Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

5 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Cum Ii Tundem Pe Bebeici ? Unde ? Si Cu Ce ?
ada_ela_27
postare May 22 2007, 02:46 PM
Postare #1


Junior
*

Grup: Members
Postari: 37
Inscris la: 21-May 07
Membru nr.: 3,827



Bebele meu de 1 an si 4 luni n-a fost tuns niciodata pana acum, i-am scurtat doar putin bretonul. Ieri am vrut sa-l tundem cu masina de tuns, dar cand i-a auzit zgomotul a inceput sa tipe si am renuntat pentru ca-i era f frica. Dar are niste plete la spate si cu caldurile astea chiar vreau sa-l tund... Numai ca nu stiu cum. Sa-l duc la frizerie, sau la o vecina frizerita sau .... Voi ce ma sfatuiti ? Cum va tundeti bebeii ?
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anca74
postare May 22 2007, 03:36 PM
Postare #2


Anca, mami de Radu, zis Aby
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,051
Inscris la: 22-November 06
Din: Bucuresti
Membru nr.: 585



Noi l-am tuns pe Radu prima data la 1 an si 8 luni, dupa mot. Cu emotiile de rigoare am ajuns la Ciufolici. Bineninteles ca era duminica si din cauza asta era foarte aglomerat, a trebuit sa stam la coada sa se elibereze masinuta, cei de acolo aveau masinute expuse pe care copii le primesc dupa ce se tund, niste tampenii de 2 lei, asa ca a plans de a capiat dupa masinile alea aproape juma de ora! Le-am cerut o masinuta si ne-au zis ca ei ce fac daca nu ne tundem, raman fara jucarie! L-am tuns intr-un final, dar n-am mai calcat pe acolo. Am descoperit o frizerie cu masinute in care se pun copii pe undeva pe Ramnicu Valcea, asta aici in Bucuresti, acolo l-am tuns de 2 ori si cred ca in curand vom mai face o vizita!
Cred ca cel mai bne e sa ii cumperi ceva nou, ceva ce ii place in mod deosebit, si sa i le arati fix exact in momentul in care e pus pe scaun! La noi a tinut asta si la doctor, la ultimul vaccin!


http://s169.photobucket.com/albums/u228/an...=1178748577.pbw


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mih@ela
postare May 22 2007, 03:55 PM
Postare #3


MY BLUE SKY
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,520
Inscris la: 14-February 07
Din: .
Membru nr.: 2,096



Ce atata schimonoseala cu un tuns,oameni buni?Stiti cum a fost la noi?Ne-am dus la frizerie,ne-am asezat pe scaun,Sebicu un brate la mine,si,avand noroc de o masina de tuns care nu facea decat un usor zgomot,ne-am tuns!Ce mai,atata munca?A...lui Sebi ii place sa se priveasca in oglinda! biggrin.gif Aici amveam un atu!Mai dadea el sa plece,dar il pacaleam usor!Si gata!La 1 an si 1 lunita am fost prima data la Ciufulici! smile.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anca74
postare May 23 2007, 08:00 AM
Postare #4


Anca, mami de Radu, zis Aby
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,051
Inscris la: 22-November 06
Din: Bucuresti
Membru nr.: 585




QUOTE(Mih@ela @ May 22 2007, 04:55 PM) *
Ce atata schimonoseala cu un tuns,oameni buni?Stiti cum a fost la noi?Ne-am dus la frizerie,ne-am asezat pe scaun,Sebicu un brate la mine,si,avand noroc de o masina de tuns care nu facea decat un usor zgomot,ne-am tuns!Ce mai,atata munca?A...lui Sebi ii place sa se priveasca in oglinda! biggrin.gif Aici amveam un atu!Mai dadea el sa plece,dar il pacaleam usor!Si gata!La 1 an si 1 lunita am fost prima data la Ciufulici! smile.gif


Mai vobim noi cand va creste Sebicu tau! Cat crezi ca o sa-l poti tine in brate la tuns?


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simina
postare May 23 2007, 08:20 AM
Postare #5


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,708
Inscris la: 12-October 06
Membru nr.: 186



Eu pe Mihai il tund cand sta in cadita la baie si e preocupat de activitatea lui cu jucariile.De mers la frizer,nici vorba,ca urla cat il tine gura.Nu iese tunsul ca la profesionist,dar in cateva zile se aranjeaza frumos.
Cu Andrei tot asa am procedat pana pe la 3 ani si ceva,cand a resit sa suporte frizerul.


--------------------
,,Sa te trezesti in zori, cu inima mereu inaripata si sa inalti,
plin de recunostinta, multumire pentru inca o zi de iubire;
Sa te odihnesti, coplesit de beatituine,
la ceasul amiezii si sa cugeti la extazul iubirii''...Kahlil Gibran


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
georgeta23
postare May 23 2007, 08:30 AM
Postare #6


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,320
Inscris la: 28-February 07
Din: craiova
Membru nr.: 2,377



Pe puiul meu il tunde soacra-mea.... la frizer nici vorba sa stea, asa ca il tundem acasa cu jucariile pe langa el si in fata oglinzii sa se vada si el, si sa ne spuna daca ii place.....

cam asat e noua noastra freza.................


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ada_ela_27
postare May 23 2007, 08:56 AM
Postare #7


Junior
*

Grup: Members
Postari: 37
Inscris la: 21-May 07
Membru nr.: 3,827



Pana la urma cred ca o sa incercam sa mergem la frizerie, ca are parul destul de mare si mi-e frica sa-l tund eu, ca nu ma prea pricep .... ms mult de sfaturi. Vad ca voi v-ati descurcat in privinta asta mai bine ca mine smile.gif
O sa incerc sa-l pacalesc cu ceva, ca pe la noi nu am vazut nici o frizerie speciala pentru copii, sau nu stiu eu unde e... Va pup.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mona75
postare May 23 2007, 09:34 AM
Postare #8


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,154
Inscris la: 24-January 07
Din: Varese,IT
Membru nr.: 1,680



Eu,inca nu am reusit sa-l tund pe Teo.Tot aman,dar va trebui in cele din urma s-o facem si p-asta.Pe Tzutzu l-a tuns mama pana pe la 4 ani,dar lui Teo as fi vrut sa-i dau o forma mai draguta.Cele din Bucuresti,ati fost vreuna cu piticii la salonul"Ciufolici"?
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anca74
postare May 23 2007, 10:05 AM
Postare #9


Anca, mami de Radu, zis Aby
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,051
Inscris la: 22-November 06
Din: Bucuresti
Membru nr.: 585



QUOTE(tzutzulica @ May 23 2007, 10:34 AM) *
Eu,inca nu am reusit sa-l tund pe Teo.Tot aman,dar va trebui in cele din urma s-o facem si p-asta.Pe Tzutzu l-a tuns mama pana pe la 4 ani,dar lui Teo as fi vrut sa-i dau o forma mai draguta.Cele din Bucuresti,ati fost vreuna cu piticii la salonul"Ciufolici"?


daca vrei sa te duci la Ciufolici fa-o in cursul saptamanii, cand nu e aglomerat! Noi am mai gasit o frizerie care are si 2 masinute speciale in care pun copilasii, pe Bd Ramnicu Valcea, parca in apropiere de Bobocica! Nu-s prea sigura de adresa ca am fosta prin februarie si era intunecat deja, una din fete e foarte draguta cu copii! daca fetele mai stiu si altele.... si eu sunt interesata, ca si de mine e cam departe.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mona75
postare May 23 2007, 10:28 AM
Postare #10


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,154
Inscris la: 24-January 07
Din: Varese,IT
Membru nr.: 1,680



QUOTE(Anca74 @ May 23 2007, 12:05 AM) *
daca vrei sa te duci la Ciufolici fa-o in cursul saptamanii, cand nu e aglomerat! Noi am mai gasit o frizerie care are si 2 masinute speciale in care pun copilasii, pe Bd Ramnicu Valcea, parca in apropiere de Bobocica! Nu-s prea sigura de adresa ca am fosta prin februarie si era intunecat deja, una din fete e foarte draguta cu copii! daca fetele mai stiu si altele.... si eu sunt interesata, ca si de mine e cam departe.

Ciufolici e chiar in P-ta Amzei si ma duc direct,nu stau sa caut cu copiii dupa mine,da'am auzit ca trebuie programare in prealabil.Am intrat la ei pe site acum cateva sapt.dar era in constructie. smile.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

5 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 01:19 PM