Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

4 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Job-ul Ideal
ella14
postare Feb 12 2008, 10:42 PM
Postare #1


Daria Miruna
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,921
Inscris la: 15-October 07
Din: Bistrita
Membru nr.: 8,103



aici as vrea sa vorbim despre :job-ul fiecareia/fiecaruia
ce asteptari aveti de la job-ul respectv
ce a-ti schimba
daca a-ti vrea sa va schimbati locul de munca actual
etcetc


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danna68
postare Feb 13 2008, 03:17 AM
Postare #2


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 21,874
Inscris la: 3-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,873



bananab.gif super subiect... eu as schimba nu doar locul de munca...mi-as schimba meseria... as vrea sa devin... pensionara poate rolleyes.gif sau casnica... sau copil... orice dar fara servici floare2.gif ... interesant subiect, sigur ma intorc la aceasta pagina cu idei noi floare2.gif


--------------------

Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!
Antoine de Saint-Exupery - Micul Print
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ella14
postare Feb 13 2008, 09:57 AM
Postare #3


Daria Miruna
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,921
Inscris la: 15-October 07
Din: Bistrita
Membru nr.: 8,103



QUOTE(danna68 @ Feb 13 2008, 05:17 AM) *
bananab.gif super subiect... eu as schimba nu doar locul de munca...mi-as schimba meseria... as vrea sa devin... pensionara poate rolleyes.gif sau casnica... sau copil... orice dar fara servici floare2.gif ... interesant subiect, sigur ma intorc la aceasta pagina cu idei noi floare2.gif


pensionara sau casnica???eu cred ca m-as plictisi sa stau tot timpul acasa,sa fac de mancare,curat ,grija de copil.nu mi-ar placea.imi place sa am banii mei,sa nu depind de nimeni,nici macar de sotul meu(acum depind ca nu am ce face).femeia are nevoie de mult mai multe decat barbatul,iar acesta nu intelege,si-apoi tot timpul sa-i cer bani si el sa-mi reproseze.ai serviciul tau,ai banii tai,nu dai ex plicatii nimanui ce faci cu ei,sau o parte din ei.

ma bnucur ca-ti place subiectul si te m ai astept


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexandra81
postare Feb 13 2008, 10:05 AM
Postare #4


Stefan Constantin - iubitul meu mic
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 29,277
Inscris la: 8-January 08
Din: Craiova
Membru nr.: 12,186




mie imi place tare job-ul meu. in primul an de lucru am vazut 3 tari straine. am facut si meditatii cu copilasi...acum nu mai pot face pt ca nu mai am timp. am colegi buni. nu prea exista neintelegeri, dar eu oricum nu sunt suparacioasa din fire. consider ca orice neintelegere se poate rezolva amiabil. mai sunt colegi care cred ca au dreptate pt ca sunt mai in varsta, dar iarasi am invatat sa zic ca ei si sa fac ca mine. salariul este foarte bun. delegatii prin tara sunt. cursuri de perfectionare sunt...asa ca ce mi-as mai putea dori? pe langa servici fac si traduceri pt ca sunt si traducator autorizat... bananab.gif asa ca nu as vrea sa schimb nimic la job-ul meu. blush.gif


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ella14
postare Feb 13 2008, 10:09 AM
Postare #5


Daria Miruna
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,921
Inscris la: 15-October 07
Din: Bistrita
Membru nr.: 8,103



QUOTE(alexandra81 @ Feb 13 2008, 12:05 PM) *
mie imi place tare job-ul meu. in primul an de lucru am vazut 3 tari straine. am facut si meditatii cu copilasi...acum nu mai pot face pt ca nu mai am timp. am colegi buni. nu prea exista neintelegeri, dar eu oricum nu sunt suparacioasa din fire. consider ca orice neintelegere se poate rezolva amiabil. mai sunt colegi care cred ca au dreptate pt ca sunt mai in varsta, dar iarasi am invatat sa zic ca ei si sa fac ca mine. salariul este foarte bun. delegatii prin tara sunt. cursuri de perfectionare sunt...asa ca ce mi-as mai putea dori? pe langa servici fac si traduceri pt ca sunt si traducator autorizat... bananab.gif asa ca nu as vrea sa schimb nimic la job-ul meu. blush.gif


unde lucrezi?


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexandra81
postare Feb 13 2008, 10:31 AM
Postare #6


Stefan Constantin - iubitul meu mic
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 29,277
Inscris la: 8-January 08
Din: Craiova
Membru nr.: 12,186



in craiova la ipa (institutul de proiectari pt automatizari) care are sediul cel mare in bucuresti. eu sunt traducator autorizat la ei, dar ma implic in proiecte europene si nationale. asa am plecat prin tari straine. se mai fac si programe software si automatizari de tot felul.


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ella14
postare Feb 13 2008, 02:52 PM
Postare #7


Daria Miruna
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,921
Inscris la: 15-October 07
Din: Bistrita
Membru nr.: 8,103



QUOTE(alexandra81 @ Feb 13 2008, 12:31 PM) *
in craiova la ipa (institutul de proiectari pt automatizari) care are sediul cel mare in bucuresti. eu sunt traducator autorizat la ei, dar ma implic in proiecte europene si nationale. asa am plecat prin tari straine. se mai fac si programe software si automatizari de tot felul.


uau,foarte frumos.deci,tu ai job-ul ideal,iti place ceea ce faci,esti platita bine,ai ocazia sa mergi in delegatii,nu mergi cu groaza la servici,nu te plictisesti si totusi nu ai schimba nimic???

Eu lucrez la Orange pe post de casier.imi place ceea ce fac,imi place mult colectivul,este unul tanar si dinamic,am un sef super ,super,banii sunt ok,am fost si eu in delegatii si in teambuilding-uri....dar as vrea sa lucrez in Contabilitate.anul trecut am dat licenta si pentru inceput as vrea sa gasesc un contabil bun,cu experienta care sa ma invete meserie,caci una e teoria si alta este practica.


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexandra81
postare Feb 13 2008, 03:03 PM
Postare #8


Stefan Constantin - iubitul meu mic
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 29,277
Inscris la: 8-January 08
Din: Craiova
Membru nr.: 12,186



nu, chiar nu as schimba nimic. poate numai atitudinea unor colegi. eu am terminat facultatea de litere (engleza- franceza) la sibiu. aici lucrez ca traducator, deci in meseria mea. ma duc in delegatii in afara si ca urmare imi evaluez si cunostintele prin dialog direct cu alte nationalitati. asa ca de ce nu as fi multumita? sediul firmei este si foarte aproape de locuinta mea deci nu platesc nici transport. poate doar cate un taxi iarna sau atunci cand ploua sau este frig rau...sau sunt in intarziere blush.gif . serviciul imi lasa timp si pt traducerile pe care le fac ca si traducator autorizat asa ca sunt multumita. inainte de a naste am strans in 5 zile din traduceri un salariu pe o luna. am avut bani berechet de spital si de ce a mai fost nevoie.
in alta ordine de idei...sotul meu lucreaza in acelasi loc numai ca el este la departamentul de software. ne ducem amandoi la lucru, dar ne intoarcem acasa pe rand. salariul lui este dublu fata de al meu + ca are si spor de vechime. raman banii din proiecte si ne mareste salariile artificial pt a-i cheltui pe toti. asa ca eu chiar nu as schimba nimic.
acum sa mai auzim si alte mamici ca eu mi-am expus punctul de vedere. oFloare1.gif


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ella14
postare Feb 13 2008, 03:07 PM
Postare #9


Daria Miruna
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,921
Inscris la: 15-October 07
Din: Bistrita
Membru nr.: 8,103



QUOTE(alexandra81 @ Feb 13 2008, 05:03 PM) *
nu, chiar nu as schimba nimic. poate numai atitudinea unor colegi. eu am terminat facultatea de litere (engleza- franceza) la sibiu. aici lucrez ca traducator, deci in meseria mea. ma duc in delegatii in afara si ca urmare imi evaluez si cunostintele prin dialog direct cu alte nationalitati. asa ca de ce nu as fi multumita? sediul firmei este si foarte aproape de locuinta mea deci nu platesc nici transport. poate doar cate un taxi iarna sau atunci cand ploua sau este frig rau...sau sunt in intarziere blush.gif . serviciul imi lasa timp si pt traducerile pe care le fac ca si traducator autorizat asa ca sunt multumita. inainte de a naste am strans in 5 zile din traduceri un salariu pe o luna. am avut bani berechet de spital si de ce a mai fost nevoie.
in alta ordine de idei...sotul meu lucreaza in acelasi loc numai ca el este la departamentul de software. ne ducem amandoi la lucru, dar ne intoarcem acasa pe rand. salariul lui este dublu fata de al meu + ca are si spor de vechime. raman banii din proiecte si ne mareste salariile artificial pt a-i cheltui pe toti. asa ca eu chiar nu as schimba nimic.
acum sa mai auzim si alte mamici ca eu mi-am expus punctul de vedere. oFloare1.gif


esti traducator si in engleza si franceza???


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexandra81
postare Feb 13 2008, 03:18 PM
Postare #10


Stefan Constantin - iubitul meu mic
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 29,277
Inscris la: 8-January 08
Din: Craiova
Membru nr.: 12,186



da


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

4 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 03:43 PM