Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3223 Pagini V  « < 2812 2813 2814 2815 2816 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Aprilie 2009
maria_corina29
postare Aug 24 2010, 01:07 PM
Postare #28131


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,658
Inscris la: 18-September 08
Din: pitesti
Membru nr.: 38,133



QUOTE(anastasia80 @ Aug 24 2010, 01:54 PM) *
Da, e bine intr-un fel ca nu ai de unde sa stii. Mai ales ca e zona in care vreti sa ajungeti si sunt si atatea camere cate doriti. Ce frumos ca plecati cu totii. Acum in septembrie fac si eu scoala de soferi, sper sa iau permisul si sa ajung sa imi iau si o masina ca sa putem pleca si noi unde dorim. E tare greu sa depinzi de altu.



tati nu are permis? cred ca cel mai indicat e sa aiba tati permis in casa....dar nu-i bai sa aibe si mama...eu sapt trecuta m-am urcat la volan sa-l luam pe tata de la gara si mi-am luat una dupa ceafa...de la sot... care nu l-a tinut bine pe gabit si a cazut de pe perna la o frana mai brusca...vina lui, nu a mea...dar...nu recunoaste...


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alina_zugravu18
postare Aug 24 2010, 01:13 PM
Postare #28132


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,074
Inscris la: 9-August 09
Din: c-ta
Membru nr.: 103,572



QUOTE(maria_corina29 @ Aug 24 2010, 02:07 PM) *
tati nu are permis? cred ca cel mai indicat e sa aiba tati permis in casa....dar nu-i bai sa aibe si mama...eu sapt trecuta m-am urcat la volan sa-l luam pe tata de la gara si mi-am luat una dupa ceafa...de la sot... care nu l-a tinut bine pe gabit si a cazut de pe perna la o frana mai brusca...vina lui, nu a mea...dar...nu recunoaste...

liwlol.gif ....clar nu-i vina ta.....ia partea buna....are frene bune masina voastra....
eu zic ca e in aceeasi masura important sa aibe si mami permis ca tatii cam muncesc si ce tre sa stam dupa ei....


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria_corina29
postare Aug 24 2010, 01:16 PM
Postare #28133


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,658
Inscris la: 18-September 08
Din: pitesti
Membru nr.: 38,133



QUOTE(alina_zugravu18 @ Aug 24 2010, 02:13 PM) *
liwlol.gif ....clar nu-i vina ta.....ia partea buna....are frene bune masina voastra....
eu zic ca e in aceeasi masura important sa aibe si mami permis ca tatii cam muncesc si ce tre sa stam dupa ei....



da, dar in conditiile astea ar trebui si 2 masini....ca al meu pleaca cu masina la servici....zi de zi...


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alina_zugravu18
postare Aug 24 2010, 01:21 PM
Postare #28134


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,074
Inscris la: 9-August 09
Din: c-ta
Membru nr.: 103,572




QUOTE(maria_corina29 @ Aug 24 2010, 02:02 PM) *
multi ani inainte fericiti...sunteti si voi un exemplu de familie fericita....
cred ca m-ati intrecut la petrecut...asta e clar....de cand a venit criza am rarit-o cu petrecerile...si voi petreceti vad in continuare...azi face nasica 19 ani si e plecata la tara asa ca...nu petrecem nici de data asta...
stai bine alina cu 58 de kg...chiar fff bine...felicitari ca ai reusit!!!!!pupam frumusetile de fete....mici...si pe mami... tzuc.gif

multumim,CORINA,asa ne simtim si noi....o familie fericita,implinita,.....daca fericirea ar fi comparata cu o locuinta,noi am ajuns la acoperis caci am pus temelia in 2000,cand ne-am cunoscut,am ridicat-o in 2003,cand ne-am casatorit,si vrem s-o consolidam sa fie de neclintit....nu ne dorim decat sanatate....normal ca ne dorim sa prosperam,dar nu e o dorinta care sa ne intunece fericirea.toti vrem mai mult,dar ar trebui sa pretuim si ceea ce avem deja.
asa e,cam petrecem,majoritatea petrecerilor sunt obligatii de familie ca altfel,le-am fi inlocuit cu petreceri fara motiv.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Aug 24 2010, 01:34 PM
Postare #28135


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(alina_zugravu18 @ Aug 24 2010, 01:50 PM) *
buna,fetelor!
scuzati-ne absenta,dar e cam motivata.....am petrecut....am fost la cununie iar ieri am sarbatorit cu prietenii 7 ani de casatorie,noi ne-am casatorit pe 23 august 2003.si ne superasem pe prieteni ca i-a sunat sotul ziua sa-i invitam undeva si nici unul nu raspundea si nici macar n-a sunat vreunul sa ne felicite.....apoi au venit cu totii la noi seara,normal ca nu uitasera,doar s-au prefacut....si am facut gratar.duminica am fost la o cununie,acum suntem pe picior de plecare la plaja ca nu cred ca mai putem profita mult.
...aaa....mi-am facut curaj sa ma cantaresc.....am58 de kg bananab.gif ...fara dieta minune,doar cu program incarcat.

La multi ani! Sa fiti sanatosi si sa va iubiti pana la adanci batraneti! trandafir.gif
Esti super bine. Eu nu pot decat sa visez la 58 de kg. Nu am mai avut greutatea asta din facultate.


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Aug 24 2010, 01:36 PM
Postare #28136


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(alinaspa @ Aug 24 2010, 01:51 PM) *
Ce fetita dulce ....pupam dragalasa mica ... Si mama parca a mai slabit oFloare.gif

Da, putin. Dar sper ca putin cate putin sa se vada, sa ajung la o greutate acceptabila, mai ales ca ne-am propus ca prin iarna sa incercam bebe 2 anima1.gif blush.gif


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Aug 24 2010, 01:39 PM
Postare #28137


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(anastasia80 @ Aug 24 2010, 01:54 PM) *
Da, e bine intr-un fel ca nu ai de unde sa stii. Mai ales ca e zona in care vreti sa ajungeti si sunt si atatea camere cate doriti. Ce frumos ca plecati cu totii. Acum in septembrie fac si eu scoala de soferi, sper sa iau permisul si sa ajung sa imi iau si o masina ca sa putem pleca si noi unde dorim. E tare greu sa depinzi de altu.

Mie-mi spui? Ca sotul e mereu plecat si noi ne rugam de unul si de altul cu masina. Eu am permis din 2003, dar tot de atunci nu am mai condus si imi e putin teama, dar, daca ne luam o masina (ceea ce avem in plan) sper sa ma reacomodez cat mai repede. Mai ales ca atunci cand voi incepe serviciul voi avea nevoie sa ma deplasez si cu Arina sa o duc si sa o iau de la gradi.


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria_corina29
postare Aug 24 2010, 01:50 PM
Postare #28138


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,658
Inscris la: 18-September 08
Din: pitesti
Membru nr.: 38,133



QUOTE(manu1981 @ Aug 24 2010, 02:39 PM) *
Mie-mi spui? Ca sotul e mereu plecat si noi ne rugam de unul si de altul cu masina. Eu am permis din 2003, dar tot de atunci nu am mai condus si imi e putin teama, dar, daca ne luam o masina (ceea ce avem in plan) sper sa ma reacomodez cat mai repede. Mai ales ca atunci cand voi incepe serviciul voi avea nevoie sa ma deplasez si cu Arina sa o duc si sa o iau de la gradi.



pai daca vrei sa-l faci pe bebe 2, atunci mai e muuuuuuuult timp pana incepi munca...felicitari ca v-ati gandit la bebe 2, tre sa-l faci pana face fata 2 ani...adica sa te apuci de treaba prin....iulie...auuuuuuuuu, a trecut....cum o sa faci? te duci cateva luni la munca?


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Aug 24 2010, 02:13 PM
Postare #28139


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(maria_corina29 @ Aug 24 2010, 02:50 PM) *
pai daca vrei sa-l faci pe bebe 2, atunci mai e muuuuuuuult timp pana incepi munca...felicitari ca v-ati gandit la bebe 2, tre sa-l faci pana face fata 2 ani...adica sa te apuci de treaba prin....iulie...auuuuuuuuu, a trecut....cum o sa faci? te duci cateva luni la munca?

Pai vrem sa vina prin septembrie - octombrie la anul. O sa merg cateva luni inapoi la serviciu. Nu am vrut sa intru din concediu in concediu, d-aia ne-am gandit sa-l concepem prin iarna smile.gif


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria_corina29
postare Aug 24 2010, 02:19 PM
Postare #28140


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,658
Inscris la: 18-September 08
Din: pitesti
Membru nr.: 38,133



QUOTE(manu1981 @ Aug 24 2010, 03:13 PM) *
Pai vrem sa vina prin septembrie - octombrie la anul. O sa merg cateva luni inapoi la serviciu. Nu am vrut sa intru din concediu in concediu, d-aia ne-am gandit sa-l concepem prin iarna smile.gif



e bine ca ai posibilitatea sa mergi la servici cateva luni, pe noi la particular nu ne-ar primi sefii inapoi gravide....de fapt tre sa ne primeasca, sunt obligati si apoi insarcinate fiind nu mai au voie sa ne dea afara... biggrin.gif din cate am inteles de la tine ai un serviciu super...sefii si colegii super...dar nu tre sa ai un an de zile lucrat inainte sa intri in CIC? nu mai stiu cum sunt legile astea...

Aceasta postare a fost editata de maria_corina29: Aug 24 2010, 02:20 PM


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3223 Pagini V  « < 2812 2813 2814 2815 2816 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 26th April 2024 - 10:33 AM