Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Batista Bebelusului
ramonaelena
postare May 8 2008, 10:25 AM
Postare #1


Junior
*

Grup: Members
Postari: 8
Inscris la: 8-May 08
Din: Mangalia
Membru nr.: 22,811



Vreau sa stiu tot ce se poate despre <batista bebelusului>si de unde se poate comanda daca stie careva,va rog! trandafir.gif jucaus.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
toia
postare May 8 2008, 10:38 AM
Postare #2


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 889
Inscris la: 31-August 06
Membru nr.: 74



QUOTE(ramonaelena @ May 8 2008, 11:25 AM) *
Vreau sa stiu tot ce se poate despre <batista bebelusului>si de unde se poate comanda daca stie careva,va rog! trandafir.gif jucaus.gif



La sectiunea Bebelusi este un topic care se numeste chiar asa: Batista bebelusului

http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?s...post&p=1253

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anamarianegrii
postare May 8 2008, 10:43 AM
Postare #3


Happy, happy, joy, joy!
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,397
Inscris la: 25-July 07
Din: Iasi
Membru nr.: 5,435



QUOTE(ramonaelena @ May 8 2008, 11:25 AM) *
Vreau sa stiu tot ce se poate despre <batista bebelusului>si de unde se poate comanda daca stie careva,va rog! trandafir.gif jucaus.gif


Buna,
Batista bebelusului este un dispozitiv cu care poti aspira cu succes nasucul puisorului tau. Poti sa dai o cautare pe google si o sa afli mai multe detalii. La noi se gaseste in farmaciile Dona (sper ca am voie sa scriu asta). Eu am folosit-o cu succes si am dormit mult mai linistita noaptea.
Se ataseaza la aspiratorul de casa si nu trebuie sa-ti faci nici un fel de grija pentru ca are o supapa care regleaza presiunea si bebelusul tau nu simte aspiratia la fel de puternica cum e cea a aspiratorului. Daca nu ai incredere in aspirator poti sa tragi tu cu gura- eu am facut asa cand mi s-a stricat aspiratorul smile.gif si poti sa probezi prima data pe tine sa vezi cum e.
Ca mod de folosire: trebuie sa umezesti mucoasa nasucului cu ser fiziologic sau apa fiarta, lasi cateva minute sa se umezeasca si apoi aspiri. Poti sa faci operatiunea seara dupa baita pentru ca atunci se moaie mai bine si de la baie.
Succes!


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mary83
postare May 10 2008, 09:06 PM
Postare #4


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 615
Inscris la: 7-January 08
Din: CIPRU Limassol
Membru nr.: 12,147




Si noi folosim asa numita batistuta bebelusului ,chiar acum este putin racita si ne ajuta foarte mult ii elibereaza nasucul de muculeti si pote sa respire .Nu prea ii place lui Alexia aceasta "operatiune" dar dupa ce o aspir poate sa respire ,eu cred ca este cea mai buna inventie facuta(chiar o recomand la toate mamicile pe care le cunosc) , cu pompitele acelea de mana nu reuseam sa fac nimic.Chiar am ajuns la spital doh.gif pt ca nu mai putea respira,papa si dormi. Puteti sa o folositi cu incredere e de mare ajutor!
SANATATE LA TOTI BEBICI tzuc.gif hug.gif

Aceasta postare a fost editata de mary83: May 10 2008, 09:07 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Danutza_rge
postare Jun 17 2008, 04:22 PM
Postare #5



*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,683
Inscris la: 23-September 07
Din:
Membru nr.: 6,978



este cel mai bun lucru inventat pt bebelusi . noi il folosim cu succes in combunatie cu serul fiziologic. am luat-o din farmacie si am dat vre-o 40ron pe ea


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adinaiasmina
postare Jul 2 2008, 02:33 PM
Postare #6


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 79
Inscris la: 24-June 08
Membru nr.: 27,577



Si noi folosim batista bebelusului,ne-a recomandat-o dr pediatru si sincer sunt f multumita.Pentru fetele care vor sa cumpere ...se gasesc la farmacii , eu de acolo am cumparat ..


--------------------
http://www.glitterfy.com/flipbook.php?id=270-27123357531034&speed=normal
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Jul 2 2008, 08:54 PM
Postare #7


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



Bebele nu se sperie de la zgomotul aspiratorului?...dar praful?...care de regula iese pe partea cealalta cum bine se spune?...stiu ca e foarte eficienta si eu am vrut sa o cumpar...si m-au retinut aceste doua dileme rolleyes.gif cine stie sa-mi raspunda? wub.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
diutza
postare Jul 3 2008, 04:11 PM
Postare #8


just me
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,542
Inscris la: 7-March 08
Din: far, FAR ... away
Membru nr.: 17,099



QUOTE(rux25 @ Jul 2 2008, 09:54 PM) *
Bebele nu se sperie de la zgomotul aspiratorului?...dar praful?...care de regula iese pe partea cealalta cum bine se spune?...stiu ca e foarte eficienta si eu am vrut sa o cumpar...si m-au retinut aceste doua dileme rolleyes.gif cine stie sa-mi raspunda? wub.gif

Am o prietena pe care am intrebat-o exact acelasi lucru.
si mi-a explicat ca ea schimba punga aspiratorului cand il foloseste pt batistuta si scutura filtrele, deci praful n-are nicio treaba cu asta; si cu zgomotul l-a invatat treptat.
Drept e ca bebelino al ei doarme si daca au musafiri, si daca se asculta radio....
Si chiar imi explica ea ca primul copil facea des bronsite si puroi in gat, iar bebelino n-are nici cea mai mica urma de astea, tocmai pt ca-i curata biiiine de tot nasucul
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
EMY2000
postare Jul 4 2008, 11:05 PM
Postare #9


TONY & ALEX
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,831
Inscris la: 27-October 07
Din: BUCURESTI
Membru nr.: 8,671



SI NOI AM LUAT BATISTA BEBELUSULUI CAND AM FOST RACITE.ESTE FOARTE BUN IN COMPARATIE CU POMPITELE ALEA CARE NU AU NICI UN EFECT( CAL PUTIN LA NOI NU A AVUT). AM FOLOSIT-O CU SUCCES SI DUPA ACEEA CAND AM VENIT ACASA. CAT DESPRE ZGOMOT NU AVEM NOI TREEABA CU EL.MAI GREU A FOST SA O FAC SA STEA LOCULUI.


--------------------


“Nimeni nu poate sti cu adevarat ce este viata sau ce este lumea sau ce este orice altceva, pana cand nu are un copil pe care sa-l iubeasca. Atunci intreg universul se transforma si nimic nu va mai fi asa cum parea inainte.” Lafcadio Hearn
Nimeni nu poate sa ne faca sa ne simtim inferiori fara voia noastra
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Jul 4 2008, 11:07 PM
Postare #10


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(diutza @ Jul 3 2008, 05:11 PM) *
Am o prietena pe care am intrebat-o exact acelasi lucru.
si mi-a explicat ca ea schimba punga aspiratorului cand il foloseste pt batistuta si scutura filtrele, deci praful n-are nicio treaba cu asta; si cu zgomotul l-a invatat treptat.
Drept e ca bebelino al ei doarme si daca au musafiri, si daca se asculta radio....
Si chiar imi explica ea ca primul copil facea des bronsite si puroi in gat, iar bebelino n-are nici cea mai mica urma de astea, tocmai pt ca-i curata biiiine de tot nasucul



QUOTE(EMY2000 @ Jul 5 2008, 12:05 AM) *
SI NOI AM LUAT BATISTA BEBELUSULUI CAND AM FOST RACITE.ESTE FOARTE BUN IN COMPARATIE CU POMPITELE ALEA CARE NU AU NICI UN EFECT( CAL PUTIN LA NOI NU A AVUT). AM FOLOSIT-O CU SUCCES SI DUPA ACEEA CAND AM VENIT ACASA. CAT DESPRE ZGOMOT NU AVEM NOI TREEABA CU EL.MAI GREU A FOST SA O FAC SA STEA LOCULUI.

Multumesc fetelor partners.gif am fost la un pas sa cumpar si eu...insa am avut retinere...desi al meu baiat e mai mare... rolleyes.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 06:23 PM