Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Vaccinul De 6 Luni
micu
postare Aug 30 2009, 02:51 PM
Postare #1


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 17
Inscris la: 13-August 09
Membru nr.: 104,216



Buna.
Avem probleme cu febra de la vaccinul de 6 luni. Am facut temperatura 38.9 si a scazut doar cu supozitor *(paracetamol pt bebelusi). Este week -end iar medicul nostru nu raspunde la tel. NU stim ce sa mai facem. Poate ne dati si noua un sfat si cam cat timp poate sa dureze
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dani80
postare Aug 30 2009, 03:23 PM
Postare #2


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 957
Inscris la: 19-July 08
Din: Iasi
Membru nr.: 31,147



QUOTE(micu @ Aug 30 2009, 03:51 PM) *
Buna.
Avem probleme cu febra de la vaccinul de 6 luni. Am facut temperatura 38.9 si a scazut doar cu supozitor *(paracetamol pt bebelusi). Este week -end iar medicul nostru nu raspunde la tel. NU stim ce sa mai facem. Poate ne dati si noua un sfat si cam cat timp poate sa dureze


Si fetita mea a facut vaccinul de 6 luni, nu am avut probleme de data asta, insa la cel de 4 luni a facut febra aproape 38 gr. Monitorizeaz-o mai des, verifica-i temperatura, pune-i comprese reci... in mod normal ar trebui sa-i treaca cu supozitor paracetamol, dar daca persista temperatura... ar fi bine sa mergi la un dr., mai ales daca e aproape 39... Sanatate multa!


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DMIRELA
postare Aug 30 2009, 05:06 PM
Postare #3


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 102
Inscris la: 16-March 09
Membru nr.: 79,164



NU TE INGRIJORA ESTE UN SIMPTOM NORMAL DUPA VACCIN.SI NOI AM PATIT LA FEL.E BINE SA II MAI DAI DACA NU SCADE FEBRA DE LA PARACETAMOL SI NISTE PANADOL SAU NUROFEN

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
micu
postare Aug 30 2009, 05:08 PM
Postare #4


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 17
Inscris la: 13-August 09
Membru nr.: 104,216




QUOTE(dani80 @ Aug 30 2009, 04:23 PM) *
Si fetita mea a facut vaccinul de 6 luni, nu am avut probleme de data asta, insa la cel de 4 luni a facut febra aproape 38 gr. Monitorizeaz-o mai des, verifica-i temperatura, pune-i comprese reci... in mod normal ar trebui sa-i treaca cu supozitor paracetamol, dar daca persista temperatura... ar fi bine sa mergi la un dr., mai ales daca e aproape 39... Sanatate multa!

Multumim mult. Am fost la dr si ne-a dar nurofen sirop si sa mai punem supozitoare daca face iar aproape de 39. A spus ca o sa dureze in jur de 2-3 zile, asa ca asteptam. . LA cele de 2 si 4 luni nu am facut deloc febra si acum am fost cam speriati. Doamne ajuta ca acum a scazut febra si am adormit
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dani80
postare Aug 30 2009, 07:41 PM
Postare #5


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 957
Inscris la: 19-July 08
Din: Iasi
Membru nr.: 31,147



QUOTE(micu @ Aug 30 2009, 06:08 PM) *
Multumim mult. Am fost la dr si ne-a dar nurofen sirop si sa mai punem supozitoare daca face iar aproape de 39. A spus ca o sa dureze in jur de 2-3 zile, asa ca asteptam. . LA cele de 2 si 4 luni nu am facut deloc febra si acum am fost cam speriati. Doamne ajuta ca acum a scazut febra si am adormit


Ma bucur, inseamna ca e spre bine! Sanatate bebelusului, sa creasca mare si cuminte hug.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 11:06 AM