Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

7 Pagini V  « < 5 6 7  
Reply to this topicStart new topic
> Ajutati-ma Sa-mi Pun Mama Pe Picioare, caut donatori sange din cluj
ancutza80
postare Nov 18 2010, 11:56 PM
Postare #61


O MAMICA FERICITA
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,627
Inscris la: 10-July 09
Din: campulung moldovenesc
Membru nr.: 98,865



QUOTE(venus @ Nov 18 2010, 05:57 PM) *
Imi pare rau ca treceti prin asa ceva, ca de altfel foarte multi oameni din tara asta... Multa putere si sanatate va doresc!

Hai sa-ti spun ce am facut noi cand a fost nevoie de sange pentru rudele mele.
Cand s-a operat matusa mea, pe creier, nimeni nu era compatibil sau valabil din familie, asa ca a fost varul meu la centrul de donari si a asteptat oameni care veneau sa doneze si i-a rugat sau platit sa il dea pentru noi.
Cand a avut bunica mea nevoie, se tot dadeau loviti... ca nu au. Tata lucreaza ocazional la spital, si s-a dus sa vada cum sa rezolve, iar cand l-a vazut responsabila cu transfuziile a zis: "Pai de ce n-ati zis ca e mama dumneavoastra?"... Deci asa era...
Acum, nu stiu ce sa zic, dar merita sa mearga cineva la spital cu ceva in plic... Intrebati infirmierele, ca ele stiu tot!

sora mea ajunge miercuri la Cluj si cu siguranta o sa mearga la centrul de transfuzii sa "mai faca rost " daca se poate de cateva pungi....ei ii trebuie urgent 4 donatori dar in viitor are nevoie in continuare de sange ....daca totul e ok si creste hemoglobina pana la minim 10 marti ii va face biopsia la rinichi...
multumesc frumos de gandurile bune si de sfat floare2.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
IuliaS
postare Nov 19 2010, 06:30 PM
Postare #62


Junior
*

Grup: Members
Postari: 1
Inscris la: 25-October 10
Membru nr.: 187,725



ancutza multa, multa sanatate mamei tale draga mea, Dumnezeu s-o ajute si sa aibe multa grija de dansa
imi pare rau ca sunt asa departe as fi donat cu draga inima, crede-ma, DD sa aibe grija de voi hug.gif si sa va intareasca
sa treceti cu bine de aceste momente grele hug.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ancutza80
postare Nov 19 2010, 07:29 PM
Postare #63


O MAMICA FERICITA
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,627
Inscris la: 10-July 09
Din: campulung moldovenesc
Membru nr.: 98,865



QUOTE(IuliaS @ Nov 19 2010, 07:30 PM) *
ancutza multa, multa sanatate mamei tale draga mea, Dumnezeu s-o ajute si sa aibe multa grija de dansa
imi pare rau ca sunt asa departe as fi donat cu draga inima, crede-ma, DD sa aibe grija de voi hug.gif si sa va intareasca
sa treceti cu bine de aceste momente grele hug.gif

multumesc tare tare mult Roxi floare2.gif multa multa sanatate si sotului tau si tie multa putere sa treceti cu bine peste perioada asta hug.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

7 Pagini V  « < 5 6 7
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 19th April 2024 - 11:34 PM