Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

5 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Tot Ce Avem Mai Bun Si Mai Scump Pe Lume!, sufletelul nostru
mariana panca
postare Mar 18 2008, 09:41 AM
Postare #1


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 364
Inscris la: 13-December 07
Din: focsani
Membru nr.: 11,157



o sa incep acest topic cu relatarea relatiei mele si a sotului meu de cand ne-am cunoscut!si mi-ar placea sa-mi povestiti si voi cum v-ati cunoscut si indragostit de tatal copiilor vostrii...asa ca..!
era 2.06.2004 dupa pranz ma suna cea mai buna prietena a mea,Alina,si-mi spune ca la 18 avem intalnire cu doi gagii in fata la un market de la noi din cartier!avand in vedere ca eu in aceasta vara aveam bac-ul imi propusesem sa nu stau f.mult la vb.si sa revin in casa sa mai repet asa ca m-am imbracat in ceva asa de stat prin cartier, nu elegant si mergem sa ne intalnim cu astia 2!sotul meu era imbracat intr-un tricou mulat negru,cu pantaloni de in albi si saboti clasici de piele albi!era super dragut ptr ca i se vedeau si tatuajele...!prietena mea deja se stia cu celalalt baiat si ei s-au salutat prin sarut eu sii cu astalalt(sotul meu) am ramas masca!ne-au facut si noua cunostinta:mariana ,zic eu,iar el "ionas, ma numesc!" sii vin eu cu replica:"cum ai zis ca te chiama?ionas?nu am mai auzit!sau te chiama ion si ca sa pari mai interesant zici ionas?"saracul ramasese fara cuvinte !se abtinea nu stia ce sa mai spuna!"cel mai bine e sa-mi spui cum vrei tu si cum iti este mai usor!"


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mariana panca
postare Mar 19 2008, 11:27 AM
Postare #2


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 364
Inscris la: 13-December 07
Din: focsani
Membru nr.: 11,157



dupa,mergem la un fast food aproape de casa unde bem un suc!ne vb. numai la misto,dar parca ne-am fi cunoscut de-o viata!acolo mi-a spus ca e din bd.ca munceste la noi in fcs.si ca sta cu chirie in oras ca e pe pielea lui...etc!nu vroiam sa vada ca-l plac deja si nu prea ma uitam la el!iar el mereu imi spunea ca nu-i place sa vb cu mine si eu sa ma uit in alta parte ptr ca-i dau semzatia ca nu-l ascult!dupa 3 ore de palavrageala si de multa vrajeala ma saruta!bineinteles ca eram super fericita dar logic ca nu ma puteam da de gol si trebuia sa o fac pe suparata!si-i spun prietenei mele:"hai fata acasa nu vezi ca asta deja se urca pe mine,ma pupa asa..."saracul si-a cerut scuze,se inrosise la fata:"nu credeam ca te va deranja atat de tare!dar sa stii ca nu am glumit cand am zis ca imi doresc o nevasta asa ca tine!sper sa-ti treaca repede!" iar eu ii raspund:"te rog,hai sa nu ne grabim,eu nu am mai avut o relatie de ceva timp si nu prea-mi plac aventurile asa ca..."in seara aia am stat pe o banca in parc pana la 2 dimineata numai noi doi de vb.ce misto a fost!ne sarutam,vb.o gramada!cand am ajuns acasa parca deja ii simteam lipsa!parca il cunosteam o gramada!ce copil eram aveam incredere in el,deja!a 2a zi a sunat si m-a invitat in club!la 23 a venit si m-a luat de-acasa si am mers la disco!i-a picat fata cand a vazut ce fel aratam machiata si aranjata!si el era ffffffffff frumos si ne potrivisem la haine perfect si fara sa ne vb!ne-am super distrat in seara aia...am baut si cam mult vreo 300 de angeli iar eu cum nu eram obisnuita imediat m-a luat de cap!pe la 2 ii spun:"ma cam doare capul!nu ai vrea sa mergem intr-un loc mai linistit?","mergem unde vrei tu" ,imi zice el ."la tine sau la mine"ii raspund!am mers la el acasa..a facut o cafea si ne-am asezat pe pat si imi spune
el:sa stii ca si-n seara asta m-ai impresionat placut!
io:nu te speria de obicei nu beau atat de mult..doar m-am prostit ca sa par mai interesanta si poate ca mai matura!asa cum iti place tie!
el:nu vreau sa te schimbi o sec.ptr mine
eu:dar nu ai spus tu aseara ca-ti plac femeile mature,cu capul pe umeri...ce cauti langa mine care sunt doar o copchila?ce vrei de la mine ?sa te culci cumine si gata pa?
el:sincer chiar imi pare rau ca tu crezi despre mine lucrurile astea si refuz sa cred ca eu ti-am dat motive ca tu sa gandesti asa!chiar ma acuzi pe nedrept!stii ce mi-a placut f.mult la tine de prima data?
eu:hm...
el:in primul rand faptul ca esti f naturala, esti sincera,si ca ma asculti!tie?
eu:mie mi-a placut la tine f mult faptul ca esti ingrijit,curat,ca te imbraci cu gust si ca esti dragut!
el:bine si mia placut de tine ptr ca esti frumoasa!
eu:ei na acum ce sa zici si tu
el:atunci pot sa-ti mai zic ceva?cel mai mult la tine imi plac sanii tai!
si nu stiu de ce dar in momentul ala am simtit ca trebuie sa ma dezbrac de maieu nu ca eram tare imbracata va dati seama fusesem la disco...!
el:nu vreau sa facem ceva de care sa regreti...
eu am inceput sa-l sarut..sa-l mangai..dupa care a inceput si el sa se desfasoare!
oricum a fost super misto ptr ca nimeni nu-mi mai oferise atata atentie si m-a pupat din cap pana-n picioare si m-a facut sa ma simt extraodinar!in momentele alea chiar nu-mi pasa daca maine nu ma mai baga-n seama sau ce crede el despre mine ca m-am daruit chiar dupa 2 zile!am trait clipa si nu-mi pare rau nici acum!dimineata ne-am trezit impreuna imbratisati!a fost super frumos!si de-atunci in fiecare seara dormeam la mine!dimineata se ducea la servici la pranz iar venea la mine si tot asa!sora si fratele meu il placeau!eu vb cu maicasa si cu fratii lui la tel.!pe zi ce trece descopeream ca suntem facuti unul ptr celalalt!dupa terminarea bac-ului ne propusesem sa mergem la mare impreuna cu fratii lui!la nunta surorii mele care urma sa vina pe 31.07.2004 urma sa fim domnisoara si cavaler de onoare!totul era impecabil..pana intr-o zi cand vine la mine cea mai buna prietena a mea,alina,fata care ne facuse lipeala si-mi spune ca ionas e de 4 ani cu o fata claudia de la el din bd.si ca sta cu ea in fcs.si traiesc impreuna...ea ii spala,calca,face de mancare..!va dati seama ca mi-a picat fata!nici o problema am spus eu..!la 17 vine iubitul meu la mine cu un mare buchet de trandafiri si-mi spune: iubita mea mi-am dat seama ca fara tine nu pot sa traiesc si vreau sa ne petrecem restul vietii unul langa celalalt!stiu ca nu vrei sa ne grabim dar uite ce-ti propun ptr inceput hai sa ne mutam impreuna cu chirie!ne vom descurca doar din salariul meu!ce spui?
ii raspund:pai si vom sta toti 3 impreuna intr-o casa?si ea va dormi cu noi in pat?vom face dragoste toti 3?ea iti spala ,calca,iti face de mancare si cu mine doar te plimbi ,iti cheltui banii,te distrezi...?
in momentul acela sotul meu si-a aplecat privirea in pamant si nu a scos nici un cuv pana nu am terminat eu predica mea de riguare!i-am spus:cuv nu-si mai au rostul acum de ce nu mi-ai spus din prima zi care este situatia ta?atunci te-as fi crezut,te-as fi inteles poate!acum chiar nu mai are rost sa ne batem gura degeaba!daca nu am meritat sa-mi spui la-nceput nici acum nu vreau nici o explicatie!te rog frumos,hai sa ne vedem de vietile noastre poftim florile...si dute!
el:lasa-ma macar sa-ti povestesc de dragul a tot cea fost intre noi!
eu:crede-ma acum sunt mult prea nervoasa ca sa te mai ascult ,sa te mai cred...!
la 2 zile am inceput bac-ul..nu aveam chef de nimic decat sa plang si sa fumez !in 2 saptamani cat a tinut bac-ul slabisem 7 kg!dar nu din cauza emotiilor ci din cauza lui!sormea mereu ma intreba de el si eu ii spuneam ca am luat o pauza si-atat...ca sa ma lase sa-nvat!dupa bac pe 22 iulie m-a sunat sa ma intrebe daca mergem la mare si daca mai e valabila invitatia la nunta soramii!i-am spus ca mi-am gasit pe altcineva si ca ar fii mai bine sa ne uitam!a spus ca e ok!nu-mi venea sa cred ca ii trecuse de mine!iar eu il plangeam peste tot!nu vroiam sa mai spal lenjeria de pe pat ptr ca avea mirosul lui si noaptea simteam cum ma ia in brate de-asta adormeam intr-un final!...


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexandra81
postare Mar 19 2008, 11:40 AM
Postare #3


Stefan Constantin - iubitul meu mic
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 29,277
Inscris la: 8-January 08
Din: Craiova
Membru nr.: 12,186



Frumoasa povestea voastra dar cu peripetii...si pana la urma ce ati facut de sunteti impreuna? hai nu ma lasa sa astept prea mult continuarea.... oFloare1.gif


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mariana panca
postare Mar 20 2008, 04:33 PM
Postare #4


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 364
Inscris la: 13-December 07
Din: focsani
Membru nr.: 11,157




a venit nunta soramii si au venit si ai mei acasa si pricipala discutie a fost faptul ca trebuie sa dau la facultate!sincer nu-mi doream exagerat de tare sa merg la facultate si am decis sa merg din nou vacanta in italia,poate-mi mai trece din suferinta, numai ca de data asta am facut-o ptr.2 ani!dar din lac am dat in put si mi-am ranit sufletul si mai mult!in fine nu mai conteaza...dar in tot acest timp vb la telefon si pe mess cu cel care urma sa fie viitorul meu sot..numai ca pe-atunci eram fffffffffff buni amici!ne descarcam sufletele unul altuia!eu in italia am avut o relatie cu un alt baiat si ne-am despartit in noiembrie 2005!iar in ianuarie 2006 m-am trezit cu "amicul meu" la usa ,in italia spunandu-mi:"ce faci ,iubit-o?am venit sa te iau acasa ptr.ca nu pot trai fara tine!"
va dati seama ca mi-a picat fata cand l-am vazut si rsp meu a fost: imi pare rau dar si ultima data spuneai la fel si eram aproape pe post de amanta!si in plus abia incerc sa-mi recapat increderea in mine..deci nu vreau sa mai vad barbati in fata ochilor!" vroia sa plece innapoi in romania chiar din ziua aia iar eu nu am avut nimic de obiectat!in schimb ai mei mai ales maicamea l-a oprit la noi ptr o saptamana!mi-am luat concediu o saptamana de la serviciul de dupa-amiaza(mergeam in 2 locuri la munca) si plecam dimineata la 4.30 veneam


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mariana panca
postare Mar 20 2008, 10:10 PM
Postare #5


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 364
Inscris la: 13-December 07
Din: focsani
Membru nr.: 11,157



pe la 11-12 la pranz si stateam toata ziua impreuna..vizitam roma ,povesteam...era f frumos dar nu era nimic intre noi nici macar un sarut,sau o privire ca-ntre 2 indragostiti...!el imi spunea ca-si doreste o fam.un viitor iar eu nu-i spuneam decat ca azi suntem 2 si maine 1 si ca ptr mine vorbele sunt =0 ..!pana la urma a ramas 2 sapt in italia a fost frumos numai ca dupa ce a plecat fara sa-mi dau seama ii simteam putin lipsa dar nu reprezenta ptr mine altceva decat un barbat ca toti ceilalti adica un nimic care face umbra pamantului degeaba


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexandra81
postare Mar 20 2008, 10:56 PM
Postare #6


Stefan Constantin - iubitul meu mic
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 29,277
Inscris la: 8-January 08
Din: Craiova
Membru nr.: 12,186



Pai sa inteleg ca ceea ce scrii tu este opusul a ceea ce se petrece acum intre voi. Plus ca exista si David...Deci totusi nu facea/face umbra pamantului degeaba... oFloare1.gif Astept sa ne spui cum s-a produs sclipirea aia intre voi pana la urma...

Aceasta postare a fost editata de alexandra81: Mar 20 2008, 10:56 PM


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ella14
postare Mar 21 2008, 08:59 AM
Postare #7


Daria Miruna
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,921
Inscris la: 15-October 07
Din: Bistrita
Membru nr.: 8,103



astept continuarea.......


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mariana panca
postare Mar 22 2008, 04:32 PM
Postare #8


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 364
Inscris la: 13-December 07
Din: focsani
Membru nr.: 11,157



..asta era parerea mea despre barbati la momentul respectiv!el a plecat la sf lunii ianuarie in rom iar eu pe 5 februarie am avut o cadere de calciu..am lesinat in baie si m-am trezit la spital


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mariana panca
postare Mar 24 2008, 11:51 AM
Postare #9


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 364
Inscris la: 13-December 07
Din: focsani
Membru nr.: 11,157



acolo dr se uitau la mine ca la un extraterestru ptr ca aveam 34kg la21 de ani(in urma unei deceptiii in dragoste)!la cateva ore am venit acasa si am avut o discutie cu maicamea!
ea:te sfatuiesc sa o lasi mai moale cu tigarile si sa te gandesti la sanatatea ta!
eu:da mama!
ea:sau cel mai bine ar fii sa-ti iei concediu o luna si sa pleci in rom,poate te mai iei cu sora ta cu prietenele cu discoteca si mai uiti!!!!
nu-mi displacea ideea dar cum puteam eu sa plec si sa nu-l mai vad pe "fat frumos"(povestea am scris-o la topicul "de cand mama m-a facut")!dar m-a convins toata lumea si colegii de la munca caci intr-adevar aratam k un schelete!
am ajuns acasa pe 02.05.2006!acasa ma astepta ionas il sunase maicamea sa-i spuna ca vin...am ramas surprinsa cand mi-a spus maicamea la tel:"ar trebui sa-l privesti pe ionas si cu alti ochi chiar consider ca-ti vrea binele iar baieti ca el nu gasesti pe toate drumurile!"..iar eu"hei !esti tu?nu te recunosc mama !acum o luna te chinuiai sa ma faci sa memorez ca "TOTI BARBATII SUNT LA FEL" si acum...?oau!"ieseam in fiecare zi cu ionas..ne petreceam f mult timp impreuna!mai ramaneam si la el peste noapte!ne comportam ca 2 iubiti!pe data de 27.05.2006.m-a cerut de nevasta in fata bisericii din centrul orasului cu inel de logodna...m-a busit rasul cand l-am vazut in genunchi!"ce copil esti",iam spus!unde e barbatul ala dur si serios,care-si batea joc de fete acum 2 ani? el : mot (porecla mea) eu chiar vb serios!eu:"imi pare rau nu pot sa cred ce-mi spui m-am ars deja de prea multe ori si nu mai am suflet in mine sa iubesc..nu vreau sa mai investesc timp,rabdare,si mult suflet ptr nimeni asa ca nu prea vreau sa ma grabesc!abia am iesit dint-o relatie de aproape 2 ani si vreau sa respir un pic..putem fii prieteni iubiti dar nu mai mult!"
el:"bine atunci hai sa ne mutam impreuna!"
eu:"n-ai vrea credema!si plus de asta eu trebuie sa plec in italia,am viata mea acolo,parintii mei sunt acolo!"
el:"te rog oferami posibilitate sa-ti demonstrez ca m-am schimbat!hai sa stam impreuna o saptamana macar!
eu:hai ma, ma lasi!toti spuneti ca va schimbati...
el:am inchiriat o cabana la munte 10zile numai noi 2!
zis si facut peste 2 zile am plecat la munte unde am ramas 10 zile de vis a fost superb!nu-mi venea sa mai plec de-acolo cat de superb era!darr el trebuia sa se-ntoarca la servici iar eu..imi doream sa mai stau cu el dar mi-era frica sa nu ma dezamageasca ca toti ceilalti!mama ma ruga sa raman acasa sa dau la facultate...!in luna aprilie m-am inscris la facultate anul I cu cea dea doua sesiune la sf.lunii mai si am hotaratt sa stau sa dau examenele sa plec ptr 3 luni iar in italia si sa ma intorc in septembrie sa dau restantele de pe I semestru!numai ca zilele se scurgeau iar eu stateam acasa la ionas zi de zi,azi imi aduceam un rand de haine, maine altul si tot asa!era super frumos nu ne certam niciodata!si parca imi placea de el din ce in ce mai mult!in luna iunie dupa sesiune am hotarat sa ma angajez si eu ca nu puteam sa stau numai pe banii lui si plus de asta ma plictiseam o zi intreaga acasa pana venea el de la servici!si mi-am gasit loc de munca la un salon de manichiura-pedichiura unde am facut si cursuri!era f.misto ptr ca faceam ce-mi placea!tot in luna iunie incetasem sa mai iau anticonceptionale (yasmine) nu ma simteam deloc bine de la ele!aveam si dereglarila menstruatie si indispozitie!in fine si am hotarat sa nu ne protejam iar daca raman insarcinata ne luam si gata!


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cristina67
postare Mar 24 2008, 12:25 PM
Postare #10


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,289
Inscris la: 26-October 07
Din: Oradea
Membru nr.: 8,627



siiiiiii??????????
Continua!!!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

5 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 01:25 AM