Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

9 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Fumatul In Timpul Sarcinii
danna68
postare May 9 2007, 11:18 AM
Postare #21


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 21,874
Inscris la: 3-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,873



QUOTE(paula c @ May 9 2007, 12:08 PM) *
no smoking! sunt de acord desi ma contrazic putin. eu mi-am facut testul acum 2 zile si mi-a iesit pozitiv. am fost la ginecolog (ecograf) dar inca nu se vede nimic. un alt dr mi-a zis k as avea maxim 4 saptamani. abia peste 2 sau 3 sapt, ma voi duce din nou la control. pana nu am confirmarea ca am bb, inca mai fumez, din ce in ce mai putin, apoi, dupa confirmare (sper), ma voi opri de tot. e bine? desi mi se pare incredibil cand aud de persoane care au fumat in timpul sarcinii. eu sper sa nu gresesc fumand inca vreo 2 saptamani pana aflu. oricum sunt la max 6 tigari pe zi, fata de 1 pachet jumate inainte. ma poate sfatui cineva? multumesc 1_3ani.gif

smile.gif bine ai venit...daca vrei bb e bine sa te lasi inainte de a ramane gravida...nu dupa...organismul dupa ce te lasi de fumat se curata si nu este bine sa treaca tot pe la bb...succes si sarcina usoara tzuc.gif tzuc.gif


--------------------

Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!
Antoine de Saint-Exupery - Micul Print
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mumu74
postare May 9 2007, 11:21 AM
Postare #22


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,711
Inscris la: 22-April 07
Membru nr.: 3,339



QUOTE(paula c @ May 9 2007, 12:08 PM) *
no smoking! sunt de acord desi ma contrazic putin. eu mi-am facut testul acum 2 zile si mi-a iesit pozitiv. am fost la ginecolog (ecograf) dar inca nu se vede nimic. un alt dr mi-a zis k as avea maxim 4 saptamani. abia peste 2 sau 3 sapt, ma voi duce din nou la control. pana nu am confirmarea ca am bb, inca mai fumez, din ce in ce mai putin, apoi, dupa confirmare (sper), ma voi opri de tot. e bine? desi mi se pare incredibil cand aud de persoane care au fumat in timpul sarcinii. eu sper sa nu gresesc fumand inca vreo 2 saptamani pana aflu. oricum sunt la max 6 tigari pe zi, fata de 1 pachet jumate inainte. ma poate sfatui cineva? multumesc 1_3ani.gif

Eu cred ca e foarte bine ca-ti doresti sa te lasi de fumat! Sa-ti ajute DD sa reusesti pt ca stiu cat de greu e! Si sa ai un BB sanatos! Mai bine prevenim, nu? tzuc.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
paula c
postare May 9 2007, 12:26 PM
Postare #23


Junior
*

Grup: Members
Postari: 39
Inscris la: 7-May 07
Din: bucuresti
Membru nr.: 3,584



QUOTE(mumu74 @ May 9 2007, 12:21 PM) *
Eu cred ca e foarte bine ca-ti doresti sa te lasi de fumat! Sa-ti ajute DD sa reusesti pt ca stiu cat de greu e! Si sa ai un BB sanatos! Mai bine prevenim, nu? tzuc.gif

multumesc de sfat. o sa incerc sa reduc cat mai mult tigarile. ma rog zilnic sa se confirme sarcina si sa ajung cu bine la termen. din moment ce am 2 teste pozitive, ma gandesc ca e aproape sigur ca ceva prinde viata in mine. multumesc din nou si salut toate mamicile. sanatate multa si pupici bebelusilor.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danna68
postare May 9 2007, 12:27 PM
Postare #24


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 21,874
Inscris la: 3-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,873




QUOTE(paula c @ May 9 2007, 01:26 PM) *
multumesc de sfat. o sa incerc sa reduc cat mai mult tigarile. ma rog zilnic sa se confirme sarcina si sa ajung cu bine la termen. din moment ce am 2 teste pozitive, ma gandesc ca e aproape sigur ca ceva prinde viata in mine. multumesc din nou si salut toate mamicile. sanatate multa si pupici bebelusilor.

smile.gif te asteptam cu vesti bune...bafta smile.gif


--------------------

Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!
Antoine de Saint-Exupery - Micul Print
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
paula c
postare May 9 2007, 12:34 PM
Postare #25


Junior
*

Grup: Members
Postari: 39
Inscris la: 7-May 07
Din: bucuresti
Membru nr.: 3,584



multumesc. o sa apar cu informatii cand va fi cazul. cert e ca incep deja sa visez la cele 8 luni care ma asteapta. sper din tot sufletul sa mi se confirme sarcina. sunt 7 luni de cand am tot incercat sa raman... va pup pe toate... biggrin.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AlinaL
postare May 10 2007, 10:42 PM
Postare #26


Member
***

Grup: Members
Postari: 358
Inscris la: 10-April 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 3,100



QUOTE(paula c @ May 9 2007, 12:34 PM) *
multumesc. o sa apar cu informatii cand va fi cazul. cert e ca incep deja sa visez la cele 8 luni care ma asteapta. sper din tot sufletul sa mi se confirme sarcina. sunt 7 luni de cand am tot incercat sa raman... va pup pe toate... biggrin.gif

Doamne ce fericire trebuie sa fie in sufletul tau! dupa ce incerci de atita timp sa faci bb si in sfirsit iti iese testul pozitiv!!! cred ca as exploda de fericire! sa-ti dea Dumnezeu sanatate si sa fie cu ochisori ! bb.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danna68
postare May 11 2007, 12:57 AM
Postare #27


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 21,874
Inscris la: 3-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,873



QUOTE(AlinaL @ May 10 2007, 11:42 PM) *
Doamne ce fericire trebuie sa fie in sufletul tau! dupa ce incerci de atita timp sa faci bb si in sfirsit iti iese testul pozitiv!!! cred ca as exploda de fericire! sa-ti dea Dumnezeu sanatate si sa fie cu ochisori ! bb.gif

biggrin.gif eu am ramas interzisa...dupa 12 ani de ...nimic...un test pozitv doh.gif nici macar eu nu credeam dar ceilalti...asa ca am sarit peste partea frumoasa cu saritul in sus...pana sa ne dumirim noi ce si cum deja misca liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif


--------------------

Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!
Antoine de Saint-Exupery - Micul Print
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AlinaL
postare May 11 2007, 02:32 AM
Postare #28


Member
***

Grup: Members
Postari: 358
Inscris la: 10-April 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 3,100



QUOTE(danna68 @ May 11 2007, 12:57 AM) *
biggrin.gif eu am ramas interzisa...dupa 12 ani de ...nimic...un test pozitv doh.gif nici macar eu nu credeam dar ceilalti...asa ca am sarit peste partea frumoasa cu saritul in sus...pana sa ne dumirim noi ce si cum deja misca liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif

Cind ai facut testul Danuta? La cite zile dupa ce trebuia sa ai cm? si cum ai reusit sa faci asa o copilita dulce...trebuie sa mincam mai multe dulciuri? eating.gif zi-ne si noua secretul... inger.gif inger.gif inger.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danna68
postare May 11 2007, 02:45 AM
Postare #29


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 21,874
Inscris la: 3-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,873



QUOTE(AlinaL @ May 11 2007, 03:32 AM) *
Cind ai facut testul Danuta? La cite zile dupa ce trebuia sa ai cm? si cum ai reusit sa faci asa o copilita dulce...trebuie sa mincam mai multe dulciuri? eating.gif zi-ne si noua secretul... inger.gif inger.gif inger.gif

eu dulciuri nu pap...la 2 saptamani am facut testul...secretul este..."din greseala" zau ca nu stiu...dar il intreb pe el...cine stie ce raspuns imi da... doh.gif doh.gif doh.gif


--------------------

Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!
Antoine de Saint-Exupery - Micul Print
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
paula c
postare May 11 2007, 08:33 AM
Postare #30


Junior
*

Grup: Members
Postari: 39
Inscris la: 7-May 07
Din: bucuresti
Membru nr.: 3,584



[quote name='AlinaL' date='May 10 2007, 11:42 PM' post='33484']
Doamne ce fericire trebuie sa fie in sufletul tau! dupa ce incerci de atita timp sa faci bb si in sfirsit iti iese testul pozitiv!!! cred ca as exploda de fericire! sa-ti dea Dumnezeu sanatate si sa fie cu ochisori ! bb.gif

multumesc de randurile scrise. sper din tot sufletul sa fie ceva. am momente cand ma contrazic singura, apoi imi aduc aminte de testele iesite pozitiv. oricum deja toate neamurile stiu si asteapta cu sufletul la gura confirmarea dr. o sa va tin la curent (saptamana viitoare).
multumesc inca o data, pupici bebelusilor si multa sanatate tzuc.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

9 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 04:12 AM