Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Spune-mi Ce Zodie Este Iubitul Tau... Ca Sa Iti Spun Ce Ii Place Sa Manance
ruxy
postare Feb 17 2010, 02:47 PM
Postare #1


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411






Berbec: Spre deosebire de multi barbati care prefera carnea, el nu fuge de mancarurile ce contin multe legume, facute cum trebuie il pot determina sa manance doua farfurii in loc de una.

Taur: Ii plac mancarurile grase, nu serveste foarte des insa atunci cand i se prepara asa ceva nu refuza deloc, chiar mai mult este incantat sa guste cateva jumeri cu cartofi, branza si o mamaliga calda.

Gemeni: Tot timpul ar rontai ceva, indiferent de ora, insa ii plac mancarurile pregatite la cuptor, preparatele facute la tava ii alinta papilele gustative, de la peste umblut la cotlete in sos toate i se par o minunatie.

Rac: Gratarul e important si nu numai ca ii place sa joace rolul de bucatar cand vine vorba de mers la picnic, dar adora tot ce tine de preparatele facute la gratar, de la piept de pui la mici si carnati, sunt ideale si daca sunt servite si la iarba inconjurat de multi prieteni deja devin si mai delicioase.

Leu: ii plac prajiturile facute de casa, considera ca sunt de zece ori mai bune decat cele pregatite la banala cofetarie din colt, asa ca daca vrei sa il alinti, prepara-i niste clatite sau eclere de casa si va fi in extaz.

Fecioara: Ii place mereu sa incerce ceva nou, asa ca sa nu te miri daca te trezesti prin super market ca el se opreste la raionul de unde poate cumpara vreun homar, scoici sau vreo caracatita, desi nu ii place sa gateasca adora sa descopere si sa guste orice tine de gastronomie.

Balanta: "Mancarea facuta ca la mama acasa", este o problema aici, nimeni nu se poate compara cu abilitatea mamei lui de a gati si mai tot timpul va face comparatia "ca mai bun e facuta de mama".

Scorpion: Ii place peste prajit, nu se bucura foarte mult de aceasta specialitate deoarece dipretuieste mirosul insa nu se da in laturi de la nici o farfurie de peste.

Sagetator: Ii plac ciorbele, si in special cele la care se adauga smantana sunt o delicatesa pentru aceasta; nu ii place sa-si umple stomacul numai cu prajeli.

Capricorn: Nu prea conteaza, poate sa fie in fiecare dimineata doar cartofi prajiti cu un ochi, nu acorda o mare importanta la ce tip de mancare prefera, atat timp cat e calda si nu e amara, e perfecta.

Varsator: Orice specialitate ce contine multe picanterii sta in adoratia lui, ii plac mancarurile iuti si cu mult sos, care de care mai variate.

Pesti: Mancaruri rapide, care nu necesita prea multa bataie de cap sau timp de preparare precum un burger, o pizza la minut, un hot-dog, spaghete si alte preparate care le poate gati si el singur.

coolinaria
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andaro
postare Feb 17 2010, 03:13 PM
Postare #2


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,193
Inscris la: 18-October 08
Membru nr.: 43,214



Al meu intradevar nu prea e cu ciorbele/supele...in rest papa aproape orice... biggrin.gif eating.gif


--------------------




SPINII de azi sunt FLOAREA zilei de maine.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Feb 17 2010, 03:21 PM
Postare #3


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



Sotul meu e in zodia pesti si este un adevarat gurmand. Ii plac specialitatile, mancaruri gatite, in niciun caz fast-foodul smile.gif Deci, la noi, nu se potriveste.


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanne
postare Feb 17 2010, 03:29 PM
Postare #4


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,872
Inscris la: 22-May 08
Din: Resita
Membru nr.: 24,063




Intr-adevar, sotul meu prefera gratarul, mai ales micii eating.gif, cred c-ar infuleca incontinuu...cat despre rolul de bucatar, ma indoiesc. rolleyes.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simina_ana
postare Feb 17 2010, 03:57 PM
Postare #5


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,115
Inscris la: 26-November 08
Din: Sibiu
Membru nr.: 51,486



Eu am dat de belea conform celor scrise aici liwlol.gif e balanta ....liwlol.gif smile.gif)Norocul meu e ca gateste el 90% din timp liwlol.gif liwlol.gif


--------------------


Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce isi doreste

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pavoneitza
postare Feb 24 2010, 09:36 AM
Postare #6


aly^^
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,014
Inscris la: 8-August 08
Din: germania
Membru nr.: 33,398



al meu e fecioara...dar nu se potriveste delok!
ii place sa gateasca dar are retineri in a incerca ceva nou


--------------------





  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alondra
postare Feb 24 2010, 09:52 AM
Postare #7


Maya
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 46,926
Inscris la: 13-February 08
Din: Here and nowhere...
Membru nr.: 14,812



QUOTE(ruxy @ Feb 17 2010, 02:47 PM) *
Pesti: Mancaruri rapide, care nu necesita prea multa bataie de cap sau timp de preparare precum un burger, o pizza la minut, un hot-dog, spaghete si alte preparate care le poate gati si el singur.



QUOTE(manu1981 @ Feb 17 2010, 03:21 PM) *
Sotul meu e in zodia pesti si este un adevarat gurmand. Ii plac specialitatile, mancaruri gatite, in niciun caz fast-foodul smile.gif Deci, la noi, nu se potriveste.



Asa si la noi, atata ca nu ca nu-i place fast food, insa prefera mancarea gatita..rolleyes.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy80
postare Feb 24 2010, 01:25 PM
Postare #8


mamica de pui dulce
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,794
Inscris la: 8-May 09
Membru nr.: 89,017



Sotul meu este leu si se potriveste intocmai...este innebunit dupa prajiturile facute in casa, asta pentru ca soacra mea mereu a facut prajituri si si a cum ne "asediaza" cu prajituri ceea ce nu e chiar bine pentru ca si ea si socrul au diabet si n-ar trebui sa-si tenteze si fiul asa de mult nono.gif eu nu stiu sa fac prajituri deci...macar acasa il feresc de tentatii biggrin.gif concluzia este ca se potriveste exact caracterizarea zodiei Leu la el oFloare.gif


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 18th April 2024 - 03:05 PM