul) pe 9 iulie. Am 14 sapt de sarcina si greturile au mai trecut, seara imi mai este rau. eu am avut greturi in saptanama 6 si 7 de dimineata pana seara(a fost foarte greu dar a trecut). Gusturile nu mi-au revenit, le-am pierdut odata cu sarcina(mananc anumite chesti doar din cauza ca imi placeau odata). Cu toate astea m-am ingrasat deja 5 kg deoarece nu lucrez si nu am nici o alta ocupatie deci lipsa de miscare si-a spus cuvantul. greturile au cam trecut in schimb de cateva zile ma doare spatele f rau. e normal oare?

Va pup si aveti grija de voi.
Cristina


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
littel dancer
postare Jan 11 2008, 12:27 AM
Postare #17


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 52
Inscris la: 10-January 08
Din: germany
Membru nr.: 12,348



[font="Comic Sans MS"][/font][size="2"][/size][color="#0000FF"][/color]
Hallo !
Ma inscriu si eu in categoria mamici de iulie 2008, cel putin asa preconizeza doc: 30 iulie, dar dupa cum danseaza bebe... bananab.gif el hotaraste. Am avut 4 saptamani in care n-am mancat mai nimic, in general am reusit sa manc fructe si sa beau ceaiuri, dar bebe a avut o rezerva de 10 kg de unde a luat tot ce a vrut rolleyes.gif acum bebe are 11 saptamani si 5.2 cm si suntem amandoi sanatosi gravida.gif practicam innotul sa ne mentinem bouncy.gif dar cu mare grija sa nu am probleme de sangerare(sunt mai sensibila wink.gif) ). Acidul folic e la ordinea zilei impreuna cu magneziu forte si somn de voie somn.gif
Va doresc sa savurati din plin sarcina !!! jucaus.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alinamotei
postare Jan 11 2008, 11:21 AM
Postare #18


Junior
*

Grup: Members
Postari: 1
Inscris la: 20-November 07
Membru nr.: 9,947



Buna fetelor! Eu ma chinui de mult sa intru pe forum dar nu am avut timp.Sunt si eu o viitoare mamica de luna iulie 2008.Am fost la medicul de fam.pe la 5 sapt. si apoi am fost la ginecolog totul e bine mi-am facut si analizele doar ca ma simt foarte rau din cauza ca nu pot manca mai nimic. In 6 sapt.am slabit 8 Kg.
Poate stiti vreun remediu sau vreo reteta ca eu nu mai stiu ce sa fac abia astept sa se faca seara si sa dorm sa uit de foame si de faptul ca nu pot manca.
Va pup si sper sa nu treceti peste mesajul meu dati-mi un sfat ceva ce la voi a mers.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jus_ro
postare Jan 11 2008, 07:18 PM
Postare #19


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,961
Inscris la: 29-November 07
Din: Brasov
Membru nr.: 10,498



Servus mamici
Noi avem 14 saptamani si venim cam prin 14 iulie....
Am avut probleme prin saptamana 7, am facut tratament cu Utrogestan, No-spa, Elevit si perfuzii, iar acum suntem bine.
La 12 saptamani aveam 5 cm cand am facut ultima ecografie pentru sindromul Down si suntem bine.
Nici eu nu prea pot sa mananc, tot ceea ce mancam inainte acu nu-mi mai trebuie, dar cu fructe o dam inainte, iar de slabit nu am slabit deloc. Greturi nu am, dar am un fel de arsuri pe gat dimineata care imi inhiba pofta de mancare. Iar de dormit, dorm si eu la greu, nu stiu de unde pot dormi atata smile.gif
Am facut si un set de analize de sange care se fac in trim I, au iesit bine.
Acid folic separat nu am luat, dar am vazut ca-l contine Elevit care l-am luat o luna. Acum nu mai iau nimic....Credeti ca ar trebui totusi sa iau si acid folic?
A auzit careva de un vaccin care s-ar face in perioada asta, adica 12-15 saptamani? Nu stiu exact despre ce este vorba.
Va doresc numai bine si bebei sanatosi.






--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jus_ro
postare Jan 11 2008, 07:23 PM
Postare #20


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,961
Inscris la: 29-November 07
Din: Brasov
Membru nr.: 10,498



QUOTE(alinamotei @ Jan 11 2008, 11:21 AM) *
Buna fetelor! Eu ma chinui de mult sa intru pe forum dar nu am avut timp.Sunt si eu o viitoare mamica de luna iulie 2008.Am fost la medicul de fam.pe la 5 sapt. si apoi am fost la ginecolog totul e bine mi-am facut si analizele doar ca ma simt foarte rau din cauza ca nu pot manca mai nimic. In 6 sapt.am slabit 8 Kg.
Poate stiti vreun remediu sau vreo reteta ca eu nu mai stiu ce sa fac abia astept sa se faca seara si sa dorm sa uit de foame si de faptul ca nu pot manca.
Va pup si sper sa nu treceti peste mesajul meu dati-mi un sfat ceva ce la voi a mers.




Incearca cu supe si ciorbe, si sucuri de citrice....eu asta pot manca, caci mancare solida nu intra pe gat....acu cu sarbatorile am incercat un pic de piftie, sarmale, salata de bouef si nu intra....iar inainte erau mancaruri preferate....te pup si sa ai pofte smile.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 01:20 AM