Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Diversificarea Bebelusului Cu Intoleranta La Proteinele Laptelui De Vaca, alimentati bebelusului cu intoleranta la proteinele laptelui de vaca
lliviuta
postare Dec 8 2012, 09:15 PM
Postare #21


Junior
*

Grup: Members
Postari: 2
Inscris la: 8-December 12
Membru nr.: 234,969



CITAT(brionia @ Sep 13 2012, 09:56 PM) *
Salut, tuturor mamicilor!

Noi tot am fost testati cu analiza de sange Panel 4 pediatric si ne-au gasit alergia la proteina laptelui si alti indicatori din lapte, la albus si la gluten. Fetelor, am grezut ca innebunesc cand a venit timpul sa diversificam. Nu gaseam nimic sa-i cumpar, nu stiam cum sa-i fac eu corect meniul evitand si oul si laptele si cerealele care contin gluten. Doctorii strangeau din umeri lasandu-ma sa incerc eu, sa nu dea gres ei. Si la fiecare vizita cand isi aminteau de cazul nostru ma intrebau: Si cu ce o hraniti? Culmea ca ea facea un fel de alergie si la laptele meu de pe la 4 luni, nu prea vroia sa-l pape si eu o scuturam in brate si o alaptam. Mancam si eu foarte multe lactate, poate ca asta i-a dat ei cmplicatiile. Intr-un final am gasit in farmacii rondelele de orez cu diferite arome de la ORGANIX care ii placeau foarte mult. Dar sunt scumpe, asa ca le-am gasit pe net si le comandam on-line din Marea Britanie. La ei pe site am gasit o varietate mai mare de produse fara lapte, ou si gluten pentru cei mici de rontait. Apoi laptele Althera care inca il mai folosim si acum la 2 ani, l-am gasit in Cehia cu 14 EUR aproape de doua ori mai ieftin decat in Romania, faceti cautare cu Dr. Mario - e farmacia de care vorbesc. In final cu tot cu curier prin posta o sa va coste in jur de 18 EUR cutia daca comandati 10 cutii.
Noi suntem atat de sensibili incat nu numai ca nu putem sa mancam laptele, nu ne putem nici macar atinge de el, daca intra fetita n contact cu cineva care s-a atins de lactate face reactie alergica pe piele imediat. sad.gif
Nu stiu ce o sa se mai intample mai departe, dar ma rog sa ne treaca ca e foarte greu sa o supraveghez tot timpul. Innebunesc!!!

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lliviuta
postare Dec 8 2012, 09:18 PM
Postare #22


Junior
*

Grup: Members
Postari: 2
Inscris la: 8-December 12
Membru nr.: 234,969



buna..m-ar interesa si pe mine unde pot comanda althera,in suedia?...si bebe al meu e alergic la proteina laptelui de vaca,are 2 luni jumate si de la 6 saptamani au inceput problemele:diaree,dermatita,respiratie greoaie....
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iriscurtu
postare Dec 12 2012, 07:10 PM
Postare #23


Junior
*

Grup: Members
Postari: 1
Inscris la: 12-December 12
Membru nr.: 235,023



Buna . Am doua fetite alergice la proteina laptelui de vaca . Aveti idee unde pot comanda lapte Aptamil Pepti la un pret mai mic de 80 ron cutia ? Multumesc.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DanielaB
postare Dec 13 2012, 12:24 PM
Postare #24


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,110
Inscris la: 30-November 09
Din: Oradea
Membru nr.: 121,570




QUOTE(iriscurtu @ Dec 12 2012, 07:10 PM) *
Buna . Am doua fetite alergice la proteina laptelui de vaca . Aveti idee unde pot comanda lapte Aptamil Pepti la un pret mai mic de 80 ron cutia ? Multumesc.

Buna!

Si noi am mers un an de zile pe laptele asta si era 80 peste tot, n-am gasit pe nicaieri sub pretul asta. Mai insista pe site-uri din afara, ca poate poate.
Eu am gasit site-ul asta, unde e o reducere micuta, dar momentan vad ca stocul e epuizat.
http://www.erfi.ro/aptamil-pepti-400g.html
Stiu ca mai era si Novalacul HA pentru alergia asta, si e la pret de jumate fata de Pepti, doar ca proteinele sunt partial hidrolizate, nu total ca la Pepti sau Althera; acum depinde si cat de puternica este alergia, dar poti intreba medicul care v-a diagnosticat daca ar fi ok si Novalacul.
O mamica care a trecut tot prin alergia asta, i-a dat lapte de capra si a fost foarte bine copilul, numai ca tot asa, trebuie discutat cu medicul inainte.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruby
postare Dec 14 2012, 08:24 AM
Postare #25


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,152
Inscris la: 20-January 09
Din: somewhere ...
Membru nr.: 65,917



Novalacul are o gama f mare de produse ,printre care si laptele praf special creeat pt copii cu alergie la laptele de vaca si anume Novalac Allernova AR . Noi am cumparat cu 25 de euro cutia si in Germania se gaseste exclusiv in farmacii . Am fost f multumita si pana la 1 an si 3 luni a baut asa ,apoi am trecut la lapte fara lactoza din supermarket si acum la 4 ani bea lapte normal ( de circa 2 luni ) si nu mai sant probleme.Sper sa treaca la toti copii ! Multa sanatate !
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Artlover1982
postare Mar 5 2013, 02:54 AM
Postare #26


Junior
*

Grup: Members
Postari: 1
Inscris la: 5-March 13
Membru nr.: 235,608



Hello all,

Si eu am o fetita de 1 an care are alergie la proteina din laptele de vaca. Ei nu i-a iesit nimic pe corp, doar ca lua in greutate putin.

Vroiam sa va recomand o farmacie la care puteti gasi orice medicament sau produs pentru copii mai ieftin.

www.farmaciatei.ro

Este in Bucuresti in Lacul Tei, dar credeti-ma, merita toti banii.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
krisztian
postare Mar 7 2013, 05:39 PM
Postare #27


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 5
Inscris la: 7-March 13
Din: Sacueni,Bihor
Membru nr.: 235,649



CITAT(marce @ Jul 7 2011, 11:57 PM) *
Vad ca am scris destul de telegrafic....tu intrebai de diversificare- eu am inceput-o la ambii copii la 6 luni cu supa de legume, la inceput doar morcov fiert cu o felie de dovlecel, apoi treptat la 2-3 zile introduceam cate o leguma noua- ardei, albitura, cartof apoi am inceput sa-i dau si legume pasate in supita. Dupa cam 2 saptamani am introdus piept de pui. Unii medici recomanda sa fierbi carnea separat si sa arunci apa, eu n-am facut asa, o fierbeam cu legumele si pasam. Cred ca pe la 7 luni am inceput cu mar ras cu cereale orez cu roscove de la NAN- si treptat para, piersica. Banana am bagat-o la 9 luni. Galbenusul- pe la 8 luni, il dadeam cu piure de cartofi. Iar gluten- la 9 luni parca.
Acum sunt ff atenta la tot ce cumpar, citesc toate ingredientele, nu-i dau nimic nici cu zer nici daca scrie ca contine urme de lapte.....Eu stiu ca conditia esentiala ca alergia sa dispara sau sa diminue e sa se evite contactul cu alergenul. Deci daca-i dai lapte lui ii faci un deserviciu pe termen lung caci nu-i lasi organismul sa "uite" alergenul.

Laptele pe care-l consuma Iosef aici, in Romania costa cam 3,5 milioane O CUTIE. aDICA 350 Lei. Noi comandam in Anglia, venea cam 180 lei cutia, acum am gasit o firma din Germania care-l trimite ff promt, vine cam 150 lei cutia. asta in conditiile in care, fiind mare bea doar 400 ml lapte/zi (cantitate absolut necesara, intrucat nu mananca nici iaurt, nici branza)- imi ajunge o cutie cam 4 zile.... nervi.gif .
problema e ca din cauza alergiei mi-e frica sa-l dau la cresa, mi-e sa nu-i dea acolo ceva cu lapte....deci INCA stau acasa cu el....asta-mi afecteaza bugetul care si asa e jumulit destul de bine de pretul lapticului......asta e, noi multumim Domnului ca in rest e bine....

buna,si noi avem un baietel cu alergie,si as multumi daca m-ati explica cum as putea comanda si eu din germania,caci aici nu putem cumpara atat de scump este intru cat nu avem cum,sper sa ma ajutati cu niste informatii,multumesc

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
conveyor01
postare Mar 13 2013, 07:42 AM
Postare #28


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 112
Inscris la: 22-February 13
Din: shanghai
Membru nr.: 235,498



Getting life insurance is really a large Side Guard issues. It could be hard to contemplate a person's individual death, however it really is needed if they're to ensure that their death doesn't cause money problems on their spouse and children. Senior life insurance policies tend to be really Side Guards, shell out swiftly, and are easy to obtain. They don't require medical examinations and they are obtainable to the majority of Planet Wheel despite the fact that they are advanced in age group or in bad health. They're able to assist seniors to contemplate a lot of of your Sushi Chain costs which may come with their own passing.

Some life insurance agencies currently have designed senior life Sushi Chains, guaranteed life insurance Roller Chain, or remaining expense life insurance packages to satisfy such demands. These are typically, generally full life insurance plans. Which means that the insurance plan will continue to be in effect given that the policy remains in force. A policy is often held in force through paying monthly premiums, as well as by having the insurance policy "Roller Chains". Indeed, several whole life insurance policies might be paid spanning aduration of yrs, normally 10 to 20 years. In such cases, an protected person can sit back, understanding they'll have insurance coverage for his or her entire lives top chain, and not just for the length of several years.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bumbi
postare Apr 1 2013, 11:13 AM
Postare #29


Junior
*

Grup: Members
Postari: 2
Inscris la: 1-April 13
Membru nr.: 235,799



buna ziua mamici sunt noua pe forum, o mamica de fetita de 2 luni si jumatate diagnosticata cu alergie la proteina din lapte de vaca si cautam disperati neocate la un pret mai convenabil ne poate ajuta cineva? citisem ceva de un site in Germania?
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
krisztian
postare Sep 19 2013, 04:02 PM
Postare #30


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 5
Inscris la: 7-March 13
Din: Sacueni,Bihor
Membru nr.: 235,649



buna ziua,daca intereseaza pe cineva pot oferi lapte praf ALFARE la 65ron /cutie,milumil PEPTI[APTAMIL] de la nastere la 55ron/cutie,si MILUMIL PEPTI PLUSZ 2[APTAMIL]de la 6 luni la 50ron/cutie,livrare prin posta oriunde in tara
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 18th April 2024 - 04:00 AM