Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

11 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Viatza De Stranier
marimaria
postare Aug 7 2009, 10:44 PM
Postare #11


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,578
Inscris la: 7-January 09
Din: Torino, Italia
Membru nr.: 63,039



Offffffffffff Mona sunt alaturi de tine, draga mea hug.gif
Si ca sa te linistesc un pic iti spun ca si eu am o doctora la care cand ma duc ma trateaza cam repejor........cre ca sunt printre putinii care stau numai 2 minute in cabinet.............in schimb sotul (italian) e tratat cu tot respectul si-l trimite si la analize multe, etc.
Ce-i drept nu am avut nesansa sa aud cuvinte jignitoare din partea ei, dara daca s-ar intampla o schimb si gata si ca sa-i dau peste nas as face si o "lacramatie" la ASL acuzand-o de rasism.
Parerea mea, depune o plangere la ASL de care apartii si cere sa schimbi medicul..............e posibil sa te cheme la telefon si sa ceara mai multe amanunte si la prima abatere ii atrage atentia, iar daca sunt mai multe persoane care se plang de asta i-l trag la raspundere.
Hai nu mai fi trista, din pacate ne-am facut un renume nasol, dar daca ne mentinem cu capul sus putem schimba mentalitatea macar pe jumatate.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Aug 7 2009, 10:47 PM
Postare #12


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



QUOTE(marimaria @ Aug 7 2009, 11:44 PM) *
dar daca ne mentinem cu capul sus putem schimba mentalitatea macar pe jumatate.

Corect!!!!!!!!!!!!!! eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif love1.gif


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mona75
postare Aug 7 2009, 10:54 PM
Postare #13


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,154
Inscris la: 24-January 07
Din: Varese,IT
Membru nr.: 1,680



QUOTE(USA @ Aug 7 2009, 12:36 PM) *
Mona draga....te inteleg mai mult decat imi vine si mie sa cred....
Asa cum spune si Sara...in timp toate lacrimile de genul acesta te vor construii o femeie ideeala.....din cauza asta, ptr ca deja esti o femeie de invidiat...provoaca invidie....iar oamnei de acest gen=sunt numai persoane slabe, murdare care se simt bine prin umilinta....
Am trait si eu de nn ori situatii ca tine.....la munca mai ales..si nu prea in alte parti...la munca ptr ca lucrez mai mult printre barbati.....am simtit umlinta si simt in continuare de la un "destept" de sef...care inca imi spune "aa tu ai un accent si nimeni nu te intelege....."si o spune cu ura.....si nu are dreptate...de mii de ori mi sa spus...ca nu prea am accent..si ca vorbesc foarte fluent.....dar invidia lui..ca eu nu cumva sa prind si ma lipesc prea repede.....il face sa dea cu bata....si nu intre noi in discutie-face asta numai de fata cu persoane importante uneori.....si doare..chiar daca dupa, cand suntem la sf de zii isi cere scuze.....la o alta ocazie se repeta.......sau.......daca e prost dispus, imi spune scurt "nu trebuie sa stii".....si sincer in timp am invata cum sa raspund......cand se intoarce mai tarziu sa ma intrebe, raspund zambind "nu trebuie sa stiu!".....si de ceva timp sa cam controlat.....si mult situatii de genul acesta....inclusiv replici "esti femie nu stii!"....culmeaa!-nu serios.....sau "vorbeti in romaneste....noi nu pricepem, nu se cade!" si raspuns zambind "daca esti curios invata romaneste...eu am invatat engleza ca sa va inteleg!"....

Mai nou tinand cont ca am doi patroni......ma simt uneori precum o minge intre ei....iar cel pe finante.....nu numai ca nu deschide informatii cu mine....imi vorbeste scurt si la obiect.....atitudine de om scurt......om care se tine si cu picioarele de scaunul lui.....dar toate au un rost...si chiar de mai bubui si yo uneori, trec si le uit si ma las pe mainile Domnului care stie sa stearga totul cu un burete moale al uitarii...
Nu e mult decand.....am mers pe scaunul din biroul lui..si i-am varsat totul ca naduf......eu am un salariu acum dupa aniiii de companie si de sacrificii si de "ne intelegi, nu se poate acum!"....am un salariu aproape la fel, ca si tipa venit de un an si care face totul pe intrebari puse la mine..ea e singura..eu am copil....am rate la casa......dar ce conteaza ea e americanka eu nu vorbesc fluent mad.gif ......amaratii.......off ca ma infurii si yo acum...... mad.gif

Si tot asa..Mona..plangi si da afara naduful...dar nu pune prea mult la suflet...asta e plata noastra ptr o viata mai buna! sad.gif
hug.gif hug.gif hug.gif


Ti-am spus ca te iubesc? love1.gif tzuc.gif
QUOTE(marimaria @ Aug 7 2009, 12:44 PM) *
Offffffffffff Mona sunt alaturi de tine, draga mea hug.gif
Si ca sa te linistesc un pic iti spun ca si eu am o doctora la care cand ma duc ma trateaza cam repejor........cre ca sunt printre putinii care stau numai 2 minute in cabinet.............in schimb sotul (italian) e tratat cu tot respectul si-l trimite si la analize multe, etc.
Ce-i drept nu am avut nesansa sa aud cuvinte jignitoare din partea ei, dara daca s-ar intampla o schimb si gata si ca sa-i dau peste nas as face si o "lacramatie" la ASL acuzand-o de rasism.
Parerea mea, depune o plangere la ASL de care apartii si cere sa schimbi medicul..............e posibil sa te cheme la telefon si sa ceara mai multe amanunte si la prima abatere ii atrage atentia, iar daca sunt mai multe persoane care se plang de asta i-l trag la raspundere.
Hai nu mai fi trista, din pacate ne-am facut un renume nasol, dar daca ne mentinem cu capul sus putem schimba mentalitatea macar pe jumatate.

nu mi-a adresat replica direct....coboram pe scara si l-am auzit,adresandu-se celor de pe hol.
Cu sigurantza as pica aiurea daca fac reclamatzie...pana si sotul meu se uita ciudat la mine...probabil m-a crezut vazand in ce hal plang de nervi.
Ce mentalitate i-as mai putea schimba eu astuia la 60-65 cat o avea.....
Dar cu sigurantza de tacut,nu tac......
Si cand te gandesti ca eu chiar il admiram....la prima vizita,i-am vazut pozele alaturi de Papa Ioan Paul al II lea si stia foarte multe despre Romania dinainte de revolutie...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Aug 7 2009, 11:01 PM
Postare #14


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516




Si yo Mona mea draga!

Nu mai gandii..nu mai rasucii..nu mai intoarce pe toate fetele.....promite tie ca data viitoare vei avea replica potrivita, si pune totul la dosarul cu invatauri....
Nu are rost.....un asa fel de om.....sa platesti tu clipe cu lacrimi si mustrari....si dezamagiri....fruncea sus.....ai altele frumoase de simtit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(yo asa gandesc...el e magar..si tu il rasplatesti cu lacrimi...nu se merita..lacrimile tale sunt mult mai de pret!)
Love ya back! love1.gif

Aceasta postare a fost editata de USA: Aug 7 2009, 11:02 PM


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marimaria
postare Aug 7 2009, 11:12 PM
Postare #15


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,578
Inscris la: 7-January 09
Din: Torino, Italia
Membru nr.: 63,039



Asa e Mona, nu te mai consuma inutil........tu in fata copiilor tai trebuie sa arati ca esti tare si nimeni nu poate atinge.
Ori i-l schimbi, ori ii dai replica data viitoare...........ii spui ce parere aveai despre el.....
Daca spui ca era informat despre Romania in perioada comunista atunci inseamna ca i s-a congelat creierul si a ramas un comunist rasist.......nah, ca mi-am varsat si eu naduful si daca ma inervez si mai tare ma duc la fete la "Ce ati gatit azi" si ma bag in oala cu sarmale pe care a facut-o Ade Ida eating.gif....................auzi, tu 3000 de sarmale............inca mi-e gandul la ele si la cum or fi de bune cu smantana rece acruta........... liwlol.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Aug 7 2009, 11:14 PM
Postare #16


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



QUOTE(marimaria @ Aug 8 2009, 12:12 AM) *
.......si daca ma inervez si mai tare ma duc la fete la "Ce ati gatit azi" si ma bag in oala cu sarmale pe care a facut-o Ade Ida eating.gif....................auzi, tu 3000 de sarmale............inca mi-e gandul la ele si la cum or fi de bune cu smantana rece acruta........... liwlol.gif

Ne intalnim acolo...deal???????? eating.gif eating.gif eating.gif


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marimaria
postare Aug 7 2009, 11:17 PM
Postare #17


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,578
Inscris la: 7-January 09
Din: Torino, Italia
Membru nr.: 63,039



QUOTE(USA @ Aug 8 2009, 01:14 AM) *
Ne intalnim acolo...deal???????? eating.gif eating.gif eating.gif

yes.gif yes.gif yes.gif O iau si pe Mona cu piticii ei ca sa nu se mai gandeasca la doftoroi ca la 3000 de sarmale nu se cunoaste.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Aug 7 2009, 11:26 PM
Postare #18


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



QUOTE(marimaria @ Aug 8 2009, 12:17 AM) *
yes.gif yes.gif yes.gif O iau si pe Mona cu piticii ei ca sa nu se mai gandeasca la doftoroi ca la 3000 de sarmale nu se cunoaste.

Super.....facem cheful de pana in nunta! eating.gif eating.gif eating.gif eating.gif .....cum ii zice ma?..ca nu vine!


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marimaria
postare Aug 7 2009, 11:27 PM
Postare #19


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,578
Inscris la: 7-January 09
Din: Torino, Italia
Membru nr.: 63,039



QUOTE(USA @ Aug 8 2009, 01:26 AM) *
Super.....facem cheful de pana in nunta! eating.gif eating.gif eating.gif eating.gif .....cum ii zice ma?..ca nu vine!

De burlace...........oups, iaca ca nu mai suntem burlace


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mona75
postare Aug 7 2009, 11:36 PM
Postare #20


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,154
Inscris la: 24-January 07
Din: Varese,IT
Membru nr.: 1,680



QUOTE(USA @ Aug 7 2009, 01:14 PM) *
Ne intalnim acolo...deal???????? eating.gif eating.gif eating.gif



QUOTE(marimaria @ Aug 7 2009, 01:17 PM) *
yes.gif yes.gif yes.gif O iau si pe Mona cu piticii ei ca sa nu se mai gandeasca la doftoroi ca la 3000 de sarmale nu se cunoaste.

tzuc.gif Va insotesc cu drag, hug.gif dar numai pt.asistenta.....ca noi suntem in post. 68.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

11 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 03:03 PM