Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

8 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> A Fost Cineva In Grecia?, Cazare, conditii
Anca74
postare Aug 1 2007, 02:54 PM
Postare #11


Anca, mami de Radu, zis Aby
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,051
Inscris la: 22-November 06
Din: Bucuresti
Membru nr.: 585



Si inca ceva: Frumoase fete in pozele puse de tine!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mumu74
postare Aug 1 2007, 03:07 PM
Postare #12


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,711
Inscris la: 22-April 07
Membru nr.: 3,339



QUOTE(Anca74 @ Aug 1 2007, 03:51 PM) *
Si toate astea cu 100 Euro de persoana....pai pe mine ma costa mai mult 7 nopti in Jupiter, hotel de 2 stele, cu plus (ce o insemna plusul asta va spun cand ma intorc!).
Daca ne spui si cat a durat excursia asta in Grecia...nu-mi ramane decat sa mai astept sa imi creasca pustiul!

De ce sa astepti sa creasca? Acum ce are???


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anca74
postare Aug 1 2007, 03:19 PM
Postare #13


Anca, mami de Radu, zis Aby
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,051
Inscris la: 22-November 06
Din: Bucuresti
Membru nr.: 585



Eu sunt mai reticenta fata de iesirile din tara cu copii mici, nu stiu ce sa zic, dar asa sunt eu... mi-e frica sa nu se intample ceva, nu stiu ce, dar ceva ce ar fi mai greu de controlat departe de casa. Plus ca e drumul lung .... si plictisitor pentru un pui mic! Vezi tu cand o sa mai creasca Cati ...


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andrhea
postare Aug 1 2007, 04:00 PM
Postare #14


Member
***

Grup: Members
Postari: 132
Inscris la: 29-July 07
Membru nr.: 5,522




hmmm... 6 zile a fost excursia..in orice caz..acum cred ca sunt oferte si mai bune... si gandeste-te ca nu trebuie sa vizitezi toate obiectivele[50 euro max].... chiar daca ar fi ideal...
multumesc pentru complimente... sunt eu cu prietenele mele cele mai bune..[hehe..apar si eu:))]
si cu autocarul faci cam 16 ore maxiiim...si sigur poti sa mergi cu piticul..cand am fost eu am picat in autocar cu un grup de piticanii guitar.gif guitar.gif si s'au descurcat bine...ufffff.. concediu placut.. urmatoarea destinatie vreu sa fie spania doh.gif doh.gif


--------------------
If I tell you i feel like a bird in the cold And I need you to hold me?
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andrhea
postare Aug 1 2007, 04:01 PM
Postare #15


Member
***

Grup: Members
Postari: 132
Inscris la: 29-July 07
Membru nr.: 5,522



QUOTE(Anca74 @ Aug 1 2007, 03:19 PM) *
Eu sunt mai reticenta fata de iesirile din tara cu copii mici, nu stiu ce sa zic, dar asa sunt eu... mi-e frica sa nu se intample ceva, nu stiu ce, dar ceva ce ar fi mai greu de controlat departe de casa.


sunt asigurari in caz de pateste puiul ceva cu care poti sa te prezinti la spital..asa ca nu ai de ce sa'ti faci griji... hug.gif hug.gif doar distrati-va :*

Aceasta postare a fost editata de andrhea: Aug 1 2007, 04:02 PM


--------------------
If I tell you i feel like a bird in the cold And I need you to hold me?
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mumu74
postare Aug 1 2007, 05:14 PM
Postare #16


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,711
Inscris la: 22-April 07
Membru nr.: 3,339



QUOTE(Anca74 @ Aug 1 2007, 04:19 PM) *
Eu sunt mai reticenta fata de iesirile din tara cu copii mici, nu stiu ce sa zic, dar asa sunt eu... mi-e frica sa nu se intample ceva, nu stiu ce, dar ceva ce ar fi mai greu de controlat departe de casa. Plus ca e drumul lung .... si plictisitor pentru un pui mic! Vezi tu cand o sa mai creasca Cati ...

Noi deja am plecat cu ea la 4 luni jum. in Bulgaria - drum cu masina de aprox. 4 ore. Si inainte de a pleca in strainatate iti faci card pentru interventii medicale (Doamne fereste!!!) valabil in orice tara UE. Eu i-am facut si Ecaterinei card de asigurare si cred ca e valabil 6 luni... nu mai stiu sigur!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
morena
postare Sep 8 2007, 05:26 PM
Postare #17


Member
***

Grup: Members
Postari: 405
Inscris la: 21-June 07
Membru nr.: 4,640



QUOTE(carla @ May 3 2007, 07:22 PM) *
Eu am fost in Grecia anul trecut, in mai printr-o agentie de turism.
A fost un concediu super frumos si ieftin, ne-a costat cazarea pentru 2 persoane 90 euro pentru 7 nopti, drumul 2 mil lei de persoana. Drumul e cam lung, dar autocarele sunt f bune si se fac opriri cam din 3 in 3 ore. Nu cred ca am fi putut face in tara asa un concediu cu banii astia. Am avut o garsoniera cu baie, camera cu tv, bucatarie cu frigider, plita electrica si tot ce trebuie pt gatit (vase). Dar nu trebuie sa stai sa gatesti, sunt terase (taverne le numesc ei) unde mancarea este cam la preturile noastre si mai sunt si supermarketuri cu preturi uneori mai mici ca la noi.
Noi am stat la Paralia Katerini pe malul Marii Egee, apa si plaja super curate.
Am facut excursii de 1 zi la Salonic, la Meteore, si pe insula Skiatos.
Salonicul - oras mare, oameni relaxati (am fost intr-o duminica), terasele pe faleza, una langa alta, pline de lume, dar muzica, in surdina, nu se auzea de la una la alta, multa muzica greceasca, frumoasa, ei sunt mandri de nationalitatea lor si cu toate ca sunt foarte vorbareti, nu se agita, nu tipa... o placere!
Meteorele sunt unice, din cate am inteles, sunt ca niste munti mai mici, in varful carora sunt construite manastiri foarte vechi, numai cateva mai functioneaza, se aprovizioneaza cu scripeti, nu-mi pot inchipui cum au ridicat atatea materiale de constructie, e ceva minunat si privelistile de sus erau super.
Insula Skiatos este una din miile de insule grecesti, am fost cu vaporul, am avut program pe vapor, s-a dansat Zorba, a fost distractie mare.
Si peste tot au multe, multe flori, la toate ferestrele, in toate curtile, toate casele (care arata normal, nu mari ca vilele de la noi) au terase cu masuta si scaune si multe flori, iar grecii sunt foarte amabili, se vede ca au invatat sa faca turism, si nu sunt deloc cu nasul pe sus, te simti bine la ei.

cu asa oferta am fost si noi in luna de miere tot acolo , am venit foarte incantati si cum era asa de rentabila excursia i/am invitat si pe nasi cu noi ,
noi am fost la sf. lunii octombrie acum 3 ani si am prins vreme foarte buna , se pot inchiria scutere , asa am fost noi pe muntele olimp .
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
liliana2u
postare Sep 8 2007, 07:30 PM
Postare #18


mami de blonduta desteapta!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,886
Inscris la: 10-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,054



Eu am fost in urma cu 2 ani, tot in mai, am avut un circuit de 8 zile, m-a costat 290 euro + 1,5mil transportul, am mai facut o asigurare de vreo 2 sute mii si cam atat, cazare in hotel de 3*, am inceput cu Halkidiki (cu croaziera in jurul Athosului, ce energie era de-a lungul coastei, chiar si la 270m de tarm se simtea ), apoi Ofrinio Kavalla (ceva gen Costinesti, ideal pt luna de miere, plaja super), Kavalla cu plecare pe mare la insula Thasos (super si acolo, flori multe, natura salbatica, plaja nu prea), dupa care ne-am dus spre Tesalonic, apoi la Meteore (unde am fost nevoita sa port fusta peste pantalon si jacheta, sunt f stricti calugarii in ceea ce priveste limitarea ispitei), iar in ultima seara am ajuns la Paralia Katerini (plaja cam mica). De preferat sa mergeti in mai sau sept, in extrasezon e mai ieftin, altfel preturile se dubleaza..
va pun mai jos si cateva selectii..

Kavalla

spre Ofrinio Kavalla
Tesalonic

Paralia Katerini

Meteore



niste curajosi care s-au aventurat in plimbarea cu scripetele..



insula Thasos

drumul spre Meteore...

piata din Tesalonic

Kavalla



Athos


Aceasta postare a fost editata de mallina2u: Sep 8 2007, 07:32 PM


--------------------
"Iubirea este cea mai frumoasa muzica din partitura vietii. Fara ea, ai fi un etern afon in corul imens al omenirii" (Roque Schneider)
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue. (Carl Sandburg)
Tratati-va unii pe altii cu cel mai mare respect, deoarece atunci cand va uitati in ochii altuia, priviti in ochii lui Dumnezeu!

Fericirea din viata ta depinde de calitatea gandurilor tale.

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
liliana2u
postare Sep 8 2007, 07:39 PM
Postare #19


mami de blonduta desteapta!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,886
Inscris la: 10-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,054



Pt mine, Grecia este locul ideal pt vacanta, chiar daca s-au intamplat atatea dezastre la ei anul asta..
Daca-mi va ajuta Dumnezeu, vreau sa merg si anul viitor, cu Ilinca. Sunt niste locuri aparte pe care vreau sa le vizitam impreuna. Cel mai deosebit mi s-a parut Halikidiki si mai sunt insulele, chiar te rupi de tot ajungand acolo...


--------------------
"Iubirea este cea mai frumoasa muzica din partitura vietii. Fara ea, ai fi un etern afon in corul imens al omenirii" (Roque Schneider)
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue. (Carl Sandburg)
Tratati-va unii pe altii cu cel mai mare respect, deoarece atunci cand va uitati in ochii altuia, priviti in ochii lui Dumnezeu!

Fericirea din viata ta depinde de calitatea gandurilor tale.

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Adina13Gabriela
postare Sep 9 2007, 06:07 PM
Postare #20


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,531
Inscris la: 23-June 07
Din: Resita/ Caras-Severin
Membru nr.: 4,686



QUOTE(mallina2u @ Sep 8 2007, 03:30 PM) *
Eu am fost in urma cu 2 ani, tot in mai, am avut un circuit de 8 zile, m-a costat 290 euro + 1,5mil transportul, am mai facut o asigurare de vreo 2 sute mii si cam atat, cazare in hotel de 3*, am inceput cu Halkidiki (cu croaziera in jurul Athosului, ce energie era de-a lungul coastei, chiar si la 270m de tarm se simtea ), apoi Ofrinio Kavalla (ceva gen Costinesti, ideal pt luna de miere, plaja super), Kavalla cu plecare pe mare la insula Thasos (super si acolo, flori multe, natura salbatica, plaja nu prea), dupa care ne-am dus spre Tesalonic, apoi la Meteore (unde am fost nevoita sa port fusta peste pantalon si jacheta, sunt f stricti calugarii in ceea ce priveste limitarea ispitei), iar in ultima seara am ajuns la Paralia Katerini (plaja cam mica). De preferat sa mergeti in mai sau sept, in extrasezon e mai ieftin, altfel preturile se dubleaza..
va pun mai jos si cateva selectii..

Kavalla

spre Ofrinio Kavalla
Tesalonic

Paralia Katerini

Meteore



niste curajosi care s-au aventurat in plimbarea cu scripetele..



insula Thasos

drumul spre Meteore...

piata din Tesalonic

Kavalla



Athos

Privind foto puse de tine mi-am amintit cu placere concediul petrecut in gracia acum doi ani. A fost ca o adoua luna de miere!


--------------------



GABRIELA ALEXANDRA
FLAVIA MARIA
ADINA CARLA mama a doua printese
******************
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

8 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 19th April 2024 - 10:54 PM