Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

7829 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Octombrie 2008
ilia
postare Feb 29 2008, 11:51 AM
Postare #1


Junior
*

Grup: Members
Postari: 33
Inscris la: 8-August 07
Membru nr.: 5,824



salutare, fetelor. eu sunt mamica de octombrie, deocmdata DPN-ul nu e clar, asteptam rmatoarea echo. sunt in 6 saptamini. mai e cineva in aceeasi perioada?
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
madox
postare Feb 29 2008, 06:04 PM
Postare #2


Junior
*

Grup: Members
Postari: 28
Inscris la: 20-March 07
Membru nr.: 2,742



Eu!
Sunt insarcinata in 6 saptamani...maine intru in 7...oups!nu am facut inca eco,medicul meu ma programat abia pe 7 martie...sper sa fie ok.
DPN-25 octombrie 2008


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ilia
postare Feb 29 2008, 07:25 PM
Postare #3


Junior
*

Grup: Members
Postari: 33
Inscris la: 8-August 07
Membru nr.: 5,824



hei, madox! esti cu citeva zile inaintea mea... eu abia miercuri am intrat in 6 sapt. eu am facut echo si se vedea doar saculetul, fiindca e prea devreme sa se vada bb. conform echo DPN 30 0ct. conform UM 12 oct. acuma... mai vedem la urmatoarele echo ce ne mai spune. eu pe 12 ma duc din nou. la tine e primul bb?
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
madox
postare Feb 29 2008, 08:03 PM
Postare #4


Junior
*

Grup: Members
Postari: 28
Inscris la: 20-March 07
Membru nr.: 2,742




Da este primul BB.Am mai avut acum doi ani o sarcina oprita in evolutie...sper de data asta sa fie ok.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
delala
postare Mar 1 2008, 07:15 PM
Postare #5


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,626
Inscris la: 1-March 08
Din: Bihor
Membru nr.: 16,594



Buna, si eu am 5-6 saptamani si sunt la prima sarcina. La echo a avut pe 25 febr 15,6 mmm. Sunt suparata pt ca am avut mici sangerari si acu am mici scurgeri maronii. Voi stiti ceva despre acest lucru. Stiu ca nu e bine daca apar sangrari. Multumesc smile.gif


--------------------



Blogul meu ... [url="http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=230"]http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=230</a>
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
delala
postare Mar 1 2008, 07:20 PM
Postare #6


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,626
Inscris la: 1-March 08
Din: Bihor
Membru nr.: 16,594



Buna. Si eu sunt insarcinata de 5-6 sapt. La echo embrionul avea pe 25 febr 15,6 mm. E prima sarcina. sunt putin suparata ca am avut o mica sangerare si am inteles ca nu e bine acest lucru. Voi nu aveti probleme din astea?


--------------------



Blogul meu ... [url="http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=230"]http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=230</a>
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ilia
postare Mar 2 2008, 12:02 AM
Postare #7


Junior
*

Grup: Members
Postari: 33
Inscris la: 8-August 07
Membru nr.: 5,824



QUOTE(delala @ Mar 1 2008, 07:20 PM) *
Buna. Si eu sunt insarcinata de 5-6 sapt. La echo embrionul avea pe 25 febr 15,6 mm. E prima sarcina. sunt putin suparata ca am avut o mica sangerare si am inteles ca nu e bine acest lucru. Voi nu aveti probleme din astea?


buna, delala. nu eu nu am pb, multumesc lui Dzeu, dar ma mir ca ti l-a masurat deja. si eu am facut echo la 5 sapt si nu se vedea decit sacul gestational, fiindca embrionul e prea mic. ce mai bine ar fi sa vb cu dr, dar la virsta asa de mica a sarcinii e posibil sa singerezi putin, se numeste singerare de nidatie, adica momentul in care se implanteaza sarcina in uter.
nu-ti face ginduri negre, fii optimista si gindeste pozitiv, iar la orice nelamurire vb cu dr.
sarcina usoara iti doresc.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
madox
postare Mar 3 2008, 08:25 AM
Postare #8


Junior
*

Grup: Members
Postari: 28
Inscris la: 20-March 07
Membru nr.: 2,742



QUOTE(delala @ Mar 1 2008, 07:20 PM) *
Buna. Si eu sunt insarcinata de 5-6 sapt. La echo embrionul avea pe 25 febr 15,6 mm. E prima sarcina. sunt putin suparata ca am avut o mica sangerare si am inteles ca nu e bine acest lucru. Voi nu aveti probleme din astea?

Cum este scurgerea?E sange curat sau e maronie?am avut si eu sambata ceva,secretia era maronie,iau no spa si utrogestan,si vad ca pana acum nu a mai curs,e bine...chiar azi dupa nenumarate zile in care mi-a fost greata dimineatza,am vomat cand am intrat in baie si am simtit un anume miros care venea de la chiuveta... wacko.gif
Oricum nu te stresa,nu ii face bine lui BB.daca ai nelamuriri mergi la medic si intreaba...
multa sanatate si sarcina usoara va dresc floare2.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
delala
postare Mar 3 2008, 11:16 AM
Postare #9


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,626
Inscris la: 1-March 08
Din: Bihor
Membru nr.: 16,594



Buna
Va multumesc ca mi-ati raspuns. Intr-adevar nu embrionul are 15,6 mm ci sacul embrionar. Am in continuare acele scurgeri care sunt de culoare maro foarte inchis. eu merg la consultatie pe 7 martie si va mai tin la curent.
Sanatate si sarcina cat mai usoara rolleyes.gif


--------------------



Blogul meu ... [url="http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=230"]http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=230</a>
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
madox
postare Mar 3 2008, 05:33 PM
Postare #10


Junior
*

Grup: Members
Postari: 28
Inscris la: 20-March 07
Membru nr.: 2,742



si eu merg tot pe 7...revin cu informatii atunci.pup


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7829 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 10:14 AM