Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

9 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Aprilie 2008
danuta
postare Nov 15 2007, 09:46 AM
Postare #1


Top Junior
**

Grup: Members
Postari: 64
Inscris la: 17-September 07
Din: Madrid
Membru nr.: 6,722



BUNA fetelor!cine mai naste in aprilie?eu am aproape 19 saptamani si trebuie sa nasc pe 13 aprile.cine ni se alatura?nu prea am vazut pe forum mamici de aprilie!!!!!!eu sunt la a doua sarcina,am o fetita de 7 ani,dar pot sa zic vca am emotii mai mari ca la prima sarcina,nu stiu de ce.inca nu stiu ce e ,baiat sau fetita,sper sa aflu sapt.viitoare.sa fie sanatos,asta conteaza!(cu toate ca mi-as dori baiat)pana acum mi-a fost f.bine ,am avut mici greturi,arsurile inca nu au inceput,la prima sarcina au inceput la 4 luni si nu m-au mai lasat pana nu am nascut,si a miscat la 3 luni si jumatate.sper sa fie totul bine,la fel va doresc si voua tuturor mamicilor!ce mult mi-as dori sa nasc in tara(sunt in spania de 6 ani)pt.ca in tara stiu ca dai banul si iti face cezariana la comanda,aici nu e asa,cezariana e ultimula solutie,mie mi-e tare frica de nastere!sanatate tuturor si bebici sanatosi!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
galactic
postare Nov 15 2007, 10:07 AM
Postare #2


Junior
*

Grup: Members
Postari: 2
Inscris la: 1-October 07
Membru nr.: 7,420



Si eu ar trebui sa nasc pe 17 aprilie. Sper ca totul va fi bine si n-o sa fie nevoie de cezariana.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Milic@
postare Nov 15 2007, 11:19 AM
Postare #3


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 756
Inscris la: 14-October 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 8,059



Buna!Eu trebuie sa nasc pe 24 aprilire.Si mie mi-e mai teama decat la prima nastere dar o sa-mi treaca.Va doresc sarcina usoara in continuare si sa va dea DD bebici sanatosi si frumosi! bb.gif jucaus.gif barza.gif hug.gif


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
georgeta23
postare Nov 15 2007, 11:22 AM
Postare #4


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,320
Inscris la: 28-February 07
Din: craiova
Membru nr.: 2,377




Haide-ti fetelor....nu mai fiti asa fricoase; eu am nascut pt prima data si am zis ca nu imi va fi teama decat in momentul nasterii, dar totul trece, si uitam, iar minunea ce se va naste va ramane o viata sa ne bucuram de ea....


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andreea1982
postare Nov 15 2007, 03:08 PM
Postare #5


Junior
*

Grup: Members
Postari: 14
Inscris la: 9-November 07
Din: galati
Membru nr.: 9,391



buna tuturor mamicilor....
eu ar trebui sa nasc cu aproximatie tot pe 13 april...
si mie mi-e putin teama caci sint la prima nastere insa cred ca minunea ce va sta dupa in bratele noastre va merita tot efortul.... smile.gif))
pupici si multa sanatate rolleyes.gif wink.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Milic@
postare Nov 19 2007, 09:54 PM
Postare #6


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 756
Inscris la: 14-October 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 8,059



QUOTE(georgeta23 @ Nov 15 2007, 01:22 PM) *
Haide-ti fetelor....nu mai fiti asa fricoase; eu am nascut pt prima data si am zis ca nu imi va fi teama decat in momentul nasterii, dar totul trece, si uitam, iar minunea ce se va naste va ramane o viata sa ne bucuram de ea....

Mi-e frica de epiziotomie.Prima data am nascut fara.A fost totul ok.Dar acum medicii au "evoluat".
Taie femeile precum tai porcul de Craciun.


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danuta
postare Nov 21 2007, 09:45 AM
Postare #7


Top Junior
**

Grup: Members
Postari: 64
Inscris la: 17-September 07
Din: Madrid
Membru nr.: 6,722



QUOTE(Milic@ @ Nov 19 2007, 11:54 PM) *
Mi-e frica de epiziotomie.Prima data am nascut fara.A fost totul ok.Dar acum medicii au "evoluat".
Taie femeile precum tai porcul de Craciun.

Buna Milica1ce e epiziotomia'anestezia epidurala,cumva?o sa trecem noi si peste asta,eu una nu mai vreau sa ma gandesc prea mult la cum o sa nasc.o sa ma ajute bunul DD si pe mine,si in final sunt ope mana medicilor,nu?dar ma tot gandesc cum va fi cand imi voi tine minunea in brate,si asta ma face sa trec peste toate.Saptamana viitoare pe 27 nopv.am ecografia4D si abia astept sa vad daca bebele e bine si ce e.pe 12 dec.mergem in tara si o sa-mi fac si in tara o ecopgrafie sa vad ce imi spun si cei din tara.tu cum te mai simti?e totul bine?eu am inceput sa ma ingras si se vede burtica bine.in rest totul bine!cum ii vei pune numele la bebe?sanatate multa la amandoi!maivb.!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Milic@
postare Nov 21 2007, 05:47 PM
Postare #8


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 756
Inscris la: 14-October 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 8,059



QUOTE(danuta @ Nov 21 2007, 11:45 AM) *
Buna Milica1ce e epiziotomia'anestezia epidurala,cumva?o sa trecem noi si peste asta,eu una nu mai vreau sa ma gandesc prea mult la cum o sa nasc.o sa ma ajute bunul DD si pe mine,si in final sunt ope mana medicilor,nu?dar ma tot gandesc cum va fi cand imi voi tine minunea in brate,si asta ma face sa trec peste toate.Saptamana viitoare pe 27 nopv.am ecografia4D si abia astept sa vad daca bebele e bine si ce e.pe 12 dec.mergem in tara si o sa-mi fac si in tara o ecopgrafie sa vad ce imi spun si cei din tara.tu cum te mai simti?e totul bine?eu am inceput sa ma ingras si se vede burtica bine.in rest totul bine!cum ii vei pune numele la bebe?sanatate multa la amandoi!maivb.!

Epiziotomia este taietura aia pe care ti-o face ca sa iasa copilul mai repede,sa nu mai munceasca ei in plus sa te ajute.Eu inca nu m-am ingrasat dar a inceput sa se vada burta.Azi a miscat.Cred ca o sa-l cheme Eric si nu mai stiu cum.Oricum va avea doua nume.Dar ne mai gandim la al doilea.
Multa sanatate si voua si hug.gif hug.gif hug.gif


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cristina67
postare Nov 21 2007, 05:56 PM
Postare #9


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,289
Inscris la: 26-October 07
Din: Oradea
Membru nr.: 8,627



QUOTE(Milic@ @ Nov 21 2007, 07:47 PM) *
Epiziotomia este taietura aia pe care ti-o face ca sa iasa copilul mai repede,sa nu mai munceasca ei in plus sa te ajute.Eu inca nu m-am ingrasat dar a inceput sa se vada burta.Azi a miscat.Cred ca o sa-l cheme Eric si nu mai stiu cum.Oricum va avea doua nume.Dar ne mai gandim la al doilea.
Multa sanatate si voua si hug.gif hug.gif hug.gif



Esti tanara mamico, s-apoi decat sa te rupi anapoda mai bine sa faca ei o taietura dreapta (m-am gasit si eu comentand care am facut 2 cezariene). Oricum am inteles ca fiind in travaliu nu mai simti cand te taie. Dar poate nu va fi cazul. Mai bine sa te gandesti ca va fi ca si prima oara. Fii optimista si va fi bina! Sarcina usoara si sa ne chemi la botez!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Milic@
postare Nov 22 2007, 08:53 AM
Postare #10


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 756
Inscris la: 14-October 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 8,059



QUOTE(cristina67 @ Nov 21 2007, 07:56 PM) *
Esti tanara mamico, s-apoi decat sa te rupi anapoda mai bine sa faca ei o taietura dreapta (m-am gasit si eu comentand care am facut 2 cezariene). Oricum am inteles ca fiind in travaliu nu mai simti cand te taie. Dar poate nu va fi cazul. Mai bine sa te gandesti ca va fi ca si prima oara. Fii optimista si va fi bina! Sarcina usoara si sa ne chemi la botez!

Va chem la botez, cu mare placere! smile.gif
Mi-e frica de perioada de recuperare si nu de momentul in care-mi face taietura.Durerea ma sperie.Faptul ca nu voi putea merge normal,nu voi putea sta pe scaun etc.Dar ma mai linistesc stiind ca am cel mai bun medic! hug.gif hug.gif hug.gif


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

9 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 10:02 AM