Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

23 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Cine Este Prin Spania Cea Mare, departe de casa
bisicii
postare Mar 5 2008, 12:50 AM
Postare #11


Junior
*

Grup: Members
Postari: 7
Inscris la: 17-February 08
Din: tenerife
Membru nr.: 15,159



QUOTE(miha robi @ Mar 3 2008, 09:10 AM) *
buna bisicii intradevar esti mai departe hai te rog mai aproape de noi floare2.gif floare2.gif


hola oFloare.gif
as vrea, numai ca daca schimb, schimb pe o alta tara cum ar fi germania sau austria

aici este bine dar f departe, nu poti pleca nicaieri fara avion si mie nu prea imi place avionul crybaby.gif

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
giulia_0319
postare Mar 5 2008, 01:07 AM
Postare #12


Caught between the devil and the deep blue sea...
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,570
Inscris la: 2-December 06
Din: Verviers (BE)
Membru nr.: 985



si chiar nu e nimeni in apropierea mea? crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
giulia_0319
postare Mar 9 2008, 06:46 PM
Postare #13


Caught between the devil and the deep blue sea...
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,570
Inscris la: 2-December 06
Din: Verviers (BE)
Membru nr.: 985



fetelor, va salut din spania:hola oFloare1.gif ...am ajuns in sfarsit.... bananab.gif
deci mai lansez odata intrebarea:chiar nu e nimeni de prin reus (tarragona)?


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cristina321711
postare Mar 10 2008, 09:58 AM
Postare #14


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,595
Inscris la: 6-February 08
Din: ......
Membru nr.: 14,309




QUOTE(giulia_0319 @ Mar 9 2008, 05:46 PM) *
fetelor, va salut din spania:hola oFloare1.gif ...am ajuns in sfarsit.... bananab.gif
deci mai lansez odata intrebarea:chiar nu e nimeni de prin reus (tarragona)?

:crybaby:Buna giulia, imi crybaby.gif pare rau eu sunt in madrid


--------------------





you know u are in LOVE when u dont want to sleep because reality is BETTER than your DREAMS!!!!!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ikarinusa
postare Mar 10 2008, 10:36 AM
Postare #15


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 523
Inscris la: 10-March 08
Din: Spania
Membru nr.: 17,342



floare2.gif noi locuim in apropiere de marbella,este cineva in apropiere?


--------------------
KARINA WINONA

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
giulia_0319
postare Mar 17 2008, 03:32 PM
Postare #16


Caught between the devil and the deep blue sea...
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,570
Inscris la: 2-December 06
Din: Verviers (BE)
Membru nr.: 985



fetelor, ma ajutati intr-o problema, va rog...vreau sa imi aduc baietelul in spania si sa il inscriu la gradinita...daca il aduc acum la inceputul lunii viitoare oare reusesc sa il inscriu si sa mai mearga la gradi aici cat tine anul scolar, sau va incepe doar din septembrie.el are 5 ani jumate, acasa e la grupa mare, aici nu inteleg cum ii imparte, o sa mearga la gradi sau la scoala?
cum s-au adaptat copiii vostri in scoli sau gradinite, daca vreuna dintre voi si-a dus copii in spania...va rog sa imi raspundeti, am niste emotii pt bietul alex...cum se va descurca la gradi aici ca se vb in catalana, si saracul nici spaniola nu stie...cum sa fac?ma framant zi si noapte...nu stiu cum sa procedez...acasa nu l-as lasa ca mi se ripe sufletul dupa el si vreau sa fim aici impreuna, toata familia cum e normal si frumos,nu?
astept cu nerabdare raspunsurile si sfaturile voastre.
multymesc! oFloare1.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mih@ela
postare Mar 17 2008, 07:40 PM
Postare #17


MY BLUE SKY
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,520
Inscris la: 14-February 07
Din: .
Membru nr.: 2,096



QUOTE(giulia_0319 @ Mar 17 2008, 03:32 PM) *
fetelor, ma ajutati intr-o problema, va rog...vreau sa imi aduc baietelul in spania si sa il inscriu la gradinita...daca il aduc acum la inceputul lunii viitoare oare reusesc sa il inscriu si sa mai mearga la gradi aici cat tine anul scolar, sau va incepe doar din septembrie.el are 5 ani jumate, acasa e la grupa mare, aici nu inteleg cum ii imparte, o sa mearga la gradi sau la scoala?
cum s-au adaptat copiii vostri in scoli sau gradinite, daca vreuna dintre voi si-a dus copii in spania...va rog sa imi raspundeti, am niste emotii pt bietul alex...cum se va descurca la gradi aici ca se vb in catalana, si saracul nici spaniola nu stie...cum sa fac?ma framant zi si noapte...nu stiu cum sa procedez...acasa nu l-as lasa ca mi se ripe sufletul dupa el si vreau sa fim aici impreuna, toata familia cum e normal si frumos,nu?
astept cu nerabdare raspunsurile si sfaturile voastre.
multymesc! oFloare1.gif

Pe scurt...stai linistita copiii se integreaza foarte usor,am o nepoata de 9 ani,care venise la 8 ani in spani,a intrat in clasa a2a ,a fost un pic ,sa zicem,respinsa copiii spanioli,insa toti copiii sunt asa ,rautaciosi,insa ea a fost tare si sfatuita de parinti sa nu puna la suflet rautatile copiilor.Acum,vorbeste destul de bine limba ,la aproape un an de cand e aici.Si-a facut si prieteni...
Si mai e si fiul meu,care s-a invatat repede cu alta limba vorbita,il scoatem des in parc,inca nu merge la cole,din toamna..
Cred ca va merge la scoala clasa intai ,ca astia e pe aici ,tare ii grabesc cu scoala pe cei mici..Mai revin...Pupici!



--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ikarinusa
postare Mar 19 2008, 09:54 AM
Postare #18


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 523
Inscris la: 10-March 08
Din: Spania
Membru nr.: 17,342



EU CRED CA VA INTRA DOAR DIN TOAMNA LA COLEGIU,DAR IN CLASA I.DUPA CUM A SPUS SI MIHAELA,COPIII SE INTEGREAZA USOR,FETITA MEA VA MERGE DOAR IN TOAMNA,ATUNCI VA IMPLINI 3 ANI SI NU AM EMOTII PT EA.

SI EU AM UN NEPOT IN CLASA A V-A,LA INCEPUT A FOST MAI GREU,DEOARECE NU VORBEA LIMBA DELOC SI ACUM,DUPA NICI UN AN,NE INTRECE PE TOTI LA VORBIT SPANIOLA.EL A FOST LUAT TOT ASA,LA MIJLOCUL ANULUI SCOLAR, DIN ROMANIA SI ACEL AN S-A CONSIDERAT PIERDUT.

EU SUNT DE PARERE CA COPIII TREBUIA SA STEA CU PARINTII,NICI NOUA NU NE E USOR CU FETITA AICI,FARA NICI UN AJUTOR,DAR NU AS LASA-O LA BUNICI SUB NICI O FORMA. partners.gif oFloare1.gif



--------------------
KARINA WINONA

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
giulia_0319
postare Mar 19 2008, 03:38 PM
Postare #19


Caught between the devil and the deep blue sea...
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,570
Inscris la: 2-December 06
Din: Verviers (BE)
Membru nr.: 985



tocmai ca vreau sa fie familia unita il aduc incoace...dar nu am inteles eu prea bine daca il aduc acum se considera acest an pierdut???sau merge la gradi de cum il aduc?sa asteptam pana in sept?nu stiu sigur cum a fi...si merge la gradi sau la scoala?doamne ce debusolata sunt....ma mai duc odata sa ntreb acolo unde se inscriu copii la scoli sa imi explice inca o data ca eu am inteles ca daca il aduc acum poa sa mearga la scoala/gradi in continuare...sau nu am inteles eu bine??? oFloare1.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mih@ela
postare Mar 19 2008, 05:06 PM
Postare #20


MY BLUE SKY
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,520
Inscris la: 14-February 07
Din: .
Membru nr.: 2,096



QUOTE(giulia_0319 @ Mar 19 2008, 03:38 PM) *
tocmai ca vreau sa fie familia unita il aduc incoace...dar nu am inteles eu prea bine daca il aduc acum se considera acest an pierdut???sau merge la gradi de cum il aduc?sa asteptam pana in sept?nu stiu sigur cum a fi...si merge la gradi sau la scoala?doamne ce debusolata sunt....ma mai duc odata sa ntreb acolo unde se inscriu copii la scoli sa imi explice inca o data ca eu am inteles ca daca il aduc acum poa sa mearga la scoala/gradi in continuare...sau nu am inteles eu bine??? oFloare1.gif

De mers,va merge la scoala in clasa intai,tocmai am intrebat-o pe nepoata mea,daca are copii mai mici decat ea la scoala ,si mi-a dat de inteles ca un baietel avea in jur de 5 ani jumate la inceperea anului scolar.In orice caz,tu mergi si intreaba ,ca trebuie inscris din vreme copilul.Eu m-am interesat pt al meu,si o sa il inscriu in aprilie.Pupici!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

23 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 10:57 AM