Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

1372 Pagini V  « < 1075 1076 1077 1078 1079 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Februarie 2010
emiliav
postare Jun 25 2010, 02:34 PM
Postare #10761


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 858
Inscris la: 24-June 09
Din: bucuresti
Membru nr.: 96,480





si eu de aici cum mai ies ! aaaaa ... maaammmaaaa ajutooor !



mami, unde te-ai cocotat ?

prietenele mele, 2 broscute!

pozitie comoda in pat ...

sunt rupta de oboseala

si ..aseara cu tati in baie. Dupa care azi dimineata nu a mai facut pozeee


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
emiliav
postare Jun 25 2010, 02:37 PM
Postare #10762


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 858
Inscris la: 24-June 09
Din: bucuresti
Membru nr.: 96,480



PS: tati poarta pantaloni !


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
floricica81
postare Jun 25 2010, 03:12 PM
Postare #10763


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 460
Inscris la: 5-March 09
Membru nr.: 76,052



QUOTE(laura_frincu @ Jun 25 2010, 02:23 PM) *
Buna fetelor, si la noi e nasoala rau vremea oFloare1.gif ploua acum mocaneste si e tare frigut , vorba lui Kami ma simt ca si cum am fi in octombrie ohmy.gif

Buna, Laura! Am citit povestea ta despre dieta la topicul "Ce ati gatit azi de regim" Vroiam sa te intreb despre pastilele Garcinia. Nu ai mai scris dk le-ai luat sau nu. Am cumparat si eu un flacon de 70 capsule si am inceput sa iau de cateva zile. Astept rezultate...Tin si ceva regim; in doua sapt am slabit 3 kg; nu e mult dar e bine si asa...As mai avea 10 de dat jos...sper sa reusesc...macar 6...Te pup si astept raspuns(cand poti)!
Scuze, fetelor, de offtopic.gif Pupici la puiuti! tzuc.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
imo81
postare Jun 25 2010, 03:16 PM
Postare #10764


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,170
Inscris la: 3-November 09
Din: PLOIESTI
Membru nr.: 120,606




Buna fetelor!!

I-am luat cereale Clarei. Am gasit unele cu 4 cereale de la Organix, pentru bb de la 4 luni, fara gluten bineinteles. I-am luat si niste piure de prune+morcov de la Hipp....poate ne mai ajuta cu constipatia.....Oricum ma mai gandesc daca sa incep cu diversificarea sau nu....ma pun acum pe citit subiectul pe net...problema e ca ma lupt din ce in ce mai mult cu ea sa accepte laptele meu - chiar si muls din biberon - si nu as vrea sa pierd de tot laptele....prefer sa incep diversificarea si sa aiba si mese numai cu san, si sa renuntam la biberoane....sa vedem daca ne iese....

Emi, sunt superbe pozele, ca de obicei de altfel. Tare faza cu pantalonii liwlol.gif E bine ca ai mentionat liwlol.gif
Imi pare rau pt camera ta, mai ales ca se vede ca esti inebunita sa faci poze.... oFloare1.gif
Sa stii ca am aceeasi parere ca si Kamy despre jucarii!
Ce bine ca ai lapte!! notworthy.gif
Tu ai ursulet in masina eu am gargaritza pe bordul Peugeot-ului...ce-i drept e mica smile.gif

Laura, parca zici ca sunt gravida - mi-ai facut pofta de ficatei liwlol.gif Adevarul e ca daca eram gravida ma apucam si facem si eu repede asa.....raman cu pofta.... si poate fac zilele astea ...

Pupici!



--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laura_frincu
postare Jun 25 2010, 08:05 PM
Postare #10765


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,236
Inscris la: 23-October 09
Din: Campulung Moldovenesc
Membru nr.: 118,293



QUOTE(floricica81 @ Jun 25 2010, 04:12 PM) *
Buna, Laura! Am citit povestea ta despre dieta la topicul "Ce ati gatit azi de regim" Vroiam sa te intreb despre pastilele Garcinia. Nu ai mai scris dk le-ai luat sau nu. Am cumparat si eu un flacon de 70 capsule si am inceput sa iau de cateva zile. Astept rezultate...Tin si ceva regim; in doua sapt am slabit 3 kg; nu e mult dar e bine si asa...As mai avea 10 de dat jos...sper sa reusesc...macar 6...Te pup si astept raspuns(cand poti)!
Scuze, fetelor, de offtopic.gif Pupici la puiuti! tzuc.gif


Buna smile.gif
Nu am gasit garcinia pe la plafare asa ca abia ieri am comandat pe net tot un flacon de 70 de capsule.... eu am mai luat prin aprilie cam 2 saptamani si combinat cu regim alimentar am slabit 5 kg, insa prietena mea Eli care e si ea mamica de februarie asa a slabit 10 kg in 3 luni acum ceva timp.... poate ea poate sa iti dea mai multe amanunte!
Succes mult! si te mai asteptam pe la noi tzuc.gif
QUOTE(imo81 @ Jun 25 2010, 04:16 PM) *
Buna fetelor!!

I-am luat cereale Clarei. Am gasit unele cu 4 cereale de la Organix, pentru bb de la 4 luni, fara gluten bineinteles. I-am luat si niste piure de prune+morcov de la Hipp....poate ne mai ajuta cu constipatia.....Oricum ma mai gandesc daca sa incep cu diversificarea sau nu....ma pun acum pe citit subiectul pe net...problema e ca ma lupt din ce in ce mai mult cu ea sa accepte laptele meu - chiar si muls din biberon - si nu as vrea sa pierd de tot laptele....prefer sa incep diversificarea si sa aiba si mese numai cu san, si sa renuntam la biberoane....sa vedem daca ne iese....

Emi, sunt superbe pozele, ca de obicei de altfel. Tare faza cu pantalonii liwlol.gif E bine ca ai mentionat liwlol.gif
Imi pare rau pt camera ta, mai ales ca se vede ca esti inebunita sa faci poze.... oFloare1.gif
Sa stii ca am aceeasi parere ca si Kamy despre jucarii!
Ce bine ca ai lapte!! notworthy.gif
Tu ai ursulet in masina eu am gargaritza pe bordul Peugeot-ului...ce-i drept e mica smile.gif

Laura, parca zici ca sunt gravida - mi-ai facut pofta de ficatei liwlol.gif Adevarul e ca daca eram gravida ma apucam si facem si eu repede asa.....raman cu pofta.... si poate fac zilele astea ...

Pupici!

liwlol.gif Imi pare rau ca ti-am facut pofta, poate reusesti sa gatesti zilele astea acest deliciu... yami.gif
Eu zic ca e ok sa incepi incet incet diversificarea, dar totusi medicul Clarei ce zice despre asta? Cred ca te-am mai intrebat dar ai uitat sau nu ai observat ca sa imi raspunzi, ea ce sfaturi ti-a dat in legatura cu constipatia si cu diversificarea?
Va pupic!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laura_frincu
postare Jun 26 2010, 02:09 PM
Postare #10766


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,236
Inscris la: 23-October 09
Din: Campulung Moldovenesc
Membru nr.: 118,293



Buna mamicute si bebici!
Liniste mare pe aici, se vede ca e w/d anima1.gif
La noi ploua incontinuu.... l-am adus pe Matei acasa ca ieri l-am dus la mama, azi dimineata am fugit pana in oras pt cateva mici mici cumparaturi.... offf ce scumpe sunt toate wacko.gif
Acum Matei sta in patutul lui si se amuza de jucarioara cu ursuleti care canta.... chiuie si rade si se apuca de picioruse si se rostogoleste... mooama ce energie are... eu numai as dormi cu vremea asta... sad.gif
Oricum... maine mergem sa taiem motul finutei noastre, cred ca va fi dictractiv...
Va pupicim pe toti si va uram un w/d placut! floare2.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
emiliav
postare Jun 26 2010, 03:27 PM
Postare #10767


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 858
Inscris la: 24-June 09
Din: bucuresti
Membru nr.: 96,480



chiar ca mare pustietate prin zona
Noi am iesit putin afara si am cheltuit si ultimul milion imprumutat pe pampersi si cateva chestii sa nu murim de foame si dupaia ne-am relaxat putin in parc. Asteptam indemnizatia ca pe painea calda! numai la ea visam
In rest plictiseala ... am prins ceva soare azi. Carina nu vrrea sa doarma deloc in parc, vrea doar sa se uite in jur si atat. Azi a facut circ si tot scotea tot felul de sunete nervoase cand o puneam in carucior si se infoia de ofticoasa astfel incat am depasit limita de decibeli admisa in zona liwlol.gif (mai ales ca erau si cativa tinerei trecuti de 75 ani).
Feletor, cam atat despre noi
Ne auzim maine cu povesti noi
Pupici


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laura_frincu
postare Jun 26 2010, 05:33 PM
Postare #10768


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,236
Inscris la: 23-October 09
Din: Campulung Moldovenesc
Membru nr.: 118,293



QUOTE(emiliav @ Jun 26 2010, 04:27 PM) *
chiar ca mare pustietate prin zona
Noi am iesit putin afara si am cheltuit si ultimul milion imprumutat pe pampersi si cateva chestii sa nu murim de foame si dupaia ne-am relaxat putin in parc. Asteptam indemnizatia ca pe painea calda! numai la ea visam
In rest plictiseala ... am prins ceva soare azi. Carina nu vrrea sa doarma deloc in parc, vrea doar sa se uite in jur si atat. Azi a facut circ si tot scotea tot felul de sunete nervoase cand o puneam in carucior si se infoia de ofticoasa astfel incat am depasit limita de decibeli admisa in zona liwlol.gif (mai ales ca erau si cativa tinerei trecuti de 75 ani).
Feletor, cam atat despre noi
Ne auzim maine cu povesti noi
Pupici

Emi am uitat sa iti spun cat de dulce mi-a parut Carina in ultimele pozici biggrin.gif Mi se pare mie sau face gropite in obrajori ? anima1.gif pupicei multi multi mai ales de la Matei.... fara suparare... tongue.gif hi.gif
Si noi asteptam indemnizatia aia sa vina odata wacko.gif abia astept sa intram in normal cu banii! Inca nu am raspuns nici de la banca s-a amanat pe luni pt ca nu era directorul vineri sad.gif inca cateva zile de stress efectiv!
Vali a pregatit niste snitele de pui si eu am facut o ciorbita de perisoare.... manacm pui la greu ca e cel mai ieftin... nu ca am fi noi cu carnea tare mult, dar avand in vedere ca e inca 5 lei kg de rosii, 15 lei kg de branza... si 8 lei capsunile/ciresele..... ne conformam.... oFloare1.gif
Va pupicim si noi!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
imo81
postare Jun 26 2010, 07:39 PM
Postare #10769


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,170
Inscris la: 3-November 09
Din: PLOIESTI
Membru nr.: 120,606



Buna fetelor!!!

Pe noi ne-a vizitat azi strabunica lui Clara - bunica lui Adi. Apoi am fost in vizita pe la cumnati ca a fost ziua nepoatei si i-am dus cadou. Cam atat azi.
De ieri i-am dat Clarei cereale cu lapte. A mancat pe nerasuflate vreo 3-4 lingurite pline notworthy.gif si ar mai fi mancat insa mi-a fost mie frica sa-i dau mai mult prima data. Azi i-am dat jumatate din portia normala.
Din pacate ne luptam inca cu constipatia.

Fetele care dati formula: voi le dati dupa ce beau lapte si apa/ceai?????
Ca eu pana acum nu prea i-am dat decat cand si cand de frica sa nu manance mai putin lapte dupa aceea. In seara asta i-am dar insa ceai dupa ce a mancat cereale si apoi laptic din biberon. Nu credeam ca o sa bea ceai dupa lapte insa a baut....asta sa fie cauza constipatiei??? unsure.gif

Laura, scuze daca m-ai mai intrebat si nu ti-am raspuns. Dr-a a fost cea care mi-a recomandat diversificarea, ca altfel cu ma apucam de capul meu. Contra constipatiei mi-a recomandat sa-i fac lapticul cu ceai de musetel in loc de apa + inca vreo 3-4 siropele si picaturi dar din pacate nu functioneaza nimic.

Imi pare rau ca va intarzie asa indemnizatia! oFloare1.gif Inseamna ca sunt o norocoasa ca a venit asa repede....

Pupici si un weekend placut in continuare!!!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laura_frincu
postare Jun 26 2010, 08:19 PM
Postare #10770


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,236
Inscris la: 23-October 09
Din: Campulung Moldovenesc
Membru nr.: 118,293



QUOTE(imo81 @ Jun 26 2010, 08:39 PM) *
Buna fetelor!!!

Pe noi ne-a vizitat azi strabunica lui Clara - bunica lui Adi. Apoi am fost in vizita pe la cumnati ca a fost ziua nepoatei si i-am dus cadou. Cam atat azi.
De ieri i-am dat Clarei cereale cu lapte. A mancat pe nerasuflate vreo 3-4 lingurite pline notworthy.gif si ar mai fi mancat insa mi-a fost mie frica sa-i dau mai mult prima data. Azi i-am dat jumatate din portia normala.
Din pacate ne luptam inca cu constipatia.

Fetele care dati formula: voi le dati dupa ce beau lapte si apa/ceai?????
Ca eu pana acum nu prea i-am dat decat cand si cand de frica sa nu manance mai putin lapte dupa aceea. In seara asta i-am dar insa ceai dupa ce a mancat cereale si apoi laptic din biberon. Nu credeam ca o sa bea ceai dupa lapte insa a baut....asta sa fie cauza constipatiei??? unsure.gif

Laura, scuze daca m-ai mai intrebat si nu ti-am raspuns. Dr-a a fost cea care mi-a recomandat diversificarea, ca altfel cu ma apucam de capul meu. Contra constipatiei mi-a recomandat sa-i fac lapticul cu ceai de musetel in loc de apa + inca vreo 3-4 siropele si picaturi dar din pacate nu functioneaza nimic.

Imi pare rau ca va intarzie asa indemnizatia! oFloare1.gif Inseamna ca sunt o norocoasa ca a venit asa repede....

Pupici si un weekend placut in continuare!!!

Hello, ma bucur ca i-au placut cerealele piticei eusa_clap.gif si imi pare rau de constipatie, la noi nu mai sunt probleme deocamdata, vad ca face 1-2 pe zi chiar cu o textura usor molicica....
In legatura cu apa/ceaiul Matei nu bea dupa lapte ceai, doar in timpul piureului de fructe ii mai dau cate o gurita de ceai de fenicul, acest ceai il bea inca din prima luna si se pare ca ii place cel mai mult , am mai incercat si cu anason, tei, musetel insa cel de fenicul e preferatul sau. in rest mai bea doar in zilele de super vara cate putin de tot intre mese, sau cand mai mergem cu masina si e tot cald tot putin. Insa sa stii ca ceaiurile pe care ti le-am enumerat nu provoaca constipatie ci din contra, ajuta la digestie, deci nu cred ca asta e cauza constipatiei unsure.gif Nu-i problema ca nu mi-ai raspuns pana acum tzuc.gif eram curioasa ce zice ea despre sucul de fructe, caci portocala ajuta la constipatie si nu stiu de ce nu ti-a recomandat-o unsure.gif poate ca nu e de acord cu citricele asa devreme? ca am invatat ca fiecare doctor are parerea lui... rar gasesti doi care sa zica la fel unsure.gif doh.gif mie mi-a zis pediatra ca daca o sa fie probleme cu constipatia de la banana sa ii pun un pic mai multa portocala in sucul de fructe, eu ii pun in fiecare zi in piure cate o lingurita de zeama, de maine am sa ii pun doar jumatate pt ca dupa cum v-am zis e usor molicica kakuta. Imi dau si eu cu parerea, ar trebui totusi sa o intrebi ce parere are despre asta, poate ca functioneaza si la Clara wub.gif faci si tu cum crezi! wink.gif
Mi-am dat degetul pe razatoare odata cu morcovul... ma ustura de nu mai pot wacko.gif hmmm... acum pap un iaurt Casa Buna e doar 0.50 de lei si e destul de bun.... am ajuns sa ma uit numai dupa produsele la promotie sau cele mai ieftine doh.gif si eu ca si Emi am cheltuit ultimii banuti.... maine mergem pana la biserica dimineata, as vrea sa il impartaseasca si pe Matei... sper sa nu mai ploua asa tare ca azi sad.gif in rest, piciul a vrut papa la 7 jumate si in ciuda eforturilor mele nu am reusit sa il conving sa mai astepte macar o juma de ora asa ca a infulecat pe nerasuflate 240 ml a ragait, a regurgitat, iar a ragait, a mai dat afara, pe la 8 jumate i-am facut baita si acum doarme si patul sub el biggrin.gif parca vad ca ma va trezi pe la 6 in loc de 7 wacko.gif
V-am spus ca doarme de la 10 la 7 de obicei, nu? anima1.gif deh... ma laud si eu, caci azi am dat peste o mamica cu un baiat de 3 anisori care se trezeste si acum noaptea si bea lapte din biberon ohmy.gif am ramas socata, saraca femeie....
Intr-adevar Imo esti norocoasa cu indemnizatia, spune-mi te rog si ea vine cu o luna in urma, adica pe iunie o primesti in iulie?
Cred ca am epuizat toate gandurile liwlol.gif va pupic!
PS: va pun niste poze cu noile activitati ale lui fi'miu biggrin.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

1372 Pagini V  « < 1075 1076 1077 1078 1079 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 19th April 2024 - 11:09 PM