Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Verdictul Astrelor: 4-10 Februarie 2008
georgeta23
postare Feb 4 2008, 12:48 PM
Postare #1


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,320
Inscris la: 28-February 07
Din: craiova
Membru nr.: 2,377



Prima saptamana din februarie promite schimbari benefice prin resorturi neasteptate. A venit momentul sa profiti de bunavointa astrelor!

Berbec

Stiu ca iti place sa te joci cu focul, insa pentru binele tau (a se intelege, siguranta financiara si amoroasa) ce-ar fi sa alegi odata intre alb si negru, intre X si Y sau intre orice ai tu de optat.

Taur

In principiu esti relaxata, doar job-ul ce iti consuma energia mai mult. Oricum, iti face placere ce faci. Simti ca nu te plafonezi! Totusi, in loc sa te conformezi cu pozitia de victima care tace si inghite orice, ce-ar fi sa iti ceri drepturile… salariale, atributionale, ce crezi tu mai bine ca trebuie pus la punct.

Gemeni

Vrei urgent o schimbare, indiferent de natura sau amploarea ei... si, se pare ca cineva te aude acolo sus, pentru ca saptamana care vine, ai parte de lucruri spontane: fie pleci intr-o minivacanta la munte, fie te indragostesti, fie.... cine stie, castigi la LOTO (chiar daca nu mai evalabil potul cel mare)?

Rac

La munca nu prea iti dai interesul de ceva vreme si de fiecare data cand prinzi din zbor vreo remarca rautacioasa ori pertinenta care te vizeaza sau nu, te simti cu musca pe caciula sau chiar iti sare tandara. Mai bine relaxeaza-te si fa ceva concret sa schimbi lucrurile in bine.

Leu

De cand ai demisionat, divortat sau ai incheiat o etapa din viata ta, incerci sa te convingi singura ca ai luat decizia buna. Ei bine, daca pana acum ai reusit sa si crezi ce iti spui, saptamana asta va fi inposibil. Ti se pare ca totul merge anapoda si ca nu ai nicio iesire din situatia actuala.

Fecioara

O saptamana in care porecla de "yo-yo" ti se potriveste, ca o minune. Starile de seninatate, veselie, tristete si nervozitate alterneaza cu spontaneitatea, mai ales daca esti single si simti nevoia sa te izolezi de societate. Controleaza-te putin si o sa ai parte numai de soare.


Balanta

Nu te simti prea grozav pentru ca dragostea (sau mai bine zis, lipsa ei) iti da de furca. Nimic nu te multumeste, chiar daca satisfactiile financiare si profesionale pe care le vei obtine saptamana asta, ar trebui sa te aduca in al noulea cer.

Scorpion

Nu esti in apele tale! Obosita, stresata si satula de tot, ai un singur remediu - timpul petrecut alaturi de jumatatea ta, mai veche sau mai noua (poate o prima intalnire care are sanse mari pe viitor?).

Sagetator

Ce-ti pasa tie ca lumea se darama in jurul tau, atata timp cat te bucuri de sentimentul plenar al dragostei? Oriucum, tu esti omul care traieste clipa, care nu se consuma inutil - nici cand situatia cere o atitudine matura si serioasa.

Capricorn

Incerci sa pari relaxata, incerci sa razi... dar, nu e rasul tau. Nimic nu-ti merge prea grozav si trebuie sa te multumesti cu situatia actuala, pentru ca esti legata de maini si de picioare. Si, cum orgoliul e cat casa in cazul tau, nu vei recunoaste in fata nimanui ca ai nevoie de ajutor. Ce-ar fi totusi sa accepti sfaturile persoanei iubite?

Varsator

O saptamana plina de certuri cu iubitul, sotul, mama, seful... si lista continua. Ingrijorator este ca ajungi sa spui cuvinte grele pe care parca nu le regreti. Nu-ti pasa de urmari, ba chiar simti nevoia sa pui punct unor relatii care nu merg de ceva vreme.

Pesti

Durerea de cap persitata de fiecare data cand incerci sa intelegi ce vrei de la viata, incotro trebuie sa te indrepti profesional sau... in ce tara sa emigrezi. In contrast insa, esti euforica fara motiv: vorbesti mult, razi din senin si iei in deradere orice problema de care te izbesti tu sau cunoscutii tai.

Aceasta postare a fost editata de georgeta23: Feb 4 2008, 12:49 PM


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
liliana2u
postare Feb 4 2008, 12:53 PM
Postare #2


mami de blonduta desteapta!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,886
Inscris la: 10-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,054



QUOTE(georgeta23 @ Feb 4 2008, 05:48 AM) *
Prima saptamana din februarie promite schimbari benefice prin resorturi neasteptate. A venit momentul sa profiti de bunavointa astrelor!

Taur
In principiu esti relaxata, doar job-ul ce iti consuma energia mai mult. Oricum, iti face placere ce faci. Simti ca nu te plafonezi! Totusi, in loc sa te conformezi cu pozitia de victima care tace si inghite orice, ce-ar fi sa iti ceri drepturile… salariale, atributionale, ce crezi tu mai bine ca trebuie pus la punct.
asa, am un job antrenant pe langa mandra mea rolleyes.gif ... da' de unde sa cer drepturi, ca statul abia ne da noua, mamelor, o picatura...!

Sagetator
Ce-ti pasa tie ca lumea se darama in jurul tau, atata timp cat te bucuri de sentimentul plenar al dragostei? Oriucum, tu esti omul care traieste clipa, care nu se consuma inutil - nici cand situatia cere o atitudine matura si serioasa.

perfect adevarat si sper sa aiba atitudinea asta mereu fata mea.. bananab.gif jucaus.gif


--------------------
"Iubirea este cea mai frumoasa muzica din partitura vietii. Fara ea, ai fi un etern afon in corul imens al omenirii" (Roque Schneider)
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue. (Carl Sandburg)
Tratati-va unii pe altii cu cel mai mare respect, deoarece atunci cand va uitati in ochii altuia, priviti in ochii lui Dumnezeu!

Fericirea din viata ta depinde de calitatea gandurilor tale.

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simina
postare Feb 4 2008, 12:55 PM
Postare #3


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,708
Inscris la: 12-October 06
Membru nr.: 186



QUOTE(georgeta23 @ Feb 4 2008, 12:48 PM) *
Taur

In principiu esti relaxata, doar job-ul ce iti consuma energia mai mult. Oricum, iti face placere ce faci. Simti ca nu te plafonezi! Totusi, in loc sa te conformezi cu pozitia de victima care tace si inghite orice, ce-ar fi sa iti ceri drepturile… salariale, atributionale, ce crezi tu mai bine ca trebuie pus la punct.


Mai,da' ce nu ai nimerit-o!!!!!Ca,am de gand sa fiu maxim de relaxata...poate se observa rolleyes.gif ...cu plafonarea,da...ai nimerit-o ca sunt intr-o pasa super buna care imi da niste aripi... bananab.gif ...Si,nu sunt o victima...iau cu mainile mele ce am nevoie,nu astept sa-mi pice in cap...
...pentru mine,personal trandafir.gif ...ma cadorisesc singura,ca sa-mi stea moralul intre astre....


--------------------
,,Sa te trezesti in zori, cu inima mereu inaripata si sa inalti,
plin de recunostinta, multumire pentru inca o zi de iubire;
Sa te odihnesti, coplesit de beatituine,
la ceasul amiezii si sa cugeti la extazul iubirii''...Kahlil Gibran


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Feb 4 2008, 12:59 PM
Postare #4


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411




Gemeni

Vrei urgent o schimbare, indiferent de natura sau amploarea ei... si, se pare ca cineva te aude acolo sus, pentru ca saptamana care vine, ai parte de lucruri spontane: fie pleci intr-o minivacanta la munte, fie te indragostesti, fie.... cine stie, castigi la LOTO (chiar daca nu mai evalabil potul cel mare)?

suna... rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif oFloare1.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th April 2024 - 06:18 PM