Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3 Pagini V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Cum Sa-l Conving Ca Exista Dumnezeu, PE SOTUL MEU
Eena
postare Jul 30 2008, 02:38 PM
Postare #1


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 574
Inscris la: 12-July 08
Membru nr.: 30,039



ESTE CRESTIN ORTODOX CA SI MINE!A AVUT O VIATA MAI GREA,MAMA LUI L-A ABANDONAT LA 6 SAPTAMANI,TATAL LUI SI-A VARSAT AMARUL PE EL..CU BATAI ,CERTURI,INJURATURI!EL ESTE UN UM BUN SUFLETIST DAR NU CREDE IN DUMNEZEU,ZICE CA DACA EZISTA DUMNEZEU EL NU TRECEA PRIN TOT AMARUL ACESTA!AM INCERCAT SA-I DESCHID OCHII DE NU MAI STIU CE EXEMPLE SA-I DAU IAR EL IMI RASPUNDE MEREU PRIN ALTE EZEMPLE:DE CE DUMNEZEU DACA E ASA BUN A DAT PE PAMANT SARACI SI BOGATI,DE CE FEMEILOR USOARE CUM E LAURA ANDRESAN I SE CERE AUTOGRAF DE PARCA AR FI VREO SFANTA,DE CE ATATA RAUTATE PE PAMANT...SI MULTEE CHIAR ULTIMA DE CE OAMENII SARACI DIN MOLDOVA SUNT INUNDATI!AM INCERCAT SA-I EXPLIC SI SA-I SPUN DESPRE MINUNI CARE MI S-AU INTAMPLAT CHIAR SI MIE...DAR VA DATI SEAMA RASPUNSUL A FOST CA ASA A FOST SA FIE SI CA DE FAPT NU E NICIUN MIRACOL! doh.gif ASTEPT SI EU SFATURI!


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Jul 30 2008, 02:41 PM
Postare #2


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



Sincer?...nu poti...decat sa te rogi pentru el...sa faca Dumnezeu o minune si sa-i deschida ochii oFloare1.gif ...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eena
postare Jul 30 2008, 02:48 PM
Postare #3


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 574
Inscris la: 12-July 08
Membru nr.: 30,039



QUOTE(rux25 @ Jul 30 2008, 04:41 PM) *
Sincer?...nu poti...decat sa te rogi pentru el...sa faca Dumnezeu o minune si sa-i deschida ochii oFloare1.gif ...

RUX,CHIAR MA BUCUR CA MI-AI RASPUNS VROIAM SA-TI SPUN CA INTR-O SEARA II CITEAM POVESTIOARELE SCRISE DE TINE PE FORUM DESPRE DUMNEZEU,PILDE,MINUNI...SI M-A PUS SA I LE CITESC PE APROAPE TOATE PANA NE-A LUAT SOMNUL SI I-AU PLACUT FOARTE MULT IN SCHIMB DACA VINE VORBA DE CREDINTA(EU MAI AM OBICEIUL SA ZIC :DOAMNE FERESTE!SAU:DOAMNE AJUTA!)IAR EL IMI ZICE NU LASA PE DUMNEZEU SA FACA PENTRU TINE,ASTA-I REALITATEA!ACESTA ESTE UN MOTIV DE CEARTA LA NOI IN CASA,NE CONTRAZICEM SI NU AJUNGEM LA NICI O PARERE COMUNA!E GREU!


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Jul 30 2008, 02:56 PM
Postare #4


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411




QUOTE(Eena @ Jul 30 2008, 03:48 PM) *
RUX,CHIAR MA BUCUR CA MI-AI RASPUNS VROIAM SA-TI SPUN CA INTR-O SEARA II CITEAM POVESTIOARELE SCRISE DE TINE PE FORUM DESPRE DUMNEZEU,PILDE,MINUNI...SI M-A PUS SA I LE CITESC PE APROAPE TOATE PANA NE-A LUAT SOMNUL SI I-AU PLACUT FOARTE MULT IN SCHIMB DACA VINE VORBA DE CREDINTA(EU MAI AM OBICEIUL SA ZIC :DOAMNE FERESTE!SAU:DOAMNE AJUTA!)IAR EL IMI ZICE NU LASA PE DUMNEZEU SA FACA PENTRU TINE,ASTA-I REALITATEA!ACESTA ESTE UN MOTIV DE CEARTA LA NOI IN CASA,NE CONTRAZICEM SI NU AJUNGEM LA NICI O PARERE COMUNA!E GREU!

Eena....nu te mai contrazice...si nici nu te mai certa...lasa-l pe Dumnezeu sa-i arate Calea...stiu ca e neplacut ca ti-am spus...." nu poti"...dar e adevarul.. oFloare1.gif poti ajunge foarte usor...sa iti destrami familia din cauza asta...iti spune un suflet patit wub.gif ...ii poti citi povestioare...asta da...asta ii poate inmuia inima...in rest lasa-L pe El, sa lucreze pentru tine...si ai incredere...ca o va face...tu roaga-te...referitor la ce ai scris mai sus...astazi am sa pun o povestioara cu subinteles, care-i va placea cu siguranta... smile.gif sa i-o citesti tzuc.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eena
postare Jul 30 2008, 03:02 PM
Postare #5


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 574
Inscris la: 12-July 08
Membru nr.: 30,039



QUOTE(rux25 @ Jul 30 2008, 04:56 PM) *
Eena....nu te mai contrazice...si nici nu te mai certa...lasa-l pe Dumnezeu sa-i arate Calea...stiu ca e neplacut ca ti-am spus...." nu poti"...dar e adevarul.. oFloare1.gif poti ajunge foarte usor...sa iti destrami familia din cauza asta...iti spune un suflet patit wub.gif ...ii poti citi povestioare...asta da...asta ii poate inmuia inima...in rest lasa-L pe El, sa lucreze pentru tine...si ai incredere...ca o va face...tu roaga-te...referitor la ce ai scris mai sus...astazi am sa pun o povestioara cu subinteles, care-i va placea cu siguranta... smile.gif sa i-o citesti tzuc.gif

MULTUMESC FOARTE MULT RUX!POATE NE AJUTA DUMNEZEU SI II DESCHIDE OCHII,NU O SA MAI CONTRAZIC CU EL SI O SA MA ROG CA SA NE CRESTEM SI COPILUL ASA CUM AM FOST SI EU CRESCUTA CU CREDINTA IN DUMNEZEU SI CU FRICA LUI DUMNEZEU,CA DACA UNU ZICE INTR-UN FEL SI ALTUL IN ALTFEL COPILUL NU MAI INTELEGE NIMIC! crybaby.gif


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simona22
postare Jul 30 2008, 03:07 PM
Postare #6


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,854
Inscris la: 20-June 08
Din: ravenna
Membru nr.: 27,106



roaga-te,insista,..roaga-te...
doar Dzeu poate sa ai sadeasca in suflet samanta...credintei!
nu cred ca poti sa il convingi...cu puterea ta.
la mine ...a fost asa:
...sotul meu a avut o perioada in care ...nimic nu ai placea,toate ai ieseau pe dos,si ...bomboana pe tort...a ramas si fara munca!
atunci,am avut momentul prielnic si.....l-am rugat pe D zeu sa i arate puterea sa.
...lui nu i-am spus nimic.
mi-am luat drept martora ..pe una din nepoatele lui,careia i-am povestit.
atat m-am rugat,atat am ...insistat,ca....minune!
..in acea saptamana....sotul meu a gasit de munca....si chiar mai bine platit.
atunci....am facut.sedinta ,am adus-o si pe nepoata,care a confirmat planul meu.
..si de atunci..minunile...continua....
sotul meu ,acum ,nu doarme pana nu isi face rugaciunea.
...si multe altele!
Dzeu face minuni!
pt mine ...nu a obosit inca....
ai rabdare,vei vedea ca are un plan si cu voi!
SLAVA TIE DOAMNE!


--------------------









  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Jul 30 2008, 03:09 PM
Postare #7


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(Eena @ Jul 30 2008, 04:02 PM) *
MULTUMESC FOARTE MULT RUX!POATE NE AJUTA DUMNEZEU SI II DESCHIDE OCHII,NU O SA MAI CONTRAZIC CU EL SI O SA MA ROG CA SA NE CRESTEM SI COPILUL ASA CUM AM FOST SI EU CRESCUTA CU CREDINTA IN DUMNEZEU SI CU FRICA LUI DUMNEZEU,CA DACA UNU ZICE INTR-UN FEL SI ALTUL IN ALTFEL COPILUL NU MAI INTELEGE NIMIC! crybaby.gif

Ai dreptate...insa poate ca Dumnezeu ti-a dat un rol wub.gif ...nimic nu e intamplator sa stii...cauta sa aduci linistea in casa ta...e cel mai important pentru binele copilului...si restul rugaciune...
Citeste psalmi Eena...ei sunt arme in mana celor ce stiu sa le foloseasca...citeste psalmi cu sufletul...simte fiecare vers al lor...psalmul 22, psalmul26, psalmul 50, psalmul 90...impreuna cu rugaciunea scurta dar foarte puternica..." Intoarce-l Doamne pe (numele sotului)...la bunatate si la credinta"...
te imbratisez cu drag tzuc.gif hug.gif tzuc.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eena
postare Jul 30 2008, 03:14 PM
Postare #8


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 574
Inscris la: 12-July 08
Membru nr.: 30,039



QUOTE(rux25 @ Jul 30 2008, 05:09 PM) *
Ai dreptate...insa poate ca Dumnezeu ti-a dat un rol wub.gif ...nimic nu e intamplator sa stii...cauta sa aduci linistea in casa ta...e cel mai important pentru binele copilului...si restul rugaciune...
Citeste psalmi Eena...ei sunt arme in mana celor ce stiu sa le foloseasca...citeste psalmi cu sufletul...simte fiecare vers al lor...psalmul 22, psalmul26, psalmul 50, psalmul 90...impreuna cu rugaciunea scurta dar foarte puternica..." Intoarce-l Doamne pe (numele sotului)...la bunatate si la credinta"...
te imbratisez cu drag tzuc.gif hug.gif tzuc.gif

ITI MULTUMESC FOARTE MULT PENTRU SFATURI RUX,NU STIU DACA O SA MA CREZI DAR EU MA SIMT MAI BINE CA AM SPUS CE AVEAM PE SUFLET,PENTRU CA NU AM MAISPU NIMANUI DESPRE OPINIA SOTULUI MEU DESPRE DUMNEZEU,NICI MAMEI MELE,MI-A FOST RUSINE STIIND CU CATA CREDINTA M-A CRESCUT EA!INCA ODATA MULTUMESC! trandafir.gif



--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Jul 30 2008, 03:15 PM
Postare #9


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(Eena @ Jul 30 2008, 04:14 PM) *
ITI MULTUMESC FOARTE MULT PENTRU SFATURI RUX,NU STIU DACA O SA MA CREZI DAR EU MA SIMT MAI BINE CA AM SPUS CE AVEAM PE SUFLET,PENTRU CA NU AM MAISPU NIMANUI DESPRE OPINIA SOTULUI MEU DESPRE DUMNEZEU,NICI MAMEI MELE,MI-A FOST RUSINE STIIND CU CATA CREDINTA M-A CRESCUT EA!INCA ODATA MULTUMESC! trandafir.gif

Te inteleg perfect tzuc.gif ...si ma bucur ca ti-ai eliberat durerea... wub.gif trandafir.gif e un pas important rolleyes.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eena
postare Jul 30 2008, 03:15 PM
Postare #10


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 574
Inscris la: 12-July 08
Membru nr.: 30,039



QUOTE(simona22 @ Jul 30 2008, 05:07 PM) *
roaga-te,insista,..roaga-te...
doar Dzeu poate sa ai sadeasca in suflet samanta...credintei!
nu cred ca poti sa il convingi...cu puterea ta.
la mine ...a fost asa:
...sotul meu a avut o perioada in care ...nimic nu ai placea,toate ai ieseau pe dos,si ...bomboana pe tort...a ramas si fara munca!
atunci,am avut momentul prielnic si.....l-am rugat pe D zeu sa i arate puterea sa.
...lui nu i-am spus nimic.
mi-am luat drept martora ..pe una din nepoatele lui,careia i-am povestit.
atat m-am rugat,atat am ...insistat,ca....minune!
..in acea saptamana....sotul meu a gasit de munca....si chiar mai bine platit.
atunci....am facut.sedinta ,am adus-o si pe nepoata,care a confirmat planul meu.
..si de atunci..minunile...continua....
sotul meu ,acum ,nu doarme pana nu isi face rugaciunea.
...si multe altele!
Dzeu face minuni!
pt mine ...nu a obosit inca....
ai rabdare,vei vedea ca are un plan si cu voi!
SLAVA TIE DOAMNE!

MULTUMESC SIMONA,DE ACUM INAINTE O SA MA ROG PENTRU EL SI SPER SA IL AJUTE DUMNEZEU SA-I DESCHIDA OCHII oFloare1.gif


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

3 Pagini V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th April 2024 - 01:46 PM