Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3 Pagini V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Servus. Tocmai Am Aflat Si Eu Ieri Ca Sunt Insarcinata
Csilla
postare Jan 3 2008, 01:53 PM
Postare #11


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 386
Inscris la: 27-November 07
Din: Sibiu
Membru nr.: 10,359



QUOTE(Claudia Elena @ Dec 11 2007, 12:34 PM) *
Ma numesc Claudia si sunt nou intrata.Tocmai am aflat si eu ieri ca sunt insarcinata,iar azi merg la medic sa vad cate saptamani am.Problema este ca sunt foarte speriata sunt studenta fac facultatea la Idd,lucrez in acelasi timp si mi-e frica ca o sa-mi ratez cariera daca fac un copil. Lucrez in acelasi domeniu, al facultatii si chiar vreau sa-mi fac o cariera.Pe langa asta,stau cu socrii(viitorii), si nu avem spatiu suficient pentru a creste un copil. iubesc enorm copii, chiar vreau sa fac cativa la un moment dat si nu stiu daca e momentul potrivit acum.Am 21 de ani ,iar prietenul meu are 28, ne dorim copii, dar parca sunt mai bineveniti cand exista o casa, o masina.Daca ma intelege cineva si vrea sa-mi dea un sfat il astept cu drag.Va multumesc! unsure.gif


Felicitari pentru sarcina!!! parerea mea este sa il pastrezi deoarece de multe ori bebe nu vine cand vreti voi ci cand vrea DD!! Poate ca atunci cand vei fi tu pregatita psihic si material, nu va mai veni!! Eu zic sa te bucuri de el deoarece fiecare sarcina este un miracol!! As dori sa fiu in locul tau!! Si eu am 22 de ani si termin facultatea anul acesta dar imi doresc un Bb mai mult decat orice pe lumea aceasta!!! te pup si "La multi ani!!!"


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dana81
postare Jan 4 2008, 12:50 AM
Postare #12


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,033
Inscris la: 30-September 07
Din: Codlea
Membru nr.: 7,361



eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif multa multa sanatate si o sarcina usoara!!!
ai luat cea mai buna decizie!!! felicitari !!! eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif hi.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adita
postare Jan 7 2008, 09:29 PM
Postare #13


Junior
*

Grup: Members
Postari: 13
Inscris la: 4-January 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 12,011



Elena,
Esti o adevarata mama, cu mult curaj, asa cum ar trebui sa fim toate. Insa, exact cum scria pe undeva pe acest site, in mod firesc o femeie daca ramane insarcinata e fericita si isi doreste bebele, doar daca ...nu cumva este atinsa de virusul carierei, al stresului societatii actuale sau realmente de o problema de sanatate... Oare de ce cateodata ne lipseste curajul de face un pas mare in viata noastra? Ne e frica de schimbare? Ne lipseste ceva?
Niciodata nu vom stii cu adevarat ...decat daca vrem sa stim.

Pupici si multa sanatate!
Toata admiratia mea!
hug.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Csilla
postare Jan 8 2008, 10:58 AM
Postare #14


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 386
Inscris la: 27-November 07
Din: Sibiu
Membru nr.: 10,359




Intradevar cariera, dorinta de a avea o cariera poate influenta in mod negativ de multe ori dorinta de a avea un copil! De cele mai multe ori femeile care pun cariera pe locul 1 au si succes in a o realiza! Dar sa nu uitam ca aproximativ 80% din femeile care sunt dependente de acest mod de viata, de aceste reusite profesionale, ajung foarte tarziu sa realizeze ca de fapt ele, ca si un rezultat al naturii, ce a facut ea pentru aceasta? Nimic!! In cele mai multe cazuri o femeie ajunge in varful piramidei profesionale la varsta de 35-40 de ani si realizeaza ca are tot ce isi poate dori! Simte totusi un gol imens! Rolul de mama nu a fost exercitat! Realizeaza ca in viata trebuie sa mai faca ceva, mai are o obligatie! De aceasta data nu doar fata de ea ci si fata de natura umana, de legile firii! La 40 de ani lucrurile nu mai sunt atat de simple in aceasta prinvinta! Vointa este mult prea nesemnificativa, se ajunge la tratamente, la fertilizari in vitro sau alte metode! In fiecare dintre cazuri ceasul biologic isi face simtita prezenta dar, fiecare femeie vrea sa creada ca ultima care va disparea este speranta! Si astfel, putine cazuri sunt acelea care intradevar sunt in cele din urma binecuvantate, ramanand insarcinate la o varsta inaintata! Sa nu uitam la aceasta varsta o sarcina este mult mai predispusa la probleme! Si si mai putine sunt cazurile in care femeia reuseste intradevar sa devina mama. Asa ca trebuie sa retinem ca nu ne putem juca cu natura si cu ceasul biologic care la femei este mult mai sever dacat la barbati!
Sa auzim numai de bine si sarcina usoara! Sa dea DD sa aveti parte de multe, multa sanatate! Va pup!


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
poliana
postare Jan 9 2008, 05:07 PM
Postare #15


Junior
*

Grup: Members
Postari: 25
Inscris la: 4-August 07
Din: calimanesti
Membru nr.: 5,705



QUOTE(Claudia Elena @ Dec 11 2007, 12:34 PM) *
Ma numesc Claudia si sunt nou intrata.Tocmai am aflat si eu ieri ca sunt insarcinata,iar azi merg la medic sa vad cate saptamani am.Problema este ca sunt foarte speriata sunt studenta fac facultatea la Idd,lucrez in acelasi timp si mi-e frica ca o sa-mi ratez cariera daca fac un copil. Lucrez in acelasi domeniu, al facultatii si chiar vreau sa-mi fac o cariera.Pe langa asta,stau cu socrii(viitorii), si nu avem spatiu suficient pentru a creste un copil. iubesc enorm copii, chiar vreau sa fac cativa la un moment dat si nu stiu daca e momentul potrivit acum.Am 21 de ani ,iar prietenul meu are 28, ne dorim copii, dar parca sunt mai bineveniti cand exista o casa, o masina.Daca ma intelege cineva si vrea sa-mi dea un sfat il astept cu drag.Va multumesc! unsure.gif



--------------------
poliana[font=Lucida Console]
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
poliana
postare Jan 9 2008, 05:11 PM
Postare #16


Junior
*

Grup: Members
Postari: 25
Inscris la: 4-August 07
Din: calimanesti
Membru nr.: 5,705



Buna si la multi ani!!!
Ce mai face gravidutza? Cum mai merge? Ce s-a mai intimplat?
Tu crd ca o sa nasti cam in aceeasi luna cu mine...e super...
Apropo: unde ziceai ca locuiesti?

Te pupic..ceao!!!


--------------------
poliana[font=Lucida Console]
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Claudia Elena
postare Jan 12 2008, 11:56 AM
Postare #17


Mami de Simina
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 12,512
Inscris la: 11-December 07
Membru nr.: 11,074



QUOTE(poliana @ Jan 9 2008, 05:11 PM) *
Buna si la multi ani!!!
Ce mai face gravidutza? Cum mai merge? Ce s-a mai intimplat?
Tu crd ca o sa nasti cam in aceeasi luna cu mine...e super...
Apropo: unde ziceai ca locuiesti?

Te pupic..ceao!!!



Eu sunt din Vatra Dornei si o sa nasc undeva pe la inceputul lui august daca ma ajuta DD. Acu sunt un pic stresata din cauza examenelor, dar sper sa fie totul bine ca mai am un pic si termin. Spre uimirea mea chiar ma simt bine, nu mi-e foarte rau, greturi mai deloc, doar ca mananc foarte mult (sper sa nu devina obicei si dupa ce nasc, ca acu am 48 kg).Sunt un pic ingrijorata in privinta analizelor ce le-am facut, am vorbit cu alte gravidute de pe forum care au facut mult mai multe analize decat mine, si ma tem sa nu am vreo problema pe care s-o descopar prea tarziu, deoarece doctorita mea nu m-a pus sa fac decat foarte putine. Iti doresc si tie sanatate si un bebe sanatos si cuminte,poop! hug.gif hug.gif tzuc.gif


--------------------


"Un prieten adevarat te iubeste chiar si atunci cand te cunoaste."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pregnantwoman21
postare Jan 13 2008, 01:43 PM
Postare #18


Junior
*

Grup: Members
Postari: 40
Inscris la: 15-November 07
Membru nr.: 9,714



Ceau.Ma bucur sa intalnesc o viitoare mamica la fel de tanara ca si mine,eu am 21 iar prietenul meu are 27.Vreau sa sti ca si eu am fost surprinsa cand am aflat ca sunt insarcinata,mai ales k nu l-am programat pt acum p bebe.Acum insa ,sunt in culmea fericirii, pt ca dis de dimineata se trezeste si el si incepe sa se miste in burta,sa se invarta.E o senzatie unica.Deja am cumparat atatea hainute(chiar dc nu stiu inca ce e,era prea jucaus la eco si nu ne-o lasat sa vedem)
Sunt sigura ca totul o sa decurga bine in viata ta si ca acest bebe o sa-ti aduca in fiecare zi o raza de soare in casa.Te pup si mai povestim noi gravida.gif hug.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Csilla
postare Jan 14 2008, 05:40 PM
Postare #19


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 386
Inscris la: 27-November 07
Din: Sibiu
Membru nr.: 10,359



QUOTE(pregnantwoman21 @ Jan 13 2008, 01:43 PM) *
Ceau.Ma bucur sa intalnesc o viitoare mamica la fel de tanara ca si mine,eu am 21 iar prietenul meu are 27.Vreau sa sti ca si eu am fost surprinsa cand am aflat ca sunt insarcinata,mai ales k nu l-am programat pt acum p bebe.Acum insa ,sunt in culmea fericirii, pt ca dis de dimineata se trezeste si el si incepe sa se miste in burta,sa se invarta.E o senzatie unica.Deja am cumparat atatea hainute(chiar dc nu stiu inca ce e,era prea jucaus la eco si nu ne-o lasat sa vedem)
Sunt sigura ca totul o sa decurga bine in viata ta si ca acest bebe o sa-ti aduca in fiecare zi o raza de soare in casa.Te pup si mai povestim noi gravida.gif hug.gif

iti doresc multa sanatate si o nastere usoara!!


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mamaruta
postare Mar 24 2008, 11:02 AM
Postare #20


Junior
*

Grup: Members
Postari: 3
Inscris la: 22-March 08
Membru nr.: 18,433



Buna fetelor. Sunt si eu o mamica de aprilie, aprox. 22 este data nasterii.
Am optat pentru cezariana pentru ca mi-e foarte frica. De cand ma situ sunt o fricoasa, mi-e frica chiar si de un polidin (desi stiu ca nu doare).
Intotdeauna am evitat, cu ajutorul lui Dumnezeu, spitalele, nu am nici o operatie si sper ca aceasta sa fie ultima.
La toate, si nu numai mamicilor de aprilie, va doresc nastere usoara, sa fiti tari si sa ne intarim singure sa fim puternice ca autosugestia conteaza cel mai mult.
Oricum eu ma rog la dumnezeu ca si fetita mea sa trecem cu bine peste acest moment si va dores si voua la fel.
Pupici si fiti tari.
PS. Eu deja sunt in varsta, am 34 de ani si sunt la prima nastere.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

3 Pagini V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 09:44 PM