Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

8 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Sunt Idiot. Cel Putin... Uneori
georgeta23
postare Sep 11 2008, 08:09 AM
Postare #21


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,320
Inscris la: 28-February 07
Din: craiova
Membru nr.: 2,377



Andrei uite cum am facut eu si sotul meu:
El fuma de 15 ani....eu de 7 deci ne-am apucat de fumat de mici copii, si intr-o buna zii s-a hotarat el, si in ziua respectiva a zis GATA DE AZI NU MAI FUMEZ!.Nu l-am crezut, i-am luat tigarile la serv{lucram amandoi in acelasi loc}dar nu a aprins nici macar una, atunci am decis ca e momentul sa pun si eu capat fumatului, sincer iti sun ca a fost groaznic prima luna,as fii fumat si chistoacele de pe jos liwlol.gif si ne indopam cu dropsuri cu lapte, toti prietenii nostrii fumau,soacrii mei, cu care stateam atunci ,fumau, cumnata mea, fuma eram ca in iad, dar am rezistat,cu nervi de otel si multa vointa.
Si iata-ne dupa 3 ani si jum de cand ne-am laat de fumat, eu am incercat sa vad daca mai pot trage din tzigare si ups, m-am inecat, eram fericita!Sa iti mai spun ce fumatoare inraita eram....fumam 2 pac pe zii si asta ca ma mai tinea sotul din scurt, eu le-as fii sudat biggrin.gif
Asa ca Andrei daca vrei sa te lasi iti trebuie muta voina,ambite, si un sprijin!


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miha79
postare Sep 11 2008, 08:46 AM
Postare #22


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,762
Inscris la: 17-April 07
Din: Cluj-Napoca
Membru nr.: 3,230



Andrei tre sa ai ambitie sa te lasi de fumat .......eu am fumat cat am fost insarcinata (nu mult dar am fumat) si din ziua cand am mers la spital nu am mai pus tigara in gura niciodata am stat in spital 3 zile pana am nascut si acolo nu aveam unde sa fumez si nici nu imi trebuia si nici dupa ce m-am intors acasa nu am mai fumat cu toate ca nu am alaptat nu mi-au mai trebuit iar sotul meu care fuma si doua pachete pe zi dupa trei luni dupa ce m-am lasat eu sa lasat si el la fel ca si sotul Georgetei a zis GATA DE AZI NU MAI FUMEZ si a umblat cu tigarile in masina mai bine de 3 luni si nu sa atins de ele pana ce le-a dat colegilor lui si uite asa avem 2 ani jumate de cand nu mai fumam si tare bine e fara tigari si fara miros de fum de tigara eu cel putin ma simt mult mai bine fara ele
daca vrei sa te lasi de fumat multa bafta si ambitie


--------------------





  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
georgeta23
postare Sep 11 2008, 08:47 AM
Postare #23


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,320
Inscris la: 28-February 07
Din: craiova
Membru nr.: 2,377



QUOTE(Miha79 @ Sep 11 2008, 09:46 AM) *
Andrei tre sa ai ambitie sa te lasi de fumat .......eu am fumat cat am fost insarcinata (nu mult dar am fumat) si din ziua cand am mers la spital nu am mai pus tigara in gura niciodata am stat in spital 3 zile pana am nascut si acolo nu aveam unde sa fumez si nici nu imi trebuia si nici dupa ce m-am intors acasa nu am mai fumat cu toate ca nu am alaptat nu mi-au mai trebuit iar sotul meu care fuma si doua pachete pe zi dupa trei luni dupa ce m-am lasat eu sa lasat si el la fel ca si sotul Georgetei a zis GATA DE AZI NU MAI FUMEZ si a umblat cu tigarile in masina mai bine de 3 luni si nu sa atins de ele pana ce le-a dat colegilor lui si uite asa avem 2 ani jumate de cand nu mai fumam si tare bine e fara tigari si fara miros de fum de tigara eu cel putin ma simt mult mai bine fara ele
daca vrei sa te lasi de fumat multa bafta si ambitie


Ai observat ce bine mirosi daca nu fumezi?Noi dupa ce ne-am lasat de fumat am observat chestia asta...cum ne miroseau si hainele.....

Aceasta postare a fost editata de georgeta23: Sep 11 2008, 08:48 AM


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miha79
postare Sep 11 2008, 08:56 AM
Postare #24


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,762
Inscris la: 17-April 07
Din: Cluj-Napoca
Membru nr.: 3,230




QUOTE(georgeta23 @ Sep 11 2008, 09:47 AM) *
Ai observat ce bine mirosi daca nu fumezi?Noi dupa ce ne-am lasat de fumat am observat chestia asta...cum ne miroseau si hainele.....


si ce bine e fara fum de tigara si ce aer curat respiri daca nu fumeaza nimeni in preajma ta
daca vine cineva la noi si vrea sa fumeze nu-i las in casa ii trimit pe balcon

Aceasta postare a fost editata de Miha79: Sep 11 2008, 08:56 AM


--------------------





  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
EMY2000
postare Sep 11 2008, 01:50 PM
Postare #25


TONY & ALEX
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,831
Inscris la: 27-October 07
Din: BUCURESTI
Membru nr.: 8,671



EU M-AM APUCAT DE FUMAT DE LA VARZTA DE 16 ANI.AM FUMAT PANA CAND AM RAMAS GRAVIDA CU TONY LA 22 DE ANI.4 ANI DE ZILE EU NU AM MAI PUS TIGARA IN GURA.DUPA 4 ANI M-AM APUCAT IAR, DIN PLICTISEALA ZICEAM EU CAND DE FAPT ERA DIN PROSTIE.AM MAI FUMAT IAR 2 ANI DUPA CARE M-AM LASAT CAND AM FACUT PNEUMONIE VIROBACTERIANA SI MI-A INTERZIS DR CU DESAVARSIRE SA FUMEZ .NU AM MAI FUMAT IAR APROAPE 6 LUNI.M-AM APUCAT IAR,CAT AM FOST GRAVIDA CU ALEX AM FUMAT DAR NU MULT.AM FUMAT PANA IN ZIUA IN CARE AM NASCUT, IAR DE ATUNCI NU AM MAI PUS FIR DE TIGARA IN GURA.
DECI LA MINE CONCLUZIA A FOST CA MA POT LASA ORICAND, DOAR CA NU VROIAM, TREBUIA SA FAC CEVA.VB UNEI FETE DE AICI, IMI LIPSEA MAI MULT GESTUL IN SINE DECAT TIGAREA.
CERT ESTE ANDREI CA ITI TREBUIE FOARTE MULTA VOINTA DACA VREI INTRADEVAR SA TE LASI.DAR ASTA NUMAI DACA VREI. smile.gif

Aceasta postare a fost editata de EMY2000: Sep 11 2008, 01:52 PM


--------------------


“Nimeni nu poate sti cu adevarat ce este viata sau ce este lumea sau ce este orice altceva, pana cand nu are un copil pe care sa-l iubeasca. Atunci intreg universul se transforma si nimic nu va mai fi asa cum parea inainte.” Lafcadio Hearn
Nimeni nu poate sa ne faca sa ne simtim inferiori fara voia noastra
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alynna
postare Sep 11 2008, 02:50 PM
Postare #26


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 272
Inscris la: 22-February 08
Din: BRASOV
Membru nr.: 15,768



Super tare poza Andrei.Si noi fumam amandoi si in vara aceasta am urcat Tampa pe jos.Am urcat ce am urcat pana ne-au iesit ochii la care eu abia vorbind ii zic sotului STAI! dar el DE CE? EU : SA FUMAM O TIGARA.Deci.........suntem jalnici!!!!Imi place sa fumez si mie dar si lui si ne indemnam unul pe altul.
Sfatul meu este:NU te lasa de fumat inainte sa te insori ca dupa aceea te vei apuca din nou liwlol.gif GLUMESC .
Totul tine de vointa iar vointa unui fumator lasa de dorit....Bafta!!!


--------------------






Experienta este cel mai prost invatator.
Ea ne da intai examenul si numai dupa aceea lectiile.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrei
postare Sep 11 2008, 05:44 PM
Postare #27


Administrator
*******

Grup: Top Golden Members
Postari: 3,706
Inscris la: 21-July 06
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1



mda. cred ca in scurt timp voi incerca din nou sa ma las smile.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cristina321711
postare Sep 11 2008, 06:04 PM
Postare #28


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,595
Inscris la: 6-February 08
Din: ......
Membru nr.: 14,309



QUOTE(Andrei @ Sep 10 2008, 07:09 PM) *
Fumez de multi ani si inca nu am reusit sa ma las. Pana aici ar fi ok, daca putem numi ok faptul ca fumez. Dar... de ce sa fumez si cand sunt prin munti, unde ar trebui sa ma bucur de aerul curat? sad.gif



PS: motivul smile.gif


Subscriu oFloare1.gif
acum mai putin de 5 pe zi


--------------------





you know u are in LOVE when u dont want to sleep because reality is BETTER than your DREAMS!!!!!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gordunel
postare Sep 11 2008, 07:36 PM
Postare #29


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,297
Inscris la: 23-July 07
Membru nr.: 5,385



Eu nu am fumat nici o data, insa sotul meu fuma si cate 2 pachete de tigari pe zi pana cand a facut o criza de ulcer si medicil i-a zis ca daca vrea sa isi vada copilul mare trebuie sa renunte la tigari. De atunci au trecut aproximativ 3 ani si nu a mai pus nici o tigare in gura si se simte foarte bine, insa intradevar sa si ingrasat.

MULT SUCCES ANDREI IN LUPTA CU TIGARILE

Aceasta postare a fost editata de gordunel: Sep 11 2008, 07:37 PM


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrei
postare Sep 11 2008, 07:38 PM
Postare #30


Administrator
*******

Grup: Top Golden Members
Postari: 3,706
Inscris la: 21-July 06
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1



da Gordunel. Din pacate am auzit f multe cazuri, care ajung sa se lase de tigari doar in momente critice de sanatate sad.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

8 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 05:45 PM