Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

758 Pagini V  « < 754 755 756 757 758 >  
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Septembrie 2011!, gravidute si viitoare mamici de septembrie
maria26
postare Oct 12 2012, 01:30 PM
Postare #7551


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 16,502
Inscris la: 30-October 07
Din: pitesti
Membru nr.: 8,811



CITAT(Alondra @ Oct 12 2012, 12:22 PM) *
Auci, sper sa nu fie si la noi tot asa, desi e o fire care trebuie mereu sa-i aduci ceva nou, sa vb cu ea tot timpul, sa-i explici , seamana cu soacra biggrin.gif
Ma bucur ca e mai bine Albert, o sa-i treaca si lui Andy! Sanatate!
Multumim pt impartasire!Nu e problema, stai linistita, credeam ca nu prea ne mai citeste nimeni pe aici de cand a "murit" forumul!
Deci da biggrin.gif poate ca e si de la dinti, cine stie, si peste 2 luni sa ne trezim cu vreo masea, ea isi roade degetul cand il apuca, il baga in gura pana in spate, ma mir ca nu vomita! doh.gif
Cine stie, daca nu ne pot spune ei ce ii deranjeaza, noi numai sa banuim putem sad.gif
Oricum, cert e ca e o faza , pt ca nu facea (chiar) asa noaptea, se foia de vreo 2 ori dar apoi adormea...Imi pare rau ca n-am copil ca altii care sa doarma neintors pana dimineata biggrin.gif doh.gif
Later edit: auci, tu esti gravi iar? biggrin.gif Acum am vazut, wow, cat curaj, asa repede biggrin.gif Sarcina lina sa ai!


Alondra, copiii care se plictisesc f repede sunt inteligenti.. noi am inteles asta abia la 3 ani cand am ajuns cu el la doctor... trebuie sa o stimulezi mult... ea vrea informatii.. ofera-i smile.gif


--------------------



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alondra
postare Oct 12 2012, 08:19 PM
Postare #7552


Maya
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 46,926
Inscris la: 13-February 08
Din: Here and nowhere...
Membru nr.: 14,812



QUOTE(maria26 @ Oct 12 2012, 02:30 PM) *
Alondra, copiii care se plictisesc f repede sunt inteligenti.. noi am inteles asta abia la 3 ani cand am ajuns cu el la doctor... trebuie sa o stimulezi mult... ea vrea informatii.. ofera-i smile.gif

Da, asa-i ; stiu si asta, dar parca e asa obositor cateodata doh.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cris_cristi29
postare Oct 14 2012, 12:30 PM
Postare #7553


Steluta mea din UNIVERS
***

Grup: Members Plus
Postari: 482
Inscris la: 10-March 10
Din: sibiu
Membru nr.: 133,978



Salutare mamici .
Sper ca de data aceasta sa pot sa postez ca de doua zile nu reusesc deloc .
Am o mare rugaminte la voi ..daca ma puteti ajuta cu cateva informatii .
Pe Teo , au iesit de aseara niste bubite mici , ca piscaturile de tantari , rosii , care acum s-au transformat in pete mari tot rosii pe maini si pe picioare .Dupa simptomele pe care le-a avut pana acum eu spun ca este pojar ( rujeola) , dar medicul meu ma contrazice ( desi nu a vazut-o ) , si spune ca poate fi doar o alergie , si mi-a spus sa iau AERIUS.Diferenta dintre ceea ce am citit pe net , despre rujeola , si ceea ce are Teo , este ca inca nu a facut febra iar eruptia a inceput pe maini si pe picioare si nicidecum pe fata , asa cum scrie pe toate site-urile .Acum nu stiu ce sa zic .Copii vostri au avut rujeola? Cum s-a manifestat?

Pana acum la Teo a fost asa : o raceala cu febra,muci si tuse foarte urata , a continuat cu diaree si otita , iar acum cu eruptia asta pe piele .

Aceasta postare a fost editata de cris_cristi29: Oct 14 2012, 12:32 PM


--------------------







Cele mai dulci stelute din Univers
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria26
postare Oct 14 2012, 06:30 PM
Postare #7554


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 16,502
Inscris la: 30-October 07
Din: pitesti
Membru nr.: 8,811




CITAT(cris_cristi29 @ Oct 14 2012, 01:30 PM) *
Salutare mamici .
Sper ca de data aceasta sa pot sa postez ca de doua zile nu reusesc deloc .
Am o mare rugaminte la voi ..daca ma puteti ajuta cu cateva informatii .
Pe Teo , au iesit de aseara niste bubite mici , ca piscaturile de tantari , rosii , care acum s-au transformat in pete mari tot rosii pe maini si pe picioare .Dupa simptomele pe care le-a avut pana acum eu spun ca este pojar ( rujeola) , dar medicul meu ma contrazice ( desi nu a vazut-o ) , si spune ca poate fi doar o alergie , si mi-a spus sa iau AERIUS.Diferenta dintre ceea ce am citit pe net , despre rujeola , si ceea ce are Teo , este ca inca nu a facut febra iar eruptia a inceput pe maini si pe picioare si nicidecum pe fata , asa cum scrie pe toate site-urile .Acum nu stiu ce sa zic .Copii vostri au avut rujeola? Cum s-a manifestat?

Pana acum la Teo a fost asa : o raceala cu febra,muci si tuse foarte urata , a continuat cu diaree si otita , iar acum cu eruptia asta pe piele .


cris, nu e rujeola.. debuteaza cu febra 3 zile, apoi erupe pe fata si trunchi dupa care se extinde pe membre..
are alergie 100 % ... si lui Andy tot pe membre i-au aparut bubitele.. eu i-am dat Claritin .. multa sanatate!


--------------------



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alondra
postare Oct 15 2012, 07:17 AM
Postare #7555


Maya
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 46,926
Inscris la: 13-February 08
Din: Here and nowhere...
Membru nr.: 14,812



Neata mamici! cafea.gif Haideti la cafea!
Am avut o noapte mai buna......raceala e pe duca, cred ca de la aerosoli, o sa-i mai fac si azi .
Voi cum mai sunteti?
Sanatate tuturor! oFloare1.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adina0885
postare Oct 16 2012, 03:40 PM
Postare #7556


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,070
Inscris la: 4-August 10
Din: Bucuresti
Membru nr.: 166,054



buna tuturor,
In sfarsit reusesc sa intru si eu si sper sa imi mearga netul asta de 2 bani...am schimbat netul am luat de la rds-rcs si nu am semnal decat daca stau pe balcon sau la geam...
Noi am avut probleme cu Irisuca, a facut febra 40,4 de am ajuns la spital ...i-am facut pe data de 3 oct cele 2 vaccinuri Infarix+Priorix iar dimineata la 7 ardea de mama focului, pe zi ce trecea ttul se inrautatea, tusea, noaptea nu dormea, febra imi facea, etc...Proasta de dr ca altfel nu am cum sa-i zic, am fost la control si mi-a zis sa-i dau un sirop isophine (pt imunitate) si eurespal +ibalgin (care e apa de ploaie)cand copilul era deja in apogeul cel mare al febrei de 39,2 am stat vreo 3 zzile pe cele 2 dupa care o tot sunam zilnic ca avea aceeasi febra de atata timp si mi-a zis sa ii dau zinnat, dupa 2 seringi de 5 ml de zinnat a facut temp 40,4 si a zis ca e normal sa faca temp si ca de la zinnat ii trece in 72 h. Am luat copilul si am fugit la spital cu el si acolo i-au scazut temp si ne-au si luat la 3 ca putea sa faca convulsie si etc...lucru pe care putea sa mi-l zica si dr mea, dar asta este...lan spital mi-au zis ca are puroi in gat + muci din plin, azi am fost la dr si mi-a zis ca e spre bine dar tot mai are puroi in gat....
Am vazut ca si pe aici sunt piticii bolnavi, se pare ca a venit vremea gripelor...
Sper sa reusesc sa mai intru macar sa citesc ce mai discutati pe aici...au inceput bebeii sa mearga? Irisuca merge doar in camere pe hol ii este frica crred ca din cauza gresiei....sa aveti o dupa amiaza placuta!


--------------------




Minunea noastra!


Pentru cei care vor sa vada mai multe poze
cu noi pot sa intre pe Albumul de familie!

<a href="http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showtopic=13590" target="_blank">http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showtopic=13590
</a>
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cris_cristi29
postare Oct 17 2012, 10:59 AM
Postare #7557


Steluta mea din UNIVERS
***

Grup: Members Plus
Postari: 482
Inscris la: 10-March 10
Din: sibiu
Membru nr.: 133,978



Salutare mamici
Ce mai faceti voi ? Ce mai fac bebeii ?
Tot bolnaviori ? Ema si acum are muci dar se pare ca sunt pe trecute .
Teo in final se pare ca a avut intr-adevar o alergie ...dar chiar nu stiu de la ce .....de mancat a mancat ca si pana acum ..nimic nou ...ma gandesc totusi sa nu fi fost de la medicamte ....antibiotic, picaturi , linux ....habar nu am .Acum este bine , azi am dus-o la gradi .
Adina ai grija cu eurespal!! Mie mi-a dat medicul sa iau dar farmacista nu l-a recomandat pt copii asa mici .Produce secretii abundente in gat si ei inca nu stiu bine sa inghita sau sa dea afara.Eu i-am dat seara inainte de culcare si mai aveam f putin sa chem salvarea ..nu mai putea respira ....Am pus-o pe burtica si a tusit pana a vomitat ...numai puroi ! nervi.gif

Va doresc tuturor numai sanatate ...eu plec la piata ...acum pe ultima suta de metrii sa-mi pun cate ceva pe iarna ..... biggrin.gif ca s-au mai linistit apele cu sotul .....
O zi buna .

Aceasta postare a fost editata de cris_cristi29: Oct 17 2012, 11:02 AM


--------------------







Cele mai dulci stelute din Univers
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adina0885
postare Oct 17 2012, 01:38 PM
Postare #7558


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,070
Inscris la: 4-August 10
Din: Bucuresti
Membru nr.: 166,054



QUOTE(cris_cristi29 @ Oct 17 2012, 05:59 AM) *
Salutare mamici
Ce mai faceti voi ? Ce mai fac bebeii ?
Tot bolnaviori ? Ema si acum are muci dar se pare ca sunt pe trecute .
Teo in final se pare ca a avut intr-adevar o alergie ...dar chiar nu stiu de la ce .....de mancat a mancat ca si pana acum ..nimic nou ...ma gandesc totusi sa nu fi fost de la medicamte ....antibiotic, picaturi , linux ....habar nu am .Acum este bine , azi am dus-o la gradi .
Adina ai grija cu eurespal!! Mie mi-a dat medicul sa iau dar farmacista nu l-a recomandat pt copii asa mici .Produce secretii abundente in gat si ei inca nu stiu bine sa inghita sau sa dea afara.Eu i-am dat seara inainte de culcare si mai aveam f putin sa chem salvarea ..nu mai putea respira ....Am pus-o pe burtica si a tusit pana a vomitat ...numai puroi ! nervi.gif

Va doresc tuturor numai sanatate ...eu plec la piata ...acum pe ultima suta de metrii sa-mi pun cate ceva pe iarna ..... biggrin.gif ca s-au mai linistit apele cu sotul .....
O zi buna .

Hello,
Pustiu tocmai acum cand am semnal si eu liwlol.gif
Deci din cauza asta mi-a zis dr ca trb sa-i dau 20 de zile o data inceput.....acum mi se pare mult mai rau pentru ca are muci din plin...nu mai afce febra dar are muci in gat ca incerc sa-i trag cu aspiratorul si degeaba ca nu prea iese mare lucru si tot horcaie, e clar ca sunt in gat...mai am 1 zi de antibiotic si ei nu i-a trecut...nu stiu ce sa mai zic...
Sanatate si voua!


--------------------




Minunea noastra!


Pentru cei care vor sa vada mai multe poze
cu noi pot sa intre pe Albumul de familie!

<a href="http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showtopic=13590" target="_blank">http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showtopic=13590
</a>
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria26
postare Oct 17 2012, 01:53 PM
Postare #7559


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 16,502
Inscris la: 30-October 07
Din: pitesti
Membru nr.: 8,811



cris, ma bucur ca sunteti mai bine smile.gif .. cu siguranta de la medicamente a facut alergie..

adina, plicuri de acc in ceai.. in 2 zile maxim elimina tot in scaun .. crede-ma ca vei vedea efctiv mucusul in pampers.. multa sanatate! smile.gif


--------------------



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adina0885
postare Oct 17 2012, 02:02 PM
Postare #7560


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,070
Inscris la: 4-August 10
Din: Bucuresti
Membru nr.: 166,054



QUOTE(maria26 @ Oct 17 2012, 08:53 AM) *
cris, ma bucur ca sunteti mai bine smile.gif .. cu siguranta de la medicamente a facut alergie..

adina, plicuri de acc in ceai.. in 2 zile maxim elimina tot in scaun .. crede-ma ca vei vedea efctiv mucusul in pampers.. multa sanatate! smile.gif

Maria, pot sa-i dau chiar daca ia zinnat? mi-e frica sa-i combin medicamentele, cum se numesc acc si atat? ma duc sa ii cumpar ca trb sa iau si enterol....
Multumesc frumos


--------------------




Minunea noastra!


Pentru cei care vor sa vada mai multe poze
cu noi pot sa intre pe Albumul de familie!

<a href="http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showtopic=13590" target="_blank">http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showtopic=13590
</a>
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

758 Pagini V  « < 754 755 756 757 758 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 25th April 2024 - 05:39 PM