Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

11 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mi-a Placut...
ruxy
postare Feb 8 2010, 06:30 PM
Postare #1


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



Am deschis acest topic, sa ne putem impartasi impresiile de pe unde am fost...si ne-a placut( invadasem blogul lui Aly trandafir.gif ) ...si am zis ca e mai bine asa...
Daca ne-a placut ceva, undeva...si daca vrem sa scriem despre asta o putem face liber...aici...


Mie mi-a placut vacanta la Afitos...

Noi anul trecut prin iunie la sfarsit...am plecat cu masina spre Grecia...am iesit pe la Giurgiu...foarte devreme...la ora 5 dimineata eram la vama...a fost mai bine asa, caci nu am prins aglomeratia...m-am temut foarte tare de povestile cu drumul la bulgari....dar a ramas doar o temere...totul a fost foarte bine, e drept am vazut politie pe marginea drumului dar nu te opreau aiurea si fara motiv, decat daca depaseai limita legala...din grupul nostru de sase masini a oprit pe cineva care avea 170 de km la ora!!! Era cam...zuzu tongue.gif biggrin.gif de cap, dar asta numai la intoarcere...sincer nu am putut sa ne tinem in sir decat o buna bucata de vreme...dupa care ne-am grupat cate doi...ei mai stiau drumul, noi nu, era pentru prima data....dar ne-am descurcat foarte bine...mai greu cu toaletele caci nu prea erau, ( benzinarii, decat rar intalneai...si a fost nevoie sa oprim la tufis biggrin.gif ...cu semnele de circulatie mai greu pe la ei, puse cam aiurea...dar si cu asta te descurci...e bun un GPS, daca nu o harta trebuie asta daca nu ai mai fost si te incumeti cu masina...


Despre Grecia ce sa spun...mi-a placut enorm...si de aceea anul asta tot acolo ma trage inima...acest golfulet pe care prietenii nostrii il stiau este o splendoare...uite aici a filmat si Paula Seling melodia Believe...eram la doi pasi de ea cand filma rolleyes.gif ...si ne contraziceam daca e ea sau nu doh.gif

Believe- Paula Seling



si cateva fotografii...am mai multe dar le pun numai pe astea doua...


asta din golfulet



si imagine de sus din orasel, de la o terasa superba ...( pentru plaja cobori putin)



Aceasta postare a fost editata de ruxy: Feb 8 2010, 06:31 PM
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mir0108
postare Feb 8 2010, 06:40 PM
Postare #2


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,822
Inscris la: 8-December 08
Membru nr.: 55,218



cel mai imoprtant este ca TI-A PLACUT!si ma buucr pentru tine... partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif trandafir.gif
dar te rog sa ne dai mai multe detalii ,cum a fost cazarea ,masa ,preturile!stii ca noi ,romanii ..suntem cam patiti atunci cand vorbim de serviciile primite in tara-de aici si fobia!! whistling.gif
si zicea pe la "vacante "o forumista ..ca si-a adus de acolo uleirui ,mirodenii ..diverse!la voi cum a fost shoppingul?
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Feb 8 2010, 06:47 PM
Postare #3


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(mir0108 @ Feb 8 2010, 06:40 PM) *
cel mai imoprtant este ca TI-A PLACUT!si ma buucr pentru tine... partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif trandafir.gif
dar te rog sa ne dai mai multe detalii ,cum a fost cazarea ,masa ,preturile!stii ca noi ,romanii ..suntem cam patiti atunci cand vorbim de serviciile primite in tara-de aici si fobia!! whistling.gif
si zicea pe la "vacante "o forumista ..ca si-a adus de acolo uleirui ,mirodenii ..diverse!la voi cum a fost shoppingul?


Sigur am sa iti spun mai multe...cazarea desi a fost hotel de 4 stele...nu prea mi-a placut....si nu ca nu as fi avut conditii acolo e drept ca ma asteptam la mai mult...m-a enervat teribil faptul ca vreme de trei zile, ne-am certat zilnic cu receptionerii sa ne dea camera pe partea cu marea...de la agentie ne-au spus ca nu e nici o problema..si ca trebuie sa cerem acolo...noi am vrut sa platim pentru ea...dar ei sustineau sus si tare ca nu au camere...ne-au aratat vreo trei camere...dar toate pe partea cu gradina( unde la 6 dimineata incepeau sa tunda iarba ohmy.gif de ma scoteau din minti...pana la urma am rezolvat cu seful de receptie...dupa ce sunasem la agentie si rugasem sa ne schimbe hotelul...dar unde in plin sezon?...dar deh...pana nu te lovesti de asta nu stii...

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Feb 8 2010, 06:50 PM
Postare #4


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411




Hotelul nu era in Afitos ci la 7 km de zona, in statiune, kassandra...sigur data viitoare voi cauta ceva convenabil chiar langa plaja din Afitos...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Feb 8 2010, 06:55 PM
Postare #5


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



Am avut demipensiune, deci masa mic dejun si cina...ambele erau cu autoservire...e drept ca aveau de toate, dar era loc si de mai bine wink.gif ...daca nu veneai la timp la masa...prindeai o coada enorma..ne-am si distrat pe chestia asta laugh.gif Mancare greceasca la greu...cu branza feta, vinete pane, souvlaki, tzatziki...dar delicioase...ce nu prea mi-a placut...era faptul ca mustele erau in voia lor pe acolo...si de regula...imi culegeam mancarea de dedesubt biggrin.gif , enervant era si faptul ce se fuma in restaurant...si de aceea de cele mai multe ori luam masa afara pe terasa...

Aceasta postare a fost editata de ruxy: Feb 8 2010, 06:55 PM
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
livya
postare Feb 8 2010, 07:00 PM
Postare #6


livya
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 12,101
Inscris la: 26-April 09
Din: zalau/milano
Membru nr.: 87,150



QUOTE(ruxy @ Feb 8 2010, 06:47 PM) *
Sigur am sa iti spun mai multe...cazarea desi a fost hotel de 4 stele...nu prea mi-a placut....si nu ca nu as fi avut conditii acolo e drept ca ma asteptam la mai mult...m-a enervat teribil faptul ca vreme de trei zile, ne-am certat zilnic cu receptionerii sa ne dea camera pe partea cu marea...de la agentie ne-au spus ca nu e nici o problema..si ca trebuie sa cerem acolo...noi am vrut sa platim pentru ea...dar ei sustineau sus si tare ca nu au camere...ne-au aratat vreo trei camere...dar toate pe partea cu gradina( unde la 6 dimineata incepeau sa tunda iarba ohmy.gif de ma scoteau din minti...pana la urma am rezolvat cu seful de receptie...dupa ce sunasem la agentie si rugasem sa ne schimbe hotelul...dar unde in plin sezon?...dar deh...pana nu te lovesti de asta nu stii...


ce frumos peisaj iubita ruxy,frumoase locuri,cred ca anul viitor,daca nu asta la vara ,vrem sa mergem si noi cu mihai in grecia. trandafir.gif tzuc.gif


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Feb 8 2010, 07:00 PM
Postare #7


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



Suveniruri?..O minune...sigur ca am venit cu un bidon imens de 10 l de ulei de masline...care m-a tinut pana nu demult rolleyes.gif condimente?...Desigur...mi-am adus sa am pana la vara rolleyes.gif sapunuri cu ulei de masline si lavanda...care le-am terminat muuult prea devreme( si acum le duc dorul)...daca merg am sa imi aduc un bax sa am un an de zile biggrin.gif ...mi-am luat si un copacel.....un maslin care deja e superb smile.gif Mir, te rog daca mai vrei sa stii ceva ma poti intreba si cum imi aduc aminte am sa revin cu informatii... smile.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aly80r
postare Feb 8 2010, 07:01 PM
Postare #8


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,374
Inscris la: 29-May 09
Din: Bucuresti
Membru nr.: 92,473



QUOTE(ruxy @ Feb 8 2010, 08:30 PM) *
invadasem blogul lui Aly trandafir.gif


Draga de tine hug.gif ! Nu era nici o problema, chiar imi face placere trandafir.gif


--------------------
FLUTURAS IUBIT, SA NU UITI NICIODATA CA MAMI ESTE CU UN PAS IN URMA TA. TREBUIE DOAR SA INTORCI PRIVIREA SI SA INTINZI MANUTA SI MAMI TE VA AJUTA IN ORICE CLIPA.

VA ASTEPT CU DRAG AICI http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=193

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Feb 8 2010, 07:01 PM
Postare #9


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(livya @ Feb 8 2010, 07:00 PM) *
ce frumos peisaj iubita ruxy,frumoase locuri,cred ca anul viitor,daca nu asta la vara ,vrem sa mergem si noi cu mihai in grecia. trandafir.gif tzuc.gif

Sa mergeti Livyuta ca merita e superb...iti recomand Afitos...nu vei regreta...e alegerea ideala partners.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Feb 8 2010, 07:02 PM
Postare #10


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(aly80r @ Feb 8 2010, 07:01 PM) *
Draga de tine hug.gif ! Nu era nici o problema, chiar imi face placere trandafir.gif

Esti o dulce Aly..nu am vrut sa vin buluc in blogul tau...acolo e intimitatea ta.... partners.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

11 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 16th April 2024 - 01:46 PM