Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

5 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Jocul Viselor...., ai curaj sa scrii mai departe?
USA
postare Aug 19 2010, 11:07 PM
Postare #11


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



Daca as fii sa schimb ceva...as schimba ziua din 24 de ore in eventual 72? unsure.gif unsure.gif unsure.gif doh.gif


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyanp
postare Aug 19 2010, 11:32 PM
Postare #12


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,173
Inscris la: 24-December 08
Din: ontario
Membru nr.: 59,818




Cel mai mare defect al meu este....ca am prea multa incredere si ii vad pe ceilalti la fel ca pe mine...
Lucru pe care il regret cel mai mult in viata pana acum ....ca nu am insistat cand trebuia si am avut incredere in altii...
Daca as putea schimba ceva.....ziua de 20 august 2008
[b] Niciodata.... nu o sa iau o decizie pana nu sunt eu ferm convinsa ca e cea mai buna in conditiile date si pana nu mi se raspunde la toate intrebarile.
Intotdeauna....voi fi vigilenta, voi avea credinta in Dumnezeu, ma voi bucura de clipele alaturi de familia mea si voi incerca sa ajut pe ceilalti.

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
venus
postare Aug 20 2010, 12:33 AM
Postare #13


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,825
Inscris la: 23-February 10
Din: Bucuresti
Membru nr.: 131,356



Cel mai mare defect al meu este.... teama.
Lucru pe care il regret cel mai mult in viata pana acum .... ca am acordat unor persoane o a doua sansa.
Daca as putea schimba ceva..... ar insemna sa ma neg pe mine... Am fost, sunt si voi fi... prefer sa incerc in viitor...
Niciodata.... fara Dumnezeu!
Intotdeauna.... exista o speranta.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anku
postare Aug 20 2010, 01:09 AM
Postare #14


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683




Cel mai mare defect al meu este...autocritica exagerata
Lucru p care il regret cel mai mult in viata pana acum...ca am iubit cu adevarat...mi-as fi dorit sa fi putut spune si atunci...totul e relativ...
Daca as putea schimba ceva...hmmmmmmm
nu as schimba nimic ....toti avem cruci de dus...ce stii ce s-ar fi intamplat dc nu era asa cum este acum!!!
Niciodata nu voi accepta ideea mortii
intodeauna...voi avea frica de Dumnezeu


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laura_frincu
postare Aug 20 2010, 08:48 AM
Postare #15


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,236
Inscris la: 23-October 09
Din: Campulung Moldovenesc
Membru nr.: 118,293



Va multumesc tuturor pt prezenta si ma bucur ca jocul meu vi s-a parut interesant, adevarul este ca odata ce am citit postarile voastre m-am regasit aproape in fiecare.... ce complicat e sa sustragi esenta din lucruri, din invataminte, din viata din ceea ce esti tu ca om... probabil ca suntem cele mai complexe vietati de pe pamant, e foarte greu sa te limitezi la o singura experienta in complexitatea de trairi, si e foarte complicat sa structurezi toate etapele si simtirile prin care treci de-a lungul vietii.... insa asta cred eu, te face sa te gandesti mult mai mult la tot, sa incerci sa fii atent in jurul tau si cu atat mai mult inauntrul tau... la ceea ce poti vedea doar tu....


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laura_frincu
postare Aug 20 2010, 08:59 AM
Postare #16


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,236
Inscris la: 23-October 09
Din: Campulung Moldovenesc
Membru nr.: 118,293



Daca as putea schimba ceva....
Da, de multe ori ma gandesc oare cum ar fi fost viata mea daca nu as fi facut un anumit lucru sau, din contra, daca as fi facut, de cele mai multe ori ma gandesc ca am ales varianta cea mai buna si mai corecta, asta si din credinta ca nimic nu este intamplator si la voia sortii, asta din credinta ca toate lucrurile se intampla pt ca trebuie sa se intample, acum/asa/negresit.... Au existat cateva momente de rascruce in viata mea cand am simtit cu adevarat ca m-am oprit in mijlocul unei intersectii in fata careia s-au deschis cel putin 2 cai.... si am gandit mult si m-am simtit frustrata si trista si neinteleasa, m-am simtit nedreptatita ca eu trebuie sa aleg, ca drumul meu nu este unul lin cu o singura cale, inainte.... le-am simtit cu adevarat si intr-adevar au fost genul acela de alegeri in care vei stii mereu ca ar fi existat si o alta posibilitate. Nu stiu daca as schimba ceva, sunt atat de tanara si as fi putut urma un curs firesc al vietii mele, asa cum mi-l inchipuiam de mica fetita, sa merg la liceu apoi la facultate, apoi sa am o cariera, apoi o familie, apoi un copil .... cam asta ar fi fost ordinea, insa cand am ajuns la pasul cu facultatea Dumnezeu mi-a schimbat planurile... am suferit o depresie severa, care a lasat urme si in urma careia destinul meu a luat o alta intorsatura.... desi nu voi stii niciodata daca nu cumva asta era adevarata mea cale si planurile mele din trecut ar fi fost doar carari spre nicaieri....
Deci... daca as putea schimba ceva as schimba doar ideea ca ar fi putut fi altceva, pentru ca in esenta chiar cred ca destinul meu asa a fost scris sa se petreaca, si ma gandesc cu liniste oarecum ce frumoasa si perfecta trebuie sa fie viata mea intr-o zi....

Aceasta postare a fost editata de laura_frincu: Aug 20 2010, 09:02 AM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laura_frincu
postare Aug 21 2010, 10:08 AM
Postare #17


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,236
Inscris la: 23-October 09
Din: Campulung Moldovenesc
Membru nr.: 118,293



QUOTE(dyanp @ Aug 20 2010, 12:32 AM) *
Cel mai mare defect al meu este....ca am prea multa incredere si ii vad pe ceilalti la fel ca pe mine...
Lucru pe care il regret cel mai mult in viata pana acum ....ca nu am insistat cand trebuia si am avut incredere in altii...
Daca as putea schimba ceva.....ziua de 20 august 2008
[b] Niciodata.... nu o sa iau o decizie pana nu sunt eu ferm convinsa ca e cea mai buna in conditiile date si pana nu mi se raspunde la toate intrebarile.
Intotdeauna....voi fi vigilenta, voi avea credinta in Dumnezeu, ma voi bucura de clipele alaturi de familia mea si voi incerca sa ajut pe ceilalti.

Daca nu te deranjez...as putea sa te intreb de ce ai vrea sa schimbi data de 20 august 2008? oFloare1.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mia22_ro
postare Aug 21 2010, 05:18 PM
Postare #18


MAMI DE NATALIA-REBEKA
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,662
Inscris la: 10-January 09
Din: ROMANIA
Membru nr.: 63,850




Cel mai mare defect-mancarea, sunt o mancacioasa
ceea ce regret este ca as fi vrut sa termin un alt profil la facultate...
da, as schimba decizia Evei de-a manca din fructul oprit...
niciodata...o femeie usoara

intotdeauna cu frica de D-zeu si dragoste





--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyanp
postare Aug 22 2010, 07:47 PM
Postare #19


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,173
Inscris la: 24-December 08
Din: ontario
Membru nr.: 59,818



QUOTE(laura_frincu @ Aug 21 2010, 01:08 AM) *
Daca nu te deranjez...as putea sa te intreb de ce ai vrea sa schimbi data de 20 august 2008? oFloare1.gif



de fapt mai bine as fi scris ca as vrea sa sterg acea data din viata noastra...si carsa-ti rapsund la intrebare, era sa-mi moara al doilea baietel, in varsta de o luna la acea data, de fapt a doua zi, pe 21 implinea o luna......
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rami
postare Aug 22 2010, 08:05 PM
Postare #20


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,108
Inscris la: 31-July 08
Din: constanta
Membru nr.: 32,523



cel mai mare defect ca nu am destula tarie sa merg mult mai sus sa depasesc anumite bariere
ceea ce regret ca nu ii mai am pe ai mei langa mine si ca m-au cocolosit prea mult si acum mie greu in viata sa ma descurc fara ei (sper sa nu fac acelasi lucru cu baiatul meu)
daca as putea schimba ceva.........???nu stiu ce....poate unele decizii pe care le-am luat in viata

niciodata am invatat sa nu spun niciodata pt ca roata se intoarce si ce spui ca nu faci iti dai seama la un mom dat ca aia faci(e probata)

intotdeauna o sa incerc sa sper

imi place mult jocul tau laura si sincer va urmaresc mereu din umbra pe forum sa iti dea dumnezeu putere sa treci peste orice incercare


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

5 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 16th April 2024 - 12:02 PM