Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3223 Pagini V  « < 2295 2296 2297 2298 2299 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Aprilie 2009
andree29
postare Mar 19 2010, 12:27 PM
Postare #22961


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,031
Inscris la: 30-September 08
Din: cluj
Membru nr.: 39,800



Natalia tocmai am verificat si au intrat azi toti si alocatia si la mine tot in 20 intra .


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andree29
postare Mar 19 2010, 12:29 PM
Postare #22962


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,031
Inscris la: 30-September 08
Din: cluj
Membru nr.: 39,800




Corina tare dragut e Gabitul cu parul lung dar parerea mea e ca la un barbat ii sta bine cu parul scurt asa li se vede fata luminoata.
Fetele sunt frumoase cu codite iar baieti tunsi periuta.

Aceasta postare a fost editata de andree29: Mar 19 2010, 12:30 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andree29
postare Mar 19 2010, 12:31 PM
Postare #22963


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,031
Inscris la: 30-September 08
Din: cluj
Membru nr.: 39,800




CE FRUMOASA E DAR CE ELEGANTA.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andree29
postare Mar 19 2010, 12:34 PM
Postare #22964


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,031
Inscris la: 30-September 08
Din: cluj
Membru nr.: 39,800




Eu de dimineata am fost la pensat si m-am si tuns ,acuma Andrei doarme astept sa se trezeasca si sa ies la plimbare ma tot gandesc ce sa fac oare sa ii cumpar un costum pantalon de stofa vesta si camasuta merita sa investesc ca sa il poarte de pasti si de ziua lui voi ce ziceti?
Corina sa aveti noroc de masina si sa faceti cati mai multi km cu ea .



--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alinaspa
postare Mar 19 2010, 01:00 PM
Postare #22965


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,166
Inscris la: 28-January 09
Din: VILLANUA/SPANIA
Membru nr.: 67,875



QUOTE(cristina_natalia @ Mar 19 2010, 12:32 PM) *
Natalia e in gradina, papuceii nostri sunt plini de pamant. Dar pisica a innebunit cand a vazut-o pe puiutza, e plina de tumbe acum. Soare, in sfarsit.
Aseara, i-am dat humex expectorant si picaturi de nasuc, caci prea se chinuia sa respire. Si a dormit... credem... caci noi n-am auzit-o:). Pana dimineata cand a aruncat cu jucaria in noi!


Ce frumos ca stati in gradina ...
Si noi suntem abuzati de copil ... m-am trezit intr-o dimineata cu o vaca de plastic intre ochi ...si pe langa faptul ca mi-a trosnit capul a mai si facut muuuu...era sa fac infarct.
QUOTE(costi @ Mar 19 2010, 01:42 PM) *
chiar ma intrebam cine se ocupa cu "distribuirea"banilor. eu trebuia sa ii primesc din 10 si nici acum nu sunt. si am primit o factura tripla de la electrica sad.gif ar trebui sa ne dea si dobanda la bani ca doar noi platim penalizari. sa nu mai vorbim de faptul ca puiutii nostri nu stiu sa astepte sa primim noi banii.

saptamana asta m-am saturat si eu de tara asta (de 2 lei). pana acum nu cred ca era persoana mai "anti-plecat", dar acum as pleca aproape oriunde numai sa scap de aici. e cam dificil insa cu un bebe dupa noi.

Costi...persoana mai antiplecat decat mine n-a existat ever.....sotul meu are 6 ani de spania ... eu numai 2 ... pentru ca nu ma hotaram sa plec ,voiam sa vina el in Romania , ma certam cu el ca trebuie sa punem umarul la reconstructia tarii...patrioata si tampitzica ...iar cand am venit in Spania , n-am facut-o din convingere ci pentru ca nu se mai putea din punct de vedere financiar ...Toti banii se duceau pe calatorii...De 2 ori pe an mergeam eu cate o luna in Spania si de 2 ori venea Cristi ...aveam facturi astronomice la telefon ... Asa ca am lasat naibii primaria ...(unde tocma ce fusesem avansata intr-un post de conducere de 1 an ) si am venit aici ... Vreau sa spun ca nu-mi pare rau nici un minut. Sunt relaxata , traiesc civilizat , nu-si bate nimeni joc de mine ...nu dau spaga la doctor sau prin alte parti ,nu-mi cere fondul clasei la scoala (de altfel pentru scoala am cumparat doar caiete si pix ). E o alta lume , oricat de mult am incercat eu sa neg asta atatia ani...
In alta ordine de idei ...si noi ne-am inceput casuta , am facut fundatia (in care am investit cu succes 10000 euro ) si a venit criza ... Probabil daca am lucra amandoi ... am mai continua cate ceva la ea ... dar cum suntem 4 persoane pe veniturile sotului , facem pauza .
Cel mai greu mi-e pentru ca au ramas acasa bunicii mei batrani ... eu eram obisnuita sa-i alint , sa le ofer tot confortul , ii luam cu masina , ii plimbam , ii scoteam la pizza ....dar , culmea ...in loc sa ma cheme acasa imi spun sa stau aici ca e mai bine pentru noi
Hai ca m-am intins rau de tot ...

QUOTE(andree29 @ Mar 19 2010, 02:34 PM) *
Eu de dimineata am fost la pensat si m-am si tuns ,acuma Andrei doarme astept sa se trezeasca si sa ies la plimbare ma tot gandesc ce sa fac oare sa ii cumpar un costum pantalon de stofa vesta si camasuta merita sa investesc ca sa il poarte de pasti si de ziua lui voi ce ziceti?
Corina sa aveti noroc de masina si sa faceti cati mai multi km cu ea .

Daca ai bani de cheltuit poti sa-i iei ...dar va fi doar un costum de poza ...ca n-o sa-l mai poarte apoi . Eu o imbrac pe Sara cu rochita Bertei de la 1 an ... pentru ca e o chestiune sentimentala (o pastrez si pentru bb 3, in caz ca va fi tot fata)
la Berta am facut multe investitii din astea fara cap ... m-am mai maturizat oFloare1.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andree29
postare Mar 19 2010, 01:10 PM
Postare #22966


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,031
Inscris la: 30-September 08
Din: cluj
Membru nr.: 39,800



QUOTE(alinaspa @ Mar 19 2010, 03:00 PM) *
Ce frumos ca stati in gradina ...
Si noi suntem abuzati de copil ... m-am trezit intr-o dimineata cu o vaca de plastic intre ochi ...si pe langa faptul ca mi-a trosnit capul a mai si facut muuuu...era sa fac infarct.

Costi...persoana mai antiplecat decat mine n-a existat ever.....sotul meu are 6 ani de spania ... eu numai 2 ... pentru ca nu ma hotaram sa plec ,voiam sa vina el in Romania , ma certam cu el ca trebuie sa punem umarul la reconstructia tarii...patrioata si tampitzica ...iar cand am venit in Spania , n-am facut-o din convingere ci pentru ca nu se mai putea din punct de vedere financiar ...Toti banii se duceau pe calatorii...De 2 ori pe an mergeam eu cate o luna in Spania si de 2 ori venea Cristi ...aveam facturi astronomice la telefon ... Asa ca am lasat naibii primaria ...(unde tocma ce fusesem avansata intr-un post de conducere de 1 an ) si am venit aici ... Vreau sa spun ca nu-mi pare rau nici un minut. Sunt relaxata , traiesc civilizat , nu-si bate nimeni joc de mine ...nu dau spaga la doctor sau prin alte parti ,nu-mi cere fondul clasei la scoala (de altfel pentru scoala am cumparat doar caiete si pix ). E o alta lume , oricat de mult am incercat eu sa neg asta atatia ani...
In alta ordine de idei ...si noi ne-am inceput casuta , am facut fundatia (in care am investit cu succes 10000 euro ) si a venit criza ... Probabil daca am lucra amandoi ... am mai continua cate ceva la ea ... dar cum suntem 4 persoane pe veniturile sotului , facem pauza .
Cel mai greu mi-e pentru ca au ramas acasa bunicii mei batrani ... eu eram obisnuita sa-i alint , sa le ofer tot confortul , ii luam cu masina , ii plimbam , ii scoteam la pizza ....dar , culmea ...in loc sa ma cheme acasa imi spun sa stau aici ca e mai bine pentru noi
Hai ca m-am intins rau de tot ...


Daca ai bani de cheltuit poti sa-i iei ...dar va fi doar un costum de poza ...ca n-o sa-l mai poarte apoi . Eu o imbrac pe Sara cu rochita Bertei de la 1 an ... pentru ca e o chestiune sentimentala (o pastrez si pentru bb 3, in caz ca va fi tot fata)
la Berta am facut multe investitii din astea fara cap ... m-am mai maturizat oFloare1.gif



Pai cam asa am facut si eu investiti la Andreea acuma nici nu stiu ce sa ii cumpar nou de pasti pt ca e tare mare la picior are 36 iar sarafanele ce sunt pt ea nu stiu cu ce ar merge ultima pereche de papuci asa mai sport i-am luato de la adulti.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andree29
postare Mar 19 2010, 01:13 PM
Postare #22967


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,031
Inscris la: 30-September 08
Din: cluj
Membru nr.: 39,800



Am uitat sa va spun ieri am fost sa ii dau comanda de tort la Andrei.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebepis
postare Mar 19 2010, 01:22 PM
Postare #22968


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,268
Inscris la: 26-November 08
Membru nr.: 51,511



Astept sa se trezeasca Ioana, sa-i dau sa pape si apoi afara! Cred ca ne mai intram in casa deseara cand vine tati! rolleyes.gif

Corina, sa folositi masina multi ani si sa nu aveti parte de incidente cu ea! Si sa faceti multe excursii cu ea!

QUOTE(andree29 @ Mar 19 2010, 02:34 PM) *
Eu de dimineata am fost la pensat si m-am si tuns ,acuma Andrei doarme astept sa se trezeasca si sa ies la plimbare ma tot gandesc ce sa fac oare sa ii cumpar un costum pantalon de stofa vesta si camasuta merita sa investesc ca sa il poarte de pasti si de ziua lui voi ce ziceti?

Bravo, mami! Imi place ca nu uiti de tine chiar daca ai 2 copii de care te ocupi. Eu ma lupt cu mine, cu lipsa de vointa in a ma determina sa-mi misc posteriorul la o sala. Ma "ajuta" f mult faptul ca nu am cu cine sa o las pe Ioana. Asa ca as putea sa ajung la sala doar sambata sau in cursul saptamanii in intervalul orar 20,00-22,00; cine naiba mai are chef de fitness la ora aia?
Eu cred ca nu se merita. O pereche de pantaloni, o camasa si o vesta sau un pulovar mai sport pe care sa le poarte si dupa aceea ar fi mai bune. Sunt acum niste hainute asa de smechere si de simpatice pentru baietei! rolleyes.gif
Eu am sa o imbrac pe Ioana intr-o rochita pe care o va putea purta si dupa aceea. Nu din satin, matase sau alte sclipiciuri. Sincer, mie nici nu imi plac copilasii imbracati ca niste adulti. Cand le mai vad si pe fetite rujate...

QUOTE(alinaspa @ Mar 19 2010, 03:00 PM) *
Ce frumos ca stati in gradina ...
Si noi suntem abuzati de copil ... m-am trezit intr-o dimineata cu o vaca de plastic intre ochi ...si pe langa faptul ca mi-a trosnit capul a mai si facut muuuu...era sa fac infarct.

liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif

Maine as pleca si eu din Bucurestiul asta mizerabil daca asa putea! Insa sunt sigura ca daca s-ar pune cu adevarat problema plecarii ce m-as mai codi. Daca era imediat dupa facultate n-as fi stat mult pe ganduri insa acum...


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andree29
postare Mar 19 2010, 01:26 PM
Postare #22969


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,031
Inscris la: 30-September 08
Din: cluj
Membru nr.: 39,800



QUOTE(bebepis @ Mar 19 2010, 03:22 PM) *
Astept sa se trezeasca Ioana, sa-i dau sa pape si apoi afara! Cred ca ne mai intram in casa deseara cand vine tati! rolleyes.gif

Corina, sa folositi masina multi ani si sa nu aveti parte de incidente cu ea! Si sa faceti multe excursii cu ea!


Bravo, mami! Imi place ca nu uiti de tine chiar daca ai 2 copii de care te ocupi. Eu ma lupt cu mine, cu lipsa de vointa in a ma determina sa-mi misc posteriorul la o sala. Ma "ajuta" f mult faptul ca nu am cu cine sa o las pe Ioana. Asa ca as putea sa ajung la sala doar sambata sau in cursul saptamanii in intervalul orar 20,00-22,00; cine naiba mai are chef de fitness la ora aia?
Eu cred ca nu se merita. O pereche de pantaloni, o camasa si o vesta sau un pulovar mai sport pe care sa le poarte si dupa aceea ar fi mai bune. Sunt acum niste hainute asa de smechere si de simpatice pentru baietei! rolleyes.gif
Eu am sa o imbrac pe Ioana intr-o rochita pe care o va putea purta si dupa aceea. Nu din satin, matase sau alte sclipiciuri. Sincer, mie nici nu imi plac copilasii imbracati ca niste adulti. Cand le mai vad si pe fetite rujate...


liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif

Maine as pleca si eu din Bucurestiul asta mizerabil daca asa putea! Insa sunt sigura ca daca s-ar pune cu adevarat problema plecarii ce m-as mai codi. Daca era imediat dupa facultate n-as fi stat mult pe ganduri insa acum...


De pensat in Fiecare vineri la 9 am programare dar salonul e peste drum de mine,am sa caut ceva mai trendy pt Andrei.

Aceasta postare a fost editata de andree29: Mar 19 2010, 01:27 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andreeak
postare Mar 19 2010, 01:27 PM
Postare #22970


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,337
Inscris la: 23-May 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 3,874



QUOTE(andree29 @ Mar 19 2010, 12:34 PM) *
Eu de dimineata am fost la pensat si m-am si tuns ,acuma Andrei doarme astept sa se trezeasca si sa ies la plimbare ma tot gandesc ce sa fac oare sa ii cumpar un costum pantalon de stofa vesta si camasuta merita sa investesc ca sa il poarte de pasti si de ziua lui voi ce ziceti?

Asta aveam si eu in plan pt ca e maica-mea la mine dar n-am noroc ca mi-a venit c.m. si nu-mi mai arde mai ales ca vroiam sa ma epilez.


--------------------



1. Dennis* 12 februarie 2009* Pui de Mikaela
2. Denis* 25 februarie 2009* pui de Loredana03
3. Ioana Miruna* 27 martie 2009* Pui de Bebepis
4. David Gabriel* 27 martie 2009* Pui de Doinitzagabriela
5. Matei* 1 aprilie 2009* Pui de Costi
6. Andrei Theodor* 3 aprilie * Pui Mami de Teo
7. Maria Anastasia* 7 aprilie 2009 * Pui de Anastasia 80
8. Gabriel* 7 aprilie 2009* Pui de Maria_Corina29
9. Renata Maria* 11 aprilie 2009* Pui de LilBB
10. Theodor Florin * 12 aprilie 2009 * Pui de Nilufera
11.Andrei Razvan*12 aprilie*pui de danutza75.
12. Antonia Maria * 13 aprilie 2009 * Pui de mihaela_2011
13.Andrei Robert
* 13 aprilie 2009 * Pui de Andree29
14. Maria* 14 aprilie 2009* Pui de AndreeaK
15. Arina Elena * 14 aprilie 2009 * Pui de Manu 1981
16. Daria*14 aprilie 2009 * Pui de alina_zugravu18
17. Alice* 15 aprilie 2009* Pui de Di @
18. Antonia Maria* 15 aprilie 2009 * Pui de Milioana
19. George Sebastian* 23 aprilie 2009* Pui de Marylena7
20. Nikolas* 23 aprilie 2009* Pui de Meaw_ela
21. Sara Maria* 26 aprilie 2009* Pui de Alinaspa
22. Christian Pavel* 28 aprilie 2009 * Pui de Mamigeo
23. Natalia Gabriela* 30 aprilie 2009 * Pui de cristina_natalia
24. Amalia Andreea * 2 Mai 2009 * Pui de Anamaria_c
25. Vlad Daniel* 6 mai 2009 * Pui de AngiC
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3223 Pagini V  « < 2295 2296 2297 2298 2299 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th April 2024 - 08:35 AM