Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

> Intrebare. Tratament Pt A Ramane Insarcinata
cori80
postare Jan 21 2008, 11:33 AM
Postare #1


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,041
Inscris la: 10-October 07
Din: Bacau
Membru nr.: 7,884



Buna fetelor! Stie cineva sau a folosit cineva vreun tratament pt a ramane insarcinata? Eficient?
Ceva care sa favorizeze fertilitatea? Eu incerc sa raman insarcinata de 6 luni si nimic pana acum , am fost la doctor a spus ca nu am nimic si ca nu trebuie sa imi fac probleme de infertilitate pan la 1 an de incercari . Eu am luat anticonceptionale 3 ani dar le-am lasat acum 2 ani,am 27 de ani, si nici o sarcina , incep sa imi fac probleme pt ca timpul trece si eu chiar imi doresc un copil . Va pup si bafta tuturor care doresc sa devina mamici!


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
2 Pagini V   1 2 >  
Start new topic
Raspunsuri (1 - 9)
VALERIA OANA
postare Jan 21 2008, 11:37 AM
Postare #2


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,834
Inscris la: 17-January 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,563



Cel mai bun tratament, este credinta in Dumnezeu. Face bine si la suflet. Iti doresc sa ti e implineasca visul de a avea un bebelus, dar incearca sa nu disperi. Probabil inca nu a venit vremea


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cori80
postare Jan 21 2008, 04:59 PM
Postare #3


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,041
Inscris la: 10-October 07
Din: Bacau
Membru nr.: 7,884



Eu am fost la doctor si mi-a dat un tratament cu duphaston 10 zile 1 pe zi apoi a zis ca daca imi vine ciclul sa iau movalis . Azi am fost si l-am luat ca mi-a venit ,dar doc mi-a zis ca e pt a ma ajuta iar eu am citi prospectul si acolo scrie ca nu e recomandat celor ce incearca sa ramana insarcinate pt ca poate afecta fertilitatea . Sa mai confruntat cineva cu probleme de genul asta?
A mai facut cineva tratament cu movalis pt a ramane insarcinata?


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cleo
postare Jan 22 2008, 08:25 PM
Postare #4


Junior
*

Grup: Members
Postari: 41
Inscris la: 14-April 07
Membru nr.: 3,176




QUOTE(cori80 @ Jan 21 2008, 04:59 PM) *
Eu am fost la doctor si mi-a dat un tratament cu duphaston 10 zile 1 pe zi apoi a zis ca daca imi vine ciclul sa iau movalis . Azi am fost si l-am luat ca mi-a venit ,dar doc mi-a zis ca e pt a ma ajuta iar eu am citi prospectul si acolo scrie ca nu e recomandat celor ce incearca sa ramana insarcinate pt ca poate afecta fertilitatea . Sa mai confruntat cineva cu probleme de genul asta?
A mai facut cineva tratament cu movalis pt a ramane insarcinata?

Buna draga mea!si bine ai venit in clubul celor care vor sa ramana mamici!
sa stii ca nu esti singura care vrea sa ramana insarcinata...si eu imi doresc si nu s-a intamplat pana acum,desi la control mi-a zis ca e ok dpdv anatomic;inainte de a-mi prescrie un tratam cu Duphaston,l-a pus pe sot sa-si faca o spermograma ,pt a se vedea daca nu cumva e din cauza lui...Spermograma e ok,si ca atare mi-a recomandat Duphaston-ul,care se pare contine hormoni pt favorizarea sarcinii si pt reglarea ciclului(al meu e cam intarziat).Eu il iau timp de 3 luni,dia a 16-a zi a ciclului ,2 pe zi,timp de 10 zile.Deja vad ca ciclul mi l-a reglat,dar sunt in asteptarea sarcinii.Sa fim realisti,nu te poti astepta chiar la o minune,dar se poate sa favorizeze o sarcina,mai ales ca sunt multe gravidite care stiu sigur ca il iau un timp sau pe toata perioada sarcinii.De rau ,n-are cum sa ne faca rau...
Cat despre Movalis,n-am auzit si nu stiu ce e si de ce ti l-a dat????????????
Iti urez muuuuuulta rabdare si sa auzim cat mai repede de bebe,ar fi super pt toate!!!!! pupici,Cleo
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Jan 22 2008, 08:29 PM
Postare #5


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(cleo @ Jan 22 2008, 08:25 PM) *
Buna draga mea!si bine ai venit in clubul celor care vor sa ramana mamici!
sa stii ca nu esti singura care vrea sa ramana insarcinata...si eu imi doresc si nu s-a intamplat pana acum,desi la control mi-a zis ca e ok dpdv anatomic;inainte de a-mi prescrie un tratam cu Duphaston,l-a pus pe sot sa-si faca o spermograma ,pt a se vedea daca nu cumva e din cauza lui...Spermograma e ok,si ca atare mi-a recomandat Duphaston-ul,care se pare contine hormoni pt favorizarea sarcinii si pt reglarea ciclului(al meu e cam intarziat).Eu il iau timp de 3 luni,dia a 16-a zi a ciclului ,2 pe zi,timp de 10 zile.Deja vad ca ciclul mi l-a reglat,dar sunt in asteptarea sarcinii.Sa fim realisti,nu te poti astepta chiar la o minune,dar se poate sa favorizeze o sarcina,mai ales ca sunt multe gravidite care stiu sigur ca il iau un timp sau pe toata perioada sarcinii.De rau ,n-are cum sa ne faca rau...
Cat despre Movalis,n-am auzit si nu stiu ce e si de ce ti l-a dat????????????
Iti urez muuuuuulta rabdare si sa auzim cat mai repede de bebe,ar fi super pt toate!!!!! pupici,Cleo

Iata pentru ce este Movalisul---este un antiinflamator...Indicatii: Movalis este un antiinflamator indicat pentru tratamentul simptomatic al artritei reumatoide, tratamentul simptomatic al osteoartritelor dureroase (artroze, boli degenerative ale articulatiilor); alte stari inflamatorii.

Se poate sa-l fi primit pentru a trata orice proces inflamator gen anexita wub.gif dar eu sincer nu am mai auzit...poate fi de bine totusi wub.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cleo
postare Jan 22 2008, 08:38 PM
Postare #6


Junior
*

Grup: Members
Postari: 41
Inscris la: 14-April 07
Membru nr.: 3,176



QUOTE(rux25 @ Jan 22 2008, 08:29 PM) *
Iata pentru ce este Movalisul---este un antiinflamator...Indicatii: Movalis este un antiinflamator indicat pentru tratamentul simptomatic al artritei reumatoide, tratamentul simptomatic al osteoartritelor dureroase (artroze, boli degenerative ale articulatiilor); alte stari inflamatorii.

Se poate sa-l fi primit pentru a trata orice proces inflamator gen anexita wub.gif dar eu sincer nu am mai auzit...poate fi de bine totusi wub.gif

drag Rux25 smile.gif ce dragut ai scris despre copilasul tau! imi place stilul tau de mamica! te admir!!! C.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Jan 22 2008, 08:42 PM
Postare #7


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(cleo @ Jan 22 2008, 08:38 PM) *
drag Rux25 smile.gif ce dragut ai scris despre copilasul tau! imi place stilul tau de mamica! te admir!!! C.

Multumesc Cleo...e doar adevarul simtit tzuc.gif ceea ce am scris hug.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cori80
postare Jan 23 2008, 04:22 PM
Postare #8


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,041
Inscris la: 10-October 07
Din: Bacau
Membru nr.: 7,884



Multumesc pt raspunsuri! Eu nu am luat movalis pt ca vreu sa merg la alt doctor sa vad si alta parere mai ales ca eu vreu sa raman si pe prospect scria clar ca nu e indicat femeilor care doresc sa ramana insarcinate deoarece afecteaza fertilitatea. Succes la toate aspirantele la titlul de mami eu continui sa perseverez vreauBB.gif vreauBB.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mirela87
postare Jan 29 2008, 07:14 PM
Postare #9


Junior
*

Grup: Members
Postari: 9
Inscris la: 12-January 08
Membru nr.: 12,455



BUNA VIITOARELOR MAMICI. EU SUNT O PROASPATA MAMICA DAR SA INCEP CU INCEPUTU. IN 2006 AM PERDUT O SARCINA DIN MOTIVE NECUNOSCUTE SI A FOST FOARTE DUREROS. A URMAT MULTE INVESTIGATII SI TOATE AU IESIT OK.DECI NU SE STIE CAUZA DAR CERT E CA AM FACUT TRATAMENT CU DUFASTON TIMP DE 6 LUNI SI ASTEPTAM CU NERABDARE SA RAMAN SI NU MAI VENEA TIMPU.INTRE TIMP O COLEGA MEA SPUS CA O SA RAMAN DUPA CE TERMIN TRATAMENTUL CA ASA A FACUT SI EA. ZIS SI FACUT DUPA 6 LUNI EXACT IN LUNA CAND AM TERMINAT NU MEA MAI VENIT. CERT CA CU AJUTORUL LUI D_ZEU AM RAMAS SI ACUM E TOTUL OK. AM UN BAIETEL DE 4 LUNI MARE SI VOINIC SI SPER SA VA DEA SI VOUA DOMNUL O SANSA SA VA VEDETI BEBEII.SPER CA NU V AM PLICTISIT DAR AM MARI EMOTII CAND AUD CA NU RAMANE VREO FATA INSARCINATA. BAFTA SI MULT NOROC POATE NE AUZIM CA MAMICILE .VA PUP
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexandra_micutz...
postare Feb 4 2008, 10:44 PM
Postare #10


Junior
*

Grup: Members
Postari: 21
Inscris la: 2-February 08
Membru nr.: 13,949



draga mirela am si eu niste intrebari....dufastonul il poti lua numai daca ti-l prescrie medicul?.......si din punctul tau de vedere creste sansele de a ramane insarcinata? si inca una si am terminat......dufastonul este recomandat unor anumite categorii de femei adica poti sa il iei indiferent de varsta sau de greutate sau stiu eu....alte criterii?
multumesc mult partners.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 18th April 2024 - 10:52 PM