Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3 Pagini V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Varadero (cuba), Poze cu hotele si plaje din Varadero si nu numai...
Xenia_Danciu
postare Feb 4 2010, 12:03 AM
Postare #1


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 426
Inscris la: 19-November 09
Din: Montreal
Membru nr.: 121,266



Am descoperit aceasta sectiune despre vacante si vreau sa va prezint cateva poze din vacanta noastra petrecuta in Cuba, in 2008.

Hotelul Breezes Bella Costa







Vedere in spate, unde angajatii sunt controlati atat la intrare cat si la iesire:



Piscina din "curtea" hotelului:



Plaja (esti servit cu bautura la discretie direct pe plaja):






--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Xenia_Danciu
postare Feb 4 2010, 12:07 AM
Postare #2


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 426
Inscris la: 19-November 09
Din: Montreal
Membru nr.: 121,266



Iesire in larg:






Revin, plange bebe smile.gif

Aceasta postare a fost editata de Xenia_Danciu: Feb 4 2010, 12:08 AM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alondra
postare Feb 4 2010, 12:08 AM
Postare #3


Maya
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 46,926
Inscris la: 13-February 08
Din: Here and nowhere...
Membru nr.: 14,812



Foarte frumos Xenia! Un vis! wub.gif
Sper ca ati profitat la maxim de aceasta vacanta! smile.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
steffi
postare Feb 4 2010, 11:25 AM
Postare #4


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,897
Inscris la: 28-September 08
Membru nr.: 39,541




da...frumos...un vis...dar va veni si vremea noastra!vom merge si noi prin aceste locuri!si atunci voi stii unde le-am mai vazut!aici,la tine!multumim!


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Xenia_Danciu
postare Feb 4 2010, 03:14 PM
Postare #5


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 426
Inscris la: 19-November 09
Din: Montreal
Membru nr.: 121,266





Pe timp de furtuna:





Vapor cubanez:



Interiorul camerei de hotel:





Sala de mese si bucataria cu autoservire:







Aceasta postare a fost editata de Xenia_Danciu: Feb 4 2010, 03:42 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Xenia_Danciu
postare Feb 4 2010, 03:44 PM
Postare #6


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 426
Inscris la: 19-November 09
Din: Montreal
Membru nr.: 121,266















--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aly80r
postare Feb 4 2010, 03:49 PM
Postare #7


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,374
Inscris la: 29-May 09
Din: Bucuresti
Membru nr.: 92,473



waaaaawwwwwwww, totul la superlativ. Se pare ca ati petrecut frumos acolo! As vrea si eu sa ajung sa vad Cuba!!!


--------------------
FLUTURAS IUBIT, SA NU UITI NICIODATA CA MAMI ESTE CU UN PAS IN URMA TA. TREBUIE DOAR SA INTORCI PRIVIREA SI SA INTINZI MANUTA SI MAMI TE VA AJUTA IN ORICE CLIPA.

VA ASTEPT CU DRAG AICI http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=193

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Xenia_Danciu
postare Feb 4 2010, 04:46 PM
Postare #8


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 426
Inscris la: 19-November 09
Din: Montreal
Membru nr.: 121,266



Alondra, Steffi... da, chiar a fost un vis!
Am reusit sa mergem in 2008 de 2 ori, cate o saptamana. Prima data in februarie, iara a doua oara in septembrie. A fost minunat. Mai ales prima data, cand, fiind obisnuita cu Marea Neagra, am ramas masca! Curatenia domina atat in hotel cat si pe plaja. Nisipul... alb, fin, parca era praf. Apa... clara, curata, oricat de mult intrai in ocean, tot reuseai sa-i vezi fundul... Sa nu mai vorbesc de servicii: in fiecare zi ni se facea curatenie in camera, ni se schimbau prosoapele...

Intr-adevar, am si platit pt asta, suma pe care n-am fi permis-o de stateam in Romania. La anul, sau chiar la sf anului astuia vrem sa mergem cu pitica, cred ca o sa fie super incantata.

Ce m-a intristat a fost faptul ca, departe de luxul care li se ofera turistilor, cubanezii traiesc in saracie lucie. Cum iesi putin di incinta hotelului, parca intri intr-o alta lume. Trist! Parca te simti vinovat ca tu ai parte de tot confortul, iar ei... vai de capul lor. Si totusi isi adora conducatorul... sau e mai mult de fatada... Cubanezii care au sansa sa lucreze in hoteluri, o duc mai bine. E destul sa lasi un bacsis de 5-10$ si esti ca si stapanul lor... iar daca le duci un cadou simplu, gen o pereche de ciorapi lycra, un parfum din ala ieftin... uau, e lumea lor. Parca imi aduc aminte de perioada lui Ceasca, cand ne bucuram si de cate o gumita venita din strainatate smile.gif

In orice caz, asa cum sunt ei, saraci si oropsiti de dictatura, dau dovada de mult profesionalism in serviciile oferite, stiu sa-si exploateze "aurul" : plajele minunate si oceanul. Un exemplu ar putea lua si cei ce ofera servicii in Romania, sunt sigura ca am avea mai multi turisti la Marea Neagra...

Acum, dupa ce am vazut ca pt aproape aceeasi bani pot sa am parte de o saptamana in paradis, nu m-as mai duce la noi pe litoral nici impuscata... sunt satula de mizerie, tiganie si manele...

Va doresc tuturor din suflet sa vedeti macar o data in viata aceste locuri minunate.
Pupici.

O poza cu noi doi:



Aceasta postare a fost editata de Xenia_Danciu: Feb 4 2010, 04:47 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Feb 4 2010, 05:00 PM
Postare #9


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(Xenia_Danciu @ Feb 4 2010, 04:46 PM) *
Alondra, Steffi... da, chiar a fost un vis!
Am reusit sa mergem in 2008 de 2 ori, cate o saptamana. Prima data in februarie, iara a doua oara in septembrie. A fost minunat. Mai ales prima data, cand, fiind obisnuita cu Marea Neagra, am ramas masca! Curatenia domina atat in hotel cat si pe plaja. Nisipul... alb, fin, parca era praf. Apa... clara, curata, oricat de mult intrai in ocean, tot reuseai sa-i vezi fundul... Sa nu mai vorbesc de servicii: in fiecare zi ni se facea curatenie in camera, ni se schimbau prosoapele...

Intr-adevar, am si platit pt asta, suma pe care n-am fi permis-o de stateam in Romania. La anul, sau chiar la sf anului astuia vrem sa mergem cu pitica, cred ca o sa fie super incantata.

Ce m-a intristat a fost faptul ca, departe de luxul care li se ofera turistilor, cubanezii traiesc in saracie lucie. Cum iesi putin di incinta hotelului, parca intri intr-o alta lume. Trist! Parca te simti vinovat ca tu ai parte de tot confortul, iar ei... vai de capul lor. Si totusi isi adora conducatorul... sau e mai mult de fatada... Cubanezii care au sansa sa lucreze in hoteluri, o duc mai bine. E destul sa lasi un bacsis de 5-10$ si esti ca si stapanul lor... iar daca le duci un cadou simplu, gen o pereche de ciorapi lycra, un parfum din ala ieftin... uau, e lumea lor. Parca imi aduc aminte de perioada lui Ceasca, cand ne bucuram si de cate o gumita venita din strainatate smile.gif


In orice caz, asa cum sunt ei, saraci si oropsiti de dictatura, dau dovada de mult profesionalism in serviciile oferite, stiu sa-si exploateze "aurul" : plajele minunate si oceanul. Un exemplu ar putea lua si cei ce ofera servicii in Romania, sunt sigura ca am avea mai multi turisti la Marea Neagra...

Acum, dupa ce am vazut ca pt aproape aceeasi bani pot sa am parte de o saptamana in paradis, nu m-as mai duce la noi pe litoral nici impuscata... sunt satula de mizerie, tiganie si manele...

Va doresc tuturor din suflet sa vedeti macar o data in viata aceste locuri minunate.
Pupici.

O poza cu noi doi:



Exact asta am vrut sa spun si eu...si totusi...plaja este superba...iar apa un vis frumos...ma bucur pentru voi...sunteti un cuplu frumos...si asa sa ramaneti toata viata...multumim pentru ca ne-ai incantat privirea smile.gif trandafir.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Xenia_Danciu
postare Feb 5 2010, 04:55 PM
Postare #10


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 426
Inscris la: 19-November 09
Din: Montreal
Membru nr.: 121,266



Departe de luxul oferit turistilor, o lume macinata de saracie:

















--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

3 Pagini V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th April 2024 - 07:47 PM