Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

5 Pagini V  « < 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> Infectia Glandelor Sudoripare(hidrosadenita Supurativa), in special in zona axilei
cristina321711
postare Nov 24 2009, 09:57 PM
Postare #31


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,595
Inscris la: 6-February 08
Din: ......
Membru nr.: 14,309



QUOTE(laura83 @ Nov 24 2009, 08:44 PM) *
Eu am fost la un cabinet particular, la spital mi-a fost frica ca stiu ca aia te taie si apoi te cos. sad.gif

pana acum nu am avut experiente urate la medic aici ...chiar anul asta am ajuns cu sotul la urgente si nu ma asteptam sa il si opereze ..in ziua respectiva am ajuns in jur de ora 18:00 dupa o serie de analize ,ecografie...la ora 22:30 aproximativ era operat iar a doua zi era acasa deja


--------------------





you know u are in LOVE when u dont want to sleep because reality is BETTER than your DREAMS!!!!!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laura83
postare Nov 24 2009, 09:58 PM
Postare #32


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,159
Inscris la: 29-March 07
Din: CLUJ-NAPOCA
Membru nr.: 2,933



QUOTE(cristina321711 @ Nov 24 2009, 09:57 PM) *
pana acum nu am avut experiente urate la medic aici ...chiar anul asta am ajuns cu sotul la urgente si nu ma asteptam sa il si opereze ..in ziua respectiva am ajuns in jur de ora 18:00 dupa o serie de analize ,ecografie...la ora 22:30 aproximativ era operat iar a doua zi era acasa deja

Apoi da, cred ca nu esti in Romania, asa-i??


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cristina321711
postare Nov 24 2009, 10:04 PM
Postare #33


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,595
Inscris la: 6-February 08
Din: ......
Membru nr.: 14,309



QUOTE(AdeDia @ Nov 24 2009, 08:47 PM) *
...eu tot cu lama ma fac...dar chiar atunci cred ca nu eram epilata de vreo 2 luni...era prin luna noiembrie si am neglijat chestia asta...tin minte ca dr de familie s-a luat putin de mine blush.gif ...deci se poate intampla oricui...si dr de la chirurgie mi-a spus ca pot sa mai patesc asa sau nu...
...iar antibioticul cred ca impinge toata infectia in acel loc....singurul lucru de care te protejeaza antibioticul in momentul asta,este sa nu generalizeze infectia si D-ne fereste sa se extinda...
sanatate multa tzuc.gif

eu ce sa zic m-am epilat acum o saptamana jumatate si era ca un cos ...dar daca ma gandesc mai bine luna trecuta cand am fost tipei i s-a parut ca simte la mana ceva sub piele...se coace la foc lent de ceva timp nervi.gif
cred ca se strange toata infectia in acelasi loc ca am momente cand cred ca o sa se sparga fistula(punga..sau ce o fi sad.gif )de infectie


--------------------





you know u are in LOVE when u dont want to sleep because reality is BETTER than your DREAMS!!!!!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cristina321711
postare Nov 24 2009, 10:07 PM
Postare #34


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,595
Inscris la: 6-February 08
Din: ......
Membru nr.: 14,309




QUOTE(laura83 @ Nov 24 2009, 08:58 PM) *
Apoi da, cred ca nu esti in Romania, asa-i??

nu sunt in Romania ...sunt undeva in nordul Madridului,la vre-o 45 km aproximativ


--------------------





you know u are in LOVE when u dont want to sleep because reality is BETTER than your DREAMS!!!!!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laura83
postare Nov 24 2009, 10:11 PM
Postare #35


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,159
Inscris la: 29-March 07
Din: CLUJ-NAPOCA
Membru nr.: 2,933



QUOTE(cristina321711 @ Nov 24 2009, 10:07 PM) *
nu sunt in Romania ...sunt undeva in nordul Madridului,la vre-o 45 km aproximativ

Asa da floare2.gif ca in Romania la spital e crima cu premeditare rolleyes.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cristina321711
postare Nov 24 2009, 10:22 PM
Postare #36


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,595
Inscris la: 6-February 08
Din: ......
Membru nr.: 14,309



QUOTE(laura83 @ Nov 24 2009, 09:11 PM) *
Asa da floare2.gif ca in Romania la spital e crima cu premeditare rolleyes.gif

sunt unii medici in Romania care isi fac de rusine breasla ..dar si aici sunt multi incompetenti..Alexandra mea a facut o pneumonie de la o raceala rau tratata sau mai bine zis nebagata in seama de catre pediatru...pediatru care e necajit nevoie mare ca trec peste el si ma duc cu fata la urgente de cate ori e nevoie doh.gif pentru ca nu mai am incredere in el


--------------------





you know u are in LOVE when u dont want to sleep because reality is BETTER than your DREAMS!!!!!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyana
postare Nov 24 2009, 10:55 PM
Postare #37


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089



QUOTE(laura83 @ Nov 24 2009, 09:37 PM) *
Crede-ma nu merita sa te chinui!!! eu m-am dus la doctor si cand m-a vazut a zis ca trebuie spart si eu de frica am vrut sa fug blush.gif si il intreb pe doctor daca imi face anestezie si zice el sigur ca da ma duc sa iti aduc si apare doctorul cu o sticla de Jack Daniels mi-o intinde si zice bea cat vrei smile.gif iti dai seama ca m-a apucat rusinea si am stat cuminte....a durat exact 3 secunde...ti-am zis pe mine m-a intepat cu un ac la curent, nu m-a taiat, dar regret ca nu m-am dus ai repede la cata durere am rabdat inainte.
Dupa ce mi l-a spart a doua zi deja imi miscam mana,dupa 3 zile abia se mai vedea locul unde m-a intepat. Am luat niste antibiotice f puternice...nu mai stiu cum se numeau dar ceva cu litera Z.
Eu te sfatuiesc sa nu mai te chinui....poate sa te tina mult si bine asa si doamne fereste poti face septicemie. Nu e de joaca.

liwlol.gif)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) partners.gif


--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyanp
postare Nov 24 2009, 11:09 PM
Postare #38


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,173
Inscris la: 24-December 08
Din: ontario
Membru nr.: 59,818



QUOTE(cristina321711 @ Nov 24 2009, 01:22 PM) *
sunt unii medici in Romania care isi fac de rusine breasla ..dar si aici sunt multi incompetenti..Alexandra mea a facut o pneumonie de la o raceala rau tratata sau mai bine zis nebagata in seama de catre pediatru...pediatru care e necajit nevoie mare ca trec peste el si ma duc cu fata la urgente de cate ori e nevoie doh.gif pentru ca nu mai am incredere in el


cunoastem, eu acum ma lupt sa schimb pediatrul, sa vad si cum reusesc, ca au un sistem doh.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laura83
postare Nov 24 2009, 11:13 PM
Postare #39


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,159
Inscris la: 29-March 07
Din: CLUJ-NAPOCA
Membru nr.: 2,933



QUOTE(dyana @ Nov 24 2009, 10:55 PM) *
liwlol.gif)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) partners.gif

Nu rade Dyana, ca mie mi-a fost o rusine blush.gif blush.gif blush.gif ca eu vaca cu cabina ce is trebuia sa ma gandesc ca e puroi si nu prinde anestezia, da mno ...sunt blonda

Aceasta postare a fost editata de laura83: Nov 24 2009, 11:15 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyanp
postare Nov 24 2009, 11:18 PM
Postare #40


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,173
Inscris la: 24-December 08
Din: ontario
Membru nr.: 59,818



QUOTE(laura83 @ Nov 24 2009, 02:13 PM) *
Nu rade Dyana, ca mie mi-a fost o rusine blush.gif blush.gif blush.gif ca eu vaca cu cabina ce is trebuia sa ma gandesc ca e puroi si nu prinde anestezia, da mno ...sunt blonda



68.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

5 Pagini V  « < 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 27th April 2024 - 12:06 PM