Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

5 Pagini V  < 1 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> Medici Si Maternitati In Brasov
nico_dsb
postare Jan 8 2009, 08:32 PM
Postare #21


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 111
Inscris la: 16-October 08
Din: Sibiu
Membru nr.: 42,921



eu am nascut la eva dr ionel si am numai cuvinte de lauda atat despre clinica,personal si dl doctor.Ma pregatisem pt nastere pe cale naturala dar bb nu vroia sa vina(apa rupta,contractii dar el nu cobora)si a fost nevoie de cezariana.Daca as fi ramas la sibiu(ca sunt din sibiu) ma lasau de cine stie cat ne chinuiam caci la noi nu vor sa faca cezariana decat daca isi da acordul seful(deci daca te apuca dupamasa astepti pana dimineata cand vine el la serv. daca ai nevoie de cezariana)Este o doamna dr.anestezista la eva ,nu-i stiu numele :crybaby: SUPER.Daca sunteti din bv. si nu numai va spun ca nu regretati nimic daca va duceti acolo,asta o spun mai mult pentru cele care sunt din sibiu(unde maternitatea si doctorii lasa de dorit) sa nu va fie frica de drum,sau altele.. ca merita, cat despre bani ganditi-va ca pana dai bani la dr.,asistente,mancare,pampers,...tot acolo ajungi caci, la eva nu-ti trebuie nimic,serios, chiar nimic.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
raisa
postare Jan 29 2009, 12:50 PM
Postare #22


Andreea,mamica ratustei Raisa
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,889
Inscris la: 1-July 07
Din: Iasi
Membru nr.: 4,864



Stie cineva ceva de doctorul Mircea Preda de la maternitate...?eu voi naste marti cu el... wink.gif


--------------------

[/url]

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
diutza
postare Jan 29 2009, 01:44 PM
Postare #23


just me
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,542
Inscris la: 7-March 08
Din: far, FAR ... away
Membru nr.: 17,099



QUOTE(raisa @ Jan 29 2009, 12:50 PM) *
Stie cineva ceva de doctorul Mircea Preda de la maternitate...?eu voi naste marti cu el... wink.gif

Nastere usoara, mami curajos!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
raisa
postare Jan 29 2009, 01:46 PM
Postare #24


Andreea,mamica ratustei Raisa
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,889
Inscris la: 1-July 07
Din: Iasi
Membru nr.: 4,864




QUOTE(diutza @ Jan 29 2009, 01:44 PM) *
Nastere usoara, mami curajos!

floare2.gif ms frumos


--------------------

[/url]

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alinabran
postare Feb 3 2009, 02:24 PM
Postare #25


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 142
Inscris la: 30-December 08
Din: brasov
Membru nr.: 61,174



Buna mamici. Eu am nascut la maternitate cu Dr.Gadiuta Ioana, o super doctorita.Am nascut in martie 2001 un baietel si in decembrie 2007 o fetita cu dansa.


--------------------
mamica Alina, tati Dan si copii Adrian 16.03.2001 si Andra 20.12.2007, am castigat editia a 2 a copilul anului, multumim tuturor.


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
emmasauoana
postare Feb 3 2009, 05:43 PM
Postare #26


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 6
Inscris la: 22-December 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 59,331



Buna fetelor,
Eu o sa nasc in iulie la Eva cu Dl. Dr. Vlad Anastasiu. Sper sa fie decurga Ok totul.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
geanin
postare Feb 13 2009, 11:53 AM
Postare #27


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 8
Inscris la: 1-May 08
Membru nr.: 22,203



Eu am nascut anul trecut in iulie cu dr. Dimassi Adrian. Este tanar si foarte respectuos. M-a urmarit inainte de sarcina, in timpul sarcinii si dupa. Eu am toxoplasmoza cronica si am nascut la 7 luni jumatate, prin cezariana. A fost foarte complicat, deoarece copilul era in pericol. L-am nascut cu 1650g si 42cm, cu scor Apgar 6. Am stat in maternitate o luna jumatate la terapie intensiva, iar Dr. Dimassi venea in fiecare zi sa-mi vada bebelusul. Il cheama Alexandru - Octavian si pe 15 februarie avem 7 luni si 7600g. Alexandru este sanatos datorita Dr Dimassi si Dr. Oprea de la Terapie intensiva. In concluzie, tuturor viitoarelor mamici il recomand pe ginecologul care m-a facut fericita dupa 5 ani de esecuri - dr. Dimassi Adrian.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
geanin
postare Feb 13 2009, 11:56 AM
Postare #28


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 8
Inscris la: 1-May 08
Membru nr.: 22,203



Cat despre Eva, stiu cat am stat in maternitate ca orice complicatie aparuta la nastere se transfera la Maternitate. Chiar am vazut doua cazuri, unul din nefericire... Si la Maternitate exista rezerve care se pot plati, daca e vorba de bani. Problema se pune altfel: aici esti tot timpul sub supraveghere, si tu ca mamica, dar, mai ales, copilasul tau!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danybv
postare Feb 26 2009, 11:44 PM
Postare #29


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 88
Inscris la: 25-February 09
Din: Brasov-Tulcea
Membru nr.: 74,323



Servus fetelor

Eu primul copil l-am nascut cu DR. TUDORACHE IOANA , o dr buna . am nascut natural la maternitate .Iar al doilea copil l-am nascut cu Dr Mircea Preda , un dr de nota 20 , a avut grija din prima clipa de cand m-a preluat si pana ce am nascut , numai cuvinte frumoase pot spune despre el si partea cea mai frumoasa este ca nu mi-a luat nici un ban pentru nastere desi am insistat nu a vrut deloc .O vorba frumoasa mi-a zis : " mergeti acasa cu bebelusa si sa va bucurati de ea , sa fie sanatoasa si frumoasa " .Cu asa dr sa tot nasti smile.gif

Celor care sunt gravidute le doresc sarcini usoare si bebei sanatosi si frumosi floare2.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alynna
postare Feb 27 2009, 10:38 AM
Postare #30


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 272
Inscris la: 22-February 08
Din: BRASOV
Membru nr.: 15,768



Si eu am nascut la maternitate cu d-na dr. Dumitrache.O dr.foarte buna.La controale mergeam la Clinica Eva dar am nascut in maternitate.Imi pare rau ca nu am mers la clinica pentru ca atunci in 2007 ajungeam la aceeasi bani.Acum insa e alta mancare de peste...la Eva o nastere normala e 20 de mil.Cine isi permite sa mearga pentru ca merita.Nu se compara cu ceea ce vezi in maternitate.
Nastere usoara la mamici , nu va fie frica deoarece greul incepe dupa ce nasteti!!!:))


--------------------






Experienta este cel mai prost invatator.
Ea ne da intai examenul si numai dupa aceea lectiile.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

5 Pagini V  < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 09:34 PM