Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Ce Restaurante Ok Pt Un Botez Stiti Prin Buzau?
manu1981
postare Aug 28 2011, 09:35 AM
Postare #1


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



Am vrea ca botezul bebelusului pe care il asteptam sa-l facem in Buzau, de unde este sotul, dar cum noi nu stam acolo, nu prea stim ce restaurante mai sunt acum si cam ce preturi se practica. Noi ne gandim la un botez cu 40 - 50 de persoane, deci nu avem nevoie de o sala foarte mare, in schimb as prefera un local care sa aiba si camere, ca sa nu chinui bebelusul in muzica si galagie. Astept putin ajutor din partea mamicilor care locuiesc in Buzau sau a mamicilor care au participat la diferite evenimente acolo. Multumesc!


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Aug 29 2011, 06:07 PM
Postare #2


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



Nu are nimeni niciun raspuns? Nu a fost nimeni la niciun botez la la nicio nunta in Buzau? unsure.gif


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
isabel
postare Sep 2 2011, 08:46 PM
Postare #3


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 727
Inscris la: 16-February 09
Din: buzau
Membru nr.: 72,446



iubita eu sunt din buzau,si in aprilie a avut cumnatul botezul nepoatei.Acum depinde de ce fel de local vrei de lux cu toate cele,poti avea inclus si 1-2 camere pt musafiri,sunt si mai ieftine dar nu recomand.meniu variaza intre 90-120 roni de pers,daca doresti localul aranjat cu baloane flori,scaune,etc si astea costa,bauturi e mai bine daca iti aduci tu ma refer la lichior,bauturi spirtoase,vin,pt ca la local it ies mult mai scumpe,muzica ,cameraman.Cumnatul pt 25 pers.a dat pt meniu,aranjat local,buturile aduse de el,muzica,filmare aprox.5000 roni si local nu prea de lux,a si a inchiriat 2 camere.sincer nu stiu ce sa iti recomand acum spune si tu camce vrei,cum sa fie localul


--------------------
Visit My Website

ANDREA ISABEL

Blog Isabel....familia Mea
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Sep 3 2011, 05:51 PM
Postare #4


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566




QUOTE(isabel @ Sep 2 2011, 09:46 PM) *
iubita eu sunt din buzau,si in aprilie a avut cumnatul botezul nepoatei.Acum depinde de ce fel de local vrei de lux cu toate cele,poti avea inclus si 1-2 camere pt musafiri,sunt si mai ieftine dar nu recomand.meniu variaza intre 90-120 roni de pers,daca doresti localul aranjat cu baloane flori,scaune,etc si astea costa,bauturi e mai bine daca iti aduci tu ma refer la lichior,bauturi spirtoase,vin,pt ca la local it ies mult mai scumpe,muzica ,cameraman.Cumnatul pt 25 pers.a dat pt meniu,aranjat local,buturile aduse de el,muzica,filmare aprox.5000 roni si local nu prea de lux,a si a inchiriat 2 camere.sincer nu stiu ce sa iti recomand acum spune si tu camce vrei,cum sa fie localul

Pai nu vreau nici sa facem la Pietrosu, in centru, dar nici la nu stiu ce bodega. Vrem un restaurant cat de cat ok. Era ok Boema, fosta cofetarie, insa acolo nu au camere. La meniu ma gandisem poate gasesc ceva in jur de 100 ron, ca nu o sa facem meniu de nunta, vrem doar 3 feluri. Bauturile le luam noi, stiu ca e mai ieftin asa, tot noi le-am luat si la nunta si la primul bebe. Ma uitam si la cei de la B90, insa acolo au doar sali mari. 5000 de roni cu meniu,aranjat local,buturile aduse,muzica,filmare nu e mult, imi pare rezonabil.


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
isabel
postare Sep 4 2011, 12:47 AM
Postare #5


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 727
Inscris la: 16-February 09
Din: buzau
Membru nr.: 72,446



QUOTE(manu1981 @ Sep 3 2011, 06:51 PM) *
Pai nu vreau nici sa facem la Pietrosu, in centru, dar nici la nu stiu ce bodega. Vrem un restaurant cat de cat ok. Era ok Boema, fosta cofetarie, insa acolo nu au camere. La meniu ma gandisem poate gasesc ceva in jur de 100 ron, ca nu o sa facem meniu de nunta, vrem doar 3 feluri. Bauturile le luam noi, stiu ca e mai ieftin asa, tot noi le-am luat si la nunta si la primul bebe. Ma uitam si la cei de la B90, insa acolo au doar sali mari. 5000 de roni cu meniu,aranjat local,buturile aduse,muzica,filmare nu e mult, imi pare rezonabil.


BOTEZUL A FOST LA HOTEL BUZAU,E PE SPIRU HARET LANGA LICEU,SALILE SUNT DE DIFERITE MARIMI(CEA MAI MARE SALA E PT VREO 100 DE PERS,IAR CAMERE DESTULE.
SI MAI E HOTEL CORSO SPRE GORBACIOV,SI HOTEL BUZAU VIZAVIS DE TRIBUNAL,INSA NU STIU CE PRETURI SUNT,DAR SI ACESTEA AU SALI SI CAMERE SUFICIENTE
LA PIETROSU E SCUMP CA AM FACUT EU NUNTA IN 2006 SI ERA ATUNCI MENIUL120 RONI
INTREABA LA ACESTA POATE ITI CONVINE.PT MUZICA SI FILMARE DACA NU CUNOSTI ITI POT DA NR DE TEL AL CELOR CARE A FOST LA CUMNATUL
PUP


--------------------
Visit My Website

ANDREA ISABEL

Blog Isabel....familia Mea
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Sep 4 2011, 01:39 PM
Postare #6


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(isabel @ Sep 4 2011, 01:47 AM) *
BOTEZUL A FOST LA HOTEL BUZAU,E PE SPIRU HARET LANGA LICEU,SALILE SUNT DE DIFERITE MARIMI(CEA MAI MARE SALA E PT VREO 100 DE PERS,IAR CAMERE DESTULE.
SI MAI E HOTEL CORSO SPRE GORBACIOV,SI HOTEL BUZAU VIZAVIS DE TRIBUNAL,INSA NU STIU CE PRETURI SUNT,DAR SI ACESTEA AU SALI SI CAMERE SUFICIENTE
LA PIETROSU E SCUMP CA AM FACUT EU NUNTA IN 2006 SI ERA ATUNCI MENIUL120 RONI
INTREABA LA ACESTA POATE ITI CONVINE.PT MUZICA SI FILMARE DACA NU CUNOSTI ITI POT DA NR DE TEL AL CELOR CARE A FOST LA CUMNATUL
PUP

Multumesc pentru informatii! Noua la Pietrosu in 2006 ne-au spus 160 meniul smile.gif si am renuntat la idee si am facut la Hanu' lu' Tinta, ca acolo am gasit o sala mai mare cum voiam nhoi. Intre timp stiu ca s-au mai deschis ceva sali mari, numai ca noua acum ne trebuie ceva mai mic.
Pt filmare am colegi, ca lucrez la un studio tv, iar pt muzica cred ca o sa apelez tot la baiatul care a fost si la primul botez, ca e din Buzau.


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 12:52 PM