Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

20 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Eu Am Ales Sa Cresc Printre Stele..., Priveste cerul mami, ma vezi??? Trebuie sa CREZI!
mela81
postare Feb 13 2009, 11:27 PM
Postare #21


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,353
Inscris la: 17-December 08
Din: valcea
Membru nr.: 57,868



eu am avut sarcina oprita in evolutie si atunci micutul meu nu e ingeras?


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danna68
postare Feb 13 2009, 11:27 PM
Postare #22


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 21,874
Inscris la: 3-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,873



QUOTE(danna68 @ Apr 18 2008, 01:02 AM) *



el este ingerasul meu Robert ... acum ar fi avut aproape 21 de ani ... este de mult ingerul Domnului


--------------------

Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!
Antoine de Saint-Exupery - Micul Print
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danna68
postare Feb 13 2009, 11:29 PM
Postare #23


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 21,874
Inscris la: 3-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,873



QUOTE(mela81 @ Feb 13 2009, 11:27 PM) *
eu am avut sarcina oprita in evolutie si atunci micutul meu nu e ingeras?


este un ingeras ... a trait in burtica lui mami, doar ca nu avem poze ... insa acum avem crybaby.gif
si daca te gandisei si la nume te rog sa il scri tu ... altfel vom spune simplu baby Angel hug.gif

Aceasta postare a fost editata de danna68: Feb 13 2009, 11:36 PM


--------------------

Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!
Antoine de Saint-Exupery - Micul Print
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lia maria71
postare Feb 13 2009, 11:30 PM
Postare #24


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,031
Inscris la: 21-June 08
Din: MEREU ACASA
Membru nr.: 27,116




of fetelor,ce topic trist!!! crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif dumnezeu sa aiba grija de toti ingerasii,care-i are acolo langa el!!!! notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif


--------------------

http://www.utilecopii.ro/poze/vezi.asp?idc=2697
ne dati un vot?

LIA, MAMICA FERICITA DE BAIETI!

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lia maria71
postare Feb 13 2009, 11:31 PM
Postare #25


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,031
Inscris la: 21-June 08
Din: MEREU ACASA
Membru nr.: 27,116



QUOTE(danna68 @ Feb 13 2009, 11:27 PM) *
el este ingerasul meu Robert ... acum ar fi avut aproape 21 de ani ... este de mult ingerul Domnului

of,danna ,cat e de greu!!!! crybaby.gif crybaby.gif


--------------------

http://www.utilecopii.ro/poze/vezi.asp?idc=2697
ne dati un vot?

LIA, MAMICA FERICITA DE BAIETI!

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danna68
postare Feb 13 2009, 11:32 PM
Postare #26


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 21,874
Inscris la: 3-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,873



QUOTE(mamimeaceanespus @ Apr 22 2008, 08:55 PM) *



QUOTE(mamimeaceanespus @ Apr 22 2008, 08:56 PM) *

el este Raducu, ingerasul lui mami Simona, un copil frumos, cuminte, un campion ... acum este ingerasul Domnului




--------------------

Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!
Antoine de Saint-Exupery - Micul Print
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danna68
postare Feb 13 2009, 11:35 PM
Postare #27


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 21,874
Inscris la: 3-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,873



QUOTE(lia maria71 @ Feb 13 2009, 11:31 PM) *
of,danna ,cat e de greu!!!! crybaby.gif crybaby.gif

offf a fost, muuult mai greu ... acum exista si Deny, care desi nu inlocuieste, ajuta la vindecarea lui mami ... iti multumim mult Lia, iti multumim ca te gandesti la noi hug.gif


--------------------

Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!
Antoine de Saint-Exupery - Micul Print
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lia maria71
postare Feb 13 2009, 11:37 PM
Postare #28


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,031
Inscris la: 21-June 08
Din: MEREU ACASA
Membru nr.: 27,116



QUOTE(danna68 @ Feb 13 2009, 11:32 PM) *
el este Raducu, ingerasul lui mami Simona, un copil frumos, cuminte, un campion ... acum este ingerasul Domnului

ce copil frumos!!!!domnul sa-l aibe in paza!!

QUOTE(danna68 @ Feb 13 2009, 11:35 PM) *
offf a fost, muuult mai greu ... acum exista si Deny, care desi nu inlocuieste, ajuta la vindecarea lui mami ... iti multumim mult Lia, iti multumim ca te gandesti la noi hug.gif

cum sa nu ma gandesc la voi,care stiti ce e suferinta si,care mi-ati fost alaturi atunci cand nu stiam incotro sa o apuc??? floare2.gif


--------------------

http://www.utilecopii.ro/poze/vezi.asp?idc=2697
ne dati un vot?

LIA, MAMICA FERICITA DE BAIETI!

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mela81
postare Feb 13 2009, 11:43 PM
Postare #29


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,353
Inscris la: 17-December 08
Din: valcea
Membru nr.: 57,868



crybaby.gif nervi.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danna68
postare Feb 13 2009, 11:44 PM
Postare #30


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 21,874
Inscris la: 3-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,873



QUOTE(giulia_0319 @ Feb 13 2009, 02:09 PM) *
ooffff, ce topic dureros...trist...plin de lacrimi... oFloare1.gif
in 2001, in 2006 si in 2008 am pierdut cate o sarcina...nu pot exprima durerea din sufletul meu...nu imi pot controla lacrimile la vederea unei femei insarcinate, a unui nou-nascut...in afara de sotl meu nu am vb cu nimeni despre durerea din suflet pt ca toti imi spuneau banalul "asa a fost sa fie","las ca esti tanara si faci altul" fara sa inteleaga ca nici un copil nu se poate inlocui cu altul...
mi-am dorit foarte mult 2 copii pt ca eu am fost singura la parinti si mi-a lipsit un fratior sau o surioara...nu am vrut ca si copilul meu sa creasca sngur....dar nu a fost sa fie...iar acum nu mai am curajul sa incerc...
am 3 ingerasi in ceruri care il vegheaza pe alex...si sper ca bebeul la care am renuntat din lasitate sa ma ierte pentru ce am facut...pentru ca eu nu am sa ma iert niciodata...nici de la Dzeu nu am curaj sa cer iertare...
e o durere care nu se poate descrie...sfasietoare...indiferent de varsta copilului pe care l-ai pierdut...ca ai 6 sapt de sarcina sau copilul e mai marisor deja durerea pierderii lui e tot atat de mare...
e o parte din mine din prima clipa...creste in mine...il simt...astept cu nerabdare intalnirea cu el...pregatesc hainute...si intr-o zi mi se spune ca nu mai este....poc! s-a prabusit cerul...cum nu mai este? ultima data facea tumbe prin burtica...il admiram ce sportiv este...si acum nu mai exista...si ramane golul...golul din burtica...din suflet....ramane durerea, lacrimile si intrebarea "de ce"...intrebari la care poate ti se raspunde poate nu...si apoi vin "prietenii binevoitori" incercand sa te linisteasca "lasa, asa a fost mai bine...poate era bolnav...si natura si-a facut treaba eliminandul"...nu sunt tocmai cuvintele pe care vreau sa le aud...mai bine sa nu imi spuna nimik....sa ma stranga in brate si atat...conteaza mult mai mult decat orice cuvant...
Dumnezeu sa aiba in grija Lui toti ingerasii.... trandafir.gif

"asa a fost sa fie" ... fie ca era doar bebe in burtica, sau copil nascut, sau chiar si copil de 20 de ani, pentru o mama este la fel de dureros, nu exista nimic pe lume cu care sa o poti compara, absolut nimic ... si mie draga giulia imi spuneau la fel .... asa a fost sa fie ... insa se putea sa nu fie, daca existau medici mai buni, sau oameni mai umani, sau copii care sa nu fie violenti, sau medici care sa isi faca meseria ... si normal trebuia sa ai norocul sa-i si intalnesti ... toti spun a fost voia Domnului , insa " nu Domnul mi-a impins copilul sub lift , nu El l-a lasat acolo sa zaca "... nu Domnul ci cei din jurul nostru, cred ca daca ar exista oameni care sa-si faca treaba ... nu ar mai exista sarcini oprite in evolutie ... sau atata durere ... sau atatia copii bolnavi crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif


--------------------

Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!
Antoine de Saint-Exupery - Micul Print
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

20 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 01:28 AM