Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

38 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Povestea Unui Inger ..., o poveste trista ,dar adevarata...in amintirea baietelului meu
perlita
postare Sep 24 2007, 12:50 PM
Postare #11


Member
***

Grup: Members
Postari: 442
Inscris la: 25-July 07
Din: Brasov
Membru nr.: 5,431



M-a impresionat pana la lacrimi povestea ingerasului tau. E cutremurator sa treci prin asa ceva, dar numai Dumnezeu le stie pe toate si cel mai important este ca tu ai reusit sa treci peste asta. Esti o femeie puternica si Dumnezeu are grija de noi de toti!
Sa fiti sanatosi si sa aveti parte doar de lucruri bune in viata! hug.gif hug.gif hug.gif hug.gif hug.gif


--------------------






  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danna68
postare Sep 24 2007, 01:02 PM
Postare #12


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 21,874
Inscris la: 3-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,873



QUOTE(perlita @ Sep 24 2007, 01:50 PM) *
M-a impresionat pana la lacrimi povestea ingerasului tau. E cutremurator sa treci prin asa ceva, dar numai Dumnezeu le stie pe toate si cel mai important este ca tu ai reusit sa treci peste asta. Esti o femeie puternica si Dumnezeu are grija de noi de toti!
Sa fiti sanatosi si sa aveti parte doar de lucruri bune in viata! hug.gif

hug.gif hug.gif hug.gif multumesc Perlita si tu ai o minune de fetita dulce tare si daca o cresti singura ai toata admiratia mea, respect femeia care stie ce vrea si poate sa duca la indeplinirea o sarcina tare grea... asa este si mallina ,asa este si sora mea, care asemeni voua si-a asumat sarcina de a creste singura un baietel... va pupam hug.gif hug.gif hug.gif


--------------------

Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!
Antoine de Saint-Exupery - Micul Print
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anca74
postare Sep 24 2007, 02:07 PM
Postare #13


Anca, mami de Radu, zis Aby
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,051
Inscris la: 22-November 06
Din: Bucuresti
Membru nr.: 585



Danuta, citesc si recitesc povestea ta de azi dimineata, desi o stiam...nu stiu ce sa iti spun! lacrimile mele ar spune totul daca le-ai vedea! Ne-ai invatat inca o data sa ne bucuram de fiecare clipa petrecuta cu copii nostrii, cu cei dragi! Am invatat, de la tine si cu tine, sa ne bucuram de ce avem!
Esti o femeie extraordinara si te iubesc!
Si iti doresc tot binele din lume, si tie, si sotului si Denissei! Iar diseara voi saluta o steluta si o voi ruga sa aiba grija de voi!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danna68
postare Sep 24 2007, 03:05 PM
Postare #14


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 21,874
Inscris la: 3-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,873




QUOTE(Anca74 @ Sep 24 2007, 03:07 PM) *
Danuta, citesc si recitesc povestea ta de azi dimineata, desi o stiam...nu stiu ce sa iti spun! lacrimile mele ar spune totul daca le-ai vedea! Ne-ai invatat inca o data sa ne bucuram de fiecare clipa petrecuta cu copii nostrii, cu cei dragi! Am invatat, de la tine si cu tine, sa ne bucuram de ce avem!
Esti o femeie extraordinara si te iubesc!
Si iti doresc tot binele din lume, si tie, si sotului si Denissei! Iar diseara voi saluta o steluta si o voi ruga sa aiba grija de voi!

hug.gif hug.gif hug.gif o imbratisare pentru lacrimile tale...un pupic pentru ca imi esti alaturi... si prietenia mea pentru salutul ce il d-ai stelutei ... esti o prietena minunata ... multumesc si voua va doresc o viata linistita si cu multe bucurii... tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif pupam Raducu scump... tzuc.gif


--------------------

Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!
Antoine de Saint-Exupery - Micul Print
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anca74
postare Sep 24 2007, 03:13 PM
Postare #15


Anca, mami de Radu, zis Aby
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,051
Inscris la: 22-November 06
Din: Bucuresti
Membru nr.: 585



tzuc.gif Danuta!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mary78
postare Sep 24 2007, 03:40 PM
Postare #16


Top Silver Member
*******

Grup: Members
Postari: 2,308
Inscris la: 9-February 07
Din: Huedin-Cluj
Membru nr.: 1,984



crybaby.gif crybaby.gif Nu am cuvinte tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif


--------------------
Fii intotdeauna ceea ce esti,iar daca acest lucru nu este de ajuns pentru cineva,inseamna ca acel cineva nu este de ajuns pentru tine.



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anness
postare Sep 24 2007, 06:00 PM
Postare #17


Top Junior
**

Grup: Members
Postari: 68
Inscris la: 17-August 07
Membru nr.: 6,065



Cu lacrimi in gat iti scriu acum si ma intreb de ce ne pedepseste Dumnezeu atat de dur uneori. Povestea ta dramatica ma face sa ma gandesc ca de multe ori, ne cerem osanda de la El pentru nimicuri ale vietii, pe care le percepem mai acut decat ar trebui, a caror gravitate o amplificam nejustificat. Cred ca nimic nu se compara cu pierderea unui copil. Te felicit pentru puterea de a merge mai departe. Bravo! eusa_clap.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danna68
postare Sep 24 2007, 06:21 PM
Postare #18


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 21,874
Inscris la: 3-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,873



multumesc mult pentru tot sunteti toate niste fete minunate hug.gif hug.gif hug.gif ... eu nu o numesc pedeapsa ... nu DD a fost cel care l-a impins...ca in multe alte cazuri mana omului distruge... EL doar i-a curmat suferinta si probabil nu a vrut sa creasca inert ca o leguma...daca ar fi fost decizia mea probabil ca as fi fost egoista si as fi dorit sa traiasca oricum...insa DD nu mi-a lasat posibilitatea de a alege...si ai dreptate, nici o femeie, nici o mama nu ar trebui sa treaca prin asa ceva...si totusi se intampla in fiecare zi aproape sad.gif sad.gif sad.gif


--------------------

Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!
Antoine de Saint-Exupery - Micul Print
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AdeDia
postare Sep 24 2007, 07:07 PM
Postare #19


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 11,367
Inscris la: 11-March 07
Membru nr.: 2,589



Desi stiu povestea si deseori ma gandesc la tine,tot nu imi pot opri lacrimile sa curga crybaby.gif As fi vrut sa-ti scriu cuvinte frumoase de alin si imbarbatare,dar nu le gasesc;parca au pierit toate,parca s-au innodat sub barbie impreuna cu lacrimile.Pot doar sa-ti spun ca-mi doresc nespus sa te intalnesc,sa te pot imbratisa din toata inima. hug.gif tzuc.gif Pot doar sa-i multumesc lui D-zeu ca a avut mila de tine,ti-a dat putere si te-a intarit si mai presus de toate te-a binecuvantat cu alt ingeras,ca o recompensa parca,ptr.toata suferinta prin care ai trecut biruitoare notworthy.gif eusa_clap.gif hug.gif Si ma rog in continuare ca D-zeu sa-ti binecuvinteze intreaga viata,sa-ti dea multa sanatate,putere si intelepciune,sa te poti bucura de ingerasul tau pana la adanci batraneti hug.gif tzuc.gif Ma bucur nespus sa am o prietena ca tine tzuc.gif


--------------------

Fericirea adevarata n-o ai,n-o poti avea,decat daca esti in stare s-o dai.
Putem sluji fara iubire,dar nu putem iubi fara slujire.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
liliana2u
postare Sep 24 2007, 07:38 PM
Postare #20


mami de blonduta desteapta!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,886
Inscris la: 10-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,054



QUOTE(danna68 @ Sep 24 2007, 11:21 AM) *
... nu DD a fost cel care l-a impins...ca in multe alte cazuri mana omului distruge... EL doar i-a curmat suferinta si probabil nu a vrut sa creasca inert ca o leguma...daca ar fi fost decizia mea probabil ca as fi fost egoista si as fi dorit sa traiasca oricum...insa DD nu mi-a lasat posibilitatea de a alege...si ai dreptate, nici o femeie, nici o mama nu ar trebui sa treaca prin asa ceva...si totusi se intampla in fiecare zi aproape sad.gif sad.gif sad.gif

intr-adevar, omul distruge... fratele meu cel mic (cand avea 8 ani) a patit-o de la un prieten, a fost impins sub rotile unui vehicul in miscare, i-au trecut pe femurul drept 10 tone de lucerna verde, noroc ca aceeasi mana criminala l-a tras inainte devreme si a scapat de greutatea celei de-a doua remorci, care l-ar fi omorat.. Ni l-a adus cineva acasa, lesinat, cu piciorul atarnand aiurea, mama insarcinata cu sora cea mica, a lesinat, a trebuit sa le acord prim ajutor amandurora pana a venit salvarea.. pe el sa-l curat de tot ce facuse, a fost dezastru.
Tatal, lucra in echipa de conducere a lucrarilor de la podul Fetesti-Cernavoda, a alergat fratele cel mare sa il anunte, cum bac nu mai era, a trebuit sa sara pe schele, deasupra apei... tata, fusese anuntat de un binevoitor ca i-a murit un baiat, cand l-a vazut si pe celalalt in ce situatie extrema era, a albit - la 42 ani (a fost un barbat frumos, fara un fir alb). A fost o experienta neplacuta, mai ales ca mama era sa nasca prematur si nu avea decat 6 luni de sarcina... and ma gandesc cate necazuri au fost la noi in familie, atatea accidente si mama a trebuit sa reziste la toate, sa dea putere sotului, copiilor... toate astea ne calesc, ce mi s-a intamplat mie, deja a fost "piece of cake" si am putut merge mai departe.
Dana, sa ramai puternica si sa-i oferi fetei tale tot ce merita! Iti va deveni cea mai buna prietena, o sa vezi!


--------------------
"Iubirea este cea mai frumoasa muzica din partitura vietii. Fara ea, ai fi un etern afon in corul imens al omenirii" (Roque Schneider)
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue. (Carl Sandburg)
Tratati-va unii pe altii cu cel mai mare respect, deoarece atunci cand va uitati in ochii altuia, priviti in ochii lui Dumnezeu!

Fericirea din viata ta depinde de calitatea gandurilor tale.

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

38 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 19th April 2024 - 12:51 AM