Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Martie 2008? :-)
costielena2
postare Sep 17 2007, 06:31 PM
Postare #11


Junior
*

Grup: Members
Postari: 9
Inscris la: 16-September 07
Membru nr.: 6,680



Buna
Ma numesc Elena si sunt noua pe acest forum..o sa fiu si eu mamica in luna martie ...Sper sa primesc cat mai multe sfaturi utile si sa schimb impresii cu celelalte viitoare mamici.Am 24 de ani si este primul bb bouncy.gif ...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danna68
postare Sep 17 2007, 11:21 PM
Postare #12


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 21,874
Inscris la: 3-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,873



QUOTE(costielena2 @ Sep 17 2007, 07:31 PM) *
Buna
Ma numesc Elena si sunt noua pe acest forum..o sa fiu si eu mamica in luna martie ...Sper sa primesc cat mai multe sfaturi utile si sa schimb impresii cu celelalte viitoare mamici.Am 24 de ani si este primul bb bouncy.gif ...

eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif bine ai venit ... sarcina usoara si un bebe sanatos iti dorim...poti intreba ceea ce doresti...sunt destule mamici care vor raspunde,...pupam hug.gif hug.gif tzuc.gif tzuc.gif gravida.gif


--------------------

Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!
Antoine de Saint-Exupery - Micul Print
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danuta
postare Sep 18 2007, 07:34 AM
Postare #13


Top Junior
**

Grup: Members
Postari: 64
Inscris la: 17-September 07
Din: Madrid
Membru nr.: 6,722



QUOTE(xsmom @ Jul 28 2007, 01:42 PM) *
Buna!
Sunt noua aici si as dori sa ma alatur grupului de mamici care isi vor tine in brate bebeii in martie anul viitor.
Ati putea sa ma indrumati unde este locul potrivit acestui subiect?
Multumesc! smile.gif

buna!si eu sunt noua aici!doar ca eu voi tine in brate bebele meu pe 13 aprilie!am 26 de ani si sunt la a doua sarcina,mai am o fetita de 7 ani,si mi-as dori f. mult un baietel sanatos.prima sarcina am dus-o binisor ,pana pe la trei luni am mancat doar lapte acru cu covrigi ca asta imi pria si de la patru luni am inceput cu arsurile care nu m-au lasat pana ce am nascut.acum sunt de 10 sapt.si de pe la 8 au uinceput greturile,mai bine zis nu prea am pofta de mancare si nu mananc orice.cand am ramas insarcinata aveam 48 de kg iar acum m.am ingrasat 1kg.sper sa nu ma ingras prea mult pt.ca acum un an aveam 70 de kg.si am tinut o dieta drastica si am slabit 22 de kg in 5 luni.bebelusi sanatosi la toata lumea si srcina usoara!mai vb.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
xsmom
postare Sep 19 2007, 07:49 PM
Postare #14


Junior
*

Grup: Members
Postari: 24
Inscris la: 27-July 07
Membru nr.: 5,494




Buna Danuta!
Bine ai venit printre noi!
22 kg in 5 luni mi se pare ceva extraordinar!
Eu am 13 saptamini si 31 de ani.
Daca vei minca lactate degresate, legume, salate, mai putina paine si fainoase, produse bogate in fibre,grasimi nesaturate foarte putine, nu vei lua prea multe kg.
Eu n-am luat la nici o sarcina mai mult de 10 si am dat mereu tot jos inca din prima luna dupa nasteri.La mine greturile nu au durat decit 6 saptamini, dar de arsuri ce sa mai zic...am avut mereu incepind cu saptaminile 20-24. desi nu maninc deloc condimente, nici foarte mult de-odata,nici prajeli sau alte chestii asemanatoare.
Ai fost deja la ecografie? Cum ti se pare supravegherea gravidei acolo unde locuiesti?Esti multumita? Ce analize vi se fac? Mergi la doctor sau la moasa?
Hai ca am pus o groaza de intrebari.
Iti doresc o sarcina fara probleme in continuare

Aceasta postare a fost editata de xsmom: Sep 19 2007, 07:59 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
xsmom
postare Sep 19 2007, 07:52 PM
Postare #15


Junior
*

Grup: Members
Postari: 24
Inscris la: 27-July 07
Membru nr.: 5,494



Bine ai venit la mamici de martie, Elena!
Cind ai data probabila a nasterii? La mine este 26 martie.
Cum a decurs sarcina pina acum? Esti multumita de doctorul la care mergi?
Asteptam intrebarile tale smile.gif
o sarcina fara probleme iti doresc


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danuta
postare Sep 20 2007, 08:31 AM
Postare #16


Top Junior
**

Grup: Members
Postari: 64
Inscris la: 17-September 07
Din: Madrid
Membru nr.: 6,722



QUOTE(xsmom @ Sep 19 2007, 09:49 PM) *
Buna Danuta!
Bine ai venit printre noi!
22 kg in 5 luni mi se pare ceva extraordinar!
Eu am 13 saptamini si 31 de ani.
Daca vei minca lactate degresate, legume, salate, mai putina paine si fainoase, produse bogate in fibre,grasimi nesaturate foarte putine, nu vei lua prea multe kg.
Eu n-am luat la nici o sarcina mai mult de 10 si am dat mereu tot jos inca din prima luna dupa nasteri.La mine greturile nu au durat decit 6 saptamini, dar de arsuri ce sa mai zic...am avut mereu incepind cu saptaminile 20-24. desi nu maninc deloc condimente, nici foarte mult de-odata,nici prajeli sau alte chestii asemanatoare.
Ai fost deja la ecografie? Cum ti se pare supravegherea gravidei acolo unde locuiesti?Esti multumita? Ce analize vi se fac? Mergi la doctor sau la moasa?
Hai ca am pus o groaza de intrebari.
Iti doresc o sarcina fara probleme in continuare

buna!eu am 10 sapt.am fost deja la o ecografie,pe 3 oct.trebuie sa merg la alta,pe 4 oct testul papanicolau,pe 5 oct.alte serii de analize,pe 15 oct.am programare la doctorul care imi urmareste sarcina etc....deci au sistemul sanitar cat se poate de bine pus la punct,eu sunt f.multumita.la moasa nu am fost si nu stiu daca merg,poate doar inainte de a naste,inca nu mi-au spus nimic de asta.cati copii ai?sa-ti traiasca!mersi de sfaturi,mai vb.pupici!!!!!!!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
morena
postare Sep 20 2007, 10:08 PM
Postare #17


Member
***

Grup: Members
Postari: 405
Inscris la: 21-June 07
Membru nr.: 4,640



buna fetelor va doresc sarcina usoara !
gravida.gif tzuc.gif bb.gif sanatosi si cuminti .
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
morena
postare Sep 20 2007, 10:09 PM
Postare #18


Member
***

Grup: Members
Postari: 405
Inscris la: 21-June 07
Membru nr.: 4,640



QUOTE(danuta @ Sep 18 2007, 08:34 AM) *
buna!si eu sunt noua aici!doar ca eu voi tine in brate bebele meu pe 13 aprilie!am 26 de ani si sunt la a doua sarcina,mai am o fetita de 7 ani,si mi-as dori f. mult un baietel sanatos.prima sarcina am dus-o binisor ,pana pe la trei luni am mancat doar lapte acru cu covrigi ca asta imi pria si de la patru luni am inceput cu arsurile care nu m-au lasat pana ce am nascut.acum sunt de 10 sapt.si de pe la 8 au uinceput greturile,mai bine zis nu prea am pofta de mancare si nu mananc orice.cand am ramas insarcinata aveam 48 de kg iar acum m.am ingrasat 1kg.sper sa nu ma ingras prea mult pt.ca acum un an aveam 70 de kg.si am tinut o dieta drastica si am slabit 22 de kg in 5 luni.bebelusi sanatosi la toata lumea si srcina usoara!mai vb.

te rog sa dai dealii despre dieta tzuc.gif tzuc.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danuta
postare Sep 21 2007, 08:50 PM
Postare #19


Top Junior
**

Grup: Members
Postari: 64
Inscris la: 17-September 07
Din: Madrid
Membru nr.: 6,722



QUOTE(morena @ Sep 21 2007, 12:09 AM) *
te rog sa dai dealii despre dieta tzuc.gif tzuc.gif

in primul rand am mancat mai putin(inainte mancam foarte mult),nu am mai mancat nimic intre mese,dar nimic,doar apa,masa de prnz o luam la 2-3 iar seara mancam o portocala sau beam un ceai,atat,si am facut sport,mergeam la sala,mergeam pe jos.atat,doar ca trebuie sa fii fff.perseverenta si sa nu iti dai nici un capriciu,practic nu a fost o dieta,ci mai bine zis niste reguli la mancare(ininte mancam f.rau)cam atat!succes la toate fetele care vor sa slabeasca!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anca 31
postare Sep 24 2007, 06:36 AM
Postare #20


Junior
*

Grup: Members
Postari: 1
Inscris la: 10-September 07
Membru nr.: 6,441



buna! este a doua oara cind intru pe acest forum...
si eu voi fi mamica in martie data probabila 7/9 martie.. sper sa fie bine am 31 ani si va fi primul nostru copil ... am si RH negativ , dar speram sa fie bine mai ales ca la toate analiyele e bine si nu am dezvoltat anticorpi... in rest va doresc sarcina usoara si sa va bucurati de bebelusii dvs... eu sunt fffffffffff fericita si de abia astept sa fiu mamica... sunt in 17 sapt.. mi se pare ca trece repede... pupici... eu sunt la servicii.
o zi buna tuturor!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 09:19 AM