Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

11 Pagini V  « < 8 9 10 11 >  
Reply to this topicStart new topic
> Viatza De Stranier
Mona75
postare Sep 29 2009, 01:56 PM
Postare #91


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,154
Inscris la: 24-January 07
Din: Varese,IT
Membru nr.: 1,680



QUOTE(marimaria @ Sep 29 2009, 03:19 AM) *
Spalam vase si le-am lasat ca sa nu pierd o idee liwlol.gif
Una din educatoare o fost in Romania acu' vreo cinspe ani si era sa-si rupa gatul pe strazi de tara, in schimb i-o placut tare mult ciorba ardeleneasca cu smantana.............in fine i-o placut tare mult tara nostra si ar mai fi venit sa viziteze, dar i-o murit barbatul sad.gif
Cre' ca ea spala rusinea tuturor care ne trateaza rau pe noi, romanii, cei care ne vedem de ale noastre si nu facem rau nimanui.

PS: Si barbatul meu spala rusinea ca si lui ii plac tare romanii.................trebuia s-o scriu aici ca doar sunt "in pat cu dusmanul" liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif

Bafta Mona si mai vorbim..............stai linistita ca aici nu esti singura tzuc.gif

Scuze....c-am iesit,dar a venit muncitorimea la masa anima1.gif
I-am facut capu'mare cu italienii lui....unde pui ca n-a mai primit salar'de nu mai tin minte....si am ajuns la fundu'sacului.
I-am zis acum ca,daca nu-i face bonific....maine ii duc copiii la birou...sa-i faca un pic de taraboi...mama lor...le place numai cand ii slugaresti. wife.gif


Maria draga mea....sa fii pe langa mine...cred ca as lua totul mai cu usurintza....de fapt asa eram si eu mai la inceput...dar acum mi-a cam ajuns.
Nu zic ca toti sunt asa....si cumnata-miu e de nota zece.....chiar s-a batut cu niste colegi de-ai lui....doar pt.ca a indraznit sa sara pt.romani.
Sunt oameni si oameni,deh!!!
Te pup,draga mea tzuc.gif ....si pupa si Cosanzeana scumpa tzuc.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Sep 29 2009, 05:33 PM
Postare #92


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



Mona draga..trebuie sa fii si tu foarte selectiva..mult mai selectiva....yo una imi salut frumos colegii..dar vecinii, nu prea..doar daca sunt salutata raspund.....nu am nevoie de ei, so, de nu ma plac, e problema lor...ptr mine sunt ca si indiferenti.....serios.....iar cu tipa de la Daily-care..e italianca...are ciudateniile ei...dar am cam citito so, nu pun la suflet.....stiu ca o place mult pe babys.......
Ai in jurul tau, numai fitoase....so, cu nebunii trebuie sa fii nebun ca sa te observe......so, ia aminte!..scoate fitele la bataie!

So, yo zic.......mai bine sa fii mai retrasa...si nu te mai oferii la altii sa ajuti, nu se merita serios.....tu si ai tai si punct...

Despre ceva cursuri, ar trebuii sa consideri tare ideea..te ajuta direct....si destul de rapid....de aceea si yo merg inca la scoala...asa cate un curs cand pot...ca sa imi iau ecvhivalarea facultatii din tara...apoi, chiar ca nu ma atinge nimeni.....
STIU CA SUNT MULT MAI BUNA DIN TOATE PUNCETELE DE VEDERE, DECAT MAREA MAJORITATEA A CELOR DIN JUR....SUNT ROMANCA, ASTA SPUNE TOT! partners.gif


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
G.Raluca
postare Sep 29 2009, 06:14 PM
Postare #93


Mamica de printisorica
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,697
Inscris la: 8-March 08
Din: Verona IT
Membru nr.: 17,216



Hei Mona ,draga mea hug.gif sunt alesi toti/toate pe spranceana acolo la tine.
Imi pare rau ca ai de-a face cu asa specimene.Vorba Mariei din moment ce platesti ai aceleasi drepturi deci iti poti spune punctul de vedere ...ca doar nu esti la mila lor .
Eu sunt mai rece din fire si nu caut prietenia nimanui ...salut daca sunt salutata...vorbesc cu placere daca cineva pare interesat de conversatie si gata.Doar ca eu nu am avut parte de asa oameni cum spui tu...aici mamicile si educaoarele sunt dragute si respectuase.
Am fot intotdeauna tratata frumos si cu respect de catre educatoare chiar s-au oferit daca am vre-o problema legata de Vanessa sa apelez oricand la ele si vreau a mentionez ca nu le-am dat niciodata nimic nici macar o floare sau o ciocolata...aici nu se practica .Te pupic si te rog sa nu pui la suflet nimic...cat despre zgarcenie ...este adevarat ceea ce spuneai ca-si mananca din dos multi dintre ei.
Pupici dulci puiutilor tai scumpi!Mi-e dor de voi! partners.gif

Aceasta postare a fost editata de G.Raluca: Sep 29 2009, 06:20 PM


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mona75
postare Sep 29 2009, 06:31 PM
Postare #94


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,154
Inscris la: 24-January 07
Din: Varese,IT
Membru nr.: 1,680




QUOTE(G.Raluca @ Sep 29 2009, 08:14 AM) *
Hei Mona ,draga mea hug.gif sunt alesi toti/toate pe spranceana acolo la tine.
Imi pare rau ca ai de-a face cu asa specimene.Vorba Mariei din moment ce platesti ai aceleasi drepturi deci iti poti spune punctul de vedere ...ca doar nu esti la mila lor .
Eu sunt mai rece din fire si nu caut prietenia nimanui ...salut daca sunt salutata...vorbesc cu placere daca cineva pare interesat de conversatie si gata.Doar ca eu nu am avut parte de asa oameni cum spui tu...aici mamicile si educaoarele sunt dragute si respectuase.
Te pupic si te rog sa nu pui la suflet nimic...cat despre zgarcenie ...este adevarat ceea ce spuneai ca-si mananca din dos multi dintre ei.
Pupici dulci puiutilor tai scumpi!Mi-e dor de voi! partners.gif

Cam asa,draga mea....a tunat si i-a adunat pe toti aici. doh.gif
Asta ca sa-mi faca mie-n ciuda...ca tot imi placea viatza aici. oFloare1.gif
Incerc sa fiu dragutza ca...nah...al meu zice ca sunt de nepatruns....ca nu incerc eu sa ma integrez...numai ca nu prea ma pot integra printre asemenea oameni. oFloare1.gif
Am observat o chestie....sa-mi spunetzi daca-i asa....da'parca barbatii sunt mai dragutzi decat muierile....la figurat vorbind...cateodata si la propriu. laugh.gif
Astazi dupa-masa ma duc cu gemenii dupa mine...sa-l luam pe Alex de la scoala......
Erau in gradina se jucau...si Maria a pus ochii pe Alex,racnind ca vrea si ea inauntru...
Alex a venit la gard sa-i salute...eu n-o puteam potoli din plans...si "dragutza"de maestra il cheama pe Alex si-l mustra ca nu trebuia sa se apropie de gard....citez"sora ta,trebuie sa inteleaga ca esti in timpul orelor si nu poate vb cu tine." ohmy.gif
Ii scoses la joaca,pana suna de iesire.... blink.gif
Ori am eu prea multe asteptari.....ori ...ori....
Cred c-ar trebui sa incep sa le pun la dos,daca vreau sa traiesc aici....altfel o iau razna....
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Sep 29 2009, 06:34 PM
Postare #95


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



QUOTE(Mona75 @ Sep 29 2009, 07:31 PM) *
....altfel o iau razna....

O nesimtireee..se vede clar....foarte clar......sttiiii numai prostia nu poate face diferenta......

Si tu, clar asta trebuie...dar si mult vorbit cu cei mici..sa inteleaga ca nu e normal asa cum sunt tratati de cate-si unii.....
Of, Mona e greu....


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mona75
postare Sep 29 2009, 06:35 PM
Postare #96


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,154
Inscris la: 24-January 07
Din: Varese,IT
Membru nr.: 1,680



QUOTE(G.Raluca @ Sep 29 2009, 08:14 AM) *
Pupici dulci puiutilor tai scumpi!Mi-e dor de voi! partners.gif

Si noua ne e dor de voi.....cine stie cand ne mai putem vedea!!
Teo intreaba cand si cand:Tati,cand mergem la Vanessa? rolleyes.gif
Cand ma zapacesc...le arat pozele cu ea...de pe forum sau de la Gardaland. rolleyes.gif
Va imbratisam cu drag,frumoaselor!!! hug.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyanp
postare Sep 29 2009, 06:36 PM
Postare #97


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,173
Inscris la: 24-December 08
Din: ontario
Membru nr.: 59,818



QUOTE(Mona75 @ Sep 29 2009, 09:31 AM) *
Cam asa,draga mea....a tunat si i-a adunat pe toti aici. doh.gif
Asta ca sa-mi faca mie-n ciuda...ca tot imi placea viatza aici. oFloare1.gif
Incerc sa fiu dragutza ca...nah...al meu zice ca sunt de nepatruns....ca nu incerc eu sa ma integrez...numai ca nu prea ma pot integra printre asemenea oameni. oFloare1.gif
Am observat o chestie....sa-mi spunetzi daca-i asa....da'parca barbatii sunt mai dragutzi decat muierile....la figurat vorbind...cateodata si la propriu. laugh.gif
Astazi dupa-masa ma duc cu gemenii dupa mine...sa-l luam pe Alex de la scoala......
Erau in gradina se jucau...si Maria a pus ochii pe Alex,racnind ca vrea si ea inauntru...
Alex a venit la gard sa-i salute...eu n-o puteam potoli din plans...si "dragutza"de maestra il cheama pe Alex si-l mustra ca nu trebuia sa se apropie de gard....citez"sora ta,trebuie sa inteleaga ca esti in timpul orelor si nu poate vb cu tine." ohmy.gif
Ii scoses la joaca,pana suna de iesire.... blink.gif
Ori am eu prea multe asteptari.....ori ...ori....
Cred c-ar trebui sa incep sa le pun la dos,daca vreau sa traiesc aici....altfel o iau razna....



Draguta nu i-a vazut pe baietii mei, pai daca-l mustra pe Andrei ca si-a vazut fratele si a vrut la el...hmmm, i-ar fii raspuns piticul meu pe masura.
DAaaa, sa stii ca barbatii sunt mai toleranti decat femeile, care nu stiu de de dar se inflameaza imediat si din orice.

USA, din pacate, cred ca toti trebuie sa facem scoala pe unde suntem, desi daca facem comparatii intre sistemele de invatamant, si aici vorbesc de noi, nord-america, nu stiu de fetele din europa, dar aici astia sunt varza, eu aici fac un colgeiu, pe alta meserie, dar oricum este sub nivelul diplomei si educatiei de acasa, dar......vrei un loc bun de munca, trebuie sa te aliniezi, sa ai o diploma de-a lor si ...sa dai bani, ca doar n-o sa faci scoala gratis.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
G.Raluca
postare Sep 29 2009, 06:59 PM
Postare #98


Mamica de printisorica
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,697
Inscris la: 8-March 08
Din: Verona IT
Membru nr.: 17,216



QUOTE(Mona75 @ Sep 29 2009, 06:31 PM) *
Cam asa,draga mea....a tunat si i-a adunat pe toti aici. doh.gif
Asta ca sa-mi faca mie-n ciuda...ca tot imi placea viatza aici. oFloare1.gif
Incerc sa fiu dragutza ca...nah...al meu zice ca sunt de nepatruns....ca nu incerc eu sa ma integrez...numai ca nu prea ma pot integra printre asemenea oameni. oFloare1.gif
Am observat o chestie....sa-mi spunetzi daca-i asa....da'parca barbatii sunt mai dragutzi decat muierile....la figurat vorbind...cateodata si la propriu. laugh.gif
Astazi dupa-masa ma duc cu gemenii dupa mine...sa-l luam pe Alex de la scoala......
Erau in gradina se jucau...si Maria a pus ochii pe Alex,racnind ca vrea si ea inauntru...
Alex a venit la gard sa-i salute...eu n-o puteam potoli din plans...si "dragutza"de maestra il cheama pe Alex si-l mustra ca nu trebuia sa se apropie de gard....citez"sora ta,trebuie sa inteleaga ca esti in timpul orelor si nu poate vb cu tine." ohmy.gif
Ii scoses la joaca,pana suna de iesire.... blink.gif
Ori am eu prea multe asteptari.....ori ...ori....
Cred c-ar trebui sa incep sa le pun la dos,daca vreau sa traiesc aici....altfel o iau razna....



Eu sunt convinsa ca ar trebui sa le pui la dos ...ca doar nu o sa o iei razna.
Da ai observat foarte bine ...barbatii sunt foarte draguti rolleyes.gif si atunci binenteles ca italiencele nu vor prietene romance pentru ca stiu parerea barbatilor despre femeile romance...sunt frumoase si dragastoase romancele...deci sunt automat rivalele italiencelor ...cate dintre ele nu au fost parasite pentru roamance sau cati nu au amante roamance...


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
G.Raluca
postare Sep 29 2009, 07:02 PM
Postare #99


Mamica de printisorica
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,697
Inscris la: 8-March 08
Din: Verona IT
Membru nr.: 17,216



QUOTE(Mona75 @ Sep 29 2009, 06:35 PM) *
Si noua ne e dor de voi.....cine stie cand ne mai putem vedea!!
Teo intreaba cand si cand:Tati,cand mergem la Vanessa? rolleyes.gif
Cand ma zapacesc...le arat pozele cu ea...de pe forum sau de la Gardaland. rolleyes.gif
Va imbratisam cu drag,frumoaselor!!! hug.gif



Si Vanessa ma intreaba cand o sa venim la voi rolleyes.gif partners.gif
Ei vedem noi cand si cum...important este sa vrem...ca reusim sa ne vedem.


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Sep 29 2009, 07:57 PM
Postare #100


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



QUOTE(dyanp @ Sep 29 2009, 07:36 PM) *
......vrei un loc bun de munca, trebuie sa te aliniezi, sa ai o diploma de-a lor si ...sa dai bani, ca doar n-o sa faci scoala gratis.

Exactttt....... oFloare1.gif


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

11 Pagini V  « < 8 9 10 11 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 19th April 2024 - 03:13 AM