Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

8 Pagini V  « < 5 6 7 8 >  
Reply to this topicStart new topic
> Cine A Nascut Cu Dr. Margaritescu Mihaela De La Cfr 2, Bucuresti
kris
postare Apr 15 2009, 02:51 PM
Postare #61


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 14
Inscris la: 22-August 08
Membru nr.: 34,907



QUOTE(roxa13 @ Apr 4 2009, 04:27 PM) *
scuze am vazut akum ka ai nasc akm 2sapt,,,,,
sa iti traiasca bebe si sa fiti sanatosi!!
astept mai multe amanunte de la tine!
pupici,,,,,,,,
ps: apropo imi place enorm numele LUCA, daca bebe meu era baietel asa imi doream sa il cheme, dar este o mica zana pe care o voi numi DARIA.

scuze pentru intarzierea in raspuns, dar cam tot timpul stau cu bebe sau mai fac prin casa cate ceva. Nu stiu ce sa-ti mai spun, eu am fost mai mult decat multumita de doamna doctor, mai ales ca am avut ceva probleme in timpul operatiei. A fost foarte amabila mereu am sunat-o si acum si e foarte draguta si un medic foarte bun. Conditiile in spital sunt foarte bune, eu am stat intr-un salon cu 2 paturi si baie in camera si e foarte curat, si nu mai stiu ce sa-ti mai spun.....nastere usoara, multa sanatate si tie si Dariei si fii optimista!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxa13
postare Apr 17 2009, 05:52 PM
Postare #62


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 41
Inscris la: 22-August 08
Din: bucuresti
Membru nr.: 34,915



QUOTE(kris @ Apr 15 2009, 03:51 PM) *
scuze pentru intarzierea in raspuns, dar cam tot timpul stau cu bebe sau mai fac prin casa cate ceva. Nu stiu ce sa-ti mai spun, eu am fost mai mult decat multumita de doamna doctor, mai ales ca am avut ceva probleme in timpul operatiei. A fost foarte amabila mereu am sunat-o si acum si e foarte draguta si un medic foarte bun. Conditiile in spital sunt foarte bune, eu am stat intr-un salon cu 2 paturi si baie in camera si e foarte curat, si nu mai stiu ce sa-ti mai spun.....nastere usoara, multa sanatate si tie si Dariei si fii optimista!



Merci mult kris!!!
Orikum am vb si cu Leutza si m-a linistit ff tare!
Eu una am incredere in dna dr si sunt sigura ca totul va fi bine!
Si eu voi naste ce lmai probabil tot prin cezariana datorita pozitiei bebelusei!
Multumesc oricum de incurajari!
Vroiam insa sa te intreb daca ai stat in rezerva sau in salon normal ,,,ca sa zik asa!!!
Din cate am citit tu ai fac tot cezariana,,,,,imi poti spune care este pretul pt cezariana, anestezist etc,,,,te rog,,,,eu am o ideea dar as vrea sa fiu in "standarde"!!
Si as mai vrea sa te intreb ceva,,,,,,dna dr te-a programat banuiesc pt cezariana si te-a internat cd a fst dansa de garda, ti s-a rupt apa in spital,,,,ti-a fac dansa inducere,,,,cum a fst procedeul???
Merci si multa sanatata atat tie cat si lui bebe!!!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxa13
postare May 25 2009, 11:21 AM
Postare #63


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 41
Inscris la: 22-August 08
Din: bucuresti
Membru nr.: 34,915



QUOTE(kris @ Apr 15 2009, 03:51 PM) *
scuze pentru intarzierea in raspuns, dar cam tot timpul stau cu bebe sau mai fac prin casa cate ceva. Nu stiu ce sa-ti mai spun, eu am fost mai mult decat multumita de doamna doctor, mai ales ca am avut ceva probleme in timpul operatiei. A fost foarte amabila mereu am sunat-o si acum si e foarte draguta si un medic foarte bun. Conditiile in spital sunt foarte bune, eu am stat intr-un salon cu 2 paturi si baie in camera si e foarte curat, si nu mai stiu ce sa-ti mai spun.....nastere usoara, multa sanatate si tie si Dariei si fii optimista!






dragele mele mamici,

am nascut pe data de 13mai ora 12.20 o fetita minunata si sanatoasa cu dna dr margaritescu care este o super doctora si o super profesionista.
sa nu va fie teama si sa mergeti cu incredere la dansa, este de nota 10!!!!!!!!!!!!
cu noi s-a comportat exemplar,,,,,,,,,,,,,si nu va mai spun cum arata operatia (cezariana),,,,,,,,,,,,o simpla dunga care e ff estetica!!!
eu am nasc prin cezariana pt ca sunt o mamica fricoasa!!!
daca mai vreti detalii va astept!!!
multa sanantate voua si bebeilor vostrii!!!!!
asa ca stiu ca mai sunteti cateva mamici la dansa si va spun ca este o super dr!!!!!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
georgianadana
postare Nov 2 2009, 01:13 PM
Postare #64


Junior
*

Grup: Members
Postari: 4
Inscris la: 14-January 09
Din: bucuresti
Membru nr.: 64,790




Buna Roxa13!Am vazut ca ai nascut.Sa va traisca puiul si sa fie sanatos.Imi cer mii de scz ca nu tmi-am raspuns inainte sa nasti.Am avut probleme cu calc,si fiind si bebe mic,m-am delasat si abia l-am reparat.Sa-mi fie rusine ca nu am putut sa-ti spun mai multe despre d-na doctor Margaritescu ,care ma repet e o super dr-a ,acum insa ai vazut si tu.Ma bucur mult ca sunteti bine,daca mai vrea cineva detalii imi poate scrie aici sau pe mail:zgubi_litica@yahoo.com.Va pupacesc pe toate si pe bebei si celor care trebuie sa nasca va doresc nastere usoara!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
suparata
postare May 7 2011, 05:39 PM
Postare #65


Junior
*

Grup: Members
Postari: 2
Inscris la: 7-May 11
Membru nr.: 225,957



QUOTE(roxa13 @ May 25 2009, 09:21 AM) *
dragele mele mamici,

am nascut pe data de 13mai ora 12.20 o fetita minunata si sanatoasa cu dna dr margaritescu care este o super doctora si o super profesionista.
sa nu va fie teama si sa mergeti cu incredere la dansa, este de nota 10!!!!!!!!!!!!
cu noi s-a comportat exemplar,,,,,,,,,,,,,si nu va mai spun cum arata operatia (cezariana),,,,,,,,,,,,o simpla dunga care e ff estetica!!!
eu am nasc prin cezariana pt ca sunt o mamica fricoasa!!!
daca mai vreti detalii va astept!!!
multa sanantate voua si bebeilor vostrii!!!!!
asa ca stiu ca mai sunteti cateva mamici la dansa si va spun ca este o super dr!!!!!




Imi pare bine pentru voi fetelor ca ati nascut fara probleme, dar asta se datoreaza voua ca ati nascut firesc, usor. Medicul e numit ASISTENT LA NASTERE si nu degeaba caci munca o face mama care naste.
Din pacate eu nu pot sa-i dau aceeasi nota ca si majoritatea dintre voi. Din nefericire am mers la ea printr-o recomandare cu sterilitate primara. Nu a stiut ce sa-mi faca si dupa 3 ani de analize si tratamente si incercari disperate, m-a ajutat o pacienta a altui medic si am ramas insarcinata. Am mers la Dna Margaritescu, considerand dupa descrieri optimiste ca cele de mai sus ca nu o fi buna la fertilitate, dar o fi buna pe partea de sarcina si nastere. Pot sa spun ca dupa nastere nu numai ca m-a lasat sterila pe viata, ci m-a lasat si in menopauza la doar vasta de 33 de ani. Si unde mai puneti ca imi doream vreo 4 copii !
Nu mi-a iesit placenta si mi-a scos-o manual fara anestezie. Apoi la o saptamana m-a chiuretat fara anestezie(cea mai crunta durere din viata mea, durerile travaliului si ale expulziei fiind doar o scarpinare mica fata de aceasta). Iar in urma chiuretajului m-a lasat fara endometru (nici macar un pic), astfel ca dupa intarcarea bebelusului am asteptat zadarnic sa mai vad o picatura de sange pe chilot, iar bebele meu are deja 1 an si 8 luni, si din nefericire, daca nu mai adopt un copil, va ramane singur la parinti. Dupa ce mi-a facut o histeroscopie, tot ea mi-a zis ca uterul meu arata pe interior ca o mare cicatrice. Si am mai facut si 2 aderente care au trebuiiut taiate. Eu cu banii luati si nenorocita pe viata, iar ea umbla libera sa mai comita si altele asemenea.
Mi-a spus mai demult ca ea nu face avorturi, ci a invatat procedura pentru situatii care nu necesita uciderea fatului. Rau imi pare ca nu am intrebat-o de ce nu face avorturi, ca poate ii zbura porumbelul si nu ma mai chiuretam la ea.
Asa ca Dna Dr. Margaritescu Mihaela este cea mai buna metoda contraceptiva, daca doriti; ireversibila.
Cascati bine ochii si nu va grabiti, caci s-ar putea sa plangeti apoi cu lacrimi de crocodil. Eu macar am un bebe, dar alete daca trec printr-un chiuretaj din orice motiv si nu apucati sa aveti vreun bebe pana atunci...........

Aceasta postare a fost editata de suparata: May 7 2011, 05:56 PM
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mada.angel
postare May 8 2011, 09:21 PM
Postare #66


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,186
Inscris la: 13-August 08
Din: BUCURESTI
Membru nr.: 33,937



QUOTE(suparata @ May 7 2011, 06:39 PM) *
Imi pare bine pentru voi fetelor ca ati nascut fara probleme, dar asta se datoreaza voua ca ati nascut firesc, usor. Medicul e numit ASISTENT LA NASTERE si nu degeaba caci munca o face mama care naste.
Din pacate eu nu pot sa-i dau aceeasi nota ca si majoritatea dintre voi. Din nefericire am mers la ea printr-o recomandare cu sterilitate primara. Nu a stiut ce sa-mi faca si dupa 3 ani de analize si tratamente si incercari disperate, m-a ajutat o pacienta a altui medic si am ramas insarcinata. Am mers la Dna Margaritescu, considerand dupa descrieri optimiste ca cele de mai sus ca nu o fi buna la fertilitate, dar o fi buna pe partea de sarcina si nastere. Pot sa spun ca dupa nastere nu numai ca m-a lasat sterila pe viata, ci m-a lasat si in menopauza la doar vasta de 33 de ani. Si unde mai puneti ca imi doream vreo 4 copii !
Nu mi-a iesit placenta si mi-a scos-o manual fara anestezie. Apoi la o saptamana m-a chiuretat fara anestezie(cea mai crunta durere din viata mea, durerile travaliului si ale expulziei fiind doar o scarpinare mica fata de aceasta). Iar in urma chiuretajului m-a lasat fara endometru (nici macar un pic), astfel ca dupa intarcarea bebelusului am asteptat zadarnic sa mai vad o picatura de sange pe chilot, iar bebele meu are deja 1 an si 8 luni, si din nefericire, daca nu mai adopt un copil, va ramane singur la parinti. Dupa ce mi-a facut o histeroscopie, tot ea mi-a zis ca uterul meu arata pe interior ca o mare cicatrice. Si am mai facut si 2 aderente care au trebuiiut taiate. Eu cu banii luati si nenorocita pe viata, iar ea umbla libera sa mai comita si altele asemenea.
Mi-a spus mai demult ca ea nu face avorturi, ci a invatat procedura pentru situatii care nu necesita uciderea fatului. Rau imi pare ca nu am intrebat-o de ce nu face avorturi, ca poate ii zbura porumbelul si nu ma mai chiuretam la ea.
Asa ca Dna Dr. Margaritescu Mihaela este cea mai buna metoda contraceptiva, daca doriti; ireversibila.
Cascati bine ochii si nu va grabiti, caci s-ar putea sa plangeti apoi cu lacrimi de crocodil. Eu macar am un bebe, dar alete daca trec printr-un chiuretaj din orice motiv si nu apucati sa aveti vreun bebe pana atunci...........

wow m-am ingrozit de ce am citit, am fost si eu la un control la aceasta doctora la recomandarea unei prietene, acum sunt insarcinata in 8 luni dar nu imi urmareste ea sarcina, am o minune de medic slava Cerului ca nu am ales sa merg la ea, imi pare nespus de rau pt ce ti s-a intamplat


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mada.angel
postare May 8 2011, 09:25 PM
Postare #67


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,186
Inscris la: 13-August 08
Din: BUCURESTI
Membru nr.: 33,937



QUOTE(mada.angel @ May 8 2011, 10:21 PM) *
wow m-am ingrozit de ce am citit, am fost si eu la un control la aceasta doctora la recomandarea unei prietene, acum sunt insarcinata in 8 luni dar nu imi urmareste ea sarcina, am o minune de medic slava Cerului ca nu am ales sa merg la ea, imi pare nespus de rau pt ce ti s-a intamplat

se pare ca sunt pareri pro si contra despre aceasta doctora eu nu pot sa imi dau cu parerea pt ca am vazut-o decat odata pt un simlu control, daca m-ar intreba cineva recomand pe dr al momani roxana, este super profesionista si nu am citit nimic rau despre ea pe net toata lumea care a trecut pe la ea a fost multumita si asta spune multe

Aceasta postare a fost editata de mada.angel: May 8 2011, 09:26 PM


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
suparata
postare May 12 2011, 02:47 PM
Postare #68


Junior
*

Grup: Members
Postari: 2
Inscris la: 7-May 11
Membru nr.: 225,957



As vrea sa merg la Dr. Tanase Eugen, seful de sectie, sa vedem ce mai putem face, poate voi putea repara ceva. Stiti, se pricepe la treburi de acestea mai dificile? de restaurare femei fertile?
Si unde mai punem ca e si seful Margaritestii si poate va avea tragere de inima sa rezolve problema in spitalul lor sa nu se ajunga mai departe, ca nu le-ar prinde bine o asa publicitate.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
B-13-Fei
postare Sep 10 2011, 06:21 PM
Postare #69


Junior
*

Grup: Members
Postari: 1
Inscris la: 10-September 11
Membru nr.: 229,268



Numai cuvinte de lauda pt dna dr.Mihaela Margaritescu si spit.CFR2!!!!
Am nascut acum 1 luna un baietel asteptat de peste 3 ani . Desi am consultat si medici din strainatate si desi am peste 40 ani, dna dr. a stiut sa ma urmareasca si sa ma trateze astfel incit inseminarea a reusit si acum sint o mamica fericita ! Conditiile si personalul de la spital ...exceptionale, si spun asta in cunostinta de cauza,cunoscind si alte spitale din Buc. Asistentele au stat linga mine toata noapta ce a urmat cezarianei, pt a-mi face tratamentul si a ma scuti de dureri . Jos palaria si pt dr. Ancar si asistentele de la neonat, s-au purtat exceptional si cu mine si cu copilul, invatindu-ma tot ce trebuia sa stiu .
Recomand din tot sufletul acest spital si pe dr. Margaritescu !
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Simona.2011
postare Sep 14 2011, 02:53 PM
Postare #70


Junior
*

Grup: Members
Postari: 1
Inscris la: 14-September 11
Membru nr.: 229,312





As vrea sa stiu pretul nasterii cezariana cu d-na Margaritescu.. dar si naturala.. nasc in noiembrie 2011


Aceasta postare a fost editata de Simona.2011: Sep 14 2011, 02:55 PM
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

8 Pagini V  « < 5 6 7 8 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 25th April 2024 - 02:35 AM