Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

15 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Bebe De 8 Luni!
loredanaghera
postare May 9 2007, 06:08 PM
Postare #21


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 456
Inscris la: 2-May 07
Membru nr.: 3,516



buna, suntem noi pe acest forum si inca nu avem decat 7 luni si 3 zile iar mami e o mamica cam prea grijulie, nu imi da sa pap inca decat ce spune d-na doctor adica supa crema de legume cu carnita, cu ficatel, spanac, fulgi,out, doar galbenus si fructe...se intreaba mereu oare nu exagereaza,eu sunt un pofticios, si un mancacios,inghit in sec de cate ori ii vad papand cate ceva, de aceea mai mereu se furiseaza prin bucatarie. A incercat mami acum 2 zile sa ma puna pe olita, dar nu a stiut ce sa faca cu putulica mea sa o bage inauntru parca nu era prea comod, sa o lase afara se temea ca ii ud covorul(v-ati dat seama ca sunt baietel). Of rau e sa fi incepator in orice domeniu....poate la al doilea va fi mai usor...sunt un baiat foarte sociabil, merg foarte usor in bratele cui ma doreste si ador musafirii, atunci ma simt cel mai tare in centrul atentiei. Mama vrea sa ma dezvete de2 obiceiuri proaste luate de la bunici, unul e leganatul si al doilea suzeta....cam asa stau lucrurile la noi. Eu micutul Deian va pup bebelusii pe care am uitat sa va spun ca ii ador
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simina
postare May 9 2007, 09:03 PM
Postare #22


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,708
Inscris la: 12-October 06
Membru nr.: 186



QUOTE(claudiaaa @ May 8 2007, 01:10 AM) *
:
...doar ca in momentul in care vede mancare spune 'papa'si apoi strange gurita.Mananca fortat cateva lingurite,si apoi plange pana duc mancarea.


George al meu de la 7 luni si ceva mananca 3 mese pe zi la ora 10,ora 2 si ora 18.In rest suge san cand cere.Ceilalti baieti au avut acelasi program cu diferenta ca dimineata la trezire,de obicei la 6 si seara la 8,sau 9 beau un biberon cu lapte.
Incearca sa-i faci un program ,poate nu ii e foame cand ii dai tu mancare...Ai mei exact asa reactionau cand nu le era foame si eu insistam sa le dau...si acum George la fel face.Deci,mai rarut ca-i mai dragut.


--------------------
,,Sa te trezesti in zori, cu inima mereu inaripata si sa inalti,
plin de recunostinta, multumire pentru inca o zi de iubire;
Sa te odihnesti, coplesit de beatituine,
la ceasul amiezii si sa cugeti la extazul iubirii''...Kahlil Gibran


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
claudiaaa
postare May 10 2007, 12:12 AM
Postare #23


Member
***

Grup: Members
Postari: 344
Inscris la: 14-February 07
Membru nr.: 2,090



siminica,mutumesc din suflet de sfaturi.astazi a papat putina ciorbitasi putin pireut.maine e ziua de carnita si ou ,sper sa pape bine.va pupacim dulce
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simina
postare May 10 2007, 03:47 PM
Postare #24


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,708
Inscris la: 12-October 06
Membru nr.: 186




Bine ca merge treaba.Oricum,lasa-l un pic sa ,,flamanzeasca" si atunci va manca cu placere.Sa scrii aici cum evolueaza treaba eating.gif .


--------------------
,,Sa te trezesti in zori, cu inima mereu inaripata si sa inalti,
plin de recunostinta, multumire pentru inca o zi de iubire;
Sa te odihnesti, coplesit de beatituine,
la ceasul amiezii si sa cugeti la extazul iubirii''...Kahlil Gibran


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
claudiaaa
postare May 11 2007, 12:20 AM
Postare #25


Member
***

Grup: Members
Postari: 344
Inscris la: 14-February 07
Membru nr.: 2,090



astazi iar nu a vrut mai nimic.ce ma sfatuiesti ,sa-i dau danonino?ii place?
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danna68
postare May 11 2007, 12:35 AM
Postare #26


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 21,874
Inscris la: 3-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,873



smile.gif eu astazi i-am dat ptr prima oara cremwusti de pui (fiert)cu paine...si a papat tot...Claudia eu ii d-au danonino de la 6 luni si papa in fiecare zi...nu am avut probleme...si apropo eu am o problema de sensibilitate la piele cum este ceva un pic vechi fac bubite...sotul meu rade ca zice ca testeaza mancarea pe mine, dar nu asta e important...am citit mai in fata ca unele produse sunt facute din resturi vechi etc...daca ceva ar fi vechi a doua zi as fi in spital...si pitica mea este la fel ca mine...sincer nu a patit nimic de la nici un produs pe care i l-am dat, dar intotdeauna ma uit la termenele de garantie si prefer anumite magazine unde cunosc fetele si stiu sigur ca nu-mi d-au marfa veche...sanatate la pitic tzuc.gif

Aceasta postare a fost editata de danna68: May 11 2007, 12:36 AM


--------------------

Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!
Antoine de Saint-Exupery - Micul Print
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
claudiaaa
postare May 11 2007, 10:23 AM
Postare #27


Member
***

Grup: Members
Postari: 344
Inscris la: 14-February 07
Membru nr.: 2,090



super idee cu crenvusteii!stefy are 8 luni oaresa ii dau?raspunde-mi te rog caci vreau sa ii dau chiar astazi.pupici
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mary78
postare May 11 2007, 11:05 AM
Postare #28


Top Silver Member
*******

Grup: Members
Postari: 2,308
Inscris la: 9-February 07
Din: Huedin-Cluj
Membru nr.: 1,984



QUOTE(claudiaaa @ May 11 2007, 10:23 AM) *
super idee cu crenvusteii!stefy are 8 luni oaresa ii dau?raspunde-mi te rog caci vreau sa ii dau chiar astazi.pupici


Poti sa-i dai, dar daca e pentru prima data, amesteca cremvustiul cu piure sa nu fie chiar gol. smile.gif


--------------------
Fii intotdeauna ceea ce esti,iar daca acest lucru nu este de ajuns pentru cineva,inseamna ca acel cineva nu este de ajuns pentru tine.



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
claudiaaa
postare May 11 2007, 11:21 AM
Postare #29


Member
***

Grup: Members
Postari: 344
Inscris la: 14-February 07
Membru nr.: 2,090



multumesc de raspuns,astazi asta va avea in meniu.iar daca mai aveti retete sau idei in legatura cu alimentatia,va rog di suflet sami le impartasiti.va pupacim dulce.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danna68
postare May 11 2007, 11:25 AM
Postare #30


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 21,874
Inscris la: 3-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,873



QUOTE(claudiaaa @ May 11 2007, 11:23 AM) *
super idee cu crenvusteii!stefy are 8 luni oaresa ii dau?raspunde-mi te rog caci vreau sa ii dau chiar astazi.pupici

Denissa are 7 luni si tot ptr prima oara i-am dat a fost ok...cu painica nu gol...si ii mai place piept de pui la cuptor...este super incantata de tot ce inseamna carnita...si galbenus de ou fiert tare cu branzica ii d-au dar nu branzica de vaci ca nu-i place, cumparam telemea de la tara nesarata smile.gif eating.gif eating.gif pofta buna la pitic


--------------------

Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!
Antoine de Saint-Exupery - Micul Print
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

15 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 23rd April 2024 - 09:01 AM