Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Mamici Arogante.
jan200on
postare Mar 13 2008, 07:25 AM
Postare #1


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 308
Inscris la: 25-February 07
Membru nr.: 2,302



Zilele trecute eram la un coafor si din intamplare erau si vreo doua mamici de bebei. A inceput o discutie despre sterilizarea biberoanelor, "cat timp se sterilizeaza", intrand in discutie le-am spus ca din cate stiu eu de pe la 6 luni incepem sa nu le mai sterilizam asa des si ca eu intru pe acest forum de cand s-a nascut micuta mea si aici afli multe lucruri de ajutor. Una dintr doamne mai fitoasa din fire imi raspunde ca " pe internet sunt numai prostii, ca altii si-au crescut copii si fara internet si ca ea ii va steriliza mereu biberoanele copilului ei de 9 luni ca doar ei nu ii este greu deoarece le baga in cuptorul cu microunde sa le sterilizeze". Ce parere aveti mai fetelor?


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
georgeta23
postare Mar 13 2008, 09:16 AM
Postare #2


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,320
Inscris la: 28-February 07
Din: craiova
Membru nr.: 2,377



Daca ea crede ca face bine sa le sterilizeze la cuptorul cu microunde.... treaba ei... si in fond si la urma urmei fiecare face asa cum crede ca e mai bine pt copilul ei.. si eu i le-am sterilizat zilnic pana la 6-7 luni apoi am inc sa o cam rarim..... acum (ca inca mai bem apa din biberon noaptea....) i le seterilizez o data pe sapt. si nu la cuptorul cu microunde ci pe aragaz intr-o oala cu apa! In legatua cu internetul care te invata numai prostii, ar trebuii sa se ia de mana cu soacra-mea, si ea imi zice mereu asta ca o sa ma prosteasca rau internetul.


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danna68
postare Mar 13 2008, 09:28 AM
Postare #3


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 21,874
Inscris la: 3-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,873



QUOTE(jan200on @ Mar 13 2008, 07:25 AM) *
Zilele trecute eram la un coafor si din intamplare erau si vreo doua mamici de bebei. A inceput o discutie despre sterilizarea biberoanelor, "cat timp se sterilizeaza", intrand in discutie le-am spus ca din cate stiu eu de pe la 6 luni incepem sa nu le mai sterilizam asa des si ca eu intru pe acest forum de cand s-a nascut micuta mea si aici afli multe lucruri de ajutor. Una dintr doamne mai fitoasa din fire imi raspunde ca " pe internet sunt numai prostii, ca altii si-au crescut copii si fara internet si ca ea ii va steriliza mereu biberoanele copilului ei de 9 luni ca doar ei nu ii este greu deoarece le baga in cuptorul cu microunde sa le sterilizeze". Ce parere aveti mai fetelor?

da, dar altii si-au crescut copiii si fara cuptor cu microunde, "aia" nu era fitoasa era inapoiata total , poate nu stie sa foloseasca internetul si atunci este ca in povestea cu vulpea si strugurii ...eu nu mai sterilizez biberoanele de mult ...le mai fierb cand imi aduc aminte, dar le spal bine cu axion si le oparesc cu apa de la robinet iar picea chiar nu a avut probleme ... fiecare face cum vrea dar metoda lor este gresita, copilul trebuie sa-si intareasca si singur organismul, nu sa il tot protejam noi , are nevoie si de anticorpi ... si apropo de vremurile la care face referire , eu le cunosc foarte bine, atunci nu se sterilizau biberoane decat daca gaseai sa cumperi ... altfel de baza erau sticlele de pepsi rolleyes.gif biberon.gif tongue.gif


--------------------

Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!
Antoine de Saint-Exupery - Micul Print
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ella14
postare Mar 13 2008, 09:31 AM
Postare #4


Daria Miruna
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,921
Inscris la: 15-October 07
Din: Bistrita
Membru nr.: 8,103




fetelor eu inca le mai sterilizez zilnic,ups,sper ca nu sunt fitoasa biggrin.gif


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flori de camp
postare Mar 13 2008, 09:50 AM
Postare #5


Member
***

Grup: Members
Postari: 338
Inscris la: 3-March 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 16,713



QUOTE(ella14 @ Mar 13 2008, 09:31 AM) *
fetelor eu inca le mai sterilizez zilnic,ups,sper ca nu sunt fitoasa biggrin.gif

las' ca si eu is fitoasa, daca-i asa biggrin.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Madalina Jilavea...
postare Mar 13 2008, 02:19 PM
Postare #6


Lucian -George
*******

Grup: Silver Members
Postari: 3,770
Inscris la: 25-February 08
Din: Ploiesti
Membru nr.: 16,100



Si eu le mai sterilizez mai ales cand e racit,si apropo de internet aici aflam lucruri interesante care ne ajuta,cai care vb. asa probabil ca nu stiu cu ce se mananca(nu verau sa jignesc pe nimeni dar asa e) tongue.gif sad.gif


--------------------

Ai grija de gandurile tale pentru ca se vor transforma in vorbe.

Ai grija de vorbele tale pentru ca se vor transforma in fapte.

Ai grija de faptele tale pentru ca se vor transforma in obiceiuri.

Ai grija de obiceiurile tale pentru ca vor fi caracterul tau...

Ai grija de caracterul tau pentru ca el va influenta destinul tau...viata ta.

Frank Outlaw
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
georgeta23
postare Mar 13 2008, 02:23 PM
Postare #7


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,320
Inscris la: 28-February 07
Din: craiova
Membru nr.: 2,377



QUOTE(Madalina Jilaveanu @ Mar 13 2008, 02:19 PM) *
Si eu le mai sterilizez mai ales cand e racit,si apropo de internet aici aflam lucruri interesante care ne ajuta,cai care vb. asa probabil ca nu stiu cu ce se mananca(nu verau sa jignesc pe nimeni dar asa e) tongue.gif sad.gif
SUBSCRIU


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jan200on
postare Mar 13 2008, 04:06 PM
Postare #8


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 308
Inscris la: 25-February 07
Membru nr.: 2,302



Si mie imi mai zicea soacra ca imi cresc copilul dupa internet dar a vazut ca e bine iar cu biberoanele si eu stiu ca microundele nu sunt bune si biberoanele eu le sterilizez din cand in cand....


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jan200on
postare Mar 13 2008, 04:08 PM
Postare #9


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 308
Inscris la: 25-February 07
Membru nr.: 2,302



Cand am nascut nu stiam mai nimic despre cresterea copilului dar am invatat de la voi tot mamici si mi-ati fost de mare ajutor.


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
shara
postare Mar 13 2008, 04:38 PM
Postare #10


Junior
*

Grup: Members
Postari: 29
Inscris la: 13-August 07
Membru nr.: 5,965



Nu inteleg de ce o mama care incearca sa protejeze sanatatea copilului ei sterilizand biberoanele ( chiar daca cel mic a depasit varsta de 6 luni) este catalogata drept " mamica aroganta" sau "fitoasa".
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 08:52 AM